Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2009 20:32 Muž Yirka [9126] – Re: daver
Jsou to vajíčka plžů.
Edit: více informací včetně odchovu zde: rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:30 daver – otázka
chtěl bych se zeptat v akváriu nad vodou přilepené na víku akvária mi vznikli takové dva kokony.Kokon je seskupení nákých malých kuliček.Chtěl bych se zeptat co to je jestli jsou to jikry nebo pěnové hnízdo zkrátka co to je.Nezdá se mi to jelikož to bylo přilepené na tom víku jikry jsou přece pod vodou.Jaké ryby mám, je ve starších otázkách.PLS ODPOVĚZTE NĚKDO CO NEJDŘÍV.Předem se omlouvám za chyby v mé zprávě.kokony jsem oddělil od ryb,do jiného AQ.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 09:48 0 – Re: daver
Fotka k příspěvku Nevím jaká situace je u vás v nabídce a poptávce pavích ok , ale s dvouměsíčními rybkami bych v obchodech asi neuspěl. Počítej s delší dobou odchování , záleží na chovné linii , prostoru , kvalitě a teplotě vody i použitých krmivech.

Jen za sebe uvedu , že v případě prezentace svého chovu , by použil ryby ve stáří 8 - 10 měsíců , kdy už bývají plně vyvinuté a komerčně nejvíc upoutají pozornost.

U některých kmenů sice trvá vývoj déle , ale ryby jsou mohutnější s pěkným vybarvením.

Na snímku v chovné síti venku jsou s pavími oky i jiné druhy letos odchované , pro další chov vybrané mladé ryby - jmenuji např. dánia , gavůnci , platy , 'velifery'.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 17:19 kolcun2
ked jim budes davat 4-5 krat denne, Tak ti rychle porastu a možno 1a1/2 až 2 mesiace budu v akvaristike.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 16:46 daver – úleva
Tak to je fajn to se mi ulevilo ano .A za jak dlouho tak asi vyrostou do normální velikosti a kdy je mám nabízet do akvaristiky,protože já sem se ptal v akvaristice a oni řekli že si je vezmou.Nevím ale kdy jim je mám dát.Mají teprve 4 dny tak nevím to je určitě brzo tak někdo pls napište kdy jim je mám dát ;-) ano .PROSÍM ODPOVĚZTE NĚKDO CO NEJDŘÍVE. S POZDRAVEM ŽÁK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 13:17 kolcun2
Ja svojim malym gupam davam 4-5 krat denne v malom množstve. vždy všetko spapaju. Pekne rastú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 05:56 Muž Miras [111] – Re: daver
já jim taky rozdrtím jen tak v ruce vločky zhruba 2x denně a v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 21:53 Muž avast [49] – Re: daver
Ne to málo nebude.. Já dával 10 jenom tak "mezi prsty" rozdrcených vloček a to jenom 1x deňe..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2009 20:41 daver – Re: DavidDizzer
je jich tak asi 40 a s tím ocáskem máš pravdu :) .Dávám jim špetku jídla 3x denně přímo pro mimča gupek není to málo. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 11:26 Muž DavidDizzer [26] – Re: daver
kolik jich asi je? mě se na nich líbí, jak šmrdolají ocáskem potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 09:48 daver – miminka
dneska mi právě teď porodila těhule je to fakt hodně malejch prcků hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 21:07 Muž DavidDizzer [26] – Re: daver
no to ti přesně nikdo neřekne, ale radím ti dobře, nenechávej ji v tak malým prostředí! ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 21:03 callito – Re: daver
a co je to ,endlerka?protože moje takhle vypadaj preventivně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 21:00 daver – Re: DavidDizzer
a za jak dlouho asi tak porodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 21:00 daver – Re: DavidDizzer
a za jak dlouho asi tak porodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:48 Muž DavidDizzer [26] – Re: DavidDizzer
Fotka k příspěvku myslím tam, kde je šipka!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:45 Muž DavidDizzer [26] – Re: daver
a proč je chuděrka v tak malinkém prostředí (ta porodnička)... pokud porodí tam, tak se prostě s těma malýma utlačí... dej ji do nodoby nějaké větší, nemusí být vložena v AQ! prostě v tak malé kádince newm newm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:43 daver – Re: V
Fotka k příspěvku Jo a tady je foto mého AQ. ;-) :-) ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:41 daver – těhule
Fotka k příspěvku Tady je další foto té těhule.Znovu se omlouvám za nekvalitu fota.PROSÍM ODPOVĚZTE NĚKDO CO NEJDŘÍV. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:38 daver – těhule
Fotka k příspěvku chtěl bych se zeptat kdo s tým má zkušenost za jak dlouho porodí tato těhule.Dal jsem ji radči do porodničky kdyby náhodou.Skvrny březosti má.Omlouvám se za nekvalitu fota.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2009 20:08 daver – Re: V
filtr mám značky fluval 2 a rostlinky koupím po neděli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 21:46 V – Re: daver
Tak tomu říkám rychlost... Takže Betty + Gupky + Neonky + Pancéřníčci? Pořád je to dost, ale při dobré péči to už má šanci fungovat. Ještě jsi ale pořád neřekl, jaký máš filtr...? A nezapomeň na rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 21:35 daver – Re: V
vše sem podaroval a nechal jenom co si napsal ale ty neonky jsem si nechal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 17:45 V – Re: daver
Umělý kytky vůbec nepočítej. Ty jsou na dvě věci.

5× Betta ... 30
7× Molly ... 50
13× Gupka ... 50
3× P. skvrnitý ... 15
3× Mečovka ... 30
8× Neonka ... 30
suma sumárum 205 l minimálně...

Navíc to jsou většinou živorodky, takže by to chtělo ještě větší objem, protože to jsou čuňátka.

Chceš mít doma fungující akvárko, nebo rybí polívku? Pokud akvárko, tak se nejdřív trochu zamysli. Z toho co máš, bych nechal například jenom Betty, Gupky a Pancéřníčky. Nadbytečný ryby někomu daruj. Vyhoď všechny umělý "kytky" a dej tam víc skutečných (živých) rostlinek.

Ještě jsi zapoměl napsat co máš za filtr? I když tu stávající sestavu by nezvládnul snad ani 10l vnější filtr... hmm

EDIT: V průběhu psaní jsi ještě přihodil Neonky, tak trochu upravuju komentář.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 17:39 daver – otázka
Dobrý den ,chtěl bych se zeptat stačí když budu měnit v akvárku jedenkrát týdně kbelík vody čistou vodu za špinavou.Měnil jsem to totiž jednou za dva týdny a smrdělo mi to hnilobou,tak už mám strach.Filtr čistím každou neděli,a odkaluji při té výměně vody.Dělám to totiž takovým tým zvonem a ona se odsává voda a zárověň i ten kal.Krmím jedenkrát denně a to ráno jednu špetku myslíte že to zhruba pro 40 rybiček stačí?Mám opravdu už strach aby to zase nesmrdělo protože by mě to asi už od akvaristiky odradilo. Mám 100L AQ. PROSÍM ODPOVĚZTE NĚKDO CO NEJDŘÍVE.S pozdravem ŽÁK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 17:34 daver – doplněk
jo a ještě tam mám 8 neonek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 17:33 daver – Re: V
už mám jiná stav rybek 5x bojovnici,4x gold molly,3x gold molly,13x paví očko,3x pancéřníčky skvrnité,3x mečovky,3x živá kytka,3x umělá kytka

Celkem rybiček:31
Živých kytek:3
Umělých kytek 3

Mám strach aby to zase nesmrdělo ach jo já se zblázním.dělal jsem si výpočty co 1cm ryby to 1l vody v akvárku a vyšlo mě že je třeba 120l AQ tak sem počet rybiček snížil a teď to sedí přesně na 100l AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 16:58 V – Re: daver
Teď jsem si všimnul, že píšeš "5X bojovnici,10x paví očka,4xmečovky,4xplaty,4xgold molly,4x black molly,10xneonky" - to je sestava pro 200 l a ne pro 100 l. Navíc skoro všechno čuňátka živorodky. Pokud nemáš opravdu HODNĚ rostlinek a obří filtr, tak tohle fungovat nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 16:29 V – Re: daver
40 rybiček ve 100 litrech je podezřele hodně... Chtělo by to podrobnější popis, nebo nejlépe prezentaci s fotkami. Minimálně řekni jaké máš rybky, jaký filtr a kolik rostlinek. Pro začátek bych zkusil měnit 1/3 vody každý týden a přestal bych čistit filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2009 16:18 daver – otázka
Dobrý den ,chtěl bych se zeptat stačí když budu měnit v akvárku jedenkrát týdně kbelík vody čistou vodu za špinavou.Měnil jsem to totiž jednou za dva týdny a smrdělo mi to hnilobou,tak už mám strach.Filtr čistím každou neděli,a odkaluji při té výměně vody.Dělám to totiž takovým tým zvonem a ona se odsává voda a zárověň i ten kal.Krmím jedenkrát denně a to ráno jednu špetku myslíte že to zhruba pro 40 rybiček stačí?Mám opravdu už strach aby to zase nesmrdělo protože by mě to asi už od akvaristiky odradilo. :-( Mám 100L AQ. PROSÍM ODPOVĚZTE NĚKDO CO NEJDŘÍVE.S pozdravem ŽÁK. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 17:11 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: daver
icq mám na profilu a bettu mám jen jednu - samečka pro radost, takže zkušenosti s odchovem nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 16:18 daver – Re: kikuška
já mám 5X bojovnici,10x paví očka,4xmečovky,4xplaty,4xgold molly,4x black molly,10xneonky :-) :) ;-) neva že nejsi z brna dej mi pls icq ať si můžeme více psát o rybičkách tam a už se ti někdy podařilo odchovat vrh betty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 14:49 Muž Miras [111] – Re: andu
tak dej přes tu porodnici třeba pončochu(dámskou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 14:48 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: daver
Ono po roce s pavími očky budeš mít slušně přerybíno:-)) Vím o čem píšu, ze začátku jsem taky zachraňovala všechny mláďata. Nechala jsem si slušně zarůst nádrž (mám tam bahnatku, růžkatec a jávský mech) a v tom se mi mláďátka schovávají. Je to možná lepší, nechat si zarůst akvárko, než přelovování do odchovničky, porodničky a tak. Co máš ještě za rybičky v akvišku? Z každého vrhu mi přežije tak 6 mláďat, což je víc než dost. A to mám mečovku a bettu, které miminka baští jako jednohubky. Škoda, že nejsi z Prahy (ptal ses na Brno), hned bych ti v září odrostlá miminka dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 12:48 Muž Yirka [9126] – Re: daver
Když budeš rybky pozorně pozorovat dostaneš ten správný čas do oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 12:24 andu – porodnička
Ahoj, mám prozbu... narodili se nám včera malinky rybičky, zašla jsem koupit porodnici se sítkou a skaláry nám je přez tu sítku protáhli. je to poprví co se nám takhle narodilo. ještě pár jich máme....CCa 10 máme ve sklenici a zbytel ve velkým akvárku, ale bojíme se že nám je ryby sežerou. Vubec nevím jak se postarat o to abych je zachránila, ale do porodnice se je bojím dát, aby z nich něco zůstalo. prosím poradte mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 11:48 Muž Miras [111] – Re: daver
když to nestihneš tak se nedá nic dělat, zas příště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 11:34 daver – Re: callito
no jo ale co když to nestihnu až to na ni příjde a já najdu jenom jednopaví očko :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 11:29 callito – Re: daver
záleží taky na velikosti porodničky,na tom jestli už má nějaký to bříško.Ale nedělala bych to,určitě se jí bude líbit víc tam kde je.A až to na ní příde,potom by měl být čas na prodničku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 11:23 daver – otázka
chtěl bych se zeptat když vidím že má samice skvrny březosti můžu ji hned dát do porodničky nevadí když tam bude třeba i celý měsíc?PROSÍM ODPOVĚZTE CO NEJRYCHLEJI S POZDRAVEM DAVER
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2009 06:04 Muž Miras [111] – Re: daver
jj, souhlasím s Jiřím, bylo to ze stresu, uvidíš co ta malá ale snad bude v poho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2009 20:58 Muž Yirka [9126] – Re: daver
Ukončit trápení ano, spláchnutím ne. V této velikosti snad nejlépe mechanicky rozmáčknutím. Tu druhou můžeš nechat, pokud ji nechají napokoji ostatní. Nicméně do 4-6 týdnů se dočkáš dalšího potomstva a do té doby nastuduješ co třeba. Zrovna o pavích očkách jsou toho v atlase i fóru přehršle.
Edit: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 20:45 daver – Re: Yirka
Yirko takže říkáš že ji mám spláchnout a tím ukončit její trápení?ale tu druhou nemusím ne když je v pořádku ta druhá co má v pořádku ten ocásek má 0,3mm takže tu druhou vyhodit nemusím ne?PLS ODPOVĚZ RYCHLE. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 20:38 Muž Yirka [9126] – Re: daver
Ten vrh byl velmi pravděpodobně předčasný. Tazkřivená páteř (ocásek) se nespraví, ta deformace je trvalá. Rybka to pravděpodobně ani nevydýchá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 20:34 daver – otázka
Z toho vyplývá moje otázka je to možné že začala rodit ze stresu z přepravy?a eště jedna otázka jedno to malý paví očko má jako kdyby stočený ocásek a nemůže s ním mrskat a tím taky nemůže plavat a leží u dna tak bych se chtěl zeptat jestli až povyroste tak se ocásek narovná nebo co s ním mám udělat.PLS ODPOVĚZTE NĚKDO CO NEJDŘÍV :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 20:31 daver – porod MHD
dobrý den chtěl bych se s vámi podělit o zážitek který se mi dnes stal koupil jsem si pár pavích oček a jedna samička když sem jel domů mi v přepravním sáčku začala rodit já nevěděl co s těmi malými aby je ty ostatní nesežrali tak sem hned zmáčkl sáček v polovině tím se přepůlil sáček a oddělil malé od dospělých podařilo se mi zachránit jenom 2 paví očka protože ostatní které těhule porodila hned sežrali ostatní :-( ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 18:00 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: daver
Dle mých zkušeností není vidět skvrna březosti na Black molle, na mečovce a platě záleží na celkovém vybarvení (tj, pokud má boky a břicho tmavé, tak nebude), já ji na své berlínské (červená s černými skvrnami) vidím. U gold moll (tj mollynesií jiných barev než černé a mramorované nevím, nikdy jsem je neměla březí - měla jsem vždy mladé samice). U pavích ok je vidět vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2009 14:11 daver – živorodky
Dobrý den chtěl bych se zeptat mám živorodky:Gold Molly,Black Molly,Paví očko,Plata skvrnitá,Mečovky u kterých z těchto rybiček nejde vidět skvrna březosti.Jo a pokud jste někdo z Brna nevíte náhodou kde je v Brně akvaristika kde nabízí Bojovnice pestrá samici i samce celoročně_ :-O ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: vaclav
Koukám...
Děkuji! :-)
Už je to tak - nedávno jsme si tu vyměňovali s jedním kolegou názor a mám podezření, že se mu ten můj moc nelíbil... :-D
Jistě víš, o co šlo - vyjádřil jsem jakési mírné pochyby o tom, jestli za vymizením řas z nádrže osvětlované 8xx může být jejich výměna za Philips AQUARELLE. A také naději, že pokud by se taková souvislost prokázala, pak by se stal "objevitel" takového "úkazu" bezesporu "hrdinou pro široké akvaristické masy"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:26 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: navik
...můžete trošku blíže specifikovat pojem "rázněji sáhnu do kytek" (mám si pod tímto pojmem představit razantní probrání řekněme 50% zelené hmoty spojené s významným zásahem do dna či nějaký delikátnější zásah?)...
Odhaduje se mi to velmi těžko, ale řekněme, že jednou zhruba za dva měsíce mě "tma" v akváriu, "lehce strádající" rostliny a zelené přisedlé řasy na čelním skle donutí vzít do rukou nůžky a zredukovat kytky tak, aby bylo vidět, že do 112 lt akva svítím aktuálně - POZOR! už "jen" :) - 5x 18W... :-)
"Hmota", kterou přitom odstraním, by mohla představovat (omlouvám se, ale opravdu jen ztěží hádám!) nějakých 20-30(?)% celkového objemu.
To je, samozřejmě, důležitý údaj, ale osobně si myslím, že významnějším v tomto smyslu je fakt, že se při tomto zásahu rostliny "seknou", a to bez ohledu na to, "kolik hmoty" odstraním.
Žádné razantnější zásahy do dna přitom neprovádím, pokud za ně nepovažuji spíš sporadické "přesazení" několika málo stonků rostlin v rámci jakési úpravy vzhledu akva.
Co se týče stabilizace akva, obávám se, že tato trvá nějakých +- čtrnáct dní... Pak následuje období, kdy akva "hladoví" po N-látkách - rostliny bují a neměřitelné je i NO3...
Pak přichází fáze "přerůstání" kytek, mající za následek, že si rostliny (až na ty "navrchu") začnou stínit a situace se pozvolna opakuje... :-)
Vždycky, když musím rostlinky poměrně "razantně" dopovat živinami, si říkám - teď je čas na "decentní" použití nůžek. Vždycky to ale nějak prošvihnu... :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=3601