Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:13 AdamqoSVK – Plodnost
Mozem sa opytat ako pridem na to ze moje rybky su pripravene k rozmnozovani ...a ako to je s oplodenim ..dakujem za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 12:07 Lin
to se mi taky párkrát stalo. otec míval taky akva, prý tomu říkali křivice a léčilo se to malachitovou zelení.
já nakapala fmc, dala na tři dny sépiovou kost a nedávno jsem vyměnila dno-bílý písek za hrubší tmavý. předevčírem porodila starší obyvatelka a vypadá hodně rovně s dobrou kondičkou.
(a na plůdek si ostatní taky nestěžovali, že by jim nechutnal)
ale taky musím říct, že některá samička po třech porodech je pořád pěkná, zatímco jiné padly za vlast hned po prvním.
nemohl by to být třeba nějaký parazit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 11:38 Muž Miras [111] – Re: arny
tím světlem to nebude, jelikož vetšinou svítíme jen pro rostlinky, či proto aby jsme viděly rybky a celkově akva :-) jak psal Yirka, podle mě to bude nějaký špatný odchov, to že samice zhubne po porodu je normální ale ne že pojde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:39 Muž avast [49] – Re: arny
To na to mít vliv s největší pravděpodobnosti mít nebude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:36 arny – Re: Yirka
ještě se zeptám,tohle akvárko mám v hale,kde není skoro žádné denní světlo,pouze umělý zdroj. nemůže mít i tohle vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:30 Muž Yirka [9123] – Re: arny
Gupky potřebují trošku tvrdší vodu. Jiné rybky třeba potřebují ke tření vodu kterou jim poskytuješ. Takhle se to těžko posuzuje, musel bys dát více informací, nejlépe založit prezentaci. Zkušených chovatelů je tu dost, určitě se ti sejde dostatek rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:27 arny – Re: Yirka
no nevím,jestli je to vodou.v jiném akvárku se stejnou vodou se mi rjiné ryby i třou a jsou náročnější. a zkoušel jsem je kupovat pokaždé jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:25 arny – Re: avast
ne jsou pořád ve stejné nádrži a stejnou teplotou.. nevím co s tím. našel jsem ještě názor, že mají nedostatek vápníku. ale přitom jim krmení střídám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:23 Muž Yirka [9123] – Re: arny
Buďto již geneticky špatné rybky - změň zdroj, oživ krev nebo špatné podmínky v nádrži - voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:22 Muž avast [49] – Re: arny
Nedáváš je z teplejší vody do studenější?? To by mohla být jedna z příčin..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:08 arny
nazdárek. chtěl jsem se zeptat,jestli někdo neví co dělat... mám mimo jiné i gupky.ale skoro každá samice mi po porodu zhubne,prohne se a potom zahyne. nevím co s tím. paví oka mi nějak nejdou..co s nima?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:44 Muž Yirka [9123] – Re: deltas
(OT) Ty jsi opravdu nenapravitelný ... Fakt neumíš číst, vždyť to v tom odkazu je přímo napsáno. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:47 Muž avast [49] – Re: deltas
Je to tu snad 1 000 000 000 krát a ty se ještě jednou ptáš.. Ale že mám vcelku sobrou náladu, tak ti to napíšu.. Je to jednou za cca 1 měsíc.. A příště hledej..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 17:58 Muž Yirka [9123]
Fotka k příspěvku Protože mi je jasné že se podobné stejně bude opakovat přikládám včerejší fotku samičky v průběhu vrhu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:42 Lin
je trochu zmatený, no ;-)
drobečci zatím všichni živí, to zvedne člověku náladu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 13:40 Muž Miras [111] – Re: deltas
přesně tak jak píše Yirka a jinak pokud si to tu znova prolezeš tak je to tu popsané milionkrát, než se pořád dokola ptát na jedno a to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2009 13:04 Muž Yirka [9123] – Re: deltas
Opravdu neumíš číst nebo nerozumíš psanému textu? Vždyť jsem ti to včera jasně napsal a přiložil i link.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 12:56 deltas
ahoj nevím čím mám krmit den staré gupky já jim rozdrolím vločkové jídlo zezačátku ani nevěděli že to je je k jídlu ale už to ždubou myslíte že dělám dobře děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 20:49 Muž avast [49] – Re: deltas, pepik
přesně tak, teď právě jeden takový příklad mám. Mám cca 6 měsíční samice a jedna zatím (!) porodila jen asi 5 a druhá minule (teď nevím, protože ještě neporodila) kolem 25-30 mláďat, takže je to hodně různý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:29 Muž pepik [6]
mohla jich klidne porodit taky jen 10,mel jsem 2 stejne velky samice jedna jich mela kolem 30 a druha kolem 80 to mas u kazdy jinak ano ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:27 Muž Yirka [9123] – Re: deltas
Ta samička je malá a mladá, o moc více jich nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:25 Muž Miras [111] – Re: deltas
to ti nikdo neřekne kolik, je to různé u každé samice a vrátit už ji můžeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:22 Lin – Re: deltas
vrátit asi, když už nejsou k sežrání :-D
nevím, nejsem začátečník, ale tohle jsem nikdy neřešila, tak by mě to taky docela zajímalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:19 Lin – Re: Miras
právě to dělám a žádné přemnožení nehrozí, ale když tihle maličcí vyklouzli za jízdy, přece je tam nehodím jako potravu, na to nemám žaludek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:17 deltas
ahoj chci se zeptat a kdy je mám do akva spátky vrátit.mám 2cm samici a ona porodila ty malé porodila je tudle noc a zachránil jsem jich cca 10.kolik jich tak plus mínus porodila at vím strátu děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:16 Muž Miras [111] – Re: Lin
no ale gupky jak jednou začnou tak už to frčí takže je třeba vymyslet řešení i do budoucna ne jen na teď, a nebo je nech ve větším akva ať si to příroda zařídí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:07 Lin – Re: avast
chápu, že chceš poradit to nejlepší a vážím si toho, jen nevím, kam si těch osm litrů strčím. polička nad akva to těžko unese a všude jinde vládne malý nezbeda. zkusím to nějak vymyslet, na nějaký den snad ta nouzovka vystačí. chjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 19:01 Lin – Re: Miras
máš recht, je to nouzovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:46 Muž avast [49] – Re: Lin
Už jsem to tu psal deltasovi, ale asi to ještě jednou budu muset zopakovat, ale s tím rozdílem, že ty ušetříš spoustu věcí.. Taže,kup si 8 l akvárko (cca 150 Kč) pak kousek hadičky (pokud je potřeba cca 6 Kč metr) teploměr (tušim do 20 Kč) filtr molitanový na vzduch (v akvaristice kolem 60 Kč) a ala cekově to vyjde na maximálně 250 Kč. Pak podle potřeby osvětlení a topení. Na dno bych nic nedával a nedával bych tam ani žádné rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:41 Muž Miras [111] – Re: Lin
no naco porodničku když už jsou malé na světě, fakt to chce něco většího, vždyt porostou a co pak s nima, tak petka nebo co je jen nouzovka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:36 Lin – Re: Miras
díky moc love
takže jeden problém vyřešen, mamka půjde k ostatním.
no, největší, co jsem našla je plastovka, vejde se do ní dva a půl litru :-( vzduchování vyndám z akva, je tam jen pro ozdobu. co když vyrobím porodničku do akva?
a když seženu malé akva, bude stačit něco kolem tří litrů? nemám místo na větší.
a stačilo by vzduchování s výměnou vody? jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:04 Muž Miras [111] – Re: Lin
1: ta černá skvrna je v pořádku to má v sobě už další vrh
2: uskaldnit to nevím :-D ale dal bych je aspon do 5l sklenice se vzduchováním a fofrem něco sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:47 Lin – překvapení
ahoj lidičky.
moc by se mi hodila rada od vás.
dneska cestou ze zverimexu se mi okotila v autě gupka coze zatím jsem je nechala v litové nádobce. ještě má černou skvrnu, tak zde otázka č.1: musí ta skvrna po porodu zmizet? jestli už jí můžu přemístnit do akva.
kdyby porodila v akvárku, tak je to v pohodě, ale takhle je nechci dát "na jatka" mezi ostatní rybičky, aby je nesežraly. proto důležitější otázka č.2: jak je mám krucipísek uskladnit? druhé akva tak rychle opravdu nehrozí :-(
beru každou dobře míněnou radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:00 Muž Yirka [9123] – Re: deltas
Jako už x krát i tentokrát napíšu: přečti si článek v atlasu, je tam vše.http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:57 deltas
a kdy je mám začít krmit a čím dnes jsem zkusil rozdrolit zrnka a trošku jsem jim dal ale ani nevěděli že to je k jídlu poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:33 Muž avast [49] – Re: deltas
Já bych ti poradil možná lépe. Kup si 8 l akvárko (cca 150 Kč) pak kousek hadičky (cca 6 Kč metr) teploměr (tušim do 20 Kč) filtr molitanový na vzduch (v akvaristice kolem 60 Kč) a kompresorek/vzduchovací motorek (jak který, ale tobě bude stačit asi ten nejslabší a ten je tušim kolem taky 150 Kč) ala cekově to vyjde na necelých 300 Kč. Pak podle potřeby osvětlení a topení. Na dno bych nic nedával a nedával bych tam ani žádné rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:28 deltas
výhody:nekazila by se voda,nemusel bych manipulovat s teplotou.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:26 deltas
ahoj mám den staré paví očka a mám je zatím v 0,5 litrovém džbánu od piva a mám kamaráda a ten má malé ancíky a má je od masa takovou tu plastovou nádobka asi 1litr a má to přilepené na krytu a na provázkáchspuštěné dolů do vody.Má v tom asi polovičku plnou vody možná víc poradte jestli to mám taky tak udělat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:44 Muž avast [49] – Re: Yirka
To Yirka: Tak toho sem si nikdy nevšiml že se to mění tak brzy.
To Miras: Taky díky, protože sem si tím nebyl jistý, ale myslel sem si že to půjde /myslet je ..... vědět :-D/..

A obou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 19:40 Muž Yirka [9123] – Re: avast
U dobře prospívajících rybek lze ještě před vybarvováním v tomto stáří pozorovat přeměnu ploutve v gonopodium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2009 19:19 Muž Miras [111] – Re: avast
dvě v jedné porodničce porodí v klidu a pohlaví poznáš jakmile se začnou vybarvovat, nemusí to bejt za měsíc ale i déle, záleží na krmení atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:04 Muž avast [49]
Teď mě ta napadá otázka. Mám doma porodničku (www.profizoo.cz/…-) a mám v ní 2 samice pavích oček a v tom spočívá otázka. Jestli porodní když tam budou obě, nebo se budou nějak "rušit" a rodit se jim nebude chtít? Docela by mě to zajímalo, protože jsem minule stihl mladé jen od jedné, tak jsem je tam dal obě a radši dřív a ono se zatím nic moc neděje. Napadlo mě to čistě náhodou, ale docela by mě to zajímalo. Dík za případné odpovědi.

A ještě jedna otázka, jak se rozezná v tom prvním měsíci pohlaví podle tech ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:10 Muž Miras [111] – Re: ZmijA
no vločky splesnivěli, to znamená že krmíš moc a pokud krmíš vločkama ty malé tak není čemu se divit, sežerou jen minimum z těch vloček, pokud vůbec něco, trochu se k tomu stavíš se smíchem, já bych se radši zamyslel co dát a jak nejrychleji do pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 19:09 Muž Yirka [9123] – Re: ZmijA
Rozeznat půjdou podle tvaru ploutví, po měsíci ještě vybarvené nebudou. Co v té24 máš? Pokud jen paví očka tak bych je tam dal a netrápil je ve sklenici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:51 ZmijA – ...
v tej 5 litrovej lahve.. :-D nenapadne ma po slovensky...su len samicky..samci su v riadnom akva...tusim 24 l...duufam ze na vanoce bude vacsie...jaaj prisiel som domov a zistil som ze vlocky splesniveli.je to ako ma jezko .v 5 lit akva...a neviem ako to mam odstranit...a tie gupky su teraz bez farby no nemaju plesen... tie male :-D ...farbu dostanu po mesiaci??a kedy ich mozem dat dnuka do riadneho akva???vcera sa narodili.. :-D ....mama 2 hodila dnuka...som zvedavy...ale isto ich zozeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:47 Žena ustavprochore [567] – Re: Zmija
Ušetřit zhruba 2 stovky na menší akvárko okolo 10 - 12 l jde i z kapesného, ne? Nebo zkusit prošmejdit půdy a sklepy u známých, jestli se někde takový přebytečný "prcek" neválí. ;-) Aby rybky rostly pěkně, potřebují taky nějaký prostor a vodu bez odpadních látek.
Jinak s odkalováním pomocí vzduchovací hadičky nemám problémy, i z menších sklenic na šneky. Natáhnu vodu stříkačkou a už to frčí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 18:26 Muž Miras [111] – Re: dest
jasně i to je možné, ale v tak melé nádrži(5l) to nebu s kvalitou žádnej zázrak :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:40 dest – Re: Miras
nemusi to byt jen spatnou kvalitou vody ... samci seradi predvadeji a "bojuji" spolu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 14:13 Muž Miras [111] – Re: ZmijA
no tak po měsíci by to mělo jít rozpoznat, ty ploutve bude právě tou špatnou kavlitou vody, což v takové lahvi jde těžko udělat ideální podmínky, teplota, čistota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:48 ZmijA – pomoc
A kedy sa male zmenia na samcov a samic...a co mam robit ked sa samcom rozpadavaju plutvy??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=3201