Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:40 Žena Lutien [12]
Díky. Filtraci jsem už doporučovala, hned jak mi řekl, že tam žádná není. Myslíte, že když nebude krmit a nebude nic dělat, že se to upraví?Musí je přece něčím zničit nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:18 R Muž Silent [5949] Re: Lutien
Zákaly od nálevníků můžou být od mléčných, přes světle šedé až po šedohnědé. Takže bych to nechal nějakou dobu v klidu, pokud možno nekrmit a uvidí se. Rozhodně bych ale zavedl filtraci. Provozovat takovouto nádrž bez filtrace je poměrně hazard.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:14 Žena Lutien [12]
Děkuju:) Snažím se získat foto:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:05 Žena Lutien [12]
No to akvárium má prý několik let a nikdy neměla s zákalem vody problémy. teď se to objevilo zničeho nic a po trojité výměně vody se toprý znovu objevuje a nemizí to. Při špatné hygieně by přeci výměna vody pomohla (zvířila by nepořádek, který jistě na dně je, ale ten by se usadil. tohle se usadit nechce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 19:53 R Muž romant [27982] Re: Lutien
Nedostatečná údržba, protože když tam není filtr, nejsou tam rostliny a jsou tam zdatní bordeláři v podobě pavích ok, tak bude třeba dodržovat striktní hygienu dna a měnit vodu jak o život. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 19:50 Žena Lutien [12]
Nojo, ale bohužel tu paní jsem nikdy neviděla:-D

Nálevníci způsobujou světlej zákal vody. Co by teda mohlo způsobit ten hnědý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 18:57 R Muž romant [27982] Re: Lutien
Vzhledem k tomu, že mám křišťálovou kouli dlouhodobě mimo provoz, tak líp neporadím. ;-) Bez fotky bych to viděl jako slušnou tipovačku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 18:52 Žena Lutien [12]
Díky. Já už jsem o nich četla, ale právě mi nehraje, že jejich zákal je mléčný. Tohle je prý fakt hnědý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:30 R Muž romant [27982] Re: Lutien
Pohledej pojem "nálevník", to by mohlo být ono, takhle od boku. :-)
Edit: rybicky.net/forum/4822
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 16:28 Žena Lutien [12] – hnědý zákal akva
Zdravím akvaristy!

prosila bych o odbornou radu:) Právě mi volal kamarád a popsal mi akva své babičky: cca odhaduju 60-100 l, cca 20 pavích oček, bez rostlin bez filtru (já vím, je to fakt hrůza). Akva je zavedené několik let údajně bez problémů, zaznamenán pouze úhyn rostin před dlouhou dobou (nedivím se tomu:) ) nyní se akvárium zakalilo do hněda, údajně jako zvířené jemné bahno. Voda měněná třikrát a zákal se objevil vždy znovu.

Napadá někoho, co by to mohlo být?

Prosím, nepište, že akva je děsné (už jsem to kolegovi řekla:) )

Díky za rady:)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:34 Žena makkikka [3] - Živorodky
Dobře děkuji moc za rady :-) takže měnit vodu.Provedu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:32 R Muž romant [27982] Re: makkikka
Dobrá volba filtrace. X-) T tomu svému předešlému doporučení, bych ještě několik dní vůbec nekrmil a do akvária nijak, než těma výměnama vody nezasahoval. Filtr nechat běžet non- stop, nečistit, dno neodkalovat, prostě cvičit základní vlastnost akvaristy(ky) a tou je trpělivost. Žádný další ryby než tam jsou nepřidávat, prozatím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:23 Žena makkikka [3] - Živorodky
Atman At- 201 :-) zítra přidám :-) máte nádherné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:20 R Muž romant [27982] Re: makkikka
Výměnu obden 1/3 akva, bakterie přidat jednorázově dle návodu. Ten filtr je co zač? Teď by se právě hodila ta prezenatce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:17 Žena makkikka [3] - Živorodky
Tím často myslíte jak a kolik ? :-) když mám 180 l akvárium.Mlíko to není ale určitej zákal tam je.Spíše mi to připadá jako částečky prachu jak nepřefiltrovaný ale filtr funguje bez problémů.Zaráží mě jen to že už to bylo čirý a teď se to tam objevilo. mám jen 21 roků a je to moje záliba.Ale přece toho nevím tolik jak zkušení akvaristé. A ty bakterie myslíte ted často přidávat a nebo jen nárazově ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:08 R Muž romant [27982] Re: makkikka
Bakterie podorující nitrifikaci přidat můžeš a taky můžeš častěji měnit vodu, tedy pokud ta není jak mlíko, což asi ne, jak jsem to pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 21:04 Žena makkikka [3] - Živorodky
Ano už tam mám ryby :-) protože nádrž byla zcela čístá. A to se začlo projevovat až ted po pár dnech.Zítra založím prezentaci.Mám bakterie na úpravu vody. Mám je tam přidat ? A ještě tak abych to uvedla na pravou míru.Ryby jsem měla v náhradním akváriu protože jsem jen znovu zakládala po 3 rokách i kvůli řase. A nidky jsem s tím takové problémy neměla. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 20:54 R Muž romant [27982] Re: makkikka
Prozatím ještě nefunfuje nitrifikace, není tam dostatečnej počet těch bakterií, který jsou schopny si s tím poradit. Určitě by to chtělo pro přesnější radu nějakou fotku, nejlépe založit prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů o daný nádrži. V tom akváriu jsou už ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 20:52 Žena makkikka [3] - Živorodky – Zákal
Prosím o radu :-) před 14 dny jsem zakládala nové akvárium 180l. Přidala jsem AquaSafe na úpravu vody. Po týdnu jsem opět měnila velkou část vody a odkalovala jsem. Voda už byla čistá.Jenže teď se jakoby opět zakalila.A nevím proč :( Plavou tam jakoby částečky prachu.Nevím jak bych to lépe popsala.Čím myslíte že to může být ?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 22:05 jamajcan Re: romant
Myslím,že rozhodně! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 22:01 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Však o to přeci jde vždycky, nebo snad ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 21:59 jamajcan Re: romant
Hlavně aby byl spokojen tazatel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.07.2012 21:57 R Muž romant [27982] Re: usine
Já jsem s výsledkem této diskuse spokojen(tedy co se týká toho amoniaku) a jestli jsem použil nějakou "metodu", tak v zájmu účelu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 21:47 jamajcan Re: usine
Je rozdíl být vulgární,nebo expresivní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:35 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Nemusíš být hned vulgární, ale jinak máš pravdu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:23 jamajcan Re: usine
A co jsem měl říct?že tam ryby hodně serou a bakterie to nestačí žrát?To by bylo srozumitelnější? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Já tě nechytám za slovo ani nepoužívám romantosidovo metody. Jen si myslím že tvoje odpověď má pro začátečníka nulovou hodnotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 21:06 jamajcan Re: usine
To,co píšu je jen moje rozhodnutí.A pokud Ti záleží na tom,vyřešit problém a ne na tom ,jak někoho vychytat na slovu,tak to snad chápeš.Jestli jsi si přečetl špatně to,co jsem napsal,zkus to ještě jednou.Nikomu jsem nic nenutil jako jedinou pravdu.Všechno jsem uvedl jen jako možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 20:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Měl by jsi být trochu opatrnější o tom o čem píšeš. Ne všichni jsme tak skálopevně přesvědčeni že je to pravda. Za tu dobu co se v akvaristice pohybuji se už upsalo v akvaristické literatuře spousty lidí. Nevěřil bych hned všemu co kdo napíše zvláště když to nejde změřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:30 jamajcan Re: usine
Myslíš,že tomu,komu jsem to psal první,jsem to napsal moc nesrozumitelně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
To máš sice pravdu, ale to není ten komu jsi to napsal první. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 20:24 jamajcan Re: usine
Bez prominutí.Romant není začátečník :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jamajcan
Když z prominutím vybalíte takovouhle informaci na začátečníka, tak na vás bude koukat jak na ufouna. :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 20:05 jamajcan Re: romant
V pořádku.Jsem na tom stejně.Tu hodnotu taky přesně neznám.Snad by ta přesná hodnota šla dohledat v nějaké studii.Taky je otázka,jestli by ta hladina amoniaku ,působila na každý druh rozsivky stejně,což asi ne.A když vezmeme v potaz,že jak jsem se dočetl na chytrých stránkách Wikipedie, existuje 285rodů,obsahujících až 12000druhů rozsivek,tak by ty hodnoty byly určitě rozdílné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 19:16 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Mě opravdu nejde o nic jiného, než se dopátrat nějaké hodnoty toho amoniaku, který je poslední dobou velmi často zmiňován a zhusta citovány ty či ony zahraniční, či přeložené stránky, jako ta příčina vzniku velkého spektra řas. Třeba jenom neumím hledat a třeba už to tady někde napsaný je, ale v té souvislosti, jak jsi to napsal mě to prostě nedalo ten dotaz nepoložit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 19:07 jamajcan Re: romant
Pokud jsi informovaný líp,rád se nechám poučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:57 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Dobrá to by byla škodlivá hladina pro ryby, tak ještě se dobrat k nějaké hodnotě která ovlivňuje, či bude ovlivňovat tu řasotvorbu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:50 jamajcan Re: romant
Pokude je hodnota volného amoniaku ve vodě vyšší než 0.2mg/l,je už nebezpečný pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 18:44 yenya Re: Káťa
Káťa napsala: Co se ryb týče, tak ty se tam mají skvěle :) Dokonce se mají tak dobře, že se mi cca jednou za dva týdny všechny třou.
To můžou dělat i v nejvyšší nouzi, zachování rodu. To nemusí být známka nejlepších podmínek, ale tím zároveň neříkám, že to platí u tvého akvárka. Udělej prezentaci a uvidíme ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 18:30 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Mě jde o to, aby tady zaznělo, co je to nadbytek amoniaku, takto je to velmi často uváděno na těch či oněch stránkách. Jaká forma amoniaku je nebezpečná a je tou co způsobuje onen nárůst řas(jenom o tom to samozřejmě není). Souhlasím s Tebou, že ta zřejmě nedostatečná filtrace, jak mechanická, tak biologická bude jedním z faktorů, na nějž bude dobré se zaměřit při odstraňování příčin toho problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:39 jamajcan Re: romant
Jestli chceš naznačit,že jsem napsal kravinu,tak mi to řekni klidně bez obalu.To,co jsem napsal,je samozřejmě na teoreticé úrovni,protože jak píšeš,na přesnější určení,je málo informací.Určitě sis všiml,že mnou napsané věty,byly ve smyslu MOHLO by být.Vycházel jsem z toho co vím a pokusil jsem se najít možnou příčinu.Sám jsem podobný problém zažil v akva.kde byla nedostatečná biofiltrace,a bylo přerybněné.Nadbytek dusíkatých látek,přesnou hodnotu už Ti opravdu neřeknu.Rostliny vypadaly právě tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:33 Káťa Re: romant
Co se ryb týče, tak ty se tam mají skvěle :) Dokonce se mají tak dobře, že se mi cca jednou za dva týdny všechny třou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 17:25 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Tak i tak, nejvíce by mě zajímalo, jak tam můžou fungovat ryby, když je tam nadbytek amoniaku. Co je ještě možná hodnota a co už je ten nadbytek? Je třeba říci, že je to rovina teoretická, nebo o předmětný nádrži nejsou známy téměř žádné informace, mě by třeba zajímalo jaký je tam Ph, když bychom se bavili o tom nadbytku amoniaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:17 jamajcan Re: romant
Ahoj zase po čase :-) Nevím,co konkrétního máš na mysli?Jestli souvislost mezi amoniakem a rozsivkou,nebo amoniakem a nezaběhlou,nebo nesprávně fungující filtrací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 17:08 R Muž romant [27982] Re: jamajcan
Bylo by možné rozvést tu myšlenku o nadbytku amoniaku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Káťa
Bohužel nemáš prezentaci a tak o tvém akváriu nevím zhola nic. To se potom špatně radí. Tvoje ryby budou asi rostliny trochu ničit, pak si je ničíš sama přidáváním PMDD. Nevím čím svítíš a jak dlouho. Takže si udělej prezentaci se základními informacemi a pokud to jde i nějakou fotku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:35 jamajcan Re: Káťa
Na obrázku na listech je hnědá řasa,rozsivka.Mohla by být způsobená nadbytkem amnoniaku.Filtrace zřejmě nefunguje tak,jak má.Tam by mohl být zakopaný pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:28 Káťa Re: yenya
Je to cca 300 litrů. Kytky musely pryč, byly v hrozném stavu, takže jsem teď zasázela nové. Měla jsem tam původně perleťovku brazilkou, ale ta šla díky svému rytí pryč, potom se stav v akváriu výrazně zlepšil, ale teď cca po dvou měsících je to o 100 % horší. Na ten článek mrknu, díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:11 yenya Re: Káťa
Nevím jak máš velké akvárko, ale opravdu "něco" je špatně. Parmičku a ani jiné "požírače" bych nepřidával, je potřeba "vychytat" příčinu tohoto stavu. Podle mě máš i málo rostlin. Viz www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:01 Káťa – Zelená řasa a zákal vody
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Ačkoliv odkaluji 1x týdně, měním 1/3 vody, mám neuvěřitelně zkalenou vodu a všechny nečistoty se mi chytají na kytky, na kterým mi začala růst zelená řasa, takže moje akvárko teď není žádný estetický zážitek. Musela jsem vyházet většinu kytek a zasázet nové a doufám že problém rychle vyřeším. Filtr mám vnější od Tetratecu, cca před měsícem čištěný, a co se týče ryb: akara modrá, akara hnědá, kančík červenohrdlý, mřenka, nějaký ten pancéřníček a tetra. Hnojím PMDD.Počet ryb podle mě optimální. Jak se tedy zbavit toho zákalu? Řas se doufám zbavím díky parmičce černopruhé.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=901