Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 07:12 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
jen vrámci rybiček ;-) ale i tak krásně rostlí samečci pavích oček dlouhý 8cm co jsem viděl poprvý a naposled(doufám , že ne)v ZOOBráník vloni v červenci a bohužel nekoupil, dodnes lituji :-( chtěl bych mít tuto krásu doma - živorodky jsou hold nejkouzelnější a nejhezčí rybky potlesk až pak jsou čichavci a skaláry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Janča
Janča napsal: Tak a tu je ta údajná holka :-(

Ovšem podle stavby to velmi pravděpodobně holka ve skutečnosti byla nebo měla být...Tyhle hochy v chovu moc nemám rád...jen málokdy se prosadí proti svým kolegům...Jsou to ideální ryby na výstavu nebo pro lidi, kteří chtějí mít vše obrovské smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.01.2013 00:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Janča
U všech živorodek se pohlaví rybky pozná podle řitní ploutve. Samečci mají řitní ploutev špičatou jako ti tvoji, a samičky ji mají trojúhelníkovou. Podívej se na fotky a hned to uvidíš a pak už tě nikdo neošidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 22:50 - Re: Janča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2013 22:24 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Janča
Pro příště - samičku poznáš tak, že je zbarvená prakticky jen na ocasní ploutvi, je větší než samečci a má zavalitější bříško ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2013 21:30 R Muž romant [27983] Re: Janča
Tvůj dojem je správný, jsou to kluci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:28 Janča – Páreček?
Fotka k příspěvku Tak a tu je ta údajná holka :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:25 Janča – Páreček?
Fotka k příspěvku Zdravím šecky! Moc chci poradit, koupila jsem si páreček oček, ale mám dojem, že mi prodali dva kluky :-( , juknete mi na ně sím? Ten modrý měl být kluk a žlutá holka. Kují moc za vaše názory. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   03.01.2013 20:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: naty
A co se týká teček, tak ty mít nemusí. Asi byly myšleny oči malých rybek. Ty jsou vidět u některých barevných variant gupky pár dní před porodem právě v té skvrně březosti. Ale není to pravidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:24 naty Re: romant
Děkuju :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:23 R Muž romant [27983] Re: naty
Je, ale na porod má ještě tak 14 dní čas odhaduji. On více jakoby zhranatí, až se bude blížit její čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:07 naty – Je březí ??
Fotka k příspěvku Je tato samička březí ?? Ted už má bříško větší a má i skvrnu březosti ale nemá na břiše žádný tečky .. tak nevím :/ (četla sem že je tam musí mít)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.12.2012 22:15 Muž Attta [208] Re: domini29
zdravíčko,
ono z fotek se obecně blbě určuje jestli je v tom nebo ne. U těchle ryb záleží hodně na tom jestli fotíš ráno, nebo večer kdy jsou nažrané že by kolikrát praskly. Pokud nemáš přerybněno a máš dost rostlin a úkrytů nebál bych se ji nechat v tom původním akvárku. Jestli se pro to rozhodneš doporučuju sehnat plovoucí rostliny (možná by šel i nějaký trs toho jávksého mechu upevnit k hladině provizorně), protože u hladiny se mladé schovávájí nejčastěji v těch plovoučkách (doporučuju tuhle rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum ). Pokud se rozhodneš pro porodničku i těch 10 l stačí. Každopádně tam dej vodu z toho původního akvárka.
Co se týče toho "kousání"(já bych to spíše nazval trkání) do zadků, většinou to samci dělají aby byly samičky povolnější. Tohle to samé mi dělají i mečovky a mám pocit, že něco podobného dělají i ostatní živorodky i dokonce parmičky pětipruhé. Jestli teda myslíš tohle co já, tak s tím si hlavu nedělej to je naprosto vpořádku.

Hodně zdaru, Vlasťa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2012 19:13 domini29 – gupka:)
Fotka k příspěvku Dobrý den mohli by jste mi poradit? mám paví očka a zdá se mi že samička bude asi těhotná přidávám foto :) a je lepší nechat ji v akváriu kde je jenom jeden druh ryb a to jsou paví očka mám tám rostliny a taky jsem koupil javský mech :) a chtěl by jsem se zeptat proč furt samci koušou samice do ... zadního otvoru a někdy aji do bříška a kdyby jsem ji teda měl dát do porodničky kolik l by to mělo být mám 20 l porodničku a 10 l porodničku a musí tam být filtr a vzduchování? :)) a nevíte náhodou kolik mám ještě času možná z toho ještě zkusím vykouzlit lepší kvalite ale zdá se mi že se jí to bříško už tak trochu hranatí tak nevím no... každopádně děkuji za radu :) ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 22:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jirik98
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2012 21:56 jirik98 – gupky
Mohu se prosím zeptat, jak dlouho je samice gupky těhotná?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 00:53 Muž půlpy [2131] Re: tweetyna
pro mně jsou naopak ty Paví očka jedny z nejhezčích rybiček ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2012 23:59 tweetyna
o.k. tak jí ráno zas pustím a budu čekat... ne že bych v pavích očkách viděla budoucnost světa, ale právě protože jsem takovej zelenáč, tak nechci aby mi to všechno vyžrali hnedka a chci si užívat prvotních úspěchů, proto jsem tak opatrná :) díky vám moc za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2012 23:20 Muž půlpy [2131] Re: tweetyna
u té první je plnější ve předu, to znamená je dobře napapaná, až bude to bíško vzadu větší a tam se začne hranatět, pak bude čas, u druhé foto, když dole je tmavá a nad tím jen zbarveně průhledná či průsvitná, jak píše Romant za měsíc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:57 tweetyna
aaha, tak díky moc za info ;) já to snad nikdy nevychytám správně :-D schválně jsem koukala na fotky tady, kde se u některých říká at už jí odloví a ta moje se mi zdá proti nim o dost plnější, proto mě to mate
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2012 22:49 R Muž romant [27983] Re: tweetyna
Ano, bylo to zbytečné a podle mě má ještě pár dní čas. :-)
Edit: No a ta druhá, ta má času ještě móóře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:48 tweetyna
Fotka k příspěvku a zde je ta druhá samice, jak to odhadujete s ní? U té předpokládám, že bude mladých ještě málo, proto nevím, jestli jsem neměla odchytit i tu...?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:47 tweetyna
Fotka k příspěvku zdravím, předem se omlouvám, ale opravdu tomu prd rozumím...
Dneska jsem do porodničky odlovila jednu samici, myslím že už byl nejvyšší čas, ale možná se pletu a budu ještě čekat zbytečně, co myslíte vy? Ve skutečnosti vypadá plnější než se mi podařilo zachytit. Mám jen trochu obavy - jak řešit vzduchování v porodničce, pokud by tam čekala ještě třeba týden? Dosud jsem to s mladýma, který jsem tam měla aby je ostatní nepožrali řešila tak že jsem jednou denně porodničku nadzvedla aby voda vytekla a znovu ponořila v jiném místě aby se voda vyměnila, ale nevím jestli to nebylo zbytečné? Nebo naopak to nic neřešilo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.12.2012 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: savan
Špičaté mohou být též i "slepené"= bakterka. Vysoké dusíky=kysne voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2012 16:25 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Romiczech
Skontroluj si NO2 a NO3.Vysoký obsah spôsobí tzv.upálené plutvy-špicaté plutvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 15:53 Muž Attta [208] Re: Luky89
Tohle se mi taky stalo a ještě se mi stalo že některé byly fakt nepovedené takové zdegenerované, ale to opravdu jen výjmečně a určitě né většina potomstva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 11:40 Luky89
Já to měl taky. Bylo mi to divné, ale potom jsem přišel na to proč to tak je. Měla to jen některá paví očka. Oni si totiž navzájem okusovaly ocásky ale za pár dní to doroste. Jeden to to měl vykousnutý až tak, že to vypadalo jako když bude mít ocásek do vidličky, ale dorostlo to. Třeba to není tvůj případ, ale mě se to stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 11:01 jake98 Re: Romiczech
stou fotkou by to bylo lepší palec asi bych v tom neviděl nic zvlášního ale bez fotky težko určit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 10:54 Muž Attta [208] Re: Romiczech
Ahoj,
víš určitě že to jsou paví očka? Jestli jo chtělo by to foto... Jako ono záleží jak moc špičaté je mají, pokud jen trochu tak bych v tom neviděl žádnou vědu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 07:46 Romiczech – paví očka
Ahoj chci se zeptat narodili se mi paví očka ale mají špičaté ocásky je to normální? první vrh to neměl :) předem dík za odpoved :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2012 15:24 jake98
člověk se učí a získává zkušenosti hlavně z pozorování ryb sleduj ji a pamatuj si její chování které se ti bude příště hodit teplotu bych nechal kolem 25 stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2012 14:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: omoi
Možná i víc jak týden. Pozoruj ji každý den a přelov ji až v okamžiku, kdy bude vyhledávat sama od sebe klidné místo. To bude ten pravý okamžik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:30 omoi
Takže je těhotná určitě?A mám dát vyšší teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 09:49 omoi
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 09:27 jake98
souhlasím s koikaporem času dost asi za týden bych jí přelovil do porodničky (doba závisí na teplotě) palec hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:40 omoi
Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:35 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: omoi
času dosť, nemusíš sa ponáhľať, najmenej týždeň,inak trocha mi vadí farba štrku, nech sa darí a prajem hodne malých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:33 omoi
Fotka k příspěvku :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:27 omoi
Fotka k příspěvku to je ona
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:09 jake98
skus jí vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:08 omoi
Má tak tři cm,mám ji koupenou už tak tyden a vypada ze by je mohla myt. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:04 jake98
a taky u takto malých samiček bude malý počet mláďat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:01 Muž Yirka [9123] Re: omoi
Mýt je moc nemusí, poněvadž jsou furt ve vodě a tak se stále oplachují ;-)
Jinak se běžně stává, že již samičky kolem 3cm mají pár mladých. Ale není to dobrý stav. Je lepší, když mladé jsou od dobře vyspělých samiček. K tomu je ale třeba je v mládí držet nějakou dobou od samečků. Mám tedy na mysli obyčejná paví očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:00 jake98
jak je stará samička dosahuje pohlavní dospělosti přibližně ve třech měsících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 19:56 omoi
dobrý den mám otázku od kolika cm může mýt samička malý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 23:29 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Attta
Díky :-) Některé půjdou známému jako krmení pro halančíky, sem tam nějaké si nechám (ale při objemu akvárka už jich moc nebude...) a případně i odbyt v akvaristice by se našel. Dík za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 22:00 Muž Attta [208] Re: danio
Ještě dodatek:
Porodničkou jsem myslel tu jinou nádrž v tvém případě ať si rozumíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 21:59 Muž Attta [208] Re: danio
Pokud je chceš mít jen pro radost a nehodláš je chovat jen na prodej, tak doporučuju nechat ve společné nádrži a nechat to na matičce přírodě (podle mě nejlepší způsob. Taky to tak dělám u mečovek, gupek, kominíčků, dokonce i malé ancistrusy nechávám ve společném akvárku). Pokud je dostatečný porost kde by se malé mohly schovat tak ti určitě alespoň nějaká část potomstva přežije. Pokud by si však chtěl přemístit samičku do "porodničky" tak tam určitě dej vodu z akvárka z kterého samičku budeš lovit (je to jistota). Ještě pokud jde o vodu je dobré hlídat teplotu, protože při razantně vyšší teplotě může samička porodit předčasně a to by si neměl radost.

Přeju hodně zdaru a ať ti přežijou ti nejsilnější ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 20:22 Žena danio [587] - Miniakvária – Porod v odchovně nebo ne?
Ahoj, chci zkusit odchovat nějaká paví očka, tak se chci zeptat: je lepší samičku před porodem dát do porodničky v tom samém akváriu nebo ji i s porodničkou dát do odchovné nádrže, kde už prckové zůstanou, než povyrostou? Přesněji řečeno, kdo změnu parametrů vody ustojí líp - těhule před porodem nebo čerstvá mrňata? Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2012 14:25 Muž půlpy [2131] Re: aquapeed
ta hláška patřila Nikdovi, jemu zemřela samička sad
samozřejmě těch malých je taky škoda, ale těch ještě bude ;-) záleží jak je velká a jak byla plná, když je to mladá a malá samička, tak porodí dvě tři, když už má něco za sebou, tak to trvá i déle jak 24hodin a tak 30 až 100 ks i víc smich
proto většina lidí je ani neodlovuje a nechává zpestřit jídelníček ostatním rybkám, vždy se něco zachrání ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=1451