Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 20:17 Muž Katt [0] Re: Bartex
Nene ja nemám sliz,ani breberky ale ve vodě jako by drobne pevne částice. Nalevnik to neni mam to zjištěné. Jako by prach. Rano rozsvitim je toho vic, během dne se to zlepší. Tak nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 18:10 Muž Bartex [151] Re: Katt
Fotka k příspěvku HD Já tady řešil něco podobného asi 2 týdny zpět. Můj kouř se nehýbal ( a nehýbe), protože nemám proudění vody. Ale jinak popisuješ dost podobný úkaz, který vlastním. Uvnitř kouře jsou malé bílé breberky, které se docela chaoticky pohybují. Ty moje jdou za světlem. Stále čekám, až znizí, ale neustále se množí. Jediný rozdíl je, že já nemám nikdy mléčnou vodu. Jen kouř a breberky v čiré vodě. Myslím si, vzhledem k tomu, že kouř se vyskytne až po delší době, že ten hlen jsou jejich odpadní látky, když jsou delší dobu ve větším počtu na jednom místě...
Plus breberky na videu...
youtu.be/…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 17:49 Muž Katt [0] Re: Katt
Hodnoty vody:Tvrdost vody 7,Gh take v poho,NO2 0,NO3 10-15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2020 16:59 Muž Katt [0] – Zákal
Tak jsem vyzkoušel proti zakalu vše. Nálevník to neni. Připadá mi jako by to byl kouř který se vlivem proudění filtru točí pod hladinou. Slepou hladinu nemám. Napadá me jedna možnost zda nemám špatné dno a neni tam moc minerálů. Nebo opravdu uz nevim.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2020 14:29 R Muž Anthrax [3252] Re: Katt
To spíš bude nálevník. :-)
Edit: Máš tam neakvarijní puškvorec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2020 09:08 Muž Katt [0] – Prospěšné bakterie
Fotka k příspěvku HD Je možné aby se přemnožili prospěšné bakterie? Tvoří take zakal? Foceno z boku pri zhasnutí akvaria a třetí den po výměně.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2020 12:47 Muž vlka [1409] Re: Jiří
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Vyzkoušej nic nedělat, ono to s největší pravděpodobností zmizí samo. I nálevníci, pokud jsou to oni.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2020 12:31 R Muž afc1886 [8139] Re: Jiří
Jako první zkus test na nálevníky.
Nejdřív naber trochu vody z akvária a dej tuto skleničku proti nějakýmu tmavýmu pozadí, posviť do ní baterkou a pozoruj pohyb.
Jako druhé se zaregistruj a vytvoř prezentaci akvária, aby šlo vidět věci trochu pohromadě.
A za třetí bych na tvém místě nevyhazoval peníze za zázračné vodičky. Čas je lepší pomocník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2020 12:11 Jiří – Zákal
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Mohl by mi někdo prosím poradit s tímto zakalem, 5tydnu po založení, při výměně den krásně čistá voda,druhy den jako mléko. Písek ručně přeprany kořen také. Nasazují vždy bakterie Stability seachen po výměně a Prime seachen. Filtr juwel vnitřní, od vrchu dána hrubá, jemná, vata,akt.uhli,vata,cirax jemná houba. Rybam se daří rostlinám také, rostou perfektně. Štěrk 2-4mm přírodní křemičitý. Voda výměna jednou týdně 1/3. Po čtyřech dnech je to zakalené hrozně. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2019 21:51 Žena KaGaOri [89] Re: Cvilda
Na Aqua Safe bych se vykašlala. Jediné co dlouhodobě pomůže na zákal je mikrobiální stabilita v nádrži. Pokud něco přidávat, existují násady užitečných bakterií (např. www.sklorex-akvarium.cz/…). Zasázejte moře rychle rostoucích rostlin. Povlak na kořenech je ze začátku také normální. Pomůžou s ním šneci (např. levatky, okružáci). Ty tam můžete dát hned, na ryby je pár týdnů čas. A nezapomeňte měnit vodu. Stará poučka říká měnit 1/3 až 1/2 tolikátý den kolik týdnů je akvárko v provozu, tj. 1. týden každý den, 2. týden obden, atd. Ryby nejdříve 3. - 4. týden, pokud rostou rostliny, ve vodě nelítá "bílý bordel" a nádrž vypadá celkově OK. Na NO2 a NO3 jsou v akvaristice k dostání testy - pokud chcete mít jistotu, že se otrava rybek nebude opakovat, můžete proměřit (např. www.sklorex-akvarium.cz/… a www.sklorex-akvarium.cz/…). Chtěla jsem napsat, že otestovat tím vodu zvládne i dítě, ale tomu dvouletému bych to přece jen asi ještě nepůjčovala :-D .
Mrkněte na odkazy v záhlaví této diskuse: rybicky.net/forum/15-zacatecnik
Hodně zdaru :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 20:58 Muž _ucx_ [843] - Symphysodon + CorydorasRe: Cvilda
No ryby jsi tam právě dávat neměl. Až tak za tři týdny. Otrava amoniakem jak vyšitá. :-( Rostliny nech, ono se to usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 20:42 Cvilda - Symphysodon + CorydorasRe: _ucx_
Prave nemam skusenost... doufam ze to bude casem ok... dostal sem 5 neonek a ty to nedali tak 12 hodin vyjeli pak na hladinu a do 15 min bylo po nich... zklamalo to 2 rocniho syna
EDIT- Snad to ustane... nalil sem uz po 2 aguasafe... je to o kousek lepsi... voda i lehce zapacha
Edit 2: I na listech a korenech se me usazuje jakoze sliz... prosim poradte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 23:17 Muž _ucx_ [843] - Symphysodon + CorydorasRe: Cvilda
Namnožily se ti tam nějaké bakterie nebo jiná havěť (nejspíš nálevníci). Běžný stav po založení, za den či dva jim dojdou živiny a bídně zhynou. Jejich uhynulé pozůstatky zase budou krmivem pro jiné organismy, zejména pak pro nitrifikační bakterie a ty potřebuješ, takže se nemusíš plašit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:28 Muž JirkaŠčobák [3219] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtruRe: Cvilda
Den po nemusí nic znamenat. Když to bude i o dva dny, napiš. Pokud bys viděl nějaký další problém, napiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 22:17 Cvilda - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Kvalita vody
Jsu zacatecnik... chci se zeptat proc den po napusteni me voda udelal silnej kal bilo sedej?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 19:58 Muž zervajs [202] - RostlinyRe: Socrates
odtud jsem jej kupoval, skutečně nerozpustný v alkalických vodách (zásaditých)
akvarijni-hnojivo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 19:11 Muž Socrates [279] - Raci, krabi, krevetkyRe: Maq
Co to může znamenat? Z chemie jsem na gymplu skoro propadal a je to třicet let zpět hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2019 17:57 Maq - Raci, krabi, krevetkyRe: Socrates
Určitě nějaká reakce CaCO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2019 17:09 Muž Socrates [279] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
Moc se to nedalo zachytit. Ale je to jednoduchý si představit, opravdu "kouř ve vodě" stydim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 00:31 Muž Planorbella [637] Re: Socrates
Možná nálevníci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 23:20 R Muž ctibum [5415] - Snažím se to nezahubit...Re: Socrates
Fotka by nebyla…?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 08:43 Muž Socrates [279] - Raci, krabi, krevetky – "Kouř"
Ahoj.
Včera po výměně vody ve větším akváriu jsem si všiml zajímavého (pro mě) "úkazu". Nevím, jak to správně nazvat, ale nejvhodnější bude asi popsat to jako slabý bílý šlem nebo (a to to vizuálně vystihuje spíš) kouř ve vodě.
Mám pocit, jako by stoupal z rostlin (Cabomba), ale jistý si nejsem. Kouř vypadal přesně jako dým z cigarety, než ho rozprášil proud z rozstřikovací rampy.
Vodu mám jinak čistou, bez zákalu, rostliny ale moc neprosperují, jsou jak "zamrzlé".
Setkal jste se s tím už někdo?
Předem díky za konzultaci.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2019 17:06 R Muž vaclav [11652] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: mildestory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 10:50 Muž mildestory [0] Re: Smetany
Co je OT.. A mam zmerane hodnoty pred a ted.. NO3, NO2, GH, pH zostalo rovnako akurat KH je o trochu zmenene z hodnoty 12 na 6..a to mevim ci teda ma vplyv.. Nebo co este mam merat a cim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 21:03 Muž Smetany [1220] Re: mildestory
Zkus se zeptat ve vlákně hnojení tady to bude OT ale doporučuji něco přečíst. Obecně nejjednodušší je až bude akvárium fungovat změřit hodnoty prvků po týdnu zopakovat a podle toho kolik ubylo dodávat toto množství týdně. Ale to předpokládá fungující akvárium a prosperují rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:57 Muž mildestory [0] Re: Smetany
Jz skusim mene svitit.. A to existuke nejaky vzorec mnozstvo hnojiva na pocet rostlin.. Nebo podla ceho sa to urcuje kolko a jak casto hmojit sem zaciatocnik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2019 20:37 Muž Smetany [1220] Re: mildestory
Sviť max 8 hodin a hojit bych doporučil až po té co budeš vědět kolik máš čeho v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:20 Muž mildestory [0] Re: Smetany
Svitim od 8mej do 21 hod led viz prezentace a hnojim jednou tydne viz hnojivo prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2019 20:16 Muž Smetany [1220] Re: mildestory
Zelený zákal většinou způsobí moc živin ve vodě + hodně světla. Začal bych častou výměnou vody a zkrátil případně o něco utlumil světlo. Víc se bez prezentace asi nedozvíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 20:12 Muž mildestory [0] Re: NHKG
Tak to chapem ze sa to tazko urcuje tych duvodu tam je dost... A ake su zakladne principi kdyz toto zakaleni nastane. Ma prezentace není najlepsi a podrobná. Tak prosim o radu nebo muzu odpovedet co konkretne je sve strany vedet?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.03.2019 19:53 Muž NHKG [3807] - HadohlavciRe: mildestory
mildestory napsal: Muze to byt s duvodu velkeho mnozstva rastlin nebo zla biorovnovaha?
Velké množství rostlin? coze Máš málo rostlin, takže asi skutečně je akvárium rozhozené. Pořádná prezentace akvária by pomohla, bez toho těžko radit co s tím dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2019 19:40 Muž mildestory [0] – Zakalena voda
Fotka k příspěvku Dobry den, prosim o radu jak se zbavit zakalene vody? Pred mesicem byla voda cista. Z niceho nic se voda po par dni zakalila. Muze to byt s duvodu velkeho mnozstva rastlin nebo zla biorovnovaha?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:20 voda
Čítal som toto vlákno, asi tri ľudí podľa fotiek mali tento problém. Vždy odpovedal romant - Nefungujúci nitrifikacia, teda som vypral zo starého akvaria filter a v tej špinavý vode som vykúpal filter z akvária kde je tento problem. Po pár hodinách je to možno o 60% lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 19:42 voda – VODA
Dobrý deň trápi ma zákal vody, vyzerá rovnako ako na videu. Voda je krásne čistá, ale lieta v nej biely bodky a usadzujú sa aj na hladine. Filter to nevcucne, skimmer tiež nie (V obojím filtračná vata) Skúšal som aj Seach Clarity - Bez zlepšenia.

Pôvodne som myslel že mám tvrdú vodu, ale tým to neni. Myslím že je to mechanický bordel, vyzerá to rovnako ako keď sa rozreje dno, s tým rozdielom že si to nesadne. Akvarium je novozaložený - Nefungujúci nitrifikacia?

www.youtube.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2018 17:03 Žena A.K. [17] Re: Prašan
A jak doporucujes postupovat dále? Vyměnit vodu nebo to nechat? Kámen se údajně měl pomalu rozpouštět podle tvrdosti vody a nedopustit tak předávkování.... Měla sem vodivost kolem 400 a to je sotva měka voda tak je mi záhadou proč se rozpadl tak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2018 16:51 Muž Prašan [3431] Re: A.K.
Mohol a určite to spôsobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2018 14:27 Žena A.K. [17] – Zákal krevetaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před cca týdnem se mi objevil zákal krevetaria omezila sem krmení a přidala UV filtr který s ním vůbec nic neudělal. Po 4 dnech bez zlepšení jsem ho tedy zase vyndala. Nezaznamenala jsem žádný úhyn ani zhoršování zakalu tak jsem se rozhodla že počkám až se to srovná samo. Včera jsem ale při stříhání rostlin zjistila že úplně zmizel minerální kámen. Mohl se rozpustit a zakalit tak vodu? Máte s tím někdo zkušenost? Přikládám foto balení mineralnich kamenu a zákalu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 21:50 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: ctibum
dobře tak děkuju za radu :-)
EDIT- A jak k to je s vodou? Mám ji měnit část měnit nebo tam mám nechat tu samou dyl? Jak tyden? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2018 21:44 R Muž ctibum [5415] - Snažím se to nezahubit...Re: bici10
U čerstvých nádrží není zákal nic neobvyklého a časem by měl sám zmizet. Ale je tam proklatě málo rostlin, především rychlerostoucích nenáročných, ty jsou pro záběh mnohem důležitější. Ryby tam tak brzy nemají co dělat. Když už, tak si sežeň pár šneků, Okružáků a/nebo Levatek. Ryby bych vrátil tam, kdes je koupil a pořídil místo nich rostliny.

A přečti si odkazy pro začátečníky, které jsi dostal při registraci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 21:32 Muž bici10 [24] - ParmičkyRe: ctibum
Tak jsem přidal akvárko a co všechno vim tak jsem napsal a dal i fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 20:44 R Muž ctibum [5415] - Snažím se to nezahubit...Re: bici10
Nikdo o tom akvárku nic neví, takže ti nikdo konkrétně neporadí. Založ prezentaci a vyplň maximum údajů. A přidej aktuální fotku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 20:33 Muž bici10 [24] - Parmičky – Zákal vody
Akvarko včera bylo krásně pruhledny a dneska co do něj koukám tak je takový trošku zakaleny. Včera jsem tam ještě rybicky nemel až dneska jsem tam dal dvě parmičky a dva ancistrusy at se pomalu zabehne. A filtr byl pokrytej takovou slabouckou vrstvou jakoby šedozelenou vrstvou prachu. To jsou řasy?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 10:29 Yasmin - Parmičky – 23L
Velká akva máme dlouho tam je to ok ale syn dostal 23 aby se naučil starat a mohl dostat svojí první 50 a udělal se nám tam zákal nejsem schopná se ho zbavit založeno cca v neděli

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 00:06 R Muž ctibum [5415] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
A tak když tak hezky prosíš :)
Ono je taky možný, že ještě nemám tak jetej filtr a že ten bordel nepobere. Přeci jenom je to ještě čerstváček, teprve rok a kousek :) A polovinu molitanu jsem měnil za Eheim matroš. Navíc obsluha je taky ještě málo jetá... stydim
Každopádně je to tu OT, spadám do kategorie mechanických nečistot... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:59 Maq - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Prosím prosím, zkoušej to. Já mám v novotě nápadně čirou vodu a málo řas, a teď nevím, jestli je ta utěrka fakt tak dobrý nápad, anebo je to shodou jiných okolností.
Mám ji ve filtru až na závěr - předtím je mj. hrubá pěna, jemný akvacit (30 PPI), a taky aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:48 R Muž ctibum [5415] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
Mám pořád, pořád mi tam něco plave. Průběžně s tím laboruju. Taky se mi dělá slepá, na tu už jsem asi rezignoval (zkoušel jsem nekrmit, nehnojit, kořen vydrbat, ani masivní odkalení nepomohlo).
Co se bordelu týče, mám trochu obavu, že mám blbě umístěný sání filtru (ve "200"), je cca uprostřed zadní stěny a směrem k levé boční stěně. A možná i moc velký otvor sání, takže tam není dostatečný "cuc", nenatáhne všechen bordel a ten koluje v proudu, hlavně vpravo. Asi. Taky byl před sáním velký Bleheráč. Ten už je pryč a bordelu znatelně ubylo.
S hadrem jsem nepokračoval proto, že jsem plánoval velký zahradničení, celkový odkalení a odstranění Bleheráče. Pak jsem tam dal jen vatu, aby pobrala největší bordel. Což se stalo a vyčistilo se to celkem hodně po tom všem, na moje poměry. Hadr plánuju dát o víkendu. Nicméně moc nehysterčím. Bordel mě trochu štve, ale teď se to hodně zlepšilo, uvidím co bude po víkendu. Pak možná zkusím vyrobit nějaký sání na filtr a nasměrovat ho víc do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:05 Maq - Snažím se to nezahubit...Re: ctibum
Safra, tak to jsi měl nějak zasviněnou vodu, ne? Já to testuju cca dva měsíce, nejvíc jsem ji měl pět týdnů, a žádný zmenšený průtok filtru se nekonal.
No ale podle toho co píšeš, tak toho dokáže zachytit asi hodně. Proč jsi nepokračoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 19:04 R Muž ctibum [5415] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
Já ji zkusil a obecně funguje, druhý den byl můj filtr neprůchozí, páč byla v první komoře :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:48 Maq - Snažím se to nezahubit...Re: Sedo
Utěrky mám na konci.
Ale já vůbec neprovozuju biologickou filtraci, tedy nitrifikaci. Pokud bych ji chtěl, dal bych to asi před média pro osídlení bakteriemi, abych zpomalil zanášení pórů droboučkými nečistotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:38 Muž Sedo [6] Re: Maq
Test na nálevníka vykonaný. Výsledok je taký, že aj po 10 minútach odstátia v pohári sa tie čiastočky jemne pohybujú a to aj smerom nahor. Takže toto by sme mali. Otázka, že čo tam robí nálevník (ak je to teda on), keď skoro všade je uvedené, že do dvoch týždňov od založenia má zmiznúť. A druhá otázka, že čo ďalej? Len to už asi budem presmerovaný na inú tému, takže idem pozrieť.
BTW: Keby som niekedy chcel experimentovať s tými utierkami. Ty ich máš umiestnené v ktorej časti filtra (na začiatku, na konci...)?
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 20 21

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 16641x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-