Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:16 R Muž romant [27987] Re: teebee
Tak pokud je ten zákal opravdu způsoben tím úhynem té tetry, tak bych vyměnil 50% objemu akva a bude se vidět, jestli je to ta příčina. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 17:03 Muž teebee [0]
zdravim akvaristi vsech kontinentu :)
mam 54l akva....uz asi dva dni som nevidel nezvestneho samceka tetry cisarskej...predpokladam ze sa zasekol niekde v koreni a tam zdochol :( ale nie som si isty...
trochu sa mi dnes zamutila voda...je to viditelnee iba zblizka...
co maaam robit aby voda bola zasa kristalovo cistaa??? maam tu rybku hladat kym ju nenajdem???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2011 00:59 Muž karelpavel [18] Re: Koubadjj
Chce to trpělivost, nic nedělej a po minimálně týdnu dej echo jak to vypadá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 22:32 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
Vyměnil bych minimálně polovinu a podle potřeby další den to samý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 22:31 Muž Koubadjj [0] Re: romant
a vyměnit jen čast nebo celou myslim tim vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 22:28 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
Tak pokud je tomu tak, tak to pozadí by mohlo a v mnohých případech je zdojem různých zákalů vody. Pomáhá častější výměna vody a ten bordel co se eventuelně z toho pozadí uvolňuje prostě vymejt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 22:23 Muž Koubadjj [0] Re: HaDaS
:-D ja myslim že ne jedině z pozadi ale to je dělame z epoxi a pisku a barvy z homologaci na styk z vodou a potravinama a hračkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 22:21 HaDaS Re: Koubadjj
Možná divný nápad, ale nemohla se ti do akva, nebo do filtru dostat při instalaci nějaká chemikálie? Má voda nějaký typický zápach, vůni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 21:54 Muž Koubadjj [0] – !!!!! bily hnus!!!!!
kdo mi poradi měl jsem akva uplně šileně zakalene a už konečně jsem si řikal že po par dnech to vypada o hodně lepši a tedka se divam z blizka že ve vodě plavou takove bile pruhledne chomačky jakoby pavučinky :-| co to proboha je a na skle se udělal takovy bily povlak co s tim jsou to nalevnici stale čekat nebo měnit vodu sad jsem s toho už na nervy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:34 Muž Koubadjj [0] – !
jjj tohle znam dival jsem se na to nejsem začatečnik ale ze zakalej jsem nikdy problem neměl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:32 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
Díval jsem se , že se jedná o afriku, tak mrkni třeba sem.
wds.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:25 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
U takhle čerstvě založenýho akvária bych s žádnou UV lampou nelaboroval. Když jsem psal o normálním fungování akvária měl jsem ma mysli i se zapnutým osvětlením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:22 Muž Koubadjj [0] – !!
a co to světlo ? a UV lampa pomuže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:11 R Muž romant [27987] Re: Koubadjj
U nově založených nádrží je to naprosto normální a skutečně po několika dnech normálního provozu akvárka zákal ustupuje. pokud by ten zákal byl způsoben tím pozadím, tak by bylo záhodno započít s výměnou vody, ale na určení zda-li se jedná o ten či onen je ještě brzy. Počkal bych ještě několik dní a pokud se akvárium samo nezačne dočišťovat, tak bych začal měnit tu vodu. Klidně 50% obden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 15:01 Muž Koubadjj [0] – !
a co světlo mam nechat zaple nebo lepši když tam bude tma ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 12:22 0kozel Re: Koubadjj
Bílý zákal po napuštění je normální, měl by zmizet do 5 dnů. Vodu bych zatim nevyměňoval. Jestli máš podezření na nějáký materiál, který to způsobuje tak ho zkus namočit do čisté vody a budeš mít jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 11:52 Muž Koubadjj [0] – Pomoc !!!!
Mam napuštěne akvarko 3 dny prvni den to bylo v pohodě ale na druhy den rano byla voda jako mliko přidal jsem vzduchovani a stale nic mam pořad čekat ? pomuže vyměnit kompletně vodu nebo se voda vyčisti sama pročetl jsem toho hodně asi jde o nalevniky ale mam spiše strach jestli to nemuže byt pozadim je dělane z epoxi a barva na hračky ktera je homologovana na přimý styk z potravinami poradi někdo co teda s tim pokud se to do tydne nezpravi ? diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 21:49 sandrus944 – Mliecny alebo zeleny zakal?
Potrebovala by som poradit. Mam 5 tyzdnove 330 l spolocenske akvarium s rastlinkami. Asi treti tyzden su tam ryby(10neoniek, dve velifery, 10 malych ancitrusov, 9 panciernickov, 1 mecun a 20cm liposarcus), dokonca sa nam narodilo pred 18dnammi male velifery. Vsetko bolo v poriadku a asi pred 10 dnami sme spozorovali ze sa nam v akvarku spravil zakal a ze nam korene farbia vodu na hnedo(aj po 4 nasobnom prevareni so solou). Preto neviem odhadnut ci je ten zakal mliecny a su to nalevnici, alebo zeleny a budu to riasy. Ked sa pozreme z boku nedovidime na koniec a voda mi pride hnedo-zelena a zakalena. Neviem preto ci mam bojovat proti riasam(myslim ze to budu skor riasy) alebo nalevnikom. Fotku nemam ale zajtra pridam. Druhy den uz nekrmime, len sa bojim ako to zvladnu 2 tyzdnove velifery :(( A dnes som vypla aj jednu z dvoch trubic T5.
Neviete mi poradit ako rozlisim mliecny zakal od zeleneho z rias a ako proti tomu ucinne bojovat??
Inak hodnoty dusitanov su nulove a dusicnanov asi 25. Neviem preto kde hladat povod nasho zakalu.
Dakujem za kazdu radu :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:13 Žena jalea [3] – Re: jalea
z rychle rostoucích tam mám: Shinnersia rivularis,Pistia stratiotes,Ludwigia repens,Egeria densa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 16:09 Žena jalea [3] – Re: beowulfx
no já nevím zkusím vyfotit aktuální stav,ale mě nepřijde,že by tam bylo málo kytek. Možná jsem to také v prezentaci špatně napsala-počítala jsem: 1 kytka= jeden koupený košíček,ale třeba těch ludwií je 7 anubiasy po 2 ten vodní mor je asi 8x atd. Jinak ještě dodám že jsem v akvárku léčila křupičku-tím se mohla také poškodit rovnováha
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 14:30 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: ustavprochore
Jo a to světlo by nebyl zas až takový problém, kdyby to mělo čemu svítit :-D V akva není zrovna moc rostlin, v současné chvíli lze říct, že je akva přesvícené, může to mít za následen rozhození podmínek, k problému však došlo tím, že díky slabé bio rovnováze, která v akva je z důvodu malého osazenstva rostlin, je toto náchylnější na vnější zásahy. Určite pro lepší stabilitu bych doporučil akva více zarůst kytkami, dobrá volba by do začátku mohly být rychle rostoucí kytky, jistě by to i vypadalo lépe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 14:23 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: jalea
To co se ti tam udělalo, je zapříčiněné rozhozením bio rovnováhy vTvém akva, nejčastěji toto vzniká, z důvodu nějakého agresivnějšího prvku co do akva přidáš, nebo příliš častými úpravami samotného akva, jako je neustále přesazování kytek, hrabání do dna, přidáváním různých hnojiv, experimenty se svícením, prostě když jakkoliv nějakou dobu stále experimentuješ s akva. Jedná se o přemnožení mikroorganismů, které se živí vším tim marasem co v akva tvými zásahy vzniká. Řešení takovéhoto zákalu je obtížné podle intenzity zákalu, v raném stádiu se to dá vyřešít některými věcmi jako zatemněním akva na pár dní, snížením krmení atd., jde o to že se musíš pokusit ty podmínky co nejdříve stabilizovat, čištění vody, nákup kytek, stále štuchání do podmínek v akva tomuto vůbec ani trochu nepomůže bude to vždy jen chvilkové zlepšení, pokud už je však zákal v pokročilejším stádiu, tak zde je problém s odstraněním podstatně horší, mně to trvalo snad dva měsíce, kdy poslední východisko už bylo jen nakoupení UV lampy, čili pokud chceš okamžité řešení tak s lampou máš do 3 dnů klid. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 12:33 Žena jalea [3] – Re: j0hny
pardon nerozumím-jestli myslíš ten podlouhlý útvar na dne to je kámen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 12:33 Žena jalea [3] – Re: romant
svítím 12 hodin, ted jsem dělala ten test se skleničkou-nabrala jsem vodu do skleničky a koukala jak se to usadí či neusadí ale voda ve sklenici je úplně průzračná-to sem z toho vážně jelen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 11:45 Muž j0hny [86]
A co ta kysana okurka na dne :-D To je sutr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 11:44 R Muž romant [27987] – Re: jalea
Jak dlouho svítíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2011 11:33 Žena jalea [3] – Re: ustavprochore
žádné tekuté hnojivo nebylo přidáváno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:10 Žena ustavprochore [567] – Re: jalea
Zkuste pročíst tohle téma od začátku, já bych řekla, že světlo 2x80W T5 hned do začátku je docela dost, zvlášť s tak málo rostlinami (naprostá většina pomalu rostoucích) a jestli ještě přidáváte tekuté hnojivo, máte tam celkem slušný živný roztok pro planktonní řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:08 R Muž romant [27987] – Re: jalea
Tak bych pokračoval v těch výměnách vody, každý druhý den. Nekrmil bych vůbec a vůbec ničím bych nehnojil ani žádnou jinou chemii a těch rostlin klidně ještě přidej, těch není nikdy dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 22:03 Žena jalea [3] – Re: romant
všechno je tam od začátku rychle rostoucí tam mám ted nově přidané plovoucí pak ten vodní ror a ta lidvigia. kořen tam je od začátku a se světlem také nic nového není
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:59 R Muž romant [27987] – Re: jalea
Když tak koukám do Tvý prezentace, tak bych tam určitě přidal další kytky, hlavně nějaký rychlerostoucí stonovky, to co tam vidím, tak to jsou pěkný, ale dost pomalu rostoucí. Neproběhly teď nějaký změny třeba se světlem. Neměnily se zářivky, nebo nepřidávalo světlo? Co ten kořen, je tam od začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:54 Žena jalea [3] – Re: romant
jasné pěkně je rozmrazím a pořádně propláchnu pod tekoucí vodou v sítku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:37 R Muž romant [27987] – Re: jalea
Co ty patentky, propíráš je před tím než je vhodíš ho akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:30 Žena jalea [3] – Re: romant
filtr běží od založení ještě jsem do něj vůbec nelezla. odkaluji 1 týdně, dneska jsem měnila 1/3 vody, krmím suchým-serou a mraženýma patentkama, přidávala jsem co2 z kvasničáku-ted jsem to ale stopla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:22 R Muž romant [27987] – Re: jalea
Co ten filtr? Běží od založení, nebo byl teď někdy čištěnej? Ostatní údržba, odkalování atd. Krmení jak často, co a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 21:13 Žena jalea [3]
ahoj, potřebovala bych poradit. Udělal se mi v akvárku nějaký takový divný zákal. Je to takové mléčně nazelenalé,dneska jsem měnila 1/3 vody a nepomohlo to. Tady jsou fotky: img40.imageshack.us/… a tady: img40.imageshack.us/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 10:05 R Muž romant [27987] – Re: lakosta321
Spusta lidí by za to byla ráda. To, že barví vodu, neznamená, že je to špatně, je to pouze estetická záležitost. Rašelinový výluh pozitivně působí na prostředí a obyvatele akvária. Zbavit se toho dá vyndáním z akva a namočit ten kořen(y)do nějaký nádoby a měnit vodu a sledovat, jestli to zabarvení ustupuje. To co jsem napsal platí pro kořeny z rašeliniště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 10:03 Usine – Re: lakosta321
Doporučuje se vyvařit ve slané vodě, pokud to jde. Jinak ti nezbude než se s tím smířit a nebo ho nechat vylouhovat mimo akvárium. Pokud ale nebarví příliš, tak ho v akvárium nech, protože látky které se z něho vylučují akváriu a rybám prospívají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2011 09:32 Muž lakosta321 [0] - Cichlidy – Kořeny!!!! Pomoc!!
Chtěl bych se optat mám v akváriu dva rašelijníkové kořeny a pořád mi po nich hnedně voda jak bych to mel cistit a neob se z toho zbavit porad te prosím Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 18:25 Žena Kajka99 [229] – Re: Jirka
Fotka k příspěvku vodu měň několikrát týdně jak ti radí romant.


zdroj obrázku: www.akvarijni.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 18:13 GP – Re: Jirka
nevim, jestli po jednom dvou dnech lze rici, ze je to v pohode. pokud premena dusikatych latek jeste neprobiha spravnou rychlosti, tak se tam budou hromadit a stale se tam jeste muzou projevy otravy objevit. i kvuli stresu bych menil vodu radeji casteji nez az za 14 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 15:35 R Muž romant [27987] – Re: Jirka
Ano, všechnu techniku nech běhat, ale vodu můžeš měnit klidně i častěji než doposud(2-3x týdně) 20-30% objemu akva. Tím, že se mění voda, tak se jakoby větrá a pomáhá se tím udržet v akva biologická rovnováha, která je zatím velmi křehká. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 15:25 Jirka – Re:
Ahoj, takto vypadá, že se akvárium správně nastartovalo správným směrem. Po dnešní noci, se již žádný úhyn ryb neopakoval. Parmičky plavou normálně v akva-ve středu a dole. Tak jsem rád, že to nejhorší v podobě ztráty 5 parmiček a 10 krevetek mám za sebou. Asi nechám teď 14 dnů akva běžet a vodu vyměním až za těch 14 dnů....Ještě jednou všem děkuji za rady a pomoc. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:16 Jirka – Re: romant
O.k. nebudu hnojit.., Uvidím ráno, jestli ještě nějaké rybičky usnuly...Přeji pěkný víkend
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 17:18 R Muž romant [27987] – Re: Jirka
Opakuji to znovu. Nehnoj vůbec a pouze pravidelně měň vodu a tím budeš zároveň hnojit. Ono si rostliny řeknou samy když jim něco začne chybět, takhle si opravdu zaděláváš na problém s řasou a zákalem. to akvárko se musí nejdřív pořádně zaběhnout a rostliny spotřebovat všechny dostupný živiny. Takhle by se mohlo stát, že to tzv. pohnojíš a to přeci nechceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 17:00 Jirka – Re: GP
Dneska jsem už nehnojil....Bylo mi řečeno 5ml na 100l, tak nevím:-( Až se to ustálí, tak jak často bych měl hnojit a je to PPMD vhodné???Děkuji za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2011 16:50 GP – Re: Jirka
asi to tu dole nekde je, ale ja byt vami, tak zatim nehnojim, zvlast 5ml/100l je celkem konska davka na nove zarizeny akva, aby jste to tam nemel zachvilku zelenejsi, nez by vam bylo mile...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 16:37 Jirka – Re: Stenly
Vodu v Mostě máme dobrou...Tak to zkusím bez chemie.Ty rostlinky mám od SERY:
www.sera.de/…
Tak snad je to o.k. Rostlinky mi rychle rostou....PPMD dávkuji přesně dle návodu, jinak už nic nedávám. ybyičky mám také přesně dle toho plánu. M8m 100l akvárium, tak jsem trochu improvizoval s počtem rostlinek a rybiček. No s dalším doplnění akvária pár týdnů počkám, než-li se to ustálí. Stejně marně sháním sekavce. JInak ostatní rybky mají, sice v Chomutově ale mají. Jetě jednou děkuji za rady. Zítra zase písnu, jak se to vyvíjí...
Děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 16:31 Jirka – Re: romant
Ahoj, děkuji za cenné rady a informace. Ode dneška tedy zkusím nekrmit. Včera jsem ještě rychle běžel večer do akvarisitky a koupil od sery nitrivec a toxivec. Když jsem přišel domů, tak se zase rybičky dusily. Ihned jsem zase vyměnil vodu a dal tam ty přípravky. A dnes, když jsem přišel z práce, tak 3 parmičky perleťové a jedna siamská byly k.o a také pár krevetek:-( Tak jsem zase vyměnil vodu a uvidím, co nastane. Ten párek Gavůnků diamantových a pár čichavců zakrslých nevypadají špatně. Ale oni vlastně dýchájí atmosferický kyslík, tak by to měly přežít. Z 8 parmiček, mi zůstaly už jen 3:-( Zřejmě jsem uděla chybu, když jsem před těmi 14 dny vyčistil i filtr.Od té doby se to jen s... Filtr teď nechám, dle rady. Co se týče těch rostlinek biotopu asia, tak mám tyto, dle vytvořeného seznamu od SERY
www.sera.de/…

Jednu rostlinku jsem sice nesehnal ale jinak mám všechny. Rostlinky rostou docela rychle.Ještě jednou Vám děkuji za všechny rady a pomoc. Zítra zase písnu další den, co se dělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2011 18:44 Muž Stenly [44] – Re: Jirka
Taky bych zrušil veškerou chemii (vodu lze dolévat rovnou z vodovoudu - stačí jen pohlídat teplotu) a hnojení.. PMDD. Jinak rostliny asijského biotopu je široký pojem, tak nevím jak tahle rada uspěje, ale chce to rychlerostoucí rostliny.. klidně polvoucí, který svým rychlým růstem taky rychle odbourávají dusíkaté látky.
Tak snad se akva brzy ustálí.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=1151