Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 36 Žádná další stránka   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 09:48 Pepas Re: MESTEK
filtrace a pokud možno zastínit,nová nádrž si musí prodělat nějaký ten zákal,hlavně neměn vodu,nebo se to ještě zhorší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 09:26 MESTEK
včera jsem kompletně přestavil akvareko,spousta skrýší,členité dno,tmavý štěrk a voda se příšerně zakalila?Nevíte čím to je a jak to lze navrátit k čistější?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 21:36 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kasicek
Já bych se toho nezbavovala, zbytečně si něco budeš lít do akvária, já bych prostě měnila méně vody 1/4 - 1/5, víc ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 21:34 Kacisek Re: gošice
No mě osobně příjde že tý vody moc neměním, ale asi to bude co píšeš.... A dá se toho něčím zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 21:32 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kasicek
To záleží na tom kolik té vody vyměníš, pokud se Ti zakalý mléčně a na 3-5 dní, tak si myslím měníš moc vody, a bylo by to nálevníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2007 21:24 Kacisek – Čištění
Měla bych otázečku, mám akva teprve krátkou dobu takže se v tom moc nevyznám, ale vždycky když ho vyčistím a vyměním část vody tak se mi jakoby zakalý, trvá to tak 3 až 5 dnů a pak se to pomalu vylepšuje... Nevíte čím to je??? Pomůže tomu třeba takzvaný ROZJASŇovač???
Dík. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2006 09:05 Klar-ka Re: akara123
krmim je vlockovym tetraminem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 20:43 akara123 Re: klar-ka
k té žluté vodě: buď kořenem, který barví vodu, ale spíš: čím krmíš?
Jestli nemáš speciální krmení s karotenem, rybky mají sice lepší barvy , ale že to barví vodu, k tomu se výrobce nepřizná!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 15:54 Muž matlala [798] - Rostlinypeťas
jo može to byt uhličitanovou tvrdostí kH ale celkovou gH nee(vápno ve vodě)zkus to prevarir a uvidíš myslim postupně např každý den vyměň 20% dokud nevyměníš celé akva a pak uvidíš jestli to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 15:52 Žena katunka [158] Re: Peťas
Pravděpodobně nálevníci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 15:23 Peťas – prosím o radu
Mám akvárium 50*50*80, 8 ryb a to neonek. Použil jsem nový štěrk vodu jsem nechal odstát a vyčistit a poté po jednom dni vypustil ryby. Voda se mi ale zdá kalná do běla - šeda. A nijak se to nezlepšuje. Zkusil jsem ji i částečně vyměnit a nic. Nemůže to být vysokým Ph vody. Mám vodu studniční a celkem tvrdou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 18:23 maliman Re: klar-ka
Opravdu bude problém s přerybněním. Teplotu dej tak na 25(pokud nemáš krupičku). V tvém akva můžeš mít 25 malých nebo 12 velkých ryb. A to už ta ty thokoráty zabíraj vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2006 18:14 Muž Sprachys [48] Re: klar-ka
a co koren?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 18:01 Mirek Re:klar-ka
Hodně ryb, proč tak velká teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2006 17:53 klar-ka – Zbarvení vody dožluta
ahoj mam akvo 75x40x35(105l).Po kazdem vycisteni se mi tak po 7 dnech se mi voda zbarvi do zluta,mam v nem 2xlibajici cichavce,2xkanciky cervenohrdle,2x perletovka cervenoprilba,4xakara hneda,2xpancerniky,2xtorakaty,3xzivorodka velkoploutva,7xtetra cerna,2xprisavka thajska a 2xancistrus sp. a teplota je neco malo pod 30 stupnu co s tim tone tone tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 15:04 Janik Re: Alex
Teda pokud vim tak nalevnici jsou z nove vody a umrou tak po trech dnech (stara voda je zabiji), takze pokud tam tu vodu furt menis a navic krmis i rybky tak se tech nalevniku nezbavis, pokud je tam teda vubec mas. UV sterilizer je suprova vec, pritel ho ma na 700l akva a nejen ze se mu krasne zpruzracnila voda, ale prestali i rust rasy v akvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 16:48 Alex Re: neo, zelí
Tak ok.. díky za vaše rady a názory. Jak často bych měl vyměňovat vodu a kolik? Myslím teď když to mám úplně zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 16:25 neo Re: Alex
Další problém je v tom že stojí tak 4 000, a v tvém případě (pokud nemáš jezírko nebo chonou stanici o 2000l popřípade zverimex je ti na prd) je to zbytečné, jestli máš řasy kup si přísavku thajskou nejakou ampularii krunyrovce drobného, krunýřovce modrého je to jednoduchší a levnější ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 15:07 zelí Re: Alex
No, řeknu ti to asi takhle: UV lampa je na ničení živých mikroorganismů ve vodě, jak bylo řečeno, je to zařízení přidávané většinou před nebo za filtr, většinou umístěné vně akvária. Jenže když tu UV zářivku umístíš nad akva, zabiješ tím všechny neýžádoucí organismy (bakterie, řasy) ale bude to mít i velice negativní dopad na celý ekosystém akvária, ne-li dokonce zemře vše na co to bude svítit, a co když někdo bude sedět před akvárkem, kde budou plavat už jen mrtvé ryby, a bude ozařován tímto světlem ?
Ne, myslím si,že toto nepatří rozhodně do krytu na klasická svítidla nad akvárium.
Jjo a jeden poznatek: temn UV sterilizér ti zničí řasy, ale jen ty ve vodě, které protečou i s vodou skrz tento sterilizér, jestli máš ale řasy na kytkách a na sklech (což je jasné), tak ti to jen pomůže malinko zmírnit její dopad, al e jako dlouhodobé řešení když už je pozdě nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 11:33 Alex Re: neo
No jasně, to vím, ale tohle by mělo fungovat úplně stejně, ne? V tom UV sterilizeru je taky nějaká lampa, která osvětluje protékající vodu... Proč by nemohla osvětlovat celé akva? Vadilo by to něčemu? Mělo by to nějaký účinek?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 08:53 neo Re: Alex
Tohle je sice zařivka ktera produkuje uv, ale není to uv stelizer. Uv stelizér je neco jako venkovní filtr, takový přístroj kudy protéká voda která je následně ozařována a zbavena škodlivých látek. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 23:16 Alex Re: neo
A co říkáte na UV sterilizér? Někde jsem četl, že to likviduje řasy... Neublíží to rybám nebo rostlinkám, když jim tam timhle budu svítit? Mám v krytu místo na dvě zářivky 90cm dlouhé, tak že bych dočasně k jedné obyč přidal i tuhle: pets.cz/…
Co vy na to? A jak dlouho bych s ní měl svítit? Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 11:36 Lukáš Re: Alex
Abych ti pravdu řekl tak jsem si tímto taky prošel. Nenechal jsem akva dostatečně dlouho zaběhnout, dal tam rybky a mléko bylo doma. To, že jsi vypral uplně filtr by v zběhnutém akva tak nevadilo. Jestli se chceš toho zbavit musíš mít pořádný "výkonný" filtr měnit pravidelně vodu přidávat do ní sůl a dával jsem "akva safe". Dej rybkám dietu asi 14 dnů dietu, sniž osvětlení a každý druhý den vyměňuj část vody za odstátou. (Jestli tam nemáš moc ryb doporučuji snížit hladinu vody v akva, aby se častěji filtrovala a nemusel vyměňovat takové množství) Jestli se to do měsíce nevyčistí budeš muset akva založit zvovu.
Závěrem: dle méhoje problém v krmení a ve výkonu filtru.
Držím ti place ať se to povede. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 11:01 neo Re: Alex
Já použil jeden přípravek od tetry nemůžu si vzpomenout na jméno. Musím se nato ještě poptat, ale zpět k věci. Ten přípravek obsahje spoustu užitečných bakterií které rozkládají odumřelé rostliny nebo mrtvé rybky. Nesmí se však užívat pravidelně, nebot funguje částečně jako droga když si na ni ryby nebo rostliny zviknou budou potřebovat stále víc až kym nepojdou. Mám s tím jen malé zkušenosti ale funguje to ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 08:06 pirát Re: Alex
zmizí to samo,pokud by se jednalo o nálevníky dobré jsou perloočky,na noc do akva vpustíš perloočky,ty přes noc sežerou část nálevníků a ráno ryby sežerou perloočky,jinak pravidelně men vodu a přidej kromě filtrování ještě vzduchování,pomůže ti to k rychlejšímu odstranění toho mléčného zákalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 00:01 Marccello Re: Alex
No udělat můžeš určitě jedno - vyměnit alespoň čtvrtinu vody, a filtrovat a filtrovat a filtrovat. Pro nastartování bio rovnováhy v akvárku se dá taky koupit pár vhodných přípravků, které můžeš do vody po výměně a po vyprání filtru přidat, já používám START a BIOFILTR od firmy DAJANA PET a jsem s tím docela spokojenej. Mléčný zákal může vzniknout taky překrmením nebo přehnojením! Takže všeho s mírou! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 20:58 Alex – Hrůza...
Mám dva problémy a potsřebuji radu. Mám 240l aq založené něco přes měsíc. Všechno bylo v pohodě až do doby než jsem asi před týdnem odkaloval a já vůl vyčistil pod čistou vodou dokonale můj filtr. Mám ten závěsnej akva-el fnz3. Vím, že jsem odrovnal všechny ty užitečný bakterie. Fakt nevím na co jsem při tom myslel Od té doby mám pořád zkalenou vodu. A to docela dost. Nádrž nemám přerybněnou. Mám tam zatím pár neonek, malých skalár a malých ancistrusů.

Už se na to nemůžu dívat... Mám to strašně zkalené. Je vidět maximálně na 15cm a pak už je pouhá temnota... na akvarko.cz mi řekli, že to můžou být přemnožení nálevníci... co si o tom myslíte vy? Ten zákal je takovej mléčnej... Může to ublížit rybám? Zmizí to samo nebo musím proti tomu něco udělat? Díky všem...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [36]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=1751