Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 86 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 11:51 sekavec
pavi oka pri porodu propadavaji(ty male)na dno ne?tam se jim naplní plynovy mechýř a az potom muzou plavat ne? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2008 09:43 Žena Lucianetta [43]
a není to tím, že malé rybičky normálně plavou, tzn. že nutně NEMUSÍ propadat tou mřížkou dolů? takže je samička může sežrat...
+EDIT: jestli se jedná o tu samou samičku, nemůžou se jí rodit maličké s nějakou vadou, nebo špatně vyvinuté? v takových případech samičky své mladé požírají, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 20:07 sekavec
nerekl bych ze 5krat za sebou neprezije a nepropadne ani jedno................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 19:07 Gupka111
Podla mna ich ta gupka zozrala a prosim ( www.guppky.forum3.info ) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:53 sekavec
no prave to je pro me zahada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:49 2david – Re: sekavec
Nevím, nevím ale za 5 nebo 10 minut jsem neviděl pordit všechny mladé ještě žádné paví očko. Pokud těch tět minut není hodina tak to musíš určitě stihnout!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:44 sekavec
ne e ja u akva vydrzim i hodinu ale furt se cumim cumim odejdu na 5 min. treba se najist pridu a tohle........... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:39 amazonstar – Re: sekavec
a to jste ji nikdy nevidel rodit??si tam dejte zidli a tech deset minut -pul hodiny vydrzite... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:35 sekavec
no to je ta mala porodnička co je v akva,ma tak komoru a dole mřížku da se do komory samicka a mrizkou propadnou malinke rybky do bezpeci druhe komory..........jinak je to v akva pridelane prisavkama jako filtr a ostatni ryby se tam nedostanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:26 amazonstar – Re: amazonstar
jeste me napadlo...neni ta porodnice v akvarku s jinejma rybama??? X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:25 amazonstar – Re: sekavec
tech deset minut je nadsazka ?? protoze jinak bych tipoval tak leda unos od martanu.... :-D
ne vazne,samotny porod pry skoro nikdy netrva 10 min a i tech mejch malo porodu trvalo okolo hodiny i mnohem dyl...a jeste aby je stacila uplne vsechny sezrat??ani jedna nezbyde??zameril bych se na ty ufouny.... X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 17:21 amazonstar – Re: johan
kazdopadne az ho udelam tak se o nej s vama podelim.... ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 16:25 sekavec
no prave když je v te porodnici tak öni maji propadat do bezpeči ne??,toto se opakuje nejmin po 4........ :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 16:24 Alofok – Re: sekavec
Nesežrala je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 16:23 sekavec
ja sem se chtel zeptat,je normalni kdyz je guppy tehotna az skoro praskne cerny flek velky leži na dne dam ji do porodnice,pridu za 10 minut ona strasne hubena cila a male nikde.....nevim co to jako ma znamenat....nevi nekdo?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 11:32 amazonstar – Re: Davosek
No ja ji dal ten Entizol takze vykaly by meli byt desinfikovane a dvakrat denne je odsavam,ale zase se bojim aby ten entizol neposkodil embria...zvolil sem stredni cestu a dal ji Entizolu mensi davku abych omezil bicikovce ale zaroven nebyla voda moc toxicka...uvidime .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 11:22 Davosek – Re: Amazonstar
Ještě mě napadlo, že bych si možná dal pozor na extrementy z matky... pak jak by byly mladé už v nádrži, tak by se mohly nakazit...buď nějak čistit nebo mladé separovat někde jinde a nádrž dezinfikovat...a pak je tam dát zpátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 11:02 Davosek – Re: Amazonstar
Tak to se přiznám, že opravdu nevím...takový odborních nejsem, ale logicky vzato bych řekl, že ne. Z jednoho prostého důvodu, mladá rybička se vyvíjí coby jikra v břiše samičky a tam je stále obalena "slupkou" jikerného obalu...a ten protrhne jakmile ji samička porodí...kolikrát ji protrhla až jak spadla na dno...tak si myslím, že asi ne...omlouvám se za blbé vyjadřování, ale nevím jak to popsat...hold odborník nejsem...takže si myslím, že ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:57 amazonstar – Re: Davosek
a myslis ze tn Spironucleus( strevni bicikovec) nemuze napadnout ty mlade plody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:56 Davosek
Určitě bych ji nechal tak a každý den vyměňoval 20-30% vody za čerstvou...nech tomu volný průběh... je lepší radši počkat než rybku zbytečně stresovat...toť můj názor... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:47 miro03 – Re: amazonstar
Pri živorodkách stačí zvýšit teplotu a vyvolá to predčasný porod. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:38 amazonstar – Re: 2david
existuji i hormony rozpustne ve vode....napriklad kdyz se trou a nebo rodi ryby dostavaji se do vody urcite latky ktere muzou vyvolat treni ci porod i u jinych ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:33 2david – Re: amazonstar
Sůl určitě v malém množství neuškodí. A to ji jako chceš vymačkat, nebo si myslíš že budeš dávat nějakou injekci pavímu očku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:17 amazonstar – Re: 2david
Kdyz pouziju tvoji logiku tak je spousta situaci kdy se vyvola u maminky predcasny porod aby nedoslo k poskozeni plodu...
tu vodu menim kazdy den a teplotu sem taky zvysil hned...
bojim se ze Spironucles napada ty plody a mohl by je usmrtit...
myslite ze by troska soli pomohla nebo spise naopak...podotykam ze do spolecneho akvaria sul nepridavam,protoze tam mam i jiny ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 10:03 2david – Re: amazonstar
Ahoj je to jako kdyby jsi měl ženu a ta čekala tvoje dítě a ty bys ji nutil k tomu aby porodila jen podle tebe. Je to nenormální, chtít takouvouto hloupost. Ale samozřejmě existuje řada způsobů z kterých nedoporučuji ani jeden. Třeba výměna 75% vody za čerstvou s o 1 až 2 stupně vyšší teplotou, to by mělo zabrat, ale nedělejto a v klidu si počkej na přirozený porod. To co se chystáš udělat může ublížit matce i mladým. Prostě vydrž!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 09:54 amazonstar – Jak primet Gupku k vrhu???
Mam problem...pred 3 dny sem oddelil gupku co by mela rodit...Bricho ma neskutecne nafoukle,dokonce pozoruju nekolik paru oci co se hejbaj,ale nic....problem je ze mi ted radi v akvarku Spironicleus a ja se bojim ze nemuze porodit kvuli tomu...pred dvema dnema sem vsem rybam dal entizol,ale dneska ta tehotna gupka prestala i zrat...respektive veme zradlo do pusy a pak ho vyplivne....neexistuji nejake postupy co by dokazali vyvolat porod?? S gupkami mam malou zkusenost ...diky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2008 01:51 rolandmynar – Re: Kacisek
Jasněže je to velikostí ryby. Špatně jsme si rozuměli. Kdybys ty mrňata měla pořád ve velkém AQ, neměli by ryby na ně takový zálusk, jako když je tam přihodíš. V trsu mechu a rostlinách jich přežije i tak hodně, že za chvíli nebudeš vědět co s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 22:50 Kacisek – Re: rolandmynar
Mě to teda zas tak holé nepříjde. Ryby pomalu nejsou vidět jak je to zarostlý. Návíc tam mám ohromnej trs jávského mechu... Prostě to jen nestihla... Byla malá, teď vím že musím počkat. Je to velikostí ryby ne kytkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 19:43 rolandmynar – Re: Kacisek
Jasněže chybama se člověk učí. Kdybys to větší měla pořádně zarostlé anebo tam dala pořádný trs rostlinky nebo mechu, tak ti ty mrňata přežijí i tam. Ty to máš (to AQ) ale dost holé. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 19:40 Kacisek – Re: rolandmynar
Ptala jsem se na to tady na chatu a lidi mi radili ať to zkusím, tak jsem to riskla a nebylo to dobrý... Přijde mi že už je na tak malý akva až dost tak jsem myslela že by se v tom velkým měly lépe,holt budu muset ještě počkat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 13:04 rolandmynar – Re: Kacisek
Vždyť to nemělo ani měsíc, bodejť by si nesmlsly ostatní. Divil bych se, kdyby ho nechali na pokoji. Když vyrůstá přímo v jejich společnosti, neupoutá jejich pozornost tak, jako když ho tam někdo přihodí. To by si smlsly i na starší rybce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 12:55 Kacisek
Na to přelovení malých rybek do velkého akva velký pozor!!!!
Já včera zkusila jednu rybku (narodila se 31.12.2007) dát do velkého akva a běkem 15vteřin ji ostatní sežraly. Vzhledem k tomu že malý dál rozdávám tak o ně nechci přijít. Jinak do malého akva v pohodě přelovuji další těhotné samice, ty je nesežerou a semeček oček a další ryby se na to mrně hned vrhly... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 22:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: petula
pokud máte v akváriu rostliny, a né moc dravé ryby, tak určitě nějaké to potomstvo přežije.. a jelikoš jsou gupky skoro pořád těhotné tak o mláďata není nouze. já bych to nechal na "přírodě".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 22:08 petula – odlovení
prosím o radu.... mám asi těhotnou samičku ale nevim jak dlouho... můžu jí už ted odlovit i kdyby měla být o samotě 3 týdny???? nemám porodničku, ale někde tady jsem četla, že stačí jí dát do petky s dírkami..... v ydrží mi samička tak dlouho v malým prostoru??? lahev bude v akva kde bude i filtr i vzduchování, tak o to se nebojim.. ale bojim se, že se z toho malýho prostoru zblázní... a za jak dlouho můžu mládátka odlovit zpět k samičce???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 15:28 amazonstar – Re: quick
taky si myslim ze ti nic nezbyde..:((sezen si 5 litrovy akvarko a vytri ji tam,jinak nebues mit nic..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 14:20 2david – Re: quick
Tvoje šance na to že rájovci nezvládnou do posledního kusu sežrat všechen potěr jsou opravdu mizivé, budeš vidět ale rájovec si s tím poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 14:17 quick
no mám tam hodně jávského mechu a plno úkrytů tak uvidíme jinak tam mám bojovnici, rájovce, platy ,kardinálky,neonky a paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 01:35 amazonstar – Re: quick
Hezky ale nepozerou ten popter ty rybky venku?? X-)
kolik a jaky tam mas??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 20:10 quick
Fotka k příspěvku tak takhle by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 12:36 amazonstar – Re: quick
ten rozmer bych tipnul tak na pul centaku...dulezity je aby tim neprosla matka a pak je to skoro jedno...doporucuju delat diry horkou jehlici na pleteni,protoze pak nejsou okraje ostre.... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 12:28 quick
jak maji být velké ty dirky v pet lahvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 22:00 rolandmynar – Re: Alofok
Vůbec to není závislé na barvě té skvrny. Ta se může nepatrně lišit i v závislosti na barvě rybek. Pokud má skvrnu, je to skvrna březosti. Pokud má skvrnu březosti, je těhotná. Uvědomte si, že živorodky jsou permanentně těhotné celý dospělý život. Sotva porodí je zase těhotná, protože jedno oplodnění jí stačí na 3-5 porodů (těhotenství). Z toho vyplývá, že jsou vlastně pořád těhotné a proto mají skoro pořád skvrnu březosti a je jedno jestli je dohněda, nebo do jiných tmavých odstínů barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 21:42 Alofok – Re: recht
Mám přesně tyto samice,ale ta skvrna by měla být tmavší pokud má být těhotná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 21:37 Alofok – Re: Andrea
Ale to je samec,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 13:41 Andrea
Fotka k příspěvku !!!V 1L NE!!!Ve 2L nebo 3L a více už jo,ale v 1L NE!!!Jestli nemáš jiné větší tak si ho můžeš vyrobit:Vem petku nejlépe od COCA-COLY nalí do ní vodu z akvária do petky udělej dírky(ale malí takoví,aby z ní neviplaval potěr poté zašroubuj polož do nějakýho rohu v akváriu dejdo toho těhuli...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 10:31 kastanek – Re: recht
u svetlych samic ta skvrna vypada takhle, ale zrovna tahle ma jeste male bricho, mivaji ho obrovske, az hranate
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 10:23 Muž recht [10]
Fotka k příspěvku Mno znalec nejsem ale ten flek muze byt asi trochu i jiny barvy kouknete na fotku a prosim jestli to tak je... Jinak me prijde ze je ma 2/3 samicek... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 10:19 Žena Lucianetta [43] – Re: petula
Má větší bříško, spíš "hranaté", a u zadečku má velkou černou tečku :o)koukni dolů na fotky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 10:01 petula
jak poznáte, že je samička těhotná???? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2008 21:36 Usine – Re: recht
Pokud si nepořídíš nějakého predátora co je bude likvidovat tak se z nich zblázníš. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [86] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=4251