Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:02 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Ano, když solit, tak po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:55 Muž edgemaster [0] - Afrika
uvidim, jestli se k tomu zitra dostanu.
jeste jsem se docetl, ze by mohla pomoct sul (5g/50l) a pokud jo, asi az po vymene co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:49 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Znovu to vypláchni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 21:48 Muž edgemaster [0] - Afrika
Fotka k příspěvku aktualni stav... vim, ze je to porat hrozny, ale proti tomu co tam bylo... :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:56 Muž edgemaster [0] - Afrika
Ok, dik :)
Zkusim uplatnit teorii v praxi a podelim se o vysledky v nakym kratkym clanku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:52 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Teoreticky je možný kde co, chce to zkusit.
Edit: Když opět použiju slovo teoreticky, tak ano. Chce to lovit na prověřených lokalitách, ideál jsou vody bez ryb a když je nádrž průtočná, tak to je úplně nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:50 Muž edgemaster [0] - Afrika
teoreticky... pokud filtr rasu nezachyti... mohl bych dat platenej sacek s dafniema pod vypust z filtru... platynko by jim nedovolilo utect, ale rasu by to mozna zadrzelo...? Dafnie ji pak zpasou....

edit: jeste se zeptam... nemuzu s tema dafniema neco do akva dotahnout? preci jen bych nerad, abych si tam zavlekl neco jeste horsiho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:47 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
To je zajímavá myšlenka, velikost dafnií bude záležet na jejich stáří, to by chtělo vyzkoušet, ten materiál, kde budou umístěny bude muset být dostatečně propustný, ale zároveň dostatečně zádržný pro dafnie. Nejlepší bude vyrazit k rybníku, nalovit a posléze pracovat s tím co nalovíš, ono totiž teď v letních dnech je vývoj velmi rychlý a každý den se naloví trošku něco jinýho, myslím velikostně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 13:40 Muž edgemaster [0] - Afrika
Jo, to vim ze bude treba to jeste minimalne 1-2x vymenit. Jen zase chvili trva, nez algicidy zaberou a nechci menit 80%, kdyz to plne nezabere. To by byly vyhozeny penize do luftu. Uvidime, jak/jestli to bude ustupovat.
Krevetky nastesti nemam a tlamky to zatim zvladaj. jen se mi jeden black obcas otira o dno (jine to zatim nedelaj) NO3 a NO2 v norme. Ale to uz je tema jinam :)
Jeste me tak napadlo... Jak jsou velky dafnie? Zkusil bych vyrobit z jemne sitky nadobu ve ktery bych je dal do akva aby spasli tu "zeleninu"... Jde o to, aby se pres sitku nedostali ven (aby je hned nepozrali ryby), ale aby se k nim dostal ten zakal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Ty výměny vody jsou zvláštěpak při použití přípravků na bázi algicidů naprosto nezbytnou součástí aplikace, přecijenom osahuje chlorid měďnatý a to by nemuselo obyvatelům akvária udělat moc dobře a u citlivějších, jako jsou třeba krevetky, by to bylo konečné řešení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:34 Muž edgemaster [0] - Afrika
nn, Algoves je pro akvarka. pro jezirka je od Sery Algenstop myslim.
taky jsem tam nic takoveho nechtel lejt, ale... kdo ma furt poslouchat manzelku :-D a kdyz uz to bude cisty? proc s tim nic nedelas? omg :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:22 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Ty algicidy co tam přidáváš, to je přípravek Algovec od sery, není určen pro zahradní jezírka? Čímž neříkám, že se to nedá použít i v akváriu, i když nejsem zastáncem těchto metod, ale účel světí prostředky, tomu rozumím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:16 Muž edgemaster [0] - Afrika
vecer vyfotim az dojdu z prace.
vcera uz bylo aspon videt pozadi :-D (narozdil od soboty - ikdyz uz byla voda vymenena)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 12:14 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Můžeš dát aktuální fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 11:56 Muž edgemaster [0] - Afrika
Tak jsem v patek vymenil cca 80% a pridal zbytek Algovce.
zakal do nedele celkem ustoupil. I ryby se trochu rozplavali a byli mene "ustrasene"
Zatim zustanu u omezeneho sviceni (uvidim jak to bude dal vypadat) Kdyz se to nebude zelepsovat do 2-3 dnu, tak udelam dalsi vymenu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 21:29 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
To svícení bych tak nechal a udělal několik masivních výměn vody za sebou, těch 80% obden tak 2x, 3x, to pro začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 21:08 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: romant
Diky za rady Romante.
dusicnany jsou kolem 25 mg/l. a to byli dnes i vcera pred vymenou vody (asi 4O%) a fosforecnany jsem nemeril. asi budu muset, abych vedel jestli to je pricina.
nitrifikace by mela byt snad OK. akva se zajizdelo 5 tydnu. (je to moje prvni akva, tak nevim jestli spravne no). ale zjistil jsem, ze se zaclo zelenat az kdyz jsem prestal topit kvuli nitrifikaci. je to mozne?

Zkusim zacit s tema rostlinama a koupim nitrifikacni bakterie. UV lampu nemam od koho pujcit :(
o Dafniich jsem taky uz cetl, ale urcite by to ryby pozrali...
Co se svetla tyce, mam obe zarivky na jednom predradniku. Muzu jen obema, nebo vubec :( Dneska jsem svitil 2 hodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.07.2013 18:14 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Hojnost dusičnanů, fosforečnanů, ne zcela odpovídající filtrace, nefunkční nitrifikace, to jsou povětšinou příčiny těchto kalamit. Metod eliminace je několik. Dát do akva pumpy dusičnanů v podobě plovoucích rostlin, nastartovat řádně nitrifikaci, měnit vodu jak o život a to klidně 80% objemu akva obden, pořídit(zapůjčit) UV lampu a taktéž možno zkusit opomíjenou, ale zajímavě účinnou metodu aplikace velkého množství dafnií do postižených nádrží, ale to naráží na ten fakt, že pokud jsou v nádržích ryby, tak jsou dafnie velmi rychle skonzumovány právě rybí osádkou a nestihnou vykonat svoje dílo, tím že se začnu tím zákalem živit.
Edit: Zapoměl jsem na světlo, s nímž je třeba šetřit a svítit minimálně a to 6 hodin max. a na jednu zářivku(vycházím z údajů z prezentace)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 17:36 Muž edgemaster [0] - Afrika
Fotka k příspěvku jinak takhle to ted vypada :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 10:52 Muž edgemaster [0] - Afrika – zelený zákal
Zdravím.
Vím, že se to tady už mnohokrát řešilo. Každý radí něco jiného. Co pomohlo vám?

Zákal se objevil asi 3-4 týdny po založení. Jedná se o řasu (v odstate vode se nemění). Mám tam asi 10 zakrslých Anubiasek (coz na odber zivin asi urcite nestaci), ale daří se jim dobře. V akva mám tlamovce (cca 50 kousku vel. 3-5cm)
Hodnoty vody mám v profilu. Teplota se pohybuje 25-26 stupnu. Snažim se krmit tak, aby zradlo pozrali do 2min od nakrmeni a to 2x denne. Krmim malejma granulema.

Já zkusil následující: výměna 30% vody, Sera Algovec 5ml na 20l, zatemneni akva (nesviceni)
mam tam 2x 36W, nasmerovani vystupu z filtru tak, aby vic okyslicoval vodu.


Dotaz: mám přestat svítít uplně nebo jen omezit? Doteď jsem svítil od 12:00 do 21hod. Má cenu vysazovat rychle rostoucí rostliny? Nepožerou mi to tlamovci? Popravde by to nevadilo, slo by jen o redukci ras. Pak bych je daroval nebo vyhodil. Poradite jake kytky nejlip?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 07:48 Muž Walker [66] - CichlidyRe: romant
OK, zkusím SAK úplně vysadit, hodně to střídáme, takže jsem SAKem v poslední době ani nekrmil. Postupně likviduji hromadu zasažených rostlin, ale stále stejná situace. Nyní opravdu důkladně odkaleno a odrostlinováno (odumřelé zbytky) a zase to samé.

Ráno zelená voda, večer křišťál a řasa přisedlá na rostlinách. Skoro to vypadá, jako by se z té vody v průběhu dne zhmotnila do větviček na rostlinách, ale přece jen je jasně zelená, když jsem řešil sinice, byly to takové namodralé šlemy.

Zatím díky, nějak to dopadne, chce to trpělivost. Hlavně když snad ryby netrpí, těm je zdá se hej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:33 Muž Walker [66] - CichlidyRe: MichoCZ
Nehnojím, teplota 26, osvětlení 2x39W (viz popisek akva dvoustovka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:32 Muž Walker [66] - CichlidyRe: romant
Blbý je, že na perloočky jsem šel naposled v 15 letech, což už je strašně dávno :-). Podívám se po místních akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Walker
Bublinky na rostlinkách by měli znamenat, že rostlinky jedou a spotřebovávají živiny. Nehnojíš něčím? Jaké máš světla? Jaká je teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:19 R Muž romant [27987] Re: Walker
Možná sinice. Zkus nakrmit živejma dafniema a uvidíš, jestli se to bude objevovat dál.
Edit: Tak jsem se dostal ke zkouknutí toho akva a zaujalo mě tam krmení SAK, tím bych nějaký čas nekrmil, to by mohlo trošku podporovat mojí teorii. Informace na toto téma možno nastudovat ve vláknu o sinicích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 20:13 Muž Walker [66] - CichlidyRe: Marcel G
Ahoj všichni, bublinky na kytkách jsou, teď je k tomu i slepá hladina, ale to může souviset s něčím jiným (vyčištěným filtrem, aktivním uhlím ve filtru). Jinak zákal je ráno 100% zelený, mám akva s bočním denním světlem a je to vidět i při vypnutém osvětlení docela jasně proti oknu.

Ono to vypadá tak, že když rozsvítím, začnou nějak fungovat kytky a voda se vyčistí, pohne se také růst zelené řasy, přes noc zelená řasa opadne a vypadá to, jako kdyby se rozptýlila do vody. Asi plácám nesmysly, ale takhle se to chová. Testy vody nemám, vím jen hodnoty z řádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 11:40 Marcel G Re: Walker
Těžko říct, čím by to mohlo být. Zkusil bych se ale soustředit na hledání toho, co je v té době 8-10h jiné (světlo, fotosyntéza, teplota?, CO2?, vzduchování?, krmení? ...). Nespouští se v té době něco (nebo naopak nevypíná)? Také by mě zajímalo, jak víš, že je zákal jiný před rozsvícením světel než po rozsvícení, když v relativní tmě to těžko můžeš posoudit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 10:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Walker
Tak to je docela divné chování, když to během dne proběhne všechny stádia. Máš na rostlinkách bublinky odpoledne? Případně nějaké testy na vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 08:12 Muž Walker [66] - Cichlidy – Ranní zelený zákal
Dobrý den kolegové akvaristi, v poslední době řeším v akvárku podivně se chovající zelený zákal. Už delší dobu mě trápí zelená řasa, ale nějak s ní doma bojujeme. Před cca měsícem se k tomu ale přidal zelený zákal (tedy asi zelená jednobuněčná řasa). Je pravdou, že máme poměrně tvrdou vodu a rostliny v poslední době po zimě zrovna neprosperuji, takže generují hodně odpadu samy o sobě. Přerybněni podle mě nejsme. Zkoušeli jsme omezit svícení, čistit externí filtr (po cca 8 měsících) nebo vrazit do posledního koše aktivní uhlí. Nic nezabralo.

Zvláštní je, že se zákal objevuje jen po ránu. Přesně řečeno, večer je akvárium jak křišťál (svítíme od 10.30 do 21.30). Ráno v šest je pořád čisté, ale v osm už je zelené, dále se o stupňuje až téměř k neprůhlednosti a v 10.30 s rozsvícením to začne ustupovat. Kolem 16-17 hodiny už je zase skoro čisté a večer opět bez problémů. Rybám to zjevně moc nevadí. Nenapadá vás někoho, co by to mohlo být? Možná svítíme málo, už nevím. Díky za nakopnutí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 11:36 Muž RBeil [174] Re: martin386
Mi pomohlo dát do akva sůl (lžíci na 50 l ) a jednorázová výměna vody (cca 70%), jen pokud máš v tom akva šneky tak tu sůl tam nedávej !!! jinak jsou za pár desítek minut K.O.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Tak to je pak jiná. Na nálevníka PMDD nepomůže:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:34 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: martin386
No nějaké testy by se hodily. Nemusí to být právě ono. Já jen píšu co pomohlo mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.04.2013 20:34 R Muž romant [27987] Re: MichoCZ
Už jsem to psal kolegovi do SZ, podle mě moc změn najednou a řekl bych, že to je počínající nálevník, takže to s tou výměnou vody nevidím až tak žhavě. :-)
Edit: Tak všechno zpátky, přiznal se, že jde o jiný akvo než jsme o víkendu řešili, takže souhlas s tou výměnou vody i když to možná nálevník bude, ty piskořky signalizují nebezpečí vysokých N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:33 Muž martin386 [17] - Živorodky
I Piskořky vylezly na sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:32 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: MichoCZ
Díky, PMDD hnojím, ale bez KNO3 :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 20:31 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: martin386
Připomíná mi to to moje neštěstí. Pro začátek zkus měnit častěji vodu. Klidně ob den. Mě to sice nepomohlo a zákal jsem nakonec vyhnal ven PMDD s hodně KNO3. Prostě mi došli nějaké živiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 19:49 Muž martin386 [17] - Živorodky – Zákal
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte co to může být ? Zničeho nic se mě ze dne na den zakalila voda ..
viz. foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:56 Muž Důša [0] Re: romant
Děkuji, nikoho ničím nekrmím. Bohužel mi vážně nezbývalo nic jiného když mi ty rybky přivezl také...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 17:50 R Muž romant [27987] Re: Důša
Musíš měnit denně 1/3 vody, jinak rybky začnou padat a jak psal kolega dobrej postup v tomto případě bude použít ten Nitrivec, on pomůže s nadlimitníma hodnotama N látek a podpoří nitrifikaci, což potřebuješ hlavně. Nekrm nikoho ničím, vyndej ty rostliny z košíčků a dokup jich ještě několikrát tolik, to je taky dobrá pomoc, ale hlavně teď měnit, měnit a měnit vodu denně po dobu týdne a potom alší týden obden. je klidně možný že se to nebude lepšit, což bude ukazovat na přítomnost nálevníka na něhož platí nekrmit a vodu neměnit, ale to si teď nemůžeš dovolit, musíš jít cestou menšího zla. Jako další bych doporučil si o akvaristice něco přečíst. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:45 Muž Důša [0] Re: Důša
BTW: ta kytka co je v košíčku tam je jen dočasně aby mi neležela v pytlíku. Jde do toho malého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:44 Muž Důša [0]
Akvárko bylo znovu založeno včera kdy jsem si ho přivezl od kamaráda. Rybičky mi dal k tomu a já je neměl kam jinam dát :( byli teď chvíli v druhém akvu (25l). Tu velkou mrchu mi k tomu dali taky, že jí nemají kam dát když jde akva pryč :/ jde tomu nějak pomoci bez toho aniž bych ryby vytahoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:32 R Muž romant [27987] Re: Důša
Jak je to akvo "starý"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:29 hanzys Re: Důša
Častá výměna vody by měla taky pomoct musíš počkat něž se ti vytvoří bakterie ;-) možná bych to podpořil i sera nitrivec palec a určitě i více rostlin!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:23 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Co tam dělá ten košíček a ryby? To akvárko bylo včera založené že? Ty mečovky nebo co to tam vidím, tam nemají zatím co dělat. Když to pořádně osázíš a počkáš aspoň týden, spíš dva před vysazením ryb, tak to bude lepší.

Edit: a ta obluda tam dělá co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 17:21 Muž Důša [0] – Kalná voda
Fotka k příspěvku Zdravím akvaristi! Jsem skoro začátečník, začal jsem s malým 25l akvárkem a teď jsem přešel na větší cca 80l vody.. Jenže mám stále stejný problém jako v malém akvárku, kalí se mi voda ("šedne/žloutne").. prosím, poraďte mi co s tím. Nechce se mi akvárium celé zakládat od znova sad existují na to nějaké přípravky? Nebo jak tomu pomoci bez přípravků? Děkuji za odpovědi!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 16:03 pavel – mléčný zákal
Mně pomohlo 12 ml 30% peroxydu vodíku na 100 litrů. Rozmíchat v hrníčku vody a rovnoměrně rozlít v akv. Nevadí ani rybám ani rostlinám. Filtr nechat zapnutý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2012 07:59 Muž Yirka [9123] Re: Lutien
Lutien napsala: No to akvárium má prý několik let a nikdy neměla s zákalem vody problémy. teď se to objevilo zničeho nic a po trojité výměně vody se toprý znovu objevuje a nemizí to. Při špatné hygieně by přeci výměna vody pomohla (zvířila by nepořádek, který jistě na dně je, ale ten by se usadil. tohle se usadit nechce)

Jednak už mi není zcela jasné zda jde o paní či pána, viz 15.12.2012 20:40, druhak bych ohledně té nefiltrace a údržby řekl, že "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 21:14 Žena Lutien [12]
Děkuji moc!
Snad se to zlepší a zlepší se i životní standart těch ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:44 R Muž romant [27987] Re: Lutien
Pokud je to skutečně nálevník, tak bych postupoval jak píše kolega, nekrmit, vodu neměnit a jenom silně vzduchovat a nálevník by měl za několik dní odeznít a posléze bych instaloval filtr, možno hned, ale to vzduchování bych nechal, alespoň do doby než se filtrace zaběhne, tudíž po dobu min. 3 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:40 Žena Lutien [12]
Díky. Filtraci jsem už doporučovala, hned jak mi řekl, že tam žádná není. Myslíte, že když nebude krmit a nebude nic dělat, že se to upraví?Musí je přece něčím zničit nebo ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=851