Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2006 23:49 Sid – Maroni
Jestli platí data z vaší prezentace, máte v akva m.j. hnědé akary. Pro ně byla určitě narozená paví oka chuťovkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2006 23:02 Grepík – Gupky
Nepukly, prostě zdechly. A ti maroni - co to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2006 22:26 Sid – Nejlepší krmivo
Jak rozumět tomu, že už to dvě nevydržely? Pukly?
Zeptejte se maronů, kde jsou mladé od pavích ok. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2006 21:24 Grepík – Nerodící gupky
Mám těhotný samice, ale jako kdyby jim nešlo porodit. Vypadají, že puknou, a nic. Už to dvě nevydržely. Nevíte o tom někdo něco? Mám 4 páry už 5 měsíců a absolutně žádný mladý. Není to divný? Nejsou přešlechtěný nebo tak něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 21:52 Usine – šárka
Kdyby se ti to nedařilo a jsi z Prahy tak řekni já ti jich můžu dát kolik chceš stejně nevím co s nimi . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 21:35 teplota – Šárka
Myslím, že s teplotou vody problém není. Tam, kde jsem je koupila je teplota vody vždy 27 stupňů... Ale možná, že mám nějakou šlechtěnou formu (i když o tom silněpochybuji...). Každopádně mě ještě apadlo, že ji může rušit vzduchovač... Pouští celkem dost velké bublinky a dělá rachot. Obyčejně se však vzduchovače nebojí, dokonce s oblibou plave kolem proudu bublinek... Zítra ji zkusím přelovit do menšícho akvária a uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 21:15 solem – rybník
Na rybník bacha kamarád je jednou měl v kameninové vaně, velmi slušných rozměrů a na konci léta nenašel jedinou, myslím že ho navštívila kachna nebo něco podobného..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 21:04 GAGAL – to vaclav
Není gupka jako gupka. A pokud má náhodou nějakou šlechtěnější formu nebo ji předchozí majitel měl v teplejší vodě tak v tom může být háček. Pokud by ji měla od tebe z rybníku tak no problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:56 Usine – přelov
Jestli to poznáš tak to zkus samice rodí každé 4-6 týdnů s teplotou si nemusíš dělat starosti mám paví očka ve venkovním jezírku celé léto a přežívají v pohodě . Problém mám akorát co s nimi na podzim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:45 solem – přelov
já myslím že jí přelovit můžeš klidně hned, pavímu očku je to stejně šumák, ale samozřejmě jí přelovuj do vody z akvária
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:28 GAGAL – .
Vhodná je teplota tak kolem 25-26 °C. Pokud zvýšíš teplotu můžeš porod urychlit. Jinak je odlovit můžeš určitě je oplodněná. Ale možná je problém úplně někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:19 Šárka – Přelov
Přelov plánuji, ale někde jsem četla, že se živorodky mají přelovit, až když jim "zhranatí" bříško... Mám teda ještě čekat, nebo ji přelovit hned?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:15 Šárka – teplota
Když je v pokoji zima, nejnižší teplota je 21 stupňu... Jenže já to objevila v červenci, takže bych se divila, kdyby jí byla zima... smich Když je ale teplo, ohřívá mi vodu ještě světlo a tak má voda 30stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:14 solem – čekat
Musíš čekat kolikrát ta samice ztloustne opravdu do nečekaných rozměrů, ale určitě ji přelov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:12 Usine – živorodky
Jestliže chceš mít malé rybičky musíš dát samici do samostatné nádrže protože jinak ti je ostatní ryby většinou sežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:04 GAGAL – .
Jakou máš teplotu vody ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:03 brekeke – ..
je dost možna že ji v tom akvarku neco vyrušuje a ona nevylihne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 19:43 Šárka – Opožděná živorodka
Prosím, pomozte! Mám v akváriu živorodky - paví očka. Už dlouho čekám, kdy se mi vytřou - a konečně před 3 měsíci jsem uviděla, že jedna z pavích oček tloustla a má černý zadeček... Začala jsem se radovat, že budou malé rybičky, ale zbytečně. Rybička je pořád tlustší a tlustší, ale rybičky nikde... Někde jsem četla, že do měsíce, by se malé měli narodit a ono pořád nic... Nevíte, co by se mohlo dít? Rybička je zdravá, při každém krmení je nažraná jako první, takže nemocná asi není... PLEASE poraďte... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2006 12:08 logos – aha
aha starší příspěvek :-)
Jestli chcete aby porodnost stoupla, kupte nebo nalovte živé krmení, po larvách komárů byla vždycky porodnost u mých gupek tak o 40%větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2006 12:07 logos – beta
Nechápu, tak proč píšete : "mám tam betu" když už je dávno po ní?
Nebo to už tam máte novou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2006 10:14 daniel – ne a ne porodit-gupky
betta mi zdechla a už je to tak měsíc a něco a pořád se mi tam nenarodili :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 22:57 Kvítko – Mňam
mládě je machr...že tam ještě vydrželo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 22:55 Kvítko – gupky m ň a m
Právě to, že ti Ti tam zbylo jedno mladé znamená, že Ti to Betky žerou, kamaráde...ale to je fakt machr!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 13:19 Roman – mrňata
Mě zajímá jak na 100% víš že to nebaští?Mě se rodili většinou přes noc a pokud bych tam měl pašáka jako Bettu tak nevím co tam můžu ráno hledat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 12:50 daniel – bnv
zatim mi ani jednu nezezrala tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 10:26 Jarda – gupky
ale ber to sty druhy stranky maly gupky sou hodne vyzivny pro betu :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 09:38 Sid – Krmení bety
A svou betu krmíš malými gupkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 09:02 daniel – ne a ne porodit-gupky
Já své rybi krmím tetramin,tabletami od dajanapet,lon plankton,lon tubiblock,mražem a poter od živorodek krmím lon baby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2006 12:33 Muž [] – Micus
já vím ale když jsem dostala od bratarance vybavení protože s rybama končil tak on to tak měl a já to používám na ty malý a ted' se mi jich narodilo 11 možná víc nějaký jsou ještě ve velkým akva a 10 už jich je odlovenejh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2006 15:10 Heavyk1 – jednoduché
Paví očka rodí každou chvíli, při tomto počtu je divné, že by se nenarodilo nic a ještě divnější, že tam zbyla jedna "hrdinka", něco jako James Bond :))) Na druhou stranu...bojovnice má pestrou a výživnou stravu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2006 15:04 daniel – ne a ne porodit-gupky
JAk to myslíš?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2006 15:02 Sid – Potěr
Ideální krmení pro betu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2006 14:49 daniel – ne a ne porodit-gupky
nechcou mi rodit gupky mam 7 párů gupek a nechcou mi porodit už je asi 4 měsíce a od té doby se narodilo jenom jedno mladě PH 7,1 nebo 7,2 teplota 26 přes léto netopim protože teplota se ta drží na 26 mam tam ještě dvě živorodky a bojovnici betto spelendes tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2006 12:54 Roman – vše je množné
Já mám paví očka společně s tetrama v 80l nádrži.Na hladině jsou plovoucí rostliny takže se prckové maj kde schovat a v pohodě rostou.Týdně jich tam přibývá kolem 20ks a nemám obavy že je někdo zbaští.Takže závěrem:pokud se nezabývám cíleným chovem různých forem tak nemá smysl odlovovat potěr do sklenic,kýblů atd.(respektuji jiný názor a zapálení pro věc)Dobře zarostlá nádrž a rozumné osazenstvo určitě přinese plody a radost z chovu. ;-) ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2006 12:34 Micus – neuraž se
Nela: na nemocné ryby je ti košíček k hov.u. Musíš je dát do jiného akvárka, většina nemocí se přenáší vodou. Teď sice nemocné nemáš, ale pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2006 20:31 Muž [] – Potěr
já mám ve 40litrovém akva takovej malej košiček na nemocný ryby ale ted' žádný nemocný nemám a tak když samička porodí tak ty malý se schovaj do toho košíku tam totiž ty velký nemůžou vplout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2006 15:50 Muž [] – samci
jestli chcete aby se vám rodily samci zvyšte teplotu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2006 08:35 krtek – potěr
Nemusíš se bát že by se ti paví očka nekontrolovatelně množili až by v akva nebylo k hnutí. Jakmile dosáhnou určité koncentrace tak se zredukují jejich počty sami

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 21:27 Thom@s – porod
Tak už jsem jich napočítal 6. Samičce jsem v tom malém akvárku udělal podle rady ohrádku ze síťky s velkými oky a jelikož jsem teď v práci, tak jsem zvědav co tam zítra objevím... Jinak díky všem za rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 20:41 Heavyk1 – gupka
Lepší, než porodnička, je samostatná nádržka. Tam ryba není ničím rušena, doporučuju hodit nějaké rostliny, které mohou plavat na hladině, aby se malí mohli schovat. Dokud rodí, mladých si nevšímá, jakmile je začne pojídat, je hotovo, zbývá ji přelovit zpět. Pokud budeš pozorovat, poznáš, že už nemá svalové stahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 20:19 Žena Vesnach [56] – porod
Me devenka pavi ocko rodila po hodine jedno, malych si vubec nevsimala.
Kdyz do porodnicky odrodila 7 dala jsem ji zpatky do spolecneho akvaria a tam v noci odrodila dalsi rybicky, ktere ziji v pohode i tam.
Kdyz se podivas do naseho akvaria na fotku, ktera se jmenuje "venku a uvnitr", tak uvidis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 18:41 vaclav – porodnička
Nevím jestli jsem ti rozuměl ale porodnička je jen malá krabička která je zavěšená na skle odchovného akvária, samička se tam moc pohybovat nemůže. Jestli jsi jí dal jen do samostatné nádrže tak je tlustá protože sežrala skoro celé potomstvo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 15:48 911 – pavas
Nechal bych jí stranou. Ale dej bachana na kvalitu a teplotu vody v "kyblíčku". Pokud máš síťku s oky, kterými by mladé propluly, polož ji přes roh akvária tak, aby byl její rámeček nad hladinou a síť pod ní. Samičku do síťky přelov. Pokud porodí, mladé proplují síťkou a nebudou dále v ohrožení. Samička bude mít rozhodně lepší podmínky, než v "kyblíčku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 15:46 Heavyk1 – pohlaví
Tak z mých zkušeností vyplývá, že čím vyšší teplota, tím víc samců a obráceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 15:02 irikiri – jsem v soku
Dekuji - jsem z toho dost v soku - s tim jsem nepocitala...tak se asi mimina stanou potravou...mam jen 12 litru akvarko...asi zlikviduju samecka...ma tam 3 samicky a asi je dost vykonnej!!! ted se mi za filtrem schovavaj 3 mimina...ach jo - co s nima budu delat??? :-( doufam, ze si s nima ty Tetry poradej...myslela jsem, ze umiraji casteji a docetla jsem se, ze vydrzi az 2roky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 12:44 pirát – gupky
prosímtě,do těch 7l dej tak ,akorát 1 ampulárii a to myslím vážně!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 11:54 Vesnach – Ivco!
Vsechno spatne..chjo neonek bys musela mit nejmin 8 kusu, to jsou pak nejstastnejsi.
Do tvych 7 litru dej maximalne, jednu rostlinku a zavojnatky 2 kusy. V tom pade pak nemusis mit ani topeni, tech 23 stupnu staci.
Pro vic rybicek bys musela mit vetsi akvarium. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 11:44 911 – to Gupka
Samička Pavího očka je po oplození schopna udržet uvnitř svého těla sperma v živé podobě i několik měsíců. Pravděpodobné se jedná o potomky samečků, se kterými přišla do "styku" ještě v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 11:32 Thom@s – Mám
Já je právě mám v porodničce. Už jsem nalezl druhého prcka. Možná jich bude víc, ale ta samička je pořád pěkně tlustá. Tak jsem jí zatím dal do takového kyblíčku, aby nesežrala ty dva malý... Nevím jestli jí mám dát zpět do velkého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 11:28 911 – Pavas
Je to možné. Pokud chceš odchovat mladé, doporučuji porodničku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [94] 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-gupka-pavi-oko--rozmnozovani?od=4651