Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:16 Žena Eve [1] Re: Bára
řekla bych, že nepřežili. Škoda už jsi měla zajetý filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:09 Žena Bára [2] Re: romant
ne ale omylem jsem ho namočila do vodovodní vody aby nevyschnul a neuvědomila jsem si že je chlorovaná takže nevím jestli to ty bakterie přežily :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:05 R Muž romant [27982] Re: Bára
Velká předělávka to mě značí vpodstatě znovuzaložení akvária, takže bych tomu nechal ještě nějakej ten den až se opět všechno znovuobnoví. Výměnou vody se nedá nic skazit. Při té předělávce byl i čištěn filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:03 HaDaS Re: Bára
Aha, tak to jsem střelil vedle, díky mé špatné dedukci, vyvozené z fotografie. V tom případě se plně ztotožňuji s romantem, a omlouvám se za závádějící informace. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:58 Žena Bára [2] Re: HaDaS
Ne. Je to taková nahnědlá mlha která je skoro po celém akvárku, ne jen na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:36 HaDaS Re: romant
Tvé tvrzení je určitě správné, ale v tomto případě bych to viděl jednoznačně na slepou hladinu. Nedomnívám se, že to co popisuje Tomáš, a to co má na fotce Bára, je jedno a totéž. Toto jsem měl v krevetárku, kde se mi vůbec nehýbala hladina. Stačilo přesměrovat výtok.
A ještě mne napadl jeden dotaz. Báro, je to takový slizký povlak, který když narušíš, tak se trhá jako igelit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:29 R Muž romant [27982] Re: Tomáš
To bude tím, že tyhle zákaly jsou způsobený rozhozenou, nebo nefunkční biologickou rovnováhou, takže když se podpoří nitrifikace, tak bakterie v kratším či delším čase onen zákal zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:18 Tomáš Re: Bára
minulý týžden som mal ten istý problém, hravo ho vyriešil Bio Nitrivec od sery na druhý deň v akváriu po zakalení žiadna stopa - Odporúčam!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 14:21 Žena Bára [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mohl by mi někdo poradit co je tohle a jak se toho zbavit? V pátek jsem akvárko předělávala a předtím to tam bylo taky. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 13:38 R Muž romant [27982] Re: blaza
Filtr bych nechal v klidu dělat svoji práci a čistil ho až tehdy, když jeho výkon viditelně poklesne, poloviční výkon je dobře zjetej filtr. Několik dní bych nekrmil vůbec, vodu měnit pravidelně jednou týdně 30% objemu akva. Čím častěji se ten filtr čistí, tím více se tomu akváriu a bude to znít možná divně, vlastně ubližuje, protože se narušuje tzv. biologická rovnováha, která je ve tvém případě velmi křehká.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 13:23 blaza – zákal
Fotka k příspěvku Ahojte. Mám problém se zákalem (viz. foto). Je staré zhruba měsíc a půl s 14 rybičkami a má 54 l. Do Vánoc bylo docela v pohodě, ale pak se vytvořil mléčný zákal a nemůžu se ho zbavit, i když čistím filtr pravidelně a už asi 4 x jsem měnila vodu a odkalovala a používám přípravek Dajana clear aqua, co mi doporučil prodavač v obchodě, nijak to nepomohlo.Včera jsem objevila na okraji akvária málé bílé živočichy, kteří se mi tam dostali asi z mraženého žrádla. Nevím, co s tím mám dělat. Dá se to řešit jiným způsobem, než-li vyčištěním celého akvária?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:21 R Muž romant [27982] Re: PVC
Čím jsi tu krupičku léčil? To probíhalo v této nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 20:19 PVC Re: Danila, Yirka, romant
Děkuju všem, článek přečtu, až vyměním první várku vody a uvidéme, co je to za mršku. Když to najdu, napíšu. Jina o chemii vody velikosti, teplotě atd už jsem psal i bez prezentace. Na tu ještě nebyl čas.

Co filtr,čistit nebo ne? Mám vnitří, ale silnej. Uhlí jsem vyndal kvůli krupici (léčivům), kterou jsem dostal jako bonus k rybám, který jsme zachránili před spláchnutím. Je tam teda jen molitanová část.

Mám krmit nebo dát dietu? Zatím dostávali na střídačku vločky, granule, mraž. patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:52 Žena Danila [4489] - SumciRe: PVC
Podle fotky to moc nejde poznat, ale pokud je to zákal a takovej hnusnej bílej blemcatej povlak, až chuchvalce (mě se to kdysi ukrutně drželo na hadičkách, filtru, topítku a všem gumovém v akva), tak jsem to řešila opakovaným omytím toho, co šlo a denní výměnou a odkalením třetiny vody.
Zmizelo to po více než týdnu, ale rybám to nevadilo.
Podotýkám ovšem, že hladina NO2 byla na nule.
Držím palce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:51 Muž Yirka [9118] Re: PVC
Jak už jsem psal, projde si tím skoro každá nová nádrž, je to nějaký druh plísně, který obyvatelé nádrže a její stabilita zlikvidují.
Informací je málo - fotka nic neříká o obyvatelích, technice, velikosti, chemii, atd, atd. Nejlépe založit prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:48 R Muž romant [27982] Re: PVC
Ono je otázka do jaký míry, to co jsi vyfotil ovlivnila přítomnost té okurky. To, že se hnijící okurka v čerstvě založeným akva podílela na zhoršení kvality vody, o tom žádná. Podívej se na ten článek na nějž jsem Ti dával odkaz. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:42 PVC Re: romant
Vodu měnit budu, to je jistota, ale stejně bych chtěl vědět co to je. ž kvůli vlivu na ryby - přeloviz, nepřelovit atd. Takže to asi opravdu řešit budu. Nikoho nenutím, aby se toho účastnil, ale za rady budu moc rád.

Děkuji za dosavadní odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:28 R Muž romant [27982] Re: PVC
Už to neřeš. Vyměň párkrát vodu a jestli máš v akvárku šneky, tak ty rádi pomůžou a za pár dní to tam nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:26 PVC Re: Yirka
Co chcete vědět. O moc víc už to nejde. Hlavní je ta fotka. Pokud se s tím někdo setkal, bude mít jasno, pokud ne, stejně toho asi moc nevymyslí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:24 Muž xnor [71] Re: PVC
Něco drobného se tam objevilo dnes je to pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:23 Muž Yirka [9118] Re: PVC
Málo informací o nádrži. Je to však celkem běžný syndrom čerstvě založené nádrže. Při normální péči a výměně vody sám zmizí. Ale jak říkám, málo informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:20 R Muž romant [27982] Re: PVC
Mrkni se na tenhle článek, o různých podobných slizech který se velmi často vyskytují v nově založených nádržích, se taktéž autor zmiňuje. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: xnor
Jj chemická zelenina ze supermarketů je plná hnojiv a jiného svinstva, kolikrát nemá ani žádnou chuť a párkrát jsem ji vyhodil rovnou do koše hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:14 PVC Re: xnor
Měl jsi tam taky ty vlákna na skle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:11 Muž xnor [71] Re: PVC
V pondělí večer jsem dal ancíkum okurku. Ráno jsem s hrůzou zjistil šílený bílý zákal, neonky a dánia lapají po dechu, okružácí zděšeně utíkají z akva ( alespoň jsem se jich zbavil ) 2 dvě neonky se převalují na hladině. Okamžitě jsem najel vzduchování, výměna 50% vody, ty dvě neoky jsem přelovil do lahve a pustil jim tam vzduch. Jedna to už chudák nerozdýchala. Odebrány vzorky na NO2,NO3, pH - vše OK. Večer jsem tam ještě vrazil bublifuk s jemným molitanem. Dnes již voda vyčištěna po zákalu není ani památky. Výsledek okurka letěla do koše a tryzna za neonku. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 19:06 PVC Re: Yirka
Super, děkuju za rady. Co je ale ten vláknitej sametovej povlak (viz foto výše)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.11.2011 18:42 Muž Yirka [9118] Re: PVC
Je to skoro jistě okurkou. Ona totiž není okurka jako okurka. Některá vydrží 2-3 dny, některá začne kalit vodu po půldni. Záleží na zdroji a stáří. (Vlastní zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:34 R Muž romant [27982] Re: PVC
Dva týdny starý akvárko je trošku něco jinýho než řádně zaběhlá nádrž, takže naprostej souhlas s Danilou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:14 PVC Re: Danila
Může to být okurkou (i když jsem to dřív takhle dělal taky a nic), ale co to je za ten samet, co tam roste a co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:07 Žena Danila [4489] - SumciRe: PVC
A jsme doma - třídenní okurka je humus:-), doporučila bych max. 24 hodin, pak vyměnit.
Ať se daří. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 18:05 PVC Re: Danila
Dodávám, že nehnojím, filtr s rampou a dvěma dalšími vývody běží naplno a vodu točí dost. Často věží i silné vzduchování. Teplota byla na začátku 25, patom asi 5 dní kvůli krupici 29 a dva dny zpět je zase 25.

V akváriu je asi 3 dny kus okurky pro krunyrovce. Vody bylo zatim vymeneno jen asi 20 l, a to jednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:55 Žena Danila [4489] - SumciRe: PVC
Že by překrmení? Zvýšená hladiny NO2 by odpovídala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 17:50 PVC – Bílý zákal a jemný vláknitý povlak na skle a všem dalším
Fotka k příspěvku Ahoj,
přes noc a den se mi v akvárku udělal bílý zákal doprovázený povlakem na skle, kytkách i dalších vecech vnádrži.
Akvárko je nově založený (dva týdny) a od začátku je tam asi 8 ryb na 200l, tak casto hlidam dusicnany (kdybych je tam nedal, půvdní majitel by je splácnul).
Hodnozty vody byly stabilně PH 7 NO3 25 NO2 0 KH 6 CH pod 7
Dnešní hodnoty jsou stejné až na o něco vyšší NO3 cca 35 a hlavně měřitelné NO2 cca 3(jdu měnit vodu).
Voda nijak nesmrdí, ryby se zatím chovají ok. Rostliny do teď zatím moc nerostly - hlavně v. gigantea.

Co to múže být a co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: davidus
Třeba tady:

www.nasezahrady.cz/…}

Pokud máš v okolí nějakého známého, nech si od něj vyždímat fitr. kostku do svého akva. Efekt bude stejný a ušetříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 09:41 Muž davidus [41] - Cichlidy – filtrace
Jak se jmenuje prostředek který urychlí činnost nitrifikačních bakterií ve vnějším filtru???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 07:38 RAP
Johan napsal: Osázet akvárium více rostlinami.
Nejlépe rychlerostoucími.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 21:10 Usine Re: Milajs
Ten šutr je sice úžasný, ale do sladkovodního akvária moc nepatří a vypnul bych i ty bublinky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:47 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Milajs
Osázet akvárium více rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 18:21 Milajs – zelená voda
Fotka k příspěvku Prosím poraďte mi co mam udělat s mojí vodou abych jí měl křišťalovou mam vyměnit pulku nadrže a přidat ještě nějakou rostlinku?? nebo stačí jen přidat nějákou rostlinku?? děkuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2011 17:46 jakubkofi – rada-pomoc
pred 4 dnami som si urobyl Aqvarium a teraz mam upne šedú vodu zž by som povedal že trošku miečny ....čím to je lebo riasi to byť nemožu
:-O :-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 23:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: janci82
tak to by nemělo ničemu vadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 22:51 janci82 Re: janci82
Tak jsem dostal odpověď z vodáren, že prý se ojediněle může stát že se voda kontaminuje povrchní vodou a že to rudé zbarvení je jíl... Když ji nechal odstát tak na dně kbelíku po zlití zůstal mazlavý nános... Prý zdravotně nezávadné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 11:54 Muž karelchess [45] Re: Miras
U pancíků mi dost pomáhá nasávání ext. filtru u dna, ve filtru je pak neskutečně bordelu. Jinak rezatou vodu v pohodě přilejvám. Když se dávají do dna rezaté hřebíky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 11:30 Muž Miras [111] Re: jan
bohužel u pancéřníčků je to normální, ti ripáci rozrejou co se dá, mě pomohlo častejší odkalování(jen tak polechtat dno)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:48 Muž tomas3000 [15] Re: janci82
pokud do akva nepouzivas nejaky vyluhy, tak to asi bude ta rez...odpusť pokazde vodu a popřípadě se mrkni na stranku vasich vodaren, jestli tam nemeli nejaky problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:12 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: janci82
nemůže to být rez?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 21:11 janci82 – Zákal vodovodní vody.
Prosím o radu. Používám vodu z vodovodu a občas se stane že voda má žlutavě červenavej nádech a ten trvá i po odpuštění. Zákal to snad není, voda je pořád průhledná. Neví někdo, čím to může být? A zda se taková voda může použít? Zatím jsem to vždy řešil vynecháním výměny vody. Základní testy od JBL papírkovej neukazuje žádný problém (dusičnany, pH, tvrdost). Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 15:15 R Muž romant [27982] Re: jan
Řešení vydím dvě. Silnější, výkonnnější vzduchovací motorek, který bude účinnněji ten molitam tzv. ponánět a nebo, jako lepší řešení pro Tvůj případ(rybí osádka akva) bych viděl regulovatelnou čerpací hlavu s biomolitanem 10x10x20(když se na vejšku akva vejde), jinak menší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 15:15 janci82 – Re: jan
Písek by se ti měl zase rychle usadit. To co ti kalí vodu, budou spíš org. zbytky. Zkus více odkalovat, lepší filtr, zaběhlé alvárko. Nebo leda by si měl příliš jemný písek tak potom jen pořídit hrubší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2011 14:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jan
proč nechceš větší? čím víc molitanu tím líp. Zvlášť jestli je to akvárko s těmi cichlidkami, těm je dobře ve stabilní vodě bez škodlivých látek. Klidně by šel udělat filtr přes celou boční stěnu akvária

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=1001