Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:20 Annette Re: patamatix
Uz jsem to psala u prezentace, zavojnatky jsou tam jen tri a jsou to moje lasky, mam je i pojmenovane - teda jednu Bimbo smich a ty skalary, ja vim ze se vsude uvadi ze maji mit 50 cm, ale 40 si nemysl7m ze by mel byt extra problem. Kdybych tohle slozeni nemela od zacatku - nakupovala jsem co se mi libilo a nevedela o tom nic, tak uz bych to udelala jinak. Rozdat se mi je nechce rozdavat, uz k nim mam nejaky vztah jestli mi rozumis stydim . Kdyby rybicky trpely tak nereknu, ale zas tak spatne to neni. Kvuli novemu aqu jsem prestavela pulku bytu :)

Edit: Aha, diky, tenhle graf jsem nevidela... jj kyti dokupuji a zakladam rostlinne aqo kde si je mam v planu nejak zkusit pestovat sama, zatim zjistuji info jak na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:17 Muž patamatix [408] Re: patamatix
Podle toho by ses měla řídit : www.akvarijni.cz/… ,při zakládání,ale vše se dá napravit,když se chce ;-)
EDIT: Teď bych začal těma rostlinamy,hodně rostlin
EDIT: Po té si rozmyslet a nastudovat ryby které by jsi chtěla a hlavně které jdou k sobě,mají podobné požadavky na teplotu,vodu,atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:14 Annette Re: patamatix
Necelé dva měsíce. Vím že to není zrovna optimalni. Mela jsem ho nechat zajet dele, ale musela jsem uz ryby prednat z puvodni nadrze. Jedna zavojnatka mi v puvodnich 60 litrech plavala brichem nahoru... uz mela namale, myslela jsem si ma nemocny plynovy mechyr, ale kdyz jsem jidala do vany po hodine se probrala a byla ok. Jedna noc v aq a zase bricho nahoru. Uz z te nadrze musely pryc. Takze to nove bezelo asi dva tydny nez tam prisly rybky a jak rikam, asi dva mesice do zakalu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:10 Muž patamatix [408] Re: Annette
Jak dlouho akva běželo před zákalem?
Ty závojnatky bych tam asi nedával,pro skaláry je akva nízké a těch parmiček je málo bude jim smutno ;-)
EDIT: Hlavně se nezlob za ty připomínky :-),ber to jako radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:08 Annette Re: patamatix
No asi jo... kdybych si hned precetla jak na to, asi bych to udelala jinak, ale rekni sam, v tom sem ty ryby nechat nemohla... ale filtr jsem neproplachovala, tak tam snad nejaky bakterie zustaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:08 Muž patamatix [408] Re: Annette
To je barvička :-)
EDIT: To akva má potenciál,jen to využít ;-) Přidej móóc kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:06 Annette Re: patamatix
Fotka k příspěvku Přikládám ještě foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:04 Muž patamatix [408] Re: Annette
No voda je jako křišťál,ale co nitrifikační bakterie?
EDIT : dá se říct,že jsi založila akva znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:02 Annette
Měla jsem tento problém taky. Ale začala jsem to řešit aniž bych si zjistila co to je. Takže jsem vypustila akvárko, opláchla rostliny, proprala písek... K mému úžasu se po opětovném napuštění nic nezměnilo rozzureny
až poté jsem začala zjišťovat info. Vzduchování uplně naplno, filtr také a dva dny hladovka. Plus jsem ještě přidala preventin a tabletky pro nově založené aq. Za tři dny je voda zase jako křišťàl... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:50 R Muž romant [27987] Re: Herry
Pokud je to nálevník, tak to vzduchování bych dal nonstop, on dovede mír solidní spotřebu kyslíku, prevít jeden. Ano, nedělat nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 19:47 Muž Herry [8] – Mlecny zakal
Zdar borci,

v mem 112L AQ, ktere bezi cca 3/4 roku jsem nekdy okolo vanoc protrhal rostliny. Uz to byla velka jungle. Po cca 14 dnech jsem samozrejme musel vycistit fitr. A to uplne (v chlorovane vode), protoze pres nej uz skoro voda vubec netekla. Mno a cca 14dni pozoruji jemny bily zakal. Mno po precteni tohoto vlakna, a ze to je dlouhe vlakno, jsem tedy vcera uz nevycistil AQ a prestal krmit. Vzduchovani mam normalne na 3 hodiny (externi Eheim 2213 bezi nonstop). Takze ted se ptam. Zacit vzduchovat vice ?? A tu dietu rybam asi dodrzet a v nedeli vymenit vodu ?? (Bude to 14 dni od predchozi vymeny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 20:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: novice
Takže znovu. Pokud jsou to mikrobublinky tak ty se vytvoří jen tím že větší bublinu nasaje čerpadlo a vyprskne tyhle miniatury. Může to být někdy i docela slyšet. Tak si prohlídni filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 19:30 Muž novice [0] Re: romant
Nemám přivzdušnění, ani jiné bublinkování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:47 Muž fanysek [0] Re: Jjapan
ne filtruji nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 20:00 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: fanysek
Ahoj, mně ještě tak napadlo. Filtruješ nonstop, nebo necháváš filtr někdy vypnutý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:07 R Muž romant [27987] Re: fanysek
O.K. Ordinuj klid a jenom výměny vody, bez odkalování a jinýho čištění a srovná se to. CO2 i hnojení normálka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 19:05 Muž fanysek [0] Re: romant
Ne jen výměna vody byla, ten zakal je už přibližně týden asi, filtr jsem čistil asi před deseti dny , ale propláchl jsem jenom ten molitan v prvním koši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 18:59 R Muž romant [27987] Re: fanysek
Nečistíš společně s odkalováním taky filtr? ten závoj na mě dělá dojem lehce načatý nitrifikace. Takto je to hned po tý výměně, nebo to má vývoj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 18:55 Muž fanysek [0] Re: romant
ve čtvrtek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 18:51 R Muž romant [27987] Re: fanysek
Kdy jsi naposledy měnil vodu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 18:50 Muž fanysek [0]
Fotka k příspěvku Zdravim, udělal se mi slabý zakal jako mlečný, akva mam 200l zaběhlý, nedavno jsem dokoupil rostlinky a začal přidavat CO2 a druhý týden hnojim feroxem podle návodu. Nepřekrmuju, na zem nic nepadá, jednou týdně odkaluji a vyměnuji třetinu vody. Četl jsem všechny příspěvky ale nikde jsem nevyčetl jestli mam přestat hnojit nebo vypnout CO2, přikládám foto, neni to moc vidět ale přijde mi že tam je i takovej bordýlek v tý vodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 09:04 R Muž romant [27987] Re: novice
Takže tam tu hadičku na přivzdušnění máš, nebo ne? Pokud ano, tak bych jí odpojil a budeš vidět, jestli něco uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 09:03 Muž novice [0] Re: Jjapan
Mám vlepenou příčku ode dna až k hornímu okraji v rohu akvária. Mezi sklem akva a vlepenou příčkou mám vsazený biomolitan a za ním čerpadlo. Výtlak je vyvedený na protější stranu do rozstřikové rampy pro zajištění cirkulace vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 08:58 Muž novice [0] Re: vaclav
Nemám vzduchování, jen rozstřikovou rampu. Mírně čeří hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 21:34 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: novice
novice napsal: Filtraci mám vnitřní vlepený biomolitan
Ahoj, nějak tohle nechápu. Jak vlepený biomolitan? tzn. že máš biomolitan nalepený v rohu na stěnu akva a na tom nasazenou čerpací hlavu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 21:12 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: novice
Přisávání vzduchu k čerpadlu odpoj není to potřeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 20:27 Muž novice [0] – Zakalená voda
Dobrý den,
mám malý problém. Již v zajetém akváriu se mi vytvořilo mírné zakalení vody, ale není to nálevník. Pročetl jsem mnoho diskusí, ale toto jsem nenašel. Je to jakoby tam bylo miliony mikrobublinek. Z půlmetrové vzdálenosti to vůbec není vidět a voda vypadá nádherně čirá, ale když zašilhám zblízka, je to rozeznatelné. Nejde to ani vyfotit. Rybkám to očividně nevadí, nelapají po vzduchu, přijímají potravu... Stalo se mi to poté, co se mi ucpala hadička čerpadla a vyměnil jsem ji za jinou. Napadlo mě, jestli se něco neuvolňuje z té hadičky, ale je hladká a čirá. Už to trvá asi 3 dny a není to ani horší, ani lepší. Krmení jsem omezil. Filtraci mám vnitřní vlepený biomolitan, průtok vody "celkový objem vody/hod."
Vím, že je to těžké takhle nadálku určit, ale netušíte prosím někdo co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2014 02:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zdena
V tom případě, nejlepší co se dá udělat, je zaregistrovat se tady, co nejdřív zřídit prezentaci nádrže s podrobným popisem všeho, co tam je a hodně zkušených akvaristů tady se vším ochotně poradí.

OT: Jestli ty kamínky šumí v octu, je lepší vyměnit je teď, dokud ještě nádrž není zaběhnutá. Později, až se zaběhne filtr a nebo až se tam dají rybičky, to bude složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 01:52 zdena Re: michalt
Moc děkuju! Já teď dle článku zkusila kamínky a v octu sumi což je prý špatně pro rostliny ale o mléčné barvě nic psáno nebylo. Tak budu čekat! Moc a moc děkuju! Jsem naprosty laik a jsem vděčná za každou radu i názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 01:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zdena
Někdo zkušenější možná poradí víc, ale já bych ještě několik dní čekal a nic nedělal. Mělo by se to samo zlepšit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 00:48 zdena Re: michalt
Bylo to od tetra- start bio bakterie (Přesný název tetra aqua safe start a tetra aqua safe.). V hornbachu n řekli ze bud posly bakterie nebo je to ze substrátu, ale kal Se ztratil, byl na filtru ten jsme vymenili, ale bílá až šedá barva vody přetrvává.
Dno je substrát od tetra a pak kamínk. 3mm bílé a březové- mix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 00:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: zdena
Co znamená "přidání bakterií"? Jaký přípravek přesně byl přidán? Některé přípravky, třeba Sera Nitrivec způsobují dočasné zakalení vody. V nově založeném akváriu je toho víc, co může způsobovat zákal a většina z toho po několika dnech odezní bez toho, aby bylo nutné něco s tím dělat. Jaké je tam dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 00:18 zdena – mlecna barva vody hned po založení akvaria
Prosím moc o řadu. Včera jsme založili akvaria juwel rio 125. Má to v setu nějaký bio filtr. Po napusteni vody, dání bakterií a něco na stabilizaci vody je voda stále mléčně zabarvena. Myslela jsem ze je. Ze substrátu nebo kamínků ale pořád i po dni a pul Je voda Kalna. Prosím co je špatně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 19:20 Muž Robo [45] Re: misan26
Mě voda smrděla když jsem měl zelený zákal. Když jsem se ho zbavil voda přestala smrdět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 17:14 Muž misan26 [2] Re: gringo
nn rybky jsou vsechny to sem kontroloval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:50 gringo Re: misan26
A nepošla nějaká ryba a ty jsi ji neobjevil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:27 R Muž romant [27987] Re: misan26
Akvo jistý specifický odér má, ale smrdět nesmí, to je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:25 Muž misan26 [2] Re: romant
on netekl skoro vubec o to slo ze to spis kapalo. ted to necham byt a uvidim nebudu chvilku krmit a snad bude vse v poradku jinak se zeptam u znameho co sem byl tak mu voda dost smrdela v akvariu jeto normalni nebo spis ne z me nadrze nic moc extra citit neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:21 R Muž romant [27987] Re: misan26
To bláto, pokud nesmrdí, tak to problém není, protože to jsou kolonie nitrifikačních bakterií a jestli jsi to propláchnul moc, tak jsi rovnováhu prostě načnul natolik, že se děje co se děje. Výkon filtru je po zaběhnutí poloviční, takže jestli ta voda tekla pomaleji, to ještě neznamená, že to bylo špatně, jenom se přirozeným způsobem filtr zpomalil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 16:09 Muž misan26 [2] Re: Robo
ted sem musel vyprat vse :( uz nej skrz neprotejkala voda diky tomu blatu :( jinak peru jen spodek a to kdyz odkaluju dno tak to v tom odsatem properu v akvarijni vode to je spatne ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 15:59 Muž Robo [45] Re: misan27
Ja bych si tipnul na problém s tím filtrem. Řek bych, že jsi ho vyčistil až moc. A jen takový dotaz, kde jsi ho čistil. Pod tekoucí vodou nebo v akvarijní vodě. Vypral jsi i filtrační náplně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:55 Muž misan26 [2] Re: MonterMonty
Biokvas uz nejde uz mam celkovy system CO2 jiz mam i v prezentaci fotky. mnozstvi CO2 hlidam pravidelne jj necham to tedy byt.

prave ze zniceho nic vodu sem nemenil v akvarku sem se nijak nestoural a druhy den rano koukam co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:17 R Muž romant [27987] Re: misan26
Podle mě jde o klasiku, kterou je nálevník, jenž se objevuje v nově založených nádržích, nebo v akváriu, který má načatou rovnováhu, což to čištění filtru mohlo způsobit, pokud bylo razantní a třeba se při tom i odkalovalo dno. Nekrmit, vodu neměnit, více vzduchovat a čekat, ustoupí do několika dní sám.
Edit: Velmi často se to stane z překrmení, když se do akva nasype větší množství krmiva a do rána je bílo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: misan26
Může to být klidně i z Biokvasu , koukám na tvůj profil že ho používáš , ničemu to nevadí , zmizí to samo ,pár takovejch příspěvků už tady je že se to stávalo , pokud je to opravdu z toho, doporučil bych CO2 prohnat ještě přes jednu lahev s čistou vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 13:03 Muž misan26 [2] Re: Yirka
aha ze mne se uz udelal asi zatu dobu ale vzdy sam zmizel ale z cehoto vznikne :( a to hnede blato taky nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:39 Muž Yirka [9126] Re: misan26
Tak jak přišel, tak i odejde. Maximálně bych uvažoval akorát tak o omezení krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:35 Muž misan26 [2]
Ahoj mam prosbu z niceho nic se mi udelal mlecny zakal v akvariu nic jsem nedelal a zadne pripravky ani neaplikoval. Pak jsem i zjistil ze ma filtr spatny prutok tak jsem ho vyndal rozdelal a zhruba v celem filtru bylo jako takove mazlave blato :( tak jsem to proplach vyfoukl a filtr jede jak divej a prutok je paradni. Ale nevim si rady s mlecnym zakalem z ceho to tam mohlo vzniknout :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 18:03 finnnp Re: Vendy
Dno a nebo nálevník.Nic jiného mě nenapadá.Akvárium se z toho stane až za několik měsíců.Teď je to jen voda ve skle.Chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:59 R Muž romant [27987] Re: Vendy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 17:56 Vendy – Bílý zákal - ne nálevník
Dobrý večer, u nově založeného akvárka se nám druhý den začal dělat bílý zákal - nic tam neplave, ani pod mikroskopem, takže to asi nálevník nebude. Před tím jsme použili DAJANA START plus na úpravu vody - nemůže to být z toho? Vím, že začátek chce trpělivost, ale rybičky mi lapají u hladiny po vzduchu :-(. Díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=751