Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:55 R Muž romant [27987] Re: aravir
O.K. postupoval bych tak jak jsem popsal výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:52 Muž aravir [0] Re: romant
No většinou zároveň s výměnou vody, tj. za 1x za 2-3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:50 R Muž romant [27987] Re: aravir
Výměnu vody je možný chápat, jako takový vyvětrání a akvárku to je prospěšný vždy. Ještě k té rovnováze. Jak často je odkalováno dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:47 Muž aravir [0] Re: romant
OK, ale rád bych věděl čím to je? Pokud by to byli nálevnící tak se všude doporučuje vodu neměnit? Taky by mě zajímalo co se stane s vodou, když vyměním tolik vody tak často? Neporuší se rovnováha?

Taky bych rád věděl jestli je nějaká teorie co jsme udělali blbě - jsem si na 99.9% jistý, že ani předtím jsme rybičky nepřekrmovali rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:43 R Muž romant [27987] Re: aravir
Spíš víc a častěji. 30-50% objemu akvárka za 2-3 dny, tím se nemůže nic skazit. Žádnou chemii, žádný hnojení, krmit obden takovou dávku co rybyčky sežerou tak za 20 vteřin, jednou za den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:40 Muž aravir [0] Re: romant
Obvykle měníme cca 1/4 až 1/3 vody 1x za 2-3 týdny, poslední dobou jsme se snažili spíš míň a častěji - kvůli řase. Všechno je v deníku nádrže v mém profilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:35 R Muž romant [27987] Re: aravir
Kdy a jaký množství vody bylo naposledy měněno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2010 14:32 Muž aravir [0]
Fotka k příspěvku Cca 2 týdny se objevil v akvárku zákal vody. Předpoklad byl, že se přemnožili nálevnící, takže (i po pročtení fór jsme ubrali krmení) a následně tam i přidali vzduchování (předtím tam byl jen filtr). Nicméně voda se kalí pořád a spíš se to zhoršuje :-( Akvarko je to tady z prezentace, co se týče testů tak z toho co máme se celkem nic nezměnilo. Jediná změna za poslední dobu je, že přibylo zelené řasy. Neporadí někdo co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 15:08 Žena petastastna [0] Re: beowulfx
nechci mu dávat jemnozrnný písek,ten želvy nesmí,zalezl by jí pod krunýř,nevím jak je to v praxi ale četla sem to a štěrk sem už dala pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 19:00 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: koyack
No konečně někdo s přínosnou informací, těmito radami bych se řídil, vodu znečišťuje nesprávny přístup, chtělo by to více informací, než se pustíte do něčeho takového, pak se člověk nesmí divit. Jinak viděli už jste někdy nějako želvu která žije ve štěrku takové zrnitosti a typu jako je na dně zmíněného akva?S ;-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2010 11:00 Muž koyack [87] Re: petastastana
Domnívám se že máte Želvu nádhernou -Trachemys(Pseudemys,Chrysemys)scripta elegans.Tato želva se dožívá až 60ti let a dorůstá do 25cm což znamená velikost akvária pro dospělou želvu cca 125-75-45cm výška vodní hladiny min.30cm(výborný plavec). Filtr vám vodu nevyčistí. Výměna vody se doporučuje jedenkrát za dva dny.Já se domnívám, že zákal jsou výkaly a zbytky krmení.Já jsem želvu krmil mimo terárko v obyčejném plastovém lavoru, jestli to zkusíte uvídíte kolik toho po ní ve vodě zůstane(výborné hnojivo)
Co se týká dna, nedával bych žádné(úklid hygiena terárka) nebo jenom zakrýt dno tmavým říčním pískem.
Rostliny vám želva sežere, je to všežravec.Já jsem používal plastové. Pozor na různé kameny pevně připevnit, želva má velkou sílu a může jimi rozbít sklo terárka. Na vyhřívání pod žárovkou jsem používal obyčejný kořen(pevně připevnit).Terárko má být ze dvou třetin zakryté(únik tepla)
Jestli to myslíte s chovem vážně, doporučil bych něco si o želvách přečíst(Hartmut Wilke-Želvy)pro začátek stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 07:42 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: petastastana
Nesvítit, vzduchovat, filtrovat. To je postup udávaný jednou částí akvaristů, svítit, filtrovat,nevzduchovat je další postup atd atd atd. Obecně platí, že to,co funguje např. u mne - nemusí zákonitě fungovat u tebe. Když z toho máš "chomáče" tak by měly jít odstranit ručně né. Každopádně proti nálevníkům mi pomohlo svítit 6-12, 16-22 hod. a filtr non-stop. Nevzduchovl sem. Proč bych těm potvorám ještě ten kyslík dodával. A smozejmě nekrmit. No - je to boj - držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 05:55 Žena petastastna [0] Re: petastastna
tak když sem všechno nechala čtyři dny, nejdřív tam byl všude zákal a povlak a včera se z toho udělali všude chomáče a volně to plave,už fakt nevím co s tim :-( a netuším co to je

zkoušela sem i postup jako by to bli nálevníci, nesvítit,vzduchovat a filtrovat, a potom se tak udělali z toho povlaku chomáče,tak netušim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 15:41 Žena petastastna [0] Re: Steegard
generálku sem už taky kompletně udělala,všechno vyvařený,umytý....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:48 Muž Steegard [0] - CichlidyRe: petastastana
Nevím, jestli jsem ti to v PM psal nebo né. Ale pomohlo.Kopmplet vše vyvařit, vyčistit,vyprat . . . Zkus to udělat. Jde o želvu,tak jí nová voda snad vadit nebude. Ale nejvíc by asi pomohla generálka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 14:44 Žena petastastna [0] Re: Maza
tak po třetí,filt mám,jen není na fotce, a pomohlo tomu že sme přestava svíti UV záživkou, během dneška zákal zmizel a udělali se takové chomáče z toho, nechám pořát zhasnuto a uvidím,a právě když sem vodu měnila tak toho bylo pokaždý hrozně moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 07:58 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: petastastna
Asi bych to celé vybral a vyčistil. Třeba něco najdeš :-) Máš i jiná akva, tak bych tam pak napustil vodu z jednoho z těch akvárií a uvidíš, jestli to bude lepší. Rozhodně ale měnit půlku vodu co 2 max 3 dny. Ať je "to bílé" cokoli, je to z přebytku něčeho ve vodě.
A tu skalku bych udělal spíš z té břidlice, tak jak jsi to měla dřív :-)

A co ten filtr, není nikde vidět, pouze vzduchovací kamínek. To pro želvu nestačí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 05:52 Žena petastastna [0] Re: petastastana
do rána stav ještě pokročil :-( plné dno bílého povlku a už je i na egerii a na filtru taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:20 Žena petastastna [0] Re: Maza
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 18:04 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: petastastna
No já nevím, želvy nechovám, ale spíš bych se bál, že si o ten štěrk ten krunýř bude odírat. A želva snad není jen tak zalezlá do krunýře, aby se jí pod ním mohl chytat písek :-) Pravda jsou tam nějaké kožní záhyby, ale s tím by si měla poradit, v každé lokalitě bude určité procento jemných částic dna.
Ta souš jde vyřešit třeba tím kusem korkové kůry přichycené přísavkami ke stěne akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:50 Žena petastastna [0] Re: Maza
něco jemnýho tam dát nemůžu,mohlo by to zalést želvě pod krunýř,ale bez ničeho by to šlo, jenže jak ve 3/4 výšky vody udělám souš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2010 17:35 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: petastastna
Tak to netuším, spíš bych typl na nějaké zhluky bakterií, ale jen tip.

Jak se divám na tu prezentaci, udělal bych několik změn v zařízení akvaterária.
Prvně bych štěrk na dně nahradil něčím jemným, mezi co se nebude schovávat trus a zbytky žrádla. Budeš pak moci líp kontrolovat nepořádek v nádrži. Anebo dno nechat holé.
Pak bych napustil akva tak do tří čtvrtin. Pseudemys chce jen malou plochu souše, na to mu stačí třeba i jen plavající kus korkové kůry, nebo malý ostrůvek (rozumně)pod lampičkou.
A za třetí bych dal do vody pár rychle rostoucích kytek, třeba nějakou Egerii. Ta nemusí, v případě holého dna být ani zasazená.
A za čtvrté: rozumná filtrace bude nutná zároveň s častou výměnou vody.

;-)

Edit: filtr píšeš máš, ale v tak malém sloupci vody molitanový bublifuk? To by ani teoreticky nemělo fungovat. Nemáš fotečku toho filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:27 Žena petastastna [0] Re: švíco
jo mam tam filtr,klasickej molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:20 švíco Re: petastastna
A máš tam ten filtr nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:19 Žena petastastna [0] Re: Maza
Fotka k příspěvku tady je fotka,nepatrně sou vidět i ty šmouhy ve vodě.

třeba teď po dvou dnech tam sou na kamenech a na dně bílé vlákna a ve vodě sou bílé,průhledné šmouhy.... krmím ho buď sušenýma ráčkama,grundlema,kuřecím masem nebo patentkama,ale krmím ho přímo do tlamičky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 14:06 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: petastastna
Jestli to je bílé, ne průhledné, můžou to být vysrážené bílkoviny. Čím a jak moc krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 13:16 švíco Re: petastastna
Koukám špatně nebo tam nemáš filtraci? Ten povlak může být kolonie nějakých bakterií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 13:12 Žena petastastna [0] Re: Maza
fotku sem dam vecer,je to sliz, a pokazdy kdyz vsechno umeju je to do dvou dnu zpatky ve stejnem stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 13:06 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: petastastna
Ahoj, ve tvé prezentaci není ten povlak na fotkách vidět. Nemáš nějakou? Nebo nafoť.
Je ten povlak pevný, tvrdý nebo měkký, slizký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 07:42 Žena petastastna [0]
dobrý den,dva týdny mam želvarium. Skoro od začátku se mi v něm dělá na dně,na sklech, na kamenech bílí povlak a celé akvárko se zakalí do bíla,a sou tam pak z povlaku tak 1,5cm vlákna. Cele sem ho čistila, několikrát. Sem už zoufalá. Želva sežere všechno,nic ve vodě nezůstane.víc údajů na prezentaci. Prosíím poraďte!!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 13:43 adis
..ja prihodim tiez moj poznatok co sa tyka bieleho zakalu...

.. jednoducho som pouzil vatovy - gulaty - tampon (na cistenie pelti alebo odlicovanie make-upu) a vsetko ide ako po masle. Staci ho vopchat niekde do filtra a kazdych 8 hodin vytahovat a vymienat. Budete prekvapeny co tam vsetko najdete a z bieleho tamponusa stane uzasne hnedy.

hadam pomoze aj ostatnym

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 19:14 R Muž romant [27987] Re: Tinusha
Opravdu bych si s tím nedělal hlavu. Je to klasický obrázek čerstvě založených akvárií. Můžeš třeba pořídit nějakýho šneka. Několik okružáků, nebo jednu ampulárii, jsou to bobrý pomocníci s očistou akvária. Co ten filtr? Předpokládám, že je to nějakej vnitřní s biomolitanovou náplní. Nech vývod vody těsně pod hladinou, tak aby se hladina čeřila a vytvářel se pravidelnej koloběh vody v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:38 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Tinusha
Sadalo to vsade. Hlavne na listy rastlin a tym padom moc neprosperovali. Ale nasadil som prisavnikov. Moc som ich nekrmil a pekne cistili listy. Ten povlak na listok urcite vadil rastlinam primat svetlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:34 Tinusha Re: prisavnik
A netusis co to je? Znicilo Ti to rastliny alebo prezili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:29 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Tinusha
Neboj sa, casom to zmyzne. To iste so mal aj ja v AQ ked som ho zalozil. Pravdu povedat uplne mi to zmyzlo az po polroku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 18:19 Tinusha Re: romant
Fotka k příspěvku Skusam este poslat fotku. Da sa z nej nieco vycitat? Dik moc za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:42 R Muž romant [27987] Re: Tinusha
U čerstvě založených akvárií těch možností může být mnoho. Chce to mít opravdu trpělivost a dát tomu čas. Krmit velmi maličko, tak obden, aby se ta křehká vznikající biologická rovnováha neporušila, ale spíš se tvořila. Do akvárka nevrtat, další ryby nepřidávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:22 Tinusha Re: romant
Dakujem romant, myslis, ze to mozu byt zbytky stravy alebo tie bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 13:01 R Muž romant [27987] Re: Tinusha
www.horacovoakvarium.cz/…
Mrkni třeba sem a něco si nastuduj. Jinak jak jsem to pochopil, tak je to velmi čerstvě založená nádrž, kde už jsou ryby. Častější výměnou vody (20-30%) 2x týdně se nedá nic skazit. Odkalovat můžeš tak po 10 dnech co tam jsou rybky. Filtr začni čistit, až se bude snižovat průtok vody. Čistit vždycky v odpuštěný vodě z akva. Čím víc rostlinek, tím lepší. Tak asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 12:18 Tinusha – prach
Ahojte, mam prosbu, mam novozalozene akvarko a som uplny zaciatocnik.... Akvarko ma 40l, su v nom zatial 2 panciernicky a 3 pavie ocka. Mam 6 trsov rastlin. Na javskom machu sa mi usadza taky jemny sedy prach, ktory sa vznasa aj v akvarku. Na machu to vyzera ako take drobnulinke sede chumaciky. Akvarko som kupovala ako set s tym, ze jednu tabletu bakterii som mala dat na zaciatku a druhu ked som dala ryby. To som spravila. Filter bezi. V akvarku nemam vapenec. Neviem, este aka info by bola dolezita..... Prosim, poradte mi, co s tym mam robit. Kedy najskor od zalozenia mozem preprat filter? Kedy mam prvy krat odkalovat? Dakujem, Tina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 21:02 Muž kousn [0] – Re: kousn
nikdo neví jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:08 kousn – Re: vaclav
krmení používám 3 druhy děje se to u každýho, a mam 2 aq hned vedle sebe ,mají stejnou péči složení rostlin i podobné složení ryb a po roce se to začalo dít jen u jednoho takže myslim že péčí o čistotu to asi nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:01 Usine – Re: kousn
Odkalovat držet akvárium v čistotě, pravidelně měnit vodu a asi i přejít na jiné krmení.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:58 kousn – zákal vody
zdravim :-) mám malej problémek a tím je zákal vody který se mi objeví v jednom aq vždycky jak nakrmim nebo do vody sáhnu třeba i jen jednim prstem, myslel sem že je to překrmenim ale stane se to i když do vody hodim jen jednu granuli ,za pár hodin se voda zakalí a tak za 2 dny je zase čistá.Myslim že je to nálevník ale nevim jak se toho zbavit.vyměnil sem 2/3 vody nic,začal sem vzduchovat nic. vyšší teplota taky nic . děje se pořád to samé.neví někdo co s tim? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 11:29 Alegrato – Tablety
Mléčný zákal (a to velmi silný) způsobují i tablety pro krunýřovce od Dajany. Taky jsme kdysi řešili, co tam máme za sajrajt, až z toho nakonec vylezlo tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2010 05:51 Mrakoplash – Re: stetinka
Neměnit vodu, nekrmit, ale zajistit dodatečné vzduchování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 21:58 Žena stetinka [270] – Re: Tole
Staří akvaristé na nálevníka radí: přestat krmit, neměnit vodu a čekat. Vymře sám. Výměnou vody a krmením mu jen pomáháme k množení
p.s.: jinak mne se to před dvěma dny stalo taky. No, říkám si, že na nálevníka už jsem stará. I prostuduji akva a našla jsem nadrobenej banán! smich Malej Ondrášek (5 let)mi nakrmil rybyčky! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 20:48 Tole
V mém akvarku se vždy objevý takový zákal vody který je do šeda. Většinou pomůže odkalení ale druhý den je zase zpět fakt nevím co s tím mám 130l akvarko a vnější filtr tak jsem tam dal ještě jeden klasický molitanový a stejně to nepomůže nevíte co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 12:25 R Muž Silent [5949] Re: EJAX
Stačí pročíst předešlé příspěvky. Vypadá to na přemnoženého nálevníka. Aktivní uhlí ani výměna filtračních hmot nic neřeší. Je třeba dát nádrži čas na biologickou aktivaci a pak zákal zmizí. Lze si pomoci technikou, ale nechal bych to na přírodě. Ta si poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 12:21 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: EJAX
Já bych to neřešil, za pár dní ti to sleze...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=1301