Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 09:08 PanCumak Re: Smetany
koukám, že jste ještě rozpoutali diskuzi. Já tam tedy po té výměně 1/2 vody včera tu houbu nebo alespoň tu trochu co šlo, vyždímal. Je to tak o 25% lepší, ale to může být jen tou výměnou vody.

Ještě by mě ale zajímalo, když jsem to měl 2 týdny zpět tak o 90% lepší, začaly mi růst na sklech hodně řasy. Po tom, co se mi to zase zhoršilo, řasy samy zmizely. Čím to? Nižší intenzita osvětlení (to se mi moc nezdá, jak je ten zákal bílý, tak jako by to světlo ani netlumil, subjektivně) přes ten zákal nebo tam je ještě nějaká vazba řasy/bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 00:53 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Já měl nálevníka jen jednou a uhlí na něj zabralo do týdne předtím jsem se trápil měnil vodu zkoušel spoustu věcí a nic ale taky nemůžu s jistotou říct že by bez uhlí nezmyzel sám ale vyhladovět bakterie a řasy ve vodním sloupci kterými se nálevník živí mi přijde logické proto se snažím předat tuto myšlenku dál. Ale vážně jsem houbu mačkat nezkusil třeba to funguje jen neumím říct proč by mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 00:44 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
O filtr asi nepůjde ale o akváriu. Jednou se mě stalo že jsem měl nálevníka a trochu bordelu z filtru se mě do akvária dostalo, druhý den bylo čisté ale možná by zmizel i bez toho to nevím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 00:15 Muž Smetany [1226] Re: vaclav
Ne nikdy sem nepláchnul houbu v akváriu ve kterém filtr běží přijde mi nelogické vyprat špínu a bakterie z filtru na to aby je filtr zpět nasál. Pokud mi ale umíš nějak rozumně argumentovat proč by to mělo pomoci rád to vyzkouším pokud budu mít podobný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 00:06 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Vyzkoušel jsi to někdy nebo si to jenom myslíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 00:00 Muž Smetany [1226] Re: PanCumak
Vymačkání houbu z filtru má smysl když ta houba je z jiného fungujícího akvaria kde jsou jiné kultury bakterií které v akváriu být mají. Mačkat tam houbu ze stejného akvária kde máš problém je zbytečný možná spíš kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 22:15 PanCumak Re: vlka
ty tam máš docela velké kusy něčeho. Já tam mám fakt jen hnusnou mlhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 19:34 PanCumak Re: Smetany
Ok, mám nějaké filtrační sáčky, tak ho do nich sypnu. Díky všem za rady. Za čas se zase ozvu s výsledkem:)

Ještě jsem podle rady chtěl něco vymáčknout z houby filtru do akvárka a koukám, že je ta houba skoro úplně čistá. Tak jsem to s tím posledním čištěním asi nějak přehnal nebo nevím (máchal jsem ve vodě z akvárka a ne v den, kdy jsem měnil vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2019 19:18 Muž Smetany [1226] Re: PanCumak
Já bych se nebál klidně obě ono pokud je to nálevník nebo bakterie aktivní uhlí finguje tak že jim z vody sebere živiny a oni postupně vyhladoví. Čím více ho tam bude tím méně často ho bude třeba měnit pokud dáš jednu měn každých 10 dní.
Edit: nevím jak je ten filtr velký ale doporučuji zhruba 1g uhlí na litr vody to znamená abys tam dostal aspoň 150g.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 19:09 Muž vlka [3444] Re: PanCumak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potkalo mě něco podobného. Od té doby netopím. Změna svícení, omezení krmení a hlavně trpělivost a žádny s....y. Trvalo to, ale zmizelo to samo.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 19:08 PanCumak Re: Smetany
tu rampu takto mám. Koupím nějaké jiné uhlí. Filtr mám tento: www.mm-aquaristik.de/… , tak že bych jednu z těch spodních hub vyměnil za uhlí nebo fakt obě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 18:38 Muž Smetany [1226] Re: PanCumak
Rozdíl budu určitě v tom jak dlouho vydrží uhlí "aktivní" protože na té houbě je toho uhlí tak na kávovou lžičku. Já třeba používám tohle e-pisky.cz/… akorát je ho hodně tak ho budeš mít na 2 roky měnit tak po 2-3 týdnech.
Edit: každopádně to chce aspoň ty 2 poslední molitany nahradit tím uhlím. Pokud máš rampu tak že čeří vodu tak ji potop a nasměruj k hladině ať se jen vlní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 18:28 PanCumak Re: Smetany
Tak jsou to zkoušel s tím mlékem a přefiltrování a nepomohlo.

Používal jsem předtím www.rostlinna-akvaria.cz/… . Když zkusím třeba tohle : www.akva-exo.cz/… , bude to nějaký rozdíl nebo to je jedno?

Jinak tedy začínám s těmi 1/2 výměnami vody, zkusím přestat dávat to tekuté CO2 a případně koupím jiné uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 15:42 Muž MichalV [327] Re: NHKG
Ak je substrát organický (viazaný uhlík), čo zodpovedá komerčnému opisu "Hnojivový prírodný substrát", tak je zdrojom aj pomaly sa uvoľňujúcého CO2 - rozklad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 13:27 Muž Smetany [1226] Re: NHKG
Substrát CO2 určitě nedodá částečně ho dodají bakterie které v substrátu žijí ale ty žijí v písku stejně jako v jílových kuličkách u sušených substrátů si umím představit že snížení pH může o něco zvednout hladinu CO2 ve vodě. Ale určitě to není srovnatelné s rozpouštěním CO2 ve vodě. tekuté CO2 zabíjí krom řas i bakterie a tak krom toho že do vody přidá uhlík který umí (údajně) rostliny využít zabíjí přirozené producenty CO2 což postrádá logiku "tekuté CO2" je použitelné pouze jako potlačovač řas a ani to není ideální jen jednoduché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2019 13:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Buldr
To, že substrát dodá rostlinám CO2 mi přijde jako kravina. Ale naprosto stejná kravina je používat desinfekci, vtipně nazvanou "tekuté CO2" a myslet si, že tím dodám nějaké podstatné množství CO2 rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 07:51 Žena drvi [2894] Re: Smetany
Pokud to bude živé, doporučuju pořídit UV lampu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 00:09 Muž Smetany [1226] Re: PanCumak
Zkus odebrat do sklenice kapnout do toho trochu mléka a ráno tu sklenici přefiltrovat přes tampón pokud to pomůže budou to minerály pokud ne tak je to asi živé a pak to chce to uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 23:59 PanCumak Re: Smetany
Uhlí jsem už ve filtru právě měl a nepomohlo. Zákal tam byl už před přidávání CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 22:20 Muž Smetany [1226] Re: PanCumak
Myslím že aktivním uhlím ve filtru nic nezkazíš. A tím tekutým CO2 tomu taky nepomáháš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 18:29 PanCumak Re: vaclav
ok, děkuju. Zkusím tedy větší výměny vody co 2-3dny a vymáčknout něco z toho filtru. Kdyby ještě někoho něco napadlo, dejte mi prosím vědět. Díky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 18:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanCumak
To už po mě nechtěj, ale nejméně 2-3 dny a pak dál uvidíš. Čekat jestli se to zlepší samo asi nemá cenu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:58 PanCumak Re: vaclav
ok, každý den nebo s jakými rozestupy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:51 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanCumak
Asi bych 1/2 udělal několikrát za sebou jestli to pomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:44 PanCumak Re: vaclav
Ano ano, ve vodě z akvárka;) Mám třeba zkusit jednorázově větší výměnu vody. Třeba 1/2 nebo více?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanCumak
Asi bych měnil vodu a vyždímal do akvária trochu bordelu z filtru. Předpokládám že čistíš filtr ve vodě z akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:33 PanCumak Re: vaclav
Jj postupoval jsem přesně podle jejich návodu. Psal jsem to už myslím i dříve. Jen tam nemám tu podkladovou vrstvu ADA a ostatní aditiva značky ADA:)

Zajimavé je, že jednu dobu to už bylo o hodně lepší. Jen nemůžu přijít na to, co jsem udělal nebo změnil, že se to pak zase takto zhoršilo. Krmení ani jiné rybky. Napadá mě jen, že jsem čistil filtr. Jinak asi nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 16:23 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanCumak
Tom jsou ty speciální substráty postupoval jsi podle návodu?
Cituji:Aqua Soil uvolňuje první měsíc po založení akvária velké množství živin. Doporučuje se proto první týden měnit každý den vodu, druhý týden obden, třetí týden každý třetí den. První řasožravé ryby a krevetky vpusťte nejdříve na konci druhého týdne. Aqua Soil před použitím nepropírejte. Pro dosažení maximálního účinku je vhodné použít jako podkladovou vrstvu Power Sand a přidat ostatní aditiva značky ADA. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 14:39 PanCumak Re: vaclav
záleží co myslíš slepou hladinou;) Jak jsem psal, tvoří se na ní malé částečky. Mastná není. Už to ani není v takové míře jak to bylo. Ale to zakalení vody je nyní největší za celou dobu. Bílé cáry tam nejsou;) Je to jako převalující se mlha nebo bílý kouř z výfuku. Lepší přirovnání mě nenapadá.

Už to beru tak, že to jsou nějaké přemnožené bakterie. Takže by to asi chtělo jiné, které nastolí rovnováhu. To je můj laický aktuální názor:) Ale jak a jaké tam dát nebo co udělat, aby se tam vytvořily, to netuším.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 12:56 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PanCumak
Netvoří se ti nadměrně slepá hladina. Ty bílé cáry by tomu odpovídaly. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 12:13 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Buldr
Hlavně na ryby nepospíchej, ty tam dej až po tom 4. týdnu. Pak máš jistotu, že ti neumřou díky škodným látkám při zabíhání, které se tam hromadí, ale nakonec díky filtraci zmizí. Šneky a rostliny okamžitě, tedy v tvém případě při nejbližší možné době. :-) Šneky je ideální tam hodit už při prvním dni, protože hodně rostlin se bude adaptovat na podmínky a hodně jich bude odumírat. Šneci (okružáci) pomůžou ty zbytky zlikvidovat dřív než se tam nahromadí škodliviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 18:45 PanCumak
Ahoj, tak jsem tady zase. Stav po 3 týdnech. Obměna vody 2x týdně cca 1/3. www.youtube.com/…

A poopravím se. Před tím to byla taková směs malých částeček a bílých "oblaků". Teď už to jsou krásná bílá mračna:) Dá se to přirovnat v proudění vody asi k pohledu na kouř z výfuku. N hladině se plavou částečky - vypadá to jako prach, ale bez mastnoty. Nemáte ještě někdo nějaké rady prosím? Ryby i rosliny jsou ok, dokonce se mi v tom narodily i malé krevetky:) hodnoty tak jak jsem psal minule, vše ok.

Jsou to tedy bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 10:11 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: Buldr
Je to přirozený jev zabíhajícího akva. Ponechej tak a za den či dva zákal samovolně zmizí. Není třeba okamžitě měnit vodu. Stačí dodržovat pravidla zabíhání a máš po starostech.

1. týden výměna 1/2 vody každý den
2. týden výmena 1/2 vody ob den
3. týden výměna 1/2 vody každý třetí den
4. týden+ výměna 1/3 vody jednou týdně

EDIT: A pro začátek bych ti doporučil založit prezentaci akva, kvůli informacím, ať nemusíš vše psát dokola, až se budeš případně znovu na něco ptát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 09:55 Muž Smetany [1226] Re: Buldr
No to můžeš a taky by si měl ale nemyslím že by to vyřešilo ten problém. Zkus dát část vody z akva do sklenice pokud se zákal cca za hodinu neusadí zkus přidat do sklenice nějakou desinfekci (Savo) a pak preferuje co se stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 08:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Buldr
Nedal jsi tam prostě moc těch bakterií? Nevím já tyhle přípravky nepoužívám ale tak mě to napadlo. Doporučená dávka je totiž poloviční. To by pak odpovídalo tomu co píše Smetany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 08:41 Muž Smetany [1226] Re: Buldr
Já bych to tipnul na bakterie nálevník přijde později. Výměnou části vody každý den určitě nic nezkazíš. I kdyby to byl minerální zákal tak je třeba vodu měnit dá se dostat z vody i jinak ale na to bych se zeptal Maqa ten s minerálním zákalem bojoval a nakonec vyhrál.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:20 voda
Čítal som toto vlákno, asi tri ľudí podľa fotiek mali tento problém. Vždy odpovedal romant - Nefungujúci nitrifikacia, teda som vypral zo starého akvaria filter a v tej špinavý vode som vykúpal filter z akvária kde je tento problem. Po pár hodinách je to možno o 60% lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 19:42 voda – VODA
Dobrý deň trápi ma zákal vody, vyzerá rovnako ako na videu. Voda je krásne čistá, ale lieta v nej biely bodky a usadzujú sa aj na hladine. Filter to nevcucne, skimmer tiež nie (V obojím filtračná vata) Skúšal som aj Seach Clarity - Bez zlepšenia.

Pôvodne som myslel že mám tvrdú vodu, ale tým to neni. Myslím že je to mechanický bordel, vyzerá to rovnako ako keď sa rozreje dno, s tým rozdielom že si to nesadne. Akvarium je novozaložený - Nefungujúci nitrifikacia?

www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 18:16 PanCumak Re: Maq
Jj, jsou to malé bílé částečky. Velikost nejde k ničemu přirovnat. Být ještě o trochu menší, tak nepůjdou rozpoznat. Díky moc za radu. Zítra se zkusím zeptat, jestli něco takového mají. Jinak dnes 3. den po výměně vody to od rána vypadá o hodně lépe. Přes poslední noc se to rapidně zlepšilo. Přitom ty předchozí dva dny to bylo pořád stejné. Nechápu. Ne že by mi to vadilo;) Zítra další výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2018 15:38 Maq Re: PanCumak
PanCumak napsal: V proudu vody to vypadá jako "bílá mračna" malinkých částeček. ... Osobně to tipuju na bakteriální zákal, ale co s ním?
Bakterie žijící volně ve vodním sloupci jsou okem neviditelné, žádné malé částečky. I o pár řádů větší nálevníci nedělají mračna a jsou vidět jako individuálně se pohybující částice jen při určitém pohledu - nejlépe snad bodovým světlem (baterkou) posvítit do sklenice.
Je dost možné že to vůbec není organického původu a je to minerální zákal. Na tuhle velikost a tenhle popis bych doporučil filtrační vaty a tkaniny. Mně se osvědčuje toto:
www.akva-tera.cz/…
Ovšem frakci pod jeden mikron nepobere. Pokud vidíš "částečky", měly by to být nejméně desítky mikronů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 11:48 PanCumak Re: lenkalor
Já měl 2ks a asi po měsíci jsem starý vyměnil za nový. Pak jsem se dočetl, že se to snad používá hlavně na vyčištění vody např. po léčivech nebo na ty zákaly. Tak jsem si řekl ok,ještě to tam pro jistotu nechám, ale nový už kupovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 11:37 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: lenkalor
Vyměnit. Klidně vyhodit tu Maqovinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2018 09:42 Žena lenkalor [580] Re: PanCumak
Ještě mě napadlo :-) Píšeš, že máš aktivní uhlí ve filtru od prvního dne. Ale mělo by se tak po 3-4 týdnech vyměnit za nové. Jestli měníš, tak v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2018 20:31 PanCumak Re: bobikcz
Ty jsem stejně nesehnal. Prý budou mít nějaké až za 2 týdny. Takže jedu podle plánu výměn vody a nerýpat se v tom. Pokud se to do 2-3 týdnů nepohne k lepšímu, tak jsem tu zase :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 19:50 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: PanCumak
Jde to i bez plovoucích rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 09:24 PanCumak Re: Jája
Díky za info ;) Ono to svítí docela dost (subjektivně) i když to tak "papírově" nevypadá. Ty fotky docela zkreslují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 08:47 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: PanCumak
Plovoučky jsou výkonní žrouti živin. :-) To samé nenáročné rychlerostoucí rostliny (stonkovky). Jinak mi to osvětlení připadá slabé na takový objem vody a hlavně výšku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 08:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: PanCumak
Plovoucí rostliny, ideálně takové, které mají listy nad hladinou (Pistia, Salvinia a Limnobium), rostou velmi rychle a odebírají z vody hodně živin a nepotřebují žádný čas na přizpůsobení jak kořenící rostliny. Podmínkou ale je dostatek dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 08:27 PanCumak Re: bobikcz
Ok doplněno. Díky, uvidíme ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2018 08:13 PanCumak Re: Krtecek
Ten Cirax tam mám. Teď zkusím měnit tu vodu a dál do toho nehrabat;) Ty rybky jsem tam šoupnul právě proto, že jsem si myslel, že si tím pomůžu (zaběhnutí filtru) a bylo to fakt až po měsíci.
Ještě se zeptám, proč mi radíte ty plovoucí rostliny? Zkusím je, ale v čem je přínos?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19129x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=151