Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2022 20:05 RadekP – Šedý porost v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o radu. Z ničeho nic se mi v akváriu 450l objevilo něco, co jsem do té doby neviděl. Nejdřív jsem myslel, že je to nějaká šedá (až černá) řasa, protože se nejvíc vyskytuje na rostlinách, ale i na topení, sklech apod. Řasa to ale asi není, dá se velmi snadno z rostlin setřepat, ale druhý den je tam zase. Některé "výhonky" jsou i 5 cm dlouhé. Zkusil jsem delší dobu nesvítit, a úplně to zmizelo, ale zase se objevil bílý zákal. Myslel jsem, že by to mohli být nálevníci, ale nejsem si jistý. Měl jsem před tím asi 12 let menší akva, a nikdy se mi to nestalo. Před výskytem jsem použil jiné hnojivo než obvykle, nevím, jestli to může souviset. Nevíte, co to je a co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2022 20:50 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bikeman880road
Jsou to asi papírky, čím měříš ale KH 20 je pro co2 konečná to nebude fungovat jestli je to tedy pravda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2022 19:57 Muž Bikeman880road [0] Re: vaclav
Dekuju. Už jsem je dal bokem. Na testu teď No2=0,No3=0,Ph=8?, Co2 na nule,KH=20°,GH=8°. Je tam velká změna za poslední den v tom No3..trochu se bojím o ty kytky, nevím jak dlouho takhle bez živin vydrží. V nejhorším je dám bokem, tam jim dám Co2 a aspoň PlantaMin a to akva nechám komplet prázdný vydejchat Teda dokud si to tam nepotřebuje z čeho je živý.. zakládal jsem akva 3x v životě ale tohle je poprvy co se mi stalo tohle. Už budu moudřejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2022 19:35 R Muž vaclav [14605] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bikeman880road
Nejhorší, co můžeš udělat na nálevníka je měnit vodu, musíš ho vysedět a max přidat bakterie. Udělal jsi moc změn najednou a nemáš vlastně zajeté akvárium budou tam plísně, rozsivky a samozřejmě nálevník a rybám jde o život. Dej je jinam nebo silně vzduchuj. Přeji ti hodně štěstí v těchto vedrech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2022 12:20 Muž Bikeman880road [0] Re: afc1886
Fotka k příspěvku Ahoj, zakládal jsem narychlo profil, teď jsem podle fotek zjistil,že mám od 31.1. A že je zajete jsem si myslel podle toho,že nebylo vůbec potřeba měnit vodu a parametry po měsíci se ustalili na OK parametrech ( i díky salvinia natans?). Test na nalevnika jsem zatím zkoušel v rychlosti a nenašel jsem hi tam. Taky musím podotknout, že voda dost charakteristicky smrdí a stěny akvaria a filtrů jsou kluzké. Proto si myslím, že to nalevnik není ale netuším co jinyho a ani jak se toho zbavit. Taky důvod ty kompletní výměny byl ten,že už tam ta mlha v podstatě byla a to úplně v nejhorším stadiu a to během 12h.
Edit: Přidávám foto, jak je něco namotane na eleocharis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2022 22:28 R Muž afc1886 [14695] Re: Bikeman880road
Ahoj, akvárium máš založeno od 1.4.2022 a to podle mě není dobře zaběhlé akvárium. Další čím sis podle mě vůbec nepomohl, je ta kompletní výměna dna a komplet celé vody. Za mě by to chtělo do toho akvária moc nezasahovat,nechat ho pořádně zaběhnout, udělat si test na nálevníky (návod najdeš v příslušném tématu ) a potom se podle toho zařídit. Rybám bych tam určitě teď přidal vzduchovani.
Po tom testu napiš jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 14:36 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Bikeman880road
Bikeman880road napsal:Ale ten amoniak (pokud ho neukáže test No2) tak by podle mě podobnej účinek.
NO2 je dusitan , test na amoniak je zvlášť.
Pokud naměříte dusitany, tak ty vznikají ( působením bakterií) z amoniaku.

Pokud jste to akvárium znovuzaložil ,a filtry úplně vyčistil, je možná i ta otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 13:51 Muž ajajak [228] Re: Bikeman880road
Amoniakem otrávená ryba je dezorientovaná a plave různě hlavou dolů a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 12:52 Muž Bikeman880road [0] Re: Lojza007
To se právě nezdá podle dropcheckeru je ho tam spíš málo. Ale ten amoniak (pokud ho neukáže test No2) tak by podle mě podobnej účinek. Otrava může taky vyústit v lapání po dechu tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2022 09:44 Muž Lojza007 [1204] Re: Bikeman880road
Ty rybky lapaly po vzduchu a byly u hladiny? Pokud jo, tak to bylo příliš CO2. V létě je problém s teplem, urychluje reakci a tím se zvyšuje množství CO2. A pokud se to dostalo do akvária, tak je to alkohol, to těm rybám určitě neprospěje.
Pokud plánuješ větší akvárium a chceš ho provozovat jako hightech, tak tě CO2 bomba stejně nemine, tak je lepší ji pořídit teď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 06:31 Muž ajajak [228] Re: Bikeman880road
Po čase se to samo usadí a akvárium bude fungovat. Já s nálevníkem nedělal nic a sám zmizel. Ty bakterie se z něčeho namnoží a poté zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 06:25 Muž Bikeman880road [0] Re: ajajak
Děkuju. Mě zarazilo to, že se rybičky dusí, ale možná zkusím test na amoniak. Mám jen test 6v1 a tam je PH7.5, GH8-16°, KH10°,NO2-0mg/l.NO3-50mg/l.
Ohledně toho konce jsem to myslel spíš s tím CO2 z kvasnic. Budu muset koupit flašku. Jinak skončit nechci, naopak bych rád do budoucna spíš opravdu velké akvárium..ale to chce nejdřív nějakou tu praxi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2022 06:15 Muž ajajak [228] Re: Bikeman880road
Na toho nálevníka to podle mého vypadá. Prostuduj internet je tam spoustu rad. Nebo zde najdi vlákno bílý zákal či nalevnik a budeš hned vědět. Není důvod hned končit. U tohoto koníčka je třeba hodně trpělivosti. Tímhle si prošel snad každý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2022 21:40 Muž Bikeman880road [0] – Přidávám se s problémem mléčného zákalu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj a předem děkuji za rady. Už upřímně nevím moc jak dál. Měl jsem dobře zaběhlé akva, pravidelne jsem měřil hodnoty které zůstávali pořád v normě a nebylo potřeba ani měnit vodu. Bohužel v jeden moment během 12! Hodin se akvarium změnilo v mléčné peklo. Byly vidět jakoby mračna a mřenky okamžitě v křeči (mřenka pakistanska nepřežila, Labeo cervenoocase jen jedno, parmičky tak 50% uhyn), viditelně z nedostatku kyslíku. Labyrintky to z možná zrejmych důvodů nepostihlo. Celé akva jsem vypustil, vyměnil komplet dno, vyčistil a nalil nové, část kytek jsem použil,část koupil novou. Začal hnojit CO2 z kvasnic a dnes opět katastrofa, sice menší ale byla. Nicméně dnes jsem si i vsiml, že mi malý asi povalil petku s kvasnicemi a nemalá část tekutiny se tam pretlacila. Opět labeo cervenoocase v křeči, nicméně jsem vše zachranil, opět vypustil(tentokrát jen 80% vody a napustil. Jenže.. ta relativně čirá voda se během 8h opět zakalila. Teď zůstává zakalena ale rybicky vypadají docela v pohodě. Mám bokem připravenou nadrz kdyby se to zvrtlo. Moc se mi nechce věřit v toho nalevnika, máte ještě nějaké jiné rady? Děkuji a s tím CO2 z kvasnic.. vim..opravdu skončím velmi brzy tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2022 20:36 Muž Martex42 [20] - TetryRe: skypi
Takhle měkká voda mi teče z vodovodu. Momentálně řeším zvýšení dkh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2022 06:36 Muž skypi [248] Re: Martex42
Tu "skoro destilku" bez alkality tam máš z jakého důvodu? Podle mého názoru máš tu nádrž ve velmi nestabilním stavu-bude tam značně cestovat pH sem tam, pro rozvoj mikroflory, která je pro stabilitu nádrže klíčová, je to značně neoptimální prostředí. Pro vyšší živočichy taky. Mírně bych zvedl alkalitu k cca 5 dKH, nasadil kultury bakterií (Dennerle, Microbe Lift), po stabilizaci pH třeba nějaké okružáky, které velmi velmi málo přikrmoval. A čekal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2022 06:27 R Muž romant [27987] Re: Martex42
Prostě ti nefunguje nitrifikace. Podpořit, ideálně nalitím bordelu z jedoucí, zdravé, nádrže do toho externího filtru, ono těch 300 litrů materiálu nějaký čas bude trvat, než se dostatečně osídlí. Přidal bych šneky okružáky a když nebude k dispozici ten bordel tak do filtru nasypat trochu sušenýho krmení, nebo rovnou do nádrže, ale to by bylo vhodnější v kombinaci s těma šnekama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 05:18 Muž StrikoIV. [11] Re: Martex42
Mas tam strasne malo rostlin.. Na 99% to bude nalevnik.. pridej rostliny- nevymenuj vodu a vydrzet.. Pomohla by i nejaka chemie, nejlepe prospesne bakterie.. Sam jsem s nalevnikem bojoval cca 2-3mesice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2022 21:09 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Lojza007
Měl jsem puštěnou uv lampu a nezmizlo to, tak že to nálevník nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2022 20:18 Muž Lojza007 [1204] Re: Martex42
Podle mně to není zákal ze dna, ale nálevník, který za pár dní zmizí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2022 19:24 Muž Martex42 [20] - Tetry – Dno Volcano black
Ahoj, Mám již 12 den zalozené akvárium. Dno Rataj Volcano black a částečně propráno. A i po takové době z toho dna bílý zákal a nejde se toho zbavit. Jako externí filtrace akvárium 300L. Průtok 2000 l/hod Akvárium cca 1100L. Nevíte někdo jak se toho zbavit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 13:15 Muž Uwe.T [34] Re: Buldr
Ahoj, vím že UV je považováno za přinejmenším rozporuplné zařízení, ale mne se při boji s řasou opravdu osvědčilo. Je jasné že neovlivní pčisedlou řasu, jak se neopomíná zdůrazňovat, ale likviduje jejich spory, a to já osobně považuji za velmi významné.
Možná by to mohl zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 20:22 Muž vlka [3453] Re: Buldr
No vždyť jo, všechno mu tam píšu, teda můj názor mu tam píšu, jen jsem ho doplnil svým problémem ze začátků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2022 16:34 Muž vlka [3453] Re: MarMar
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Substrát je pro zkušenější akvaristy. Neobejde se bez měření různých hodnot. Časem se prý ,,vypotřebuje,, a opět musíš dodávat chemii, hnojivo. Nikdy při tvém množství ryb a rostlinek nevíš, kolik čeho je potřeba a co a jak ovlivňuje prostředí v akváriu. Výsledkem je tenhle zákal. A přitom je to tak jednoduché. Dno z říčního písku, spoustu rostlinek, které se časem samy ,,vytřídí,, a pak rybičky. Já měl zpočátku také zákal, ale určo Nálevníci a zákal sám zmizel. Doteď jsem nic neměřil, nic nepřidával, jen časem daruji spoustu přebytečných rostlinek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2022 16:16 maky Re: MarMar
Těch rostlin mi tam přijde opravdu málo, narval bych jich tam dvakrát tolik, klidně i víc. Nejlíp opravdu plevele, které přežijí i nedostatek světla jako je Monosolenium, Riccia, Najas, Egeria, nějaký mech do rohu. Samozřejmě ale záleží na vkusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 22:09 MarMar Re: Buldr
Ano. Vidíte dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 21:35 MarMar Re: Buldr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Předem děkuji za obsáhlou reakci.
Akvárium je založené jako lowtech. A více než rok zaběhlé. Krom vnitřního filtru je bez vybavení. Světla klasické zářivky… Objem 300l . Osazení 20ks paví očko, 6 mečovek, 5 neonek a 6 ancistrusů…. Nemyslím, že je tam moc ryb… bohužel mi rostly rostliny pomalu, tak jsem zkusil tekuté co2 , do co2 se mi investovat nechtělo. No a ejhle ono to tekuté fungovalo, tak jsem rostlinky nařizkoval a jak jsem je zasadil, tak se objevil ten mléčný zákal a den, dva později tyto bílé řasy. Vodu jsem měnil běžně 1/2 nádrže za 7-10 dní, jak se povedlo. Tento problém přetrvává už dva a půl týdne. Každé tři dny měníme vodu a čistíme filtr a nic… jsem zoufalý. Všude se dočítám, že je to nedostatek co2 v nádrži… pošlu vodu na rozbor… a dám to sem…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 19:24 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: MarMar
Něco takové jsem měl po léčení chemií. Samovolně to ustoupilo. Ale neměl jsem to v takové míře. Jen sem tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 07:57 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: MarMar
Na základě těchto informací odhaduji přerybněno a málo rostlin. Ideálně pro řasy, nevhodné pro rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2022 00:00 MarMar – Bílý zákal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu.
Po výměně vody se udělal bílý zákal. Vodu jsme opět vyměnili a po zhruba týdnu se vytvořily takové hrůzy. Co by to mohlo být ? Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2022 10:20 Žena Icestar [595] Re: Rak
Týden opuštěné akvárko s vypnutým CO2, zapnutým vzduchováním, nakrmením 1x za tu dobu třetí osobou, a voda čistá jako dřív. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 16:54 Sonic Re: Icestar
Súhlas s Rak, po Blue exite je tam problém s baktériami, výmeny vody kludne aj každý druhý deň a odkal dno, filter naplno /beťák sa nepoteší/ a UV vypni. Kúp hnojivo aj s NO3 a PO4 napr. toto www.invitalshop.sk/… a aspoň pásik na meranie vody. Po každej výmene 1/2-3/4 vody prihnoj tropicou.Keď nameriaš viac ako 15 mg/l NO3 v akváriu, tak prejdeš zase na ten Bioflor a striedaš podľa parametrov vody. CO2 na zelený drop a svetlo moc neuberaj aspoň 7 hod.
Pri výmene vody pootieraj hubkou aj všetky sklá z vnútra. Pristine sa s UV lampou a Blue exitom nepoužíva-to ho môžeš rovno liať do kanálu. Chcelo by to parametre vstupnej vody z vodovodu /najdeš na stránke vodární podľa bydliska/ hlavne NO3 a tvrdosť vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2021 10:31 Rak Re: Icestar
Nezhasínat, nekrmit, vypnout UV, klidně měnit vodu, a hlavně vzduchovat a žádné Seachem Pristine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 09:58 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Icestar
Zhasnou, nekrmit, filtrovat + klidně ta UV a hlavně neměnit vodu. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2021 09:37 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvku Už tři dny nám v akva mlhu. Zenová džungle. Poslední dva týdny jsem bojovala se sinicí, Easy Blue dle návodu + Seachem Pristine kvůli mastné hladině. Po skončení terapie ze dne na den toto a ani po dvou dnech běžící UV lampy nonstop se to nelepší. Naopak, horší. Výměna 40 % vody včera. Foto dnes, nejhorší stav... Pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2021 09:49 Nythe Re: Buldr
Fotka k příspěvku Tak som tam dal salviniu , flame Moss trošku a anubias Nana mini na ten koreň . + CO2 mini . Trošku tá salvinia zatieňuje akvárium ale oddelil som to aby vzadu na tie rastliny čo potrebujú viac svetla to svietilo :-D sú tam ešte len 10min tie rastliny takže ešte nevyzerajú good :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 13:15 Nythe Re: afc1886
Ok nechám to pracovať a pridám tu salviniu natans .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 13:02 R Muž afc1886 [14695] Re: Nythe
Nechej to akvárium normálně žít svým životem a více info zjistíš tady rybicky.net/forum/4822
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 11:35 Nythe Re: Buldr
Hej diky akurát som tam dal BactoActive.. a svietiť môžem 5-6h alebo to ešte viac pomôže nalevnikom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 09:20 Nythe – Zakalena voda
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdar, Založil som akvárium pred 3 dňami s rozmermi 50d x30s x25v cca 36l keď sa nemýlim. Použil som substrát Rataj Staré dno , Rataj Black volcano ,filter Eheim pick Up 60 , svetlo svieti Max 6h denne. Vodu som vymenil celú hneď po napustení a aj som dal včera 20ml Tetra crystal water . No a výsledok zákal biely aspoň vyzerá ako biely :-D .viď foto čo s tým ? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2021 12:32 Muž Jirka.B [2] - AmerikaRe: Olda
Pokud máš nádrž přerybněnou, tak může být problém právě ve filtrační vatě. Brzy se zanese a kalí vodu. U mě se zanesla během několika dní po výměně za novou. Když byly ryby menší, žádný problém nebyl. Já jí z filtru odstranil a bylo po půlročním problému se slabým zákalem. Také doporučuji vložit do spodního koše místo válečků 3D koule, odkaz dole. Nedělám reklamu, mám je v silně zarybněné nádrži asi 3 měsíce a zatím žádný zákal. Jak koukám na tvou prezentaci, tak 40 tropheusů je na 300l vody celkem dost. Je také možné, že filtr po letech ztratil výkon, možná by pomohla výměna vrtulky. Měl jsem podobný problém s JBL901, ten dával po letech pouze cca 120L/h.

www.vodnirostlinky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 13:42 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Olda
Vypni filtrace, nech to sednout, pak odkal dobře dno aa zároveň vymeň půlku vody. Do filtru dej do posledního koše filtrační vatu. Pak to zas vše zapni a uvidíš no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 12:42 Muž Lojza007 [1204] Re: Olda
Byť to neřeší příčinu, možná by pomohl Purigen nebo levnější AquaPura od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 12:14 Olda
Ahoj. Prosím o radu.
Z ničeho nic mám v akva kalnou vodu (ne nálevníka, ani řasu). Neprovedl jsem žádnou změnu, která by za to mohla, nemám v akva kořeny. Léta zajetý vnější filtr eheim professionel 3 2080 s eheim náplněmi, mi vždy vodu čistil do krásně průzračné. Nyní ne. Vyměnil jsem tedy gumové koleno co je pod hlavou filtru, protože se za ty roky trochu zcvrklo ale nepomohlo. Vše mám samozřejmě vyčištěné. Na dně mám křemičitý písek asi 1mm frakci spolu s korálovým pískem, vrstva tak do 2 cm. Pár vápencových kamenů, pár anubiasů, nic víc. 40 menších Trofíků. Mimo vnější eheim mám v akva ještě vnitřní hlavu atman 202 a na ní kostku molitanu. Topím na 27°C. Jsem z toho už zoufalej, nic nepomáhá a ani už mě nenapadá co dalšího zkusit nebo čím by to mohlo být. Jsem z Českého Krumlova. Uvítám jakoukoli radu či přímou pomoc. Děkuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 15:57 R Muž Anthrax [4786] Re: jakaf
Normálně při non stop provozu filtru možná ano. Za půl dne provozu tam těch bakterií dostatek nevznikne a tak žádný binec neudělají. :-) Ale zas nedostetek bakterií = nedoatek odvedené „práce“. A proto zvýšené NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 15:44 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Johnny
Pokud se filtr vypne na delší dobu,tak v něm začnou umírat prospěšné bakterie a ty mrtvé bakterie pak po znovupuštění mohou udělat binec ve vodě.I to mohla být příčina toho zákalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 15:40 Johnny Re: Johnny
Děkuji všem za cenné rady a postřehy.
Jsem opět o něco chytřejší ;-)

Díky H.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 15:20 Johnny Re: afc1886
Kytky se uz trochu rozrostli od te doby, posledni dobou se uz zacalo darit i trave..

Zvazim vymenu filtru a jeho provoz.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 14:41 R Muž Anthrax [4786] Re: Silviebaris
O tom nepochybuju, že zelenina hodně dokáže. Ale zvedla by sama o sobě i NO2? :-) Podle mě je to souhra (minimálně) obojího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2021 14:35 R Muž afc1886 [14695] Re: Johnny
Jestli se jedná o to akvárium na které máš prezentaci, tak tam se tomu zákalu nedivím.
- filtrace jako by nebyla
- osádka není nejvhodnější vzhledem k objemu
- málo rostlin aby si s tímto stavem poradily
- větší zásah do akvária + mrkev s okurkou a zákal je na světě

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=51