Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.08.2011 21:52 Žena Linduš [166] Re: JuraS
kdybys z nich byl hotovej, poznáš to možná i z fotky. jak vidíš deathbull se trefil.
pokud je neřešíš, tak to neřeš, ne? :) taky nekecám do pánvičkových tvarů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 21:44 Muž dvorak [94] - Rostliny
Dneska jsem byl ve Znojemském Super Zoo - byl jsem si tam "něco" koupit :-D Z původně zamýšleného nákupu během 10 minut jsem tam strávil asi půl hodiny sledováním rodících samiček Gupek. Je to zajímavá podívaná když v cca 20 - 30 litrovým akvárku je kolem 100 Gupek - z toho polovina jich je samic a polovina z nich právě rodí :-D Jedna nacpaná skoro až místo silikonu najednou vyprdne prcka a na něj se hnedka sesype 20 hladových Gupek palec V té chvíli jsem plně pochopil - Boj s větrnými mlýny alias Boj o přežití palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:03 JuraS Re: Linduš
nepochopilas to..z prťavé fotky se stejně pozná prdlajs...tím myslím jestli dnes, zítra, za hodinu, za dvě...a u gupek bych to vůbec neřešil...sorry ale gupky beru jako krmivo...jistě taky jsem z nich byl hotovej ale před minimálně 30 lety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 19:34 Žena Linduš [166] Re: JuraS
jasně, když bereš celkovou množivost, máš samozřejmě pravdu.
ale myrtové dotaz zněl "kdy porodí". jestli to poznáš z tvrdosti vody, jsi u mě machr palec za takovou praktickou radu bych ti i zaplatila. změřím pH a....bezva, bude rodit 4.srpna dopoledne :-D
pardon stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 18:46 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: JuraS
A co s tím má společného ryba na fotce? Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 15:14 JuraS Re: Linduš
no když je přendám do vody 15 C a tvrdé jak štolverka a nebo naopak měkké, kyselé s huminidovými látkami a teplé 28C myslíš si že nebude rozdíl v tom jak se budou množit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 15:07 Myrtova Re: Deathbull
Děkuju mockrát, ano, už jsou venku :-D Zatím sedm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 14:52 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Myrtova
Dejte jí tam, podle "pupence" za skvrnou březosti to vypadá že to bude co nevidět, o tvaru břicha nemluvě. Možná bych si i dovolil tipnout, že v době pořízení fotky už něco někde vyšlo na světlo bóží.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.08.2011 14:49 Žena Linduš [166] Re: JuraS
jen ze zvědavosti: ty podle parametrů poznáš, jestli bude rodit dnes, nebo až zítra? coze

zdá se mi dost hranatá, jestli se drží stranou od ryb v klidu, tak je správný čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 12:35 JuraS Re: Myrtova
odhad složitý..je třeba znát parametry vody které dost ovlivňují průběh rozmnožování každého druhu ryby...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 12:30 Myrtova – Odhad porodu
Fotka k příspěvku Dobrý den,
dokážete prosím odhadnout, kdy tato samička porodí? Skvrna od včerejška hodně ztmavla a samička je dneska neklidná. Je už čas ji přesunout do porodničky?
"Rodíme" poprvé, příště už snad odhadnu sama. stydim Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 16:16 Ivik
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Samička pvího očka mi včera porodila, jak dlouho bude trvat než porodí znovu. Protože rodila poprvé a oplodnění je na několik vrhů, tak nevím za jak dlouho očekávat další přírustky. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:46 Začátečnice Re: romant
Tak snad se zadaří :) Snad to nebude do zítřka, než tu porodničku seženu. Děkuji, budu sledovat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:34 R Muž romant [27987] Re: Začátečnice
Ta rybka se, když už se tzv. blíží její čas, stává takovou jakoby více hranatější v bříšku, to je taková obecná poučka, ale není nad osobní pozorování. Po nějakým čase už v tom člověk získá praxi a dokáže to celkem přesně odhadovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:31 Začátečnice
Děkuji mnohokrát za rychlou reakci, to mám tedy radost.. hop Poraďte prosím ještě jednou - jak poznám, že je načase rybku odstavit do porodničky? Když jsou tam dlouho, prý je to dost stresuje, ani se nedivím... ale jak tu chvíli nepropásnout? :) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Začátečnice
gupky jsou těhotné skoro pořád, pokud byly někdy ve stejném akvárku se samcem. Gupka může mít i několik vrhů i když už se samcem není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:26 R Muž romant [27987] Re: Začátečnice
Ano je. Pokud ty samičky byly v akvaristice v akvárku společně se samečkama, tak ta pravděpodobnost, že jsou všechny těhule, je téměř hraničící s jistotou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 16:21 Začátečnice – Čeká mladé?
Fotka k příspěvku Zdravím, je prosím tahle samička březí? Tu tmavou skvrnku mají i ostatní v akvárku, tak snad by mi neprodali všechny tři v jináči? ne I když u ostatních to není tak výrazné a tahle je větší.
Děkuji :) palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 17:20 R Muž romant [27987] Re: Nikolaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 17:18 Nikolaa – samečci
prosim,poradťe někdo..mám strašně moc samic,potřebuju teď samečky..nemám kam dávat malé tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2011 17:12 Nikolaa Re: LiborSprysl
jsem trochu začátečník..mohu se zeptat,jak můžu udělat tvrdou,zásaditější vodu? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 06:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikolaa
Většinou roli nehraje teplota, ale složení a parametry vody. V tvrdší, zásaditější vodě se mi u všech živorodek ( a nejen u nich, zažil jsem to třeba při tření bet) rodí převaha samců. Na horách v měkké a rychle kysnoucí vodě to bylo naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 06:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Linduš
To bude spíše dané nestabilitou chovu, ze kterého pochází samičky. ( "Vzpomenou si" z čeho vzešly a náhodou je to podobné s novými samci) Pokud se totiž neoddělí "panenské" samičky, tak bude chov již trvale nestabilní. Podobné je to s mícháním samců - samičky pak budou dávat mláďata "všelijaká".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 01:41 Nikolaa – samečci
Chci se zeptat,jak mám udělat,abych se mi rodily spíše samečci? ..kolik °C? ..děkuju ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:17 Žena Linduš [166] Re: Tumek
mám pocit, že dává přednost "čestvému" dle mých samic. většinou byl už druhý vrh přinejmenším namíchaný s novým samcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 19:06 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Na celý život ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 18:21 JagerMaister Re: Tumek
mno myslím že na celý život nie ale na pár týždňov áno .... ja by som tam ku nej toho samca dal už teraz veď ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 17:01 Tumek – Oplodnění samce gupky
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jak je to s oplodněním samice gupky, samcem jiné variety.Jestli jí oplodní na celý život a tím pádem když po čase vyměním samce za příslušnou varietu,jestli dá přednost potom těmto spermiím nebo s tím už nejde nic udělat.Dočetl jsem se že jedno oplodnění vystačí na 6 vrhů a taky jsem slyšel že jedno oplodnění je na celý život.Tak co je pravda děkuji předem za odpověd. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 08:36 Muž Yirka [9126] Re: Danča
Tys už asi měla spát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 22:09 Danča
jo můžeš sije nechat nebo nikomu tady nabídnout určitě nikdo bude jevit zájem hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 22:08 Danča – rada:
dyť to je jasný chtějí si založit chov rybiček,protože se jim přemnožily!!! já vám poradím můj bratranec také má rybky,paví očka a ty miminka má oddělený od ostatních dospělích ryb když je chcete chovat ve velkém tak si pořiďte víc akvárek!!!! tak to zkuste : Danča :-) :) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 13:28 Muž Yirka [9126] Re: safidara
Tak proč chceš zakládat chov když dopředu nevíš co s nimi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 11:40 safidara
Ahoj,
chtěli by jsme si s kámoškou založit chov ryb. Je nutna porodnička? A když už mám plné akvárium a v obchodě nechtějí rybičky kam je mám dát? Já rybi nedokážu zabít!!! :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 12:18 Danča – jo
málem sem zapoměla Ivoši dík za odpověď coze ano hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 09:51 Danča – skušenost mám
skušenost mám skrmivem už jsem dávno přep půl rokem koupila to speciální tak si ze mě nedělejte srandu nebo bude ty ty ty já jsem jich chtěla mít jenom víc hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 09:47 Danča – krmivo
Fotka k příspěvku jo stim krmivem co jsem vám psala to taky vystačí,ale jestli budete chtít tak si můžete koupit i to speciální, mějte se hezky : Danča ahoj :) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 19:00 Danča – gupky:krmivo
malý gupky lze krmit:speciálním krmivem pro potěr a velmi mladé akvarirní rybky. Micro Baby Dajana normální suchý krmivo čím normálně krmíte akvarijní ryby jenom ho víc rozdrtíte aby ho pohltily. palec ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 12:12 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Danča
Jen aby smich Tak hezky šmíruj rybí prdelky, jestli z nich nemrkají očička a zatím si naštuduj, čím a jak malé krmit abys tu pak nehltila fórum výkřiky typu: Honem rychle mi někdo poraďte, jak krmit narozený gupky aby mi neumřely hlady nebo vás nebudu mít ráda!!!tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:54 Danča – moc
moc Děkuji za velkou radu ještě žádný oči rybyček jsem nezpozorovala,ale už se to určitě blíží moc Děkuji smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 20:21 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Danča
Milá Dančo, pokud si ze ctěného fóra tak trochu dost neděláš pupíčky, tak ti poradím, jak nejlépe poznáš, že samička bude během 1-2 dnů rodit. Poznáš to tak, že skrz kůži samičky na zadečku z boku jsou už sem tam zřetelně vidět oči prcků. Jakmile uvidíš nějaké to oko, odlov samičku do porodničky, kterou naplň z poloviny vodou z akvária a zbytek dolej vodou čerstvou a teplotu nejdřív sniž tak o 2°C méně, než máš v akváriu a po několika hodinách teplotu začni zvyšovat na 25°C. Ale hlavně samičku neuvař!
A druhý den ráno už by mohla mít odrodíno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 20:01 R Muž romant [27987] Re: Danča
Ono, žádnej učenej z nebe nespadl. :) Chce to rybky pozorovat a zkoušet. No a že se to nepodaří hned najednou, to přece nevadí, tím se člověk učí. Příště tam tu samičku dáš tzv. jindy a ono se to povede. Prostě se řiď tím, jak rybka vypadá, těch příznaků, že bude nastávající mamina je dost a i podle toho, jak se ptáš, to budeš jistě umět rozeznat. Porodnička je dobrá věc, když chceš nějaký mladý zachránit. Prostě to nevzdávej a pokračuj ve svém úsilí, jistě to brzy budeš schopná v pohodě poznat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:55 Danča
tak nevím jak dlouho jí tam můžu nechat aby se netrápila a aby mi porodila hodně mladých sad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:53 Danča – Promiňte
Tak já se asi stéhle stránky odhlásím,protože jsem nikdy neslyšela přímou odpověď na tyhle otázky pořád říkaly že to neni jisté a jak májí vědět kdy jí sameček oplodnit:mě to je jedno jenom neumím poznat usamiček nic nejsem žádný velký znalec a ani tedy nechci být když to je tedy tak složitý něco hledám a objeví se mi tam něco jiného např.:na googlu ,já se nezlobím,ale mám porodničku a chci jí využít a když konečně tam dám dobrou samičku tak mi stejně v té porodničce neporodí a ještě k tomu se tam trápí a nemá tam prostor a na tuhle otázku mi nikdo nechce odpovědět,ach jo :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:08 R Muž romant [27987] Re: Danča
Všechny odpovědi na Tvoje otázky jsou v tomhle vlákně zodpovězený tolikrát, že když si odroluješ pár stránek, tak to budeš vědět hned. To není o tom, že nechci já, nebo kdokoliv další poradit, ale dneska se tady a v dalších vláknech ptáš už tolikrát na věci, který se dají velmi jednoduše a rychle dohledat. Tak proto taková odpověď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 18:37 Danča – [b] těhotná gupka [/b]
Jak dlouho gupka vydrží v porodničce a za jak dlouho bude po výtěru samečka mít mladý
Děkuji X-)
prosím co nejdříve odpovězte ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 16:24 Muž Miras [111] Re: Danča
fotek skvrn březosti je tady dost a dost, takže můžeš pak porovnat, s tou tvou samičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   27.06.2011 14:56 Danča – Děkuji moc
to jsem už četla,ale nevím jestli to není také její hovínko hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:55 R Muž romant [27987] Re: Danča
Velmi jednoduše se dá říci, že pokud jsou samičky společně se samečkama, tak jsou samice těhotný prakticky neustále. Jelikož jsou velmi žravý, tak jsou povětšinou pěkně kulatý. Vyšší stupeň těhotenství se od přežrání odlišuje tím, že mají bříško jakoby více hranatější. Jinak v tomto vlákně je informací a i fotek na toto téma jistě dost a dost. Trochu to pročti a budeš se jistě umět lépe zorientovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:50 Petr – gupky
Pozná se to tak že mají na konci břícha černou skvrnu březosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:48 Danča – jak se pozná jestli jsou těhotné nebo nejsou
Dobrý den chtěla by jsem se zeptat jak se pozná u gupek jestli jsou těhotné nebo přežrané
:-O ,včera jsem odchitila dvě malé rybky smich a nevím jestli nějaké tam ještě přibydo,protože ještě mám třii tlusté samičky ze čtyř že by sem je k nim přidala nějaký kdyby se tedy narodily,
Děkuji. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=2151