Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 07:20 R Muž Anthrax [4739] Re: Michaela
Vezmi vodu do skleničky a proti něčemu tmavému pozoruj jestli tam je vidět pohyb. Pokud ano, tak je to asi nálevník.

Asi bych stáhnul dobu svícení. Jak přesně probíhá údržba toho filtru? Tohle opravdu vypadá jako zbrusu nový. V tom by mohl být zakopaný pes.

Mimochodem, co tam je za krevetky, že tam máš tak vysokou teplotu? Ono celkově ještě hodně nevíme, takže by nejlepší byla tvá registrace zde a založení prezentace nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 06:46 R Muž ctibum [6870] Re: Michaela
Mně se udělal kdysi zákal v miníčku "12", když jsem nechal okurku moc dlouho (den a půl). Ve velkém ani po třech dnech... Stačilo mi vyndat okurku, vyměnit polovinu vody a do dvou dnů byl pryč. Ale byla to zajetá nádrž, kde nic neumíralo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.04.2018 22:32 R Muž romant [27982] Re: Michaela
Na fotce není 2 měsíce starý filtr, to je den, dva starý biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 22:10 Michaela Re: Anthrax
Děkuji , jednou týdne odkaluji dno , tudíž měnim i vodu. Filtr čistím jednou měsíčně je to biofiltr. Krmim tabletama hikari
Okurka jsem dávala prvně na vyzkoušenou. Světlo sou diodky. Červená , modrá , bílá - 6w , aquael led
Svítíme tak cca 12 hodin jak nám to bylo doporučeno
Nehnojime a žádnou chemii nedávám. Teplota stabilně 25-26 stupňů
Krmime dvakrát týdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2018 21:24 R Muž Anthrax [4739] Re: Michaela
Ahoj, jak často a jak probíhá údržba? Hlavně údržba filtru. Vypadá podezřelé čistý na 2 měsíce provozu.
Jak je silné osvětlení? Jak dlouho svítíš? Čím krmíš? Vidím tam okurku, ta může dost zatěžovat vodu. Zkus jim spíš dávat spařenou kopřivu, popřípadě nějaký čas vůbec nekrm, když ti krevetky umírají. A měň často vodu. Více rostlin by taky bylo ku prospěchu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 21:16 Michaela – Neustálý mléčný zákal
Fotka k příspěvku Dobrý den , již máme založené akvárium dva měsíce. Neustále se mám opakuje mléčný zákal a padá nám osadka krevetek. Už nevíme co máme dělat
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 16:55 Maq Re: hadravam
Jak silný byl zákal a jak dlouho vydržel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2018 15:40 Muž hadravam [11]
Jen chci potvrdit zákal po přidání železa Easy life FERRO .Dal jsem 10ml na 250l vody.Takže málo a voda se do 10 minut zakalila sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 12:14 Muž Martimos [4] Re: larix
Díky, hned jsem vyměnil část vody a dneska už to vypadá podstatně lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 10:29 Yasmin – 23L
Velká akva máme dlouho tam je to ok ale syn dostal 23 aby se naučil starat a mohl dostat svojí první 50 a udělal se nám tam zákal nejsem schopná se ho zbavit založeno cca v neděli
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2018 23:05 Muž larix [1420] Re: Martimos
Výmeny väčšieho množstva vody a čas by mali stačiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 22:57 Muž Martimos [4]
Zdravím, potřeboval bych radu. V neděli jsem zakládal novou nádrž (240l) a udělal se mi mléčný zákal. Už jsem se s tím setkal u předchozího akva, takže vím, že stačí nic nedělat a vydržet. V úterý už to vypadalo lépe, nicméně jsem musel hrábnout do dna kvůli Echináči, který vyplaval a bohužel jsem byl trochu neopatrný a zakalil jsem si vodu jílovou kuličkou (JBL Kugeln), kterou jsem mu při založení dal ke kořenům. Od té doby je ten zákal zase intenzivnější a nemám po dvou dnech pocit, že by se to nějak výrazněji lepšilo. Mám v tomto případě vyměnit část vody, nebo to nechat být a čekat? Je tam pouze pár okružáků a levatka, filtr vnitřní od Juwelu s Ciraxem a JBL Manado jako dno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2018 16:04 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: NeoCZ
Ahoj. Nejspíš jde o mikroorganismy, co ti kalí vodu.
Jakým způsobem jsi zabíhal akvárko? Jak dlouho jsou tam ryby?

Jen mimochodem tento filtr je na Malawi této velikosti skoro malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:29 NeoCZ – Mlecny zakal
Fotka k příspěvku Ahoj, muzete mi poradit, cim je zpusoben zakal vody? Snad je to z fotky aspon trosku videt, ale takovy mlecny zakal mam posledni tyden. Akva je zalozene 1.1. a az do minuleho tydne s timhle problem nebyl. Menim co tyden 1/3 vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2018 20:49 Muž Magic [879] - RostlinyRe: ice82man
Osobne nie, toto hnojivo nepoužívam.
Ale všimol som si toho v komentári tu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:10 Muž ice82man [0] – Mléčný zákal
Dobrý den, rád bych se zeptal jestli nemáte někdo zkušenost s mléčným zákalem po hnojení hnojivem od Easy Life Ferro. Zákal většinou do dvou hodin zmizí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 00:06 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
A tak když tak hezky prosíš :)
Ono je taky možný, že ještě nemám tak jetej filtr a že ten bordel nepobere. Přeci jenom je to ještě čerstváček, teprve rok a kousek :) A polovinu molitanu jsem měnil za Eheim matroš. Navíc obsluha je taky ještě málo jetá... stydim
Každopádně je to tu OT, spadám do kategorie mechanických nečistot... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:59 Maq Re: ctibum
Prosím prosím, zkoušej to. Já mám v novotě nápadně čirou vodu a málo řas, a teď nevím, jestli je ta utěrka fakt tak dobrý nápad, anebo je to shodou jiných okolností.
Mám ji ve filtru až na závěr - předtím je mj. hrubá pěna, jemný akvacit (30 PPI), a taky aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:48 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
Mám pořád, pořád mi tam něco plave. Průběžně s tím laboruju. Taky se mi dělá slepá, na tu už jsem asi rezignoval (zkoušel jsem nekrmit, nehnojit, kořen vydrbat, ani masivní odkalení nepomohlo).
Co se bordelu týče, mám trochu obavu, že mám blbě umístěný sání filtru (ve "200"), je cca uprostřed zadní stěny a směrem k levé boční stěně. A možná i moc velký otvor sání, takže tam není dostatečný "cuc", nenatáhne všechen bordel a ten koluje v proudu, hlavně vpravo. Asi. Taky byl před sáním velký Bleheráč. Ten už je pryč a bordelu znatelně ubylo.
S hadrem jsem nepokračoval proto, že jsem plánoval velký zahradničení, celkový odkalení a odstranění Bleheráče. Pak jsem tam dal jen vatu, aby pobrala největší bordel. Což se stalo a vyčistilo se to celkem hodně po tom všem, na moje poměry. Hadr plánuju dát o víkendu. Nicméně moc nehysterčím. Bordel mě trochu štve, ale teď se to hodně zlepšilo, uvidím co bude po víkendu. Pak možná zkusím vyrobit nějaký sání na filtr a nasměrovat ho víc do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:05 Maq Re: ctibum
Safra, tak to jsi měl nějak zasviněnou vodu, ne? Já to testuju cca dva měsíce, nejvíc jsem ji měl pět týdnů, a žádný zmenšený průtok filtru se nekonal.
No ale podle toho co píšeš, tak toho dokáže zachytit asi hodně. Proč jsi nepokračoval?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 19:04 R Muž ctibum [6870] Re: Maq
Já ji zkusil a obecně funguje, druhý den byl můj filtr neprůchozí, páč byla v první komoře :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:48 Maq Re: Sedo
Utěrky mám na konci.
Ale já vůbec neprovozuju biologickou filtraci, tedy nitrifikaci. Pokud bych ji chtěl, dal bych to asi před média pro osídlení bakteriemi, abych zpomalil zanášení pórů droboučkými nečistotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:38 Muž Sedo [6] Re: Maq
Test na nálevníka vykonaný. Výsledok je taký, že aj po 10 minútach odstátia v pohári sa tie čiastočky jemne pohybujú a to aj smerom nahor. Takže toto by sme mali. Otázka, že čo tam robí nálevník (ak je to teda on), keď skoro všade je uvedené, že do dvoch týždňov od založenia má zmiznúť. A druhá otázka, že čo ďalej? Len to už asi budem presmerovaný na inú tému, takže idem pozrieť.
BTW: Keby som niekedy chcel experimentovať s tými utierkami. Ty ich máš umiestnené v ktorej časti filtra (na začiatku, na konci...)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:13 Maq Re: Sedo
O těch utěrkách jsem se zřejmě zmiňoval já. Nevím o nikom a překvapilo by mě, kdyby ještě někdo další dělal takové vylomeniny. Ale hodilo by se pár dobrovolníků, protože se mi zdá, že to (v kombinaci s aktivním uhlím) dělá super průzračnou vodu.
=
Nesahat půl roku na filtr není dogma. Dost záleží na tom, jak údržbu filtru provádíš. Když jen otevřeš a něco vyměníš, bakterie nevyhubíš.
Ta starost o nitrifikaci, a schopnost filtru ji spolehlivě zajistit... oboje se přehání, zjednodušuje, paušalizuje.
=
Test na nálevníka se popisuje takto: Nabrat do sklenice a podívat se proti světlu. Měl by být patrný pohyb. (Nemám na to copyright, jenom opisuji, sám jsem nálevníka v tomto století neměl.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:03 Muž Sedo [6] Re: Maq
Ďakujem, o tých utierkach som tu už niekde čítal, určite to za vyskúšanie stojí. Keďže mám nový filter a bolo mi doporučené naň pol roka nešahať, musí to počkať. Chcel som len vedieť, či to môže byť niečo iné ako iba mechanická nečistota. Pokiaľ to nie je niečo vyslovene škodlivé pre život v akváriu, nešiel by som do chémie.
afc1886: čo som sa tu dočítal, pri nálevníkovi by neboli vidno tie čiastočky, ale iba by bola mliečna voda. Alebo som to pochopil zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 14:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maq
Jen do mě, hrdě se hlásím k lenivým a nedbalým akvaristům, :-P
Vaše argumenty samozřejmě přijímám, ale opakuji: kdo chce čistou vodu, může vločkovač použít, funguje to, vyzkoušeno (i když osobně jsem ho nepoužil už několik let), žádná tragédie se v akváriu konat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 13:12 Muž Jifi [675] Re: Tudy
Co se hnojiv týká - jestli chceš, aby rostliny hezky rostly a byly silné, tak potřebují živiny.
Proč myslíš, že sedláci hnojili pole? Jen tak ze srandy? Anebo to dělali proto, aby měli větší úrodu? V principu to je podobné jako v tom akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2017 12:51 Maq Re: Tudy
Tudy napsal: A složení mě nezajímá, funguje to a ryby neplavou po použití břichem vzhůru. Však spousta lidí leje do akvária kde co (hnojiva, léčiva apod.). Nehraju si na striktně přírozené podmínky v akváriu, stejně je to více či méně umělý svět.
Argumentuješ nešikovně, takto se dají obhájit i plastikové rostliny. Taky ryby nezabijí.
Není chemie jako chemie.
Hnojiva jsou vesměs (až na umělé cheláty) látky perfektně přírodní, akorát do toho našeho specifického biotopu je musíme přidávat, protože samy nepřiplavou (jako v přírodě).
Léčiva nikdo normální nepoužívá rád. Je to v zásadě vytloukání klínu klínem - řešíme průser za cenu přidání něčeho nestandardního, co má vesměs zase nějaké jiné negativní účinky. Je to něco za něco, nouzová situace, všichni dáváme přednost prevenci.
Vločkování je zásah podobného druhu. Ale hůře odůvodnitelný. Nevábně vypadající voda sama o sobě není pro obyvatele akvária vážný problém, takže nemusíme hned sahat k opatřením, která mají nějaké háčky. Pokud jsou to bakterie nebo nálevníci, je to nebezpečný stav, ale vločkování proti nim nepomůže. Pokud jsou to mechanické nečistoty, je rozhodně rozumnější je mechanicky odfiltrovat.
I když uznávám, že Tetra je docela solidní firma, vím nabeton, že i solidní firmy prodávají vodičky na řešení problémů za cenu způsobení potenciálních problémů jiných. Je to dobré pro neznalého či nedbalého akvaristu, který to vidí tak nějak "dokud ryby neplavou břichem navrch, je to dobrý", ale důtklivější akvarista takové věci používá jen velmi nerad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 07:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Sedo
Možná se zeptám blbě, ale nejsou to nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 23:31 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vaaclav
Pokud bych toužil po křišťálově čisté vodě bez nutnosti měnit filtraci, proč ne. A složení mě nezajímá, funguje to a ryby neplavou po použití břichem vzhůru. Však spousta lidí leje do akvária kde co (hnojiva, léčiva apod.). Nehraju si na striktně přírozené podmínky v akváriu, stejně je to více či méně umělý svět. Tento přípravek jsem sám v minulosti několikrát s úspěchem použil, ale na podobné zákaly jsem osobně dávno rezignoval. Jen jsem tady poukázal na možnost účinného řešení, pokud podobný zákal někoho vyloženě štve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 23:07 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
Takže si chceš do akvária koupit vločkovač. Je ti jasné že ho budeš používat dost často. Víš co v tom je? Je tam někde napsané složení? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 22:17 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Sedo
www.sklorex-akvarium.cz/…
Levněji tady:
uprava-vody-testy.heureka.cz/…

Čekám brblání od ostatních, že tam zase leju chemii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 18:43 Maq Re: Sedo
Kvalitní mechanická filtrace.
K ničemu Tě nenavádím, ale já poslední dobou používám normální utěrky z mikrovlákna. A aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:37 Muž Sedo [6] Re: Maq
Ak áno, tak veľmi pomaly, že to nespozorujem. Dokonca aj po vypnutí filtra mám dojem, že ten "prach" stojí na mieste a nemá tendenciu klesať.
Čo sa týka dna, piesok som pred založením až veľmi dôkladne premyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:34 Maq Re: Sedo
Když je akvárium v klidu, usazuje se to na dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 17:56 Muž Sedo [6] – Zákal
Fotka k příspěvku Zdravím, chcem sa spýtať na biely zákal, ktorý mi stále vzniká v akváriu aj viac ako mesiac po založení. Nie je to biela voda akoby do akva vylejem mlieko, ale skôr také mikročiastočky akoby sa v akváriu husto prášilo. Najviac sa to vždy zhorší po výmene vody, niekedy aj po kŕmení (to neviem určite, ale zdá sa mi, že áno). Potom keď akvárium nechám na pokoji deň-dva, zákal trocha ustúpi. Neviete či je nutné proti tomuto nejako bojovať a ako?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 02:06 RAP Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Proč bychom neměli být schopni vodu vyčistit? ..... Například Dunaj u Bratislavy je dnes docela čistý.
Protože na to, co jsme za ty desetiletí do ní vypustili za sajrajty, nemáme technologii nebo je příliš drahá. Čistá(průhledná) neznamená nezávadná. Nebo by sis jí nalil do akvária?
Myslím, že dál nemá smysl v této debatě pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 21:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
ekologierostlinnehoakvaria.webnode.cz/…
ekologierostlinnehoakvaria.webnode.cz/…
Trochu se ti to poštovné na Slovensko prodraží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 21:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Nezapomínej, že jsem v BA. Budu ji muset dovézt. A není přeložena zas až tak dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 21:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Ty ještě nemáš takovouhle knížku, to se tedy divím, je to totiž přesně tvůj styl možná jde v některých případech ještě dál. Je to ale jen malá část celé knížky která je vlastně většinou o různých studiích jak rostliny fungují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 18:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Ještě to nemám. Ale i když to chci, tomuto věřit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2017 18:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Ekologie rostlinného akvária od Diany Walstadové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 17:03 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vaaclav
Nerozumím, co chceš vyjádřit coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 15:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Koukám že jsi nečetl tu novou knížku, ráno založit akvárium, (z hlínou) večer vpustit ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 14:26 Muž visek [75] - Tetry
koupil jsem si lotosy,kdyz jsou moc dlouhe tak je ustrihnu.okamzite mam kalnou vodu tak na 5 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 13:21 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: RAP
Proč bychom neměli být schopni vodu vyčistit?
Když jsem psal o vodě, myslel jsem, co nám teče z vodovodu, ale: Zlepšuje se obecně i kvalita vod. Minimálně u nás. Dřív se do nich vypouštělo víc sajrajtu a nikoho to nezajímalo. Například Dunaj u Bratislavy je dnes docela čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 13:17 RAP Re: Maq
Promakaná může být, ale ze špatného základu dobrou věc neuděláš. Vždyť ani demikolona ti neodbourá pozůstatky hormonů atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 13:08 Maq Re: RAP
Myslím že procedury přípravy pitné vody jsou relativně promakané, a rozhodně pijeme kvalitnější vodu než před 50 lety.
Globální znečištění je ovšem jiná věc, nejstrašnější je asi Rusko a Čína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2017 12:22 RAP Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Nebyl bych tak skeptický.
To je realita, viz. PCB na Aljašce, kam ho zanášejí lososi migrující kvůli tření, používání pesticidů, antikoncepce a koneckonců i přípravky na úpravu vody. To není jen problém u nás nebo v celé Evropě. Jde o celosvětový problém. V podstatě je zeměkoule relativně uzavřený ekosystém, takové obrovské akvapaludárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2017 12:20 Maq Re: JirkaŠčobák
To je ale pro průběh lidského poznání charakteristické.
Já dokonce rád říkávám, že poznání nesměřuje od omylů k pravdě, nýbrž od omylů, které nefungují, k novým, dříve neznámým omylům, které se osvědčí lépe... než se zjistí, že je to taky omyl... atd.
Takže špatně odhadli příčinu zákalu, nicméně empiricky nalezli vhodný postup, jak se mu vyhnout. Jejich omyl "fungoval". :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=251