Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
Starší reakce
já jsem za tímto účelem pořídil 4 ks Štikovce pruhovaného ( Aplocheilus lineatus )... Veselé si vedle sebe plavou a ani po potěru nejdou.
Takže hodně štěstí při výběru.
Super, moc děkuju za radu
Kouknu na to.
Ve zdejším atlasu ryb funguje vyhledávání
rybicky.net/atlasryb/hledat/ zadej do něj několik parametrů (stačí i jeden třeba obsah nádrže) a vyjede ti seznam ryb. Dost důležité je i jakou máš vodu, když tak se podívej na stránky svého dodavatele pokud tedy nemáš vlastní studnu. Pak ti vyjede seznam ryb a z toho si něco vyber. S tím pak můžeš přijít sem a zeptat se.
Dobré je založit si zde prezentaci akvária s co nejvíce informacemi.
Původně to bylo nanoakvárium
Ale před pár týdny jsme pořídili 110litrové.
Jak je to tvoje akvárium velké?
0 03.10.2020 11:54 taniq – Přemnožení
Dobrý den, mám dotaz týkající se pavích oček a jejich rozmnožování. Původně jsme koupili tři paví očka, kterým se podařilo několikrát rozmnožit. Původní tři už nežijí, ale místo nich máme momentálně v akváriu 11, nyní již dospělých jedinců a díky nim asi dalších 30 malých. Kromě pavích oček v akváriu žádný jiný druh ryb není a dospělí potěr asi nepožírají, protože rostlin momentálně v akváriu moc není a malí si vesele plavou mezi těmi velkými. Mohli byste mi prosím poradit nějaký jiný druh ryby, která by potěr aspoň částečně redukovala? Nechci jim tam pustit nějakou masožravku, která zatočí i s dospělými pavími očky, ale s těmi malými se něco bude muset udělat. Děkuju za tipy!
Starší reakce
To je zajímavé, toto jsme ještě u svých gupek nikdy neviděl, a to že je chovám už hodně dlouho.
Starší reakce
Pořídil sem si u jednoho místního chovatele z vlastního chovu další 2 samce tak jsem zvědav jestli z vlastního chovu jsou o něco odolnější. Jsem začátečník takže sem neměl odvahu jít do jiných ryb.
Ryby z prodejny jsou většinou tak zdevastované že jich dost velké procento může umřít, zvláště když přijdou do dost jiných podmínek. To co přežije jsou odolnější jedinci a ty bych si nechal a nic už dál nekupoval. Poměrně rychle se namnoží. Jakmile k nim koupíš další bude se umírání s největší pravděpodobností opakovat.
0 27.06.2020 20:07 Hornik20 – Guppy
Začal sem chovat "Paví očka" ale od začátku už sem přišel o 2 samce a každý z nich vydržel ani 14 dní přitom nejevil známky žádné nemoci oba umřeli s tím že přestali přijímat potravu (s tím že ten první ze zverimexu nežral už od začátku co sem ho měl v akváriu variace black and white tuxedo) dalšího sem si sehnal z akvaristické burzy což byla variace Red Mozaic - (který ostatně najednou přestal přijímat potravu také a ten den ještě bylo po něm) a oba sem přišel ani né po 2 týdnech. Samice přežily (5) včetně těch první od začátku tak nemám páru na co umřeli a proč jen ti samci přitom jeden mi zůstal od začátku (původně sem měl 3) a ten žije tak o to víc to nechápu.
Starší reakce
Samičky rodí každých 4-6 týdnů tak už má těch porodů za sebou více. Chce to hodně rostlin aby se měly malé rybky kam schovat jinak je matka a spol sežerou.
- je to dáno genetikou
- jsou tam znaky z variant Blue Moscow a Cobra leopard
Je tak to vůbec ale nevím bohužel jak se dělá :( . Já se tady právě přihlásila kvůli tady tomu krasavci jestli někdo poradí jak se to mohlo povest nemůžu na něm oči nechat ????, ale pokud poradíte jak tak určitě záložním ????
Založ si prezentaci, zajímavá paví očka stojí vždy za sdílení
Děkuji za odpověď , samičku už máme rok už měla 3x mladé a nikdy žádné takové až teď
, brácha tohoto fosforového je takový strakatý ,právě proto jsem se chtěla zeptat přišlo mi to zvláštni
. Jinak moc děkuji za rychlou odpověď
Pěkný mladý sameček. Pokud není linie čistá, je to vždy trochu loterie, obzvlášť pokud je samička z mix zverimexu, kde měla volné pole působnosti ve výběru inseminátorů.
0 20.05.2020 20:36 Mmmarkkk – Fosforové paví oko
Ahoj prosím Vás nevím jak je to možné, ale samička klasika jen trochu strakatý ocas, sameček krásně zbarvený a vznikne z toho fosforova rybka to moc nechápu
nevíte někdo čím to může být na fotce to ani tak úplně patrne není ale úplně září .
Starší reakce
Dobrá, díky za rady a typy, poresim to nějakým tím led světlem a uvidíme, jak to bude fungovat
Klidně bych tam umístil LED lampičku na baterky, to také bude stačit...
K tomu aby byly gupky aktivní, stačí i relativně slabé osvětlení. Mám jedno akvárium vedle monitoru PC a je krásně vidět, že dokud monitor v noci svítí (dost často
) , je nějaký pohyb i v nádrži.
Takže pokud je v té skříňce alespoň trochu denního světla, měly by ryby normálně prosperovat. Jak píše Pan Káč, budou bledé.
Pokud by byla řeč o opravdu tmavém sklepě, tak 3 hodiny svícení rozhodně nestačí. Svítit třeba slabě, ale alespoň 10 hodin. Obzvlášť potěr - ten by pro dobrý růst měl žrát několikrát denně. A nádrž alespoň 20 l...
Možná bude pomalejší vybarvení a nebo bledé, ale to se pak podle mích zkušeností spraví. Rybky z dolních komůrek v prezentaci Šlechtička jsou bledší, ale při přemístění nahoru se do pár hodin vybarví sytě.
Díky za odpověď. O rostlinky mi nejde, chci to mít čistě jako nouzovku a odchovnu, když se mi to jinam už nevejde, ale šlo mi o to, abych ty rybky zbytečně nezmařil...tak mě zajímalo, jestli má někdo třeba zkušenost, kdo má třeba odchovnu ve sklepě apod.
Rybám je to asi fuk. Rostliny to nedaj. Pokud nějaký máš. Možná se jim zvětší oči
, podobně jak vyšlechtily Číňani ty hnusně vykulené rybky v barelech s malou dírkou na světlo, až jim ty oči vylezly.
Zdravím,
Mám možná hloupou otázku. “Hraju” si s mnozenim pavich ok, mecovek atd., nemam moc místa a napadlo mě umístit další akva na potěr do skříňky a otázka zní, jestli nějak zásadně vadí poteru, kdyz tam nejde denní světlo nebo jen hooodne málo ...jestli stačí svítit třeba jen 2-3 hodkx večer a při krmeni?
Děkuji.
Starší reakce
Podle okolností, teplota, klid, prostředí.
0 22.04.2020 13:09 Narval2008 – pavi ocko
kdy tak porodí. děkuji
Starší reakce
Díky za tip.
Pátrám po této, zatím marně:
Sežeň si o tom knížku třeba Norbert Dokoupil o tom píše sice je to o mečovkách ale jak postupovat to bude stejné.
0 20.12.2019 09:51 R Guppy [2296] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy Ještě využiju tématu - co byste řekli na takto zbarvená mláďata?
Občas se mi ve vrhu nějaká objeví, oproti sourozencům jsou modrá.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
Asi o nic nejde, jen jinak rozložený pigment. Ale úplně to nezapadá do čtyř popsaných základních zbarvení - šedá, blond, albino, růžová.
To je taky možnost. Prostě jet na nejhezčí ryby, s tím, že je otec nejistý. Asi nad vším nejde mít kontrolu, i když bych rád. Trochu konflikt teorie s praxí.
Určitě bych ty dva vrhy, co budu čekat, nevyhodil. Může se tam objevit pěkný ryba. Díky všem za reakce
Tak se to běžně dělá. Je to docela práce furt to přebírat.
Geny jsou někdy nevyzpitatelné. Nebude lepší podle tebe nestandartní kusy vyselektovat?
Obávám se, že nikdy nebudeš mít jistotu, ale možná, že někdo, znalejší, než já, bude vědět víc.
Z mých zkušeností počkat pokud chceš mít jistotu. Ono se to v ní pomíchá. Nemá to jak ovlivnit. Od mládí se právě proto obě pohlaví chovají odděleně. Pak se vybírají ryby pro spárování do chovu.
Rád bych se zeptal, zda nemá někdo zkušenost v následující situaci.
Snažím se udržet určitou linii gupek a tak bych rád spářil, křížil (nevím, co je vhodnější termín) matku se synem.
Jenže jak známo, samice živorodky dokážou uchovat sperma klidně pro několik následujících vrhů. Takže otázka - upřednostní ryba "čerstvý" genetický materiál, nebo musím počkat dva, tři měsíce (vrhy), abych měl jistotu, že mladé budou patřit tomuto samci?
Starší reakce
Tato mylná informace se tu vyskytuje opakovaně - "objevila se skvrna" popř. "černá skvrna znamená, že je březí"...
Skvrna březosti se samičkám objeví ve stáří 2 až 3 týdny a pak už ji mají celý život. Při březosti se pak skvrna jen zvětšuje.
Na fotce je potěr starý 20 dní. Samička nahoře.
Prašan napsal:... Niektoré formy gupiek majú škvrnu skôr ružovočervenú ako čiernu.
-zvláště u ryb nesoucích INO gen
-Anotace - INO gen = Albino + Lutino
No ono to záleží na forme gupky a štádiu vývoja mladých v brušku matky.Niektoré formy gupiek majú škvrnu skôr ružovočervenú ako čiernu.
No já jen že ses ptal na červenou, ale všichni reagují na černou, o které jsi vůbec nepsal...
Ta co jsem zavřel do samostatné nádrže má červenou tečku a tyhle mají cernou
Červená, nebo černá je ta skvrna...?
Jak píše Králík. Může to trvat i déle. Březost trvá zhruba měsíc a rodit může několikrát na jedno oplození. Zatím má ještě ,,malé,, bříško.
To, že se jí objevila černá skvrna, neznamená, že bude rodit. Ta může mladé porodit klidně za dva týdny.
Ano,je březí,těhotná je žena...
Starší reakce
... dunajské gupky ode mě u člověka, který je letnil do 18. září:
www.akva.sk/… Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 95
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 156084x