Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 23:26 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: prasan
Asi deset jsem jich odlovil a mrtvou rybku dal želvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 23:09 - Re: Losky
Aj pri pôrode môžu nastať komplikácie.Samica ak nie je v dobrej kondícii,prípadne je stará môže dopadnúť aj takto.No čo už.Určite sa ti ich ešte namnoží kopec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:46 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: prasan
Už je mrtvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 18:45 - Re: Losky
Asi ešte neskončila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 16:33 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, mám těhotnou gupku a porodila už asi deset malých. Pořád je nafouklá a dnes už polehává u hladiny a má jakoby lehce krvavé bříško. Co to je? Že by se nějak ucpala a nemůže rodit a praská? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludviko
RNDr. Roman Slaboch - Akvárium zal. 1899www.akvarium.cz/1899/pages/members/chovy/slaboch/slaboch.htmArchiv - Podobné
Dali jste tomu veřejně +1. Zpět
Poecilia obscura (Trinidad; Trinidad a Tobago, 2009; leg. Schartl). Poecilia ... Micropoecilia parae (Le Mahury; Francouzská Guyana, 2007; leg. Vlado Fábry) ...
Tropical Fish Hobbyist - April 2010www.tfhdigital.com/tfh/201004?pg=77Archiv - Přeložit tuto stránku
Dali jste tomu veřejně +1. Zpět
MICROPOECILIA OBSCURA. This small guppy (males about ¾ inch and females about 1¼ inch) was just described in 2009 from eastern Trinidad, though it ...

Nebavíme...Máte pravdu, asi se fakt nevešla, ale THF to vidí jinak...tak si myslím že je pravda na mé straně i když anglicky prakticky neumím...nebo zase ne? smich V systematice micropoecilií opravdu není, tak snad to zvedne Roman a rozřeší to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:22 smigl486 Re: romant
dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:21 R Muž romant [27987] Re: smigl486
Měsíce roli nehrají, daleko důležitější je nesežratelná velikost té omladiny, což bude záviset na rybách chovaných ve společenským akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:15 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: smigl486
přečti si předchozí reakce...už to tu bylo mnohokrát řečeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:13 smigl486
PO kolkych mesiacoch od narodenia mozem dat pavi ocka do spolocneho akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:41 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Tak mám takový dojem, že se tu každý bavíme o jiné rybě (nebo máme každý jiný "internet")já mluvím o poecilia obscura, která je i v místním atlase (rybicky.net/atlasryb/zivorodka_podivna), naproti tomu ve vámi odkazovaném názvosloví obscura samozřejmě vůbec není, protože bylo sepisováno v době jejího popisu a tak se tam "nevešla". Takže se na mě nezlobte, ale jako koníčkář Vám profíkovi v tomto ohledu prostě důvěřovat nemohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludviko
ludviko napsal: No nevím, jak biolib (www.biolib.cz/…) tak přítel google (2770 výsledků ku 1)jsou spíš na mé straně. Nemluvě o doktoru Slabochovi, kterému bych v tomto ohledu asi důvěřoval nejvíc. Ale nechci se tu s Vámi dohadovat (akvaristiku dělám jenjako koníček a zatím jenpár let), šlo mi jen o dokompletování příbuzných druhů ke křížení.

Důvěřujte si komu chcete...to není o dohadování, to je o přesnosti smich Koníčkáři názvosloví a jeho změny nijak pečlivě nesledují, to je známé. Pokud byste nepátral ve velmi často chybných internetových odkazech a otevřel si názovosloví právě zmiňovaného dr. Slabocha, zjistil byste, že důvěřovat můžete i mně smich Koneckonců i místní atlas se neplete...http://www.aquatab.net/download/poeciliidae.pdf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:38 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
No nevím, jak biolib (www.biolib.cz/…) tak přítel google (2770 výsledků ku 1)jsou spíš na mé straně. Nemluvě o doktoru Slabochovi, kterému bych v tomto ohledu asi důvěřoval nejvíc. Ale nechci se tu s Vámi dohadovat (akvaristiku dělám jenjako koníček a zatím jenpár let), šlo mi jen o dokompletování příbuzných druhů ke křížení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: ludviko
potlesk Jsem je počítal, jenže to není P.obscura, ale M.obscura (a o micopoecilích v mém příspěvku zmínka je) a neplave tu jen tento druh, ale např i parae. Takže je třeba trochu oprášit názvosloví a nic vám nebude chybět smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:32 Muž ludviko [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Pokud chcete započítávat i p. wingei, nesmíte zapomenout i na p. obscura. Už tu v čechát také plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:25 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
mně tedy byly prodány jako paví očka, ale jestli to jsou kříženci nebo Endlerky opravdu nevím. příští víkend je u nas v LB fauna burza, pokud budou,tak chci přikoupit další , ale tentokráte i se samičkama. :-( jsem nedočkaavej a nechci čekat až na mladý co teď tam proháněj chlapáci samičky co mám od jiných gupek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
Já mám modré endlerky...opravdu endlerky...tak jako jsou červení scarleti, ale jsou světlejší, nejsou tak výrazné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 10:53 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
nevím jak to říct, ale jsou modří, při foto bez blesku stejné, ale s bleskem se na fotech objevuje jejich "původní kresba" ;-) nebo spíše rysy kresby Endlerek ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 08:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
půlpy napsal: promiň já to zase tak nerozlišuju, před dvěma nebo třema měsícema jsem si pořídil dva samečky gubek, že se mi hrozně líbili, byli do modra a měli vykreslený dvojmečík, že to je kříženec s Endlérkou jsem poznal až po foto s bleskem, a nejsou to očka? - dle mého jsou ;-) P.S.: neber je až tak odborně, aspoň já nejsem žádný biolog, ale jen člověk co má v garsonieře 4 aqwa a pár porodniček
No pakliže jsi to poznal až po foto s bleskem, tak to už jseš velký machr. To by jen tak někdo nepoznal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 06:07 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
promiň já to zase tak nerozlišuju, před dvěma nebo třema měsícema jsem si pořídil dva samečky gubek, že se mi hrozně líbili, byli do modra a měli vykreslený dvojmečík, že to je kříženec s Endlérkou jsem poznal až po foto s bleskem, a nejsou to očka? - dle mého jsou ;-) P.S.: neber je až tak odborně, aspoň já nejsem žádný biolog, ale jen člověk co má v garsonieře 4 aqwa a pár porodniček
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 04:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
Záleží na tom, co budeme mezi paví očka počítat. Pak těch druhů tolik není. P.reticulatus je jeden druh s několika lokálními formami. Protože se s oky dobře kříží a vypadá velmi podobně, asi bych ji mezi ně přibral, jako blízce příbuzné - P.wingei. No a pak už jsou jen Micropoecilie - šest druhů vím, možná jich je víc, některé vypadají velmi podobně jako divoká oka, a mohli bychom s "pavími očky" skončit. Vyšlechtěných "velkých"ok je skutečně nepřeberné množství a to už se několik let šlechtí též P.wingei, takže se dá předpokládat podobný vývoj.
Nevím, to je tak "z první" co mám v hlavě, možná něco přisypou "páni doktoři" přes rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 01:33 Muž půlpy [2131] Re: Losky
druhů nevím, ale forem hrozně moc - dá se říct neomezeně hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 00:40 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: půlpy
a to je tolik druhů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:50 Muž půlpy [2131] Re: Losky
u pavích oček nikdy nevíš smich to bys je musel mít od mala několik generací odděleně a jen je záměrně připouštět pak možná budeš mít nějakou jakousi jistotu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:41 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: půlpy
Teď tam mám 2 samičky a jednoho samečka, tak snad to bude ok. Jinak se chci zeptat, mám tady jednu šedou samičku a pak pár žlutých. Zase z toho budou šedé či žluté nebo jsou i jiné barevné varianty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:10 Muž půlpy [2131] Re: Losky
no, u živorodek to bývá spíše opačně, samečci prohání samičky, proto by mělo být vždy u živorodek více samiček než samečků ;-) spíše byl nemocný - to vídám často, když se rybka začne stranit a být celkově línější, tak ji ostatní pošťuchují - asi aby to rozhýbala :-( ale to se mi stalo snad pouze jednou nebo dvakrát, že by to rozplavala ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:15 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, ve 20L akvárku jsem měl 4 paví očka (2 samičky a 2 samečky) a asi 5 krevetek. Samičky pořád pošťuchují samce a dnes jsem našel jednoho mrtvého. Uhnaly ho? Samičky už jsou zakulacený, tak asi brzo budou mladý. Měřil jsem jen C02 a ok, vodu dolívám každý den asi 0,7L vody, tak si myslím, že v tom by asi ani být problém neměl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2012 05:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bíbí
Když jim naroste ocas smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:31 R Muž romant [27987] Re: smigl486
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 20:27 smigl486
kedy pavi ocka vyrostou?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:45 Bíbí
ahoj chci se zeptat kdy na miminech poznám závojovou formu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 18:25 Bíbí Re: živorodka
PROČTI SI TAK DVĚ TŘI STRÁNKY PŘED TOUTO.. A BUDEŠ VĚDĚT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 14:29 živorodka – Mladé paví očka- jak je vychovat
Dobrý den... Mám příjemný i nepříjemný problém... :-) včera večer se mi narodili živorodky pavích oček... Než jsem je z té spleti dostala spoustu bylo sežraných tak jsem vyndala trošku vody z akvaria do sklenice a dala je do nich. Mám v ní čtyři. ano a potřebuju vědět co ted s nimi? Já ani nevím jak je mám krmit, kdy je můžu dát zpět do akvarka a jak jim udržovat teplotu atd.. jeden má černou skvrnu na ploutvi. Ta j okolo při větším pozorování rudá takže budu mít samce ale já se ptám.. Prosím jak se o ně starat? Já nechci aby zemřeli. Díky moc všem.. hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 13:03 Muž Yirka [9123] Re: Bíbí
U čerstvě narozených gupek to nepoznáš, nicméně pokud dobře krmíš a rychle rostou, v měsíci už jsou rozdíly v tvarech vidět a v 6-8 týdnech již se mohou samečci i zbarvovat. (A ve třech měsících už do toho zase dokážou mydlit sestra, nesestra) ano
Edit: ještě pro pořádek dodám, že pokud chceš odchovat a později odchovávat pěkné velké rybky, tak je právě dobré co nejdříve pohlaví oddělit a počkat až jedinci řádně dorostou a dospějí. Vrhy jsou pak násobně větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 11:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bíbí
Ne, to nepoznáš tak brzo. První rozdíly v pohlaví jsem u sebe pozoroval jestli se dobře pamatuju, tak asi po dvou měsících
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 11:01 Bíbí
jde poznat pohlaví již 3 dny po narození? .. př.: mají delší ocásky ,, průhledné "... kdy přichází 1 zbarvení u samců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 07:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Po porodu je vývoj již prakticky ukončen - tzv. karty jsou rozdány - to už se toho s pohlavím moc udělat nedá. Až na malé výjimky těch "pomatených", kterým se nelíbí být holkama a chtěj se stát většinou ne moc pěkně vypadajícíma klukama. Takže trochu se dá manipulovat s vývojem prostřednictvím pH jen před porodem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 14:31 R Muž romant [27987] Re: Bíbí
Odkalovat klidně můžeš a hlavně nezapomínej na pravidelnou výměnu vody, prostě dobrou hygienu. To krmení podávej častěji v menších dávkách, omladina je velmi žravá. Ty samičky v té 5 lirové lahvi klidně s tím vzduchováním můžeš mít, za pár dní mladý, když budou krmený poporostou a budeš je moct dát spátky. Jakmile budou rybky o trošku větší tak už se bude moci krmit třeba nasekanejma(rozmraženejma, propláchnutejma) patentkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 14:18 Bíbí Re: Haimdol
díky ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 13:18 R Muž Silent [5949] Re: Bíbí
Doporučil bych na sací trubku filtru nasadit kousek molitanu nebo alespoň kus silonky aby nedošlo k nasání potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 13:06 Bíbí
Fotka k příspěvku a ještě jednu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 12:53 Bíbí
Fotka k příspěvku díky za rady ... manžel mi přiveze baby krmivo pro ryby ... už jsem mu volala ... ale dám jim i ty vločky..už jsem jich napočítala přes 20 .. asi byly ještě na dně.. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 12:43 Muž Yirka [9123] Re: Bíbí
Krmení žloutkovou mlhou vypovídá o tom, že se jedná o rozmělněný žloutek vajíčka uvařeného na tvrdo. V případě tvých živorodek bych však jednoznačně upřednostnil na prach rozdrcené vločkové či granulované krmivo. To vajíčko příliš kazí vodu a je daleko větší nebezpečí úhynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 12:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bíbí
O ovlivňování pohlaví nic nevím, to je už pro mě vyšší dívčí. Navíc si myslím, že je to blbost, ale tohle je otázka na LiboraSprysla, ten by odpověděl nejlépe. Odkalovat pravidelně ať mají čistou vodu a nehromadí se jim tam nějaké NO2 a tomu podobné svinctva co by je mohly zabít. S kulatýma porodničkama nemám moc dobré zkušenosti, když jsem tam měl kdysi mladé, tak mi přišly všechny že byly takové ohnuté. JEstli to bylo skutečně tím nevím, ale myslím že jo. Když potom byly v kostce, tak byly téměř všechny v pohodě. Vajíčkem zabila? No nevím, co mi líčil otec, tak za mlada mladé ryby krmil jenom vajíčkem. Asi celé, nevím, jak jsem psal, o vejci jsem jenom několikrát slyšel, ale odzkoušené nemám, používám rozdrcené vločkové krmivo téměř na prach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 12:02 Bíbí Re: Zoidik
to je super . v zoo prodejně mě řekla že musí mít baby krmivo že bych je vajíčkem natvrdo zabila coze smich nejspíš to řekla aby prodala :-D jo to vajíčko strouhat celé ? i s bílkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 11:59 Bíbí
jo ještě se chci zeptat když jsem je tam ráno našla kdy jim můžu odkalit dno?mají ho celkem zaneřáděné.. mám je cca ve 20l AQ....a jak je to s biofiltrem k malinkým a jak ovlivnit pohlaví .. jestli už je u nich dané .. měla jsem samičku v 23 stupňové vodě malušcí ji tam mají taky 23 stupňů.. nechtěla bych jen samičky, samečci musí mít prý teplejší vodu.. Měla jsem tam 3 samičky těhotné.. malouchů mám kolem 20 ....samičky jsem odlovila až ráno.. dvě do 5 litrovky zavařovačky a tu po porodu jsem dala do společného aq k ostatním.ty dvě zatím nerodí .. dala bych je klidně do porodničky ale tu jsem půjčila synovci a o mojí výrobě jsem tu už psala .. dopadla katastrofálně .. chci se zeptat zda těm těhotným stačí jen vzduchování a odkalovat . malouchům zůstal filtr atman 0100 i vzduchování..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 11:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bíbí
Ano, i vajíčkem uvařeným na tvrdo a na jemno nastrouhaným se dá rozkrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 11:45 Bíbí
www.youtube.com/… PŘIDÁVÁM VIDEO a zároveň se chci zeptat co tam znamená to vajíčko natvrdo?? tojim mám dát místo baby krmení??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 10:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bíbí
Já je krmím pokud možno na prach rozdrceným sušeným krmením. Sice artemie by byly lepší, ale stačí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 09:27 Bíbí
muráá máme miminka .. čímpak a jak je krmit

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=1901