Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 00:04 finnnp Re: deck
Peroxid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:40 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: finnnp
Jak jinak? Jen pro zajímavost. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Paráda :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:26 R Muž romant [27987] Re: deck
Rostliny se povolují, to je zásah správným směrem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:25 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Robo
Více rostlin mam v plánu. Už bych je měl, ale asi teď nemužu, když nemužu zasahovat do AQ. Nebo mužu? V neděli jedu na burzu hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:19 Muž Robo [45] Re: deck
Vždyť ten Nitrivec seženeš v každé akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:16 Muž Robo [45] Re: romant
Ano, přesně jak píšeš. Taky jsem si tím prošel, však si vzpomeň, ale ja to měl spíš zelený zákal. Tenkrát jsem se toho nemohl zbavit ani chemie mi nepomohla. Nakonec pomohla ta UV lampa a vysadit více rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:01 finnnp Re: deck
Na Nálevníka platí jen trpělivost.Nekrmit a neměnit vodu.Popřípadně zavést do akvária pořádně zajetý filtr.....Ještě jse dá zlikvidovat jinak a hned,ale to ti radit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:56 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Obědnal jsem si ten Nitrivec. Příde někdy příští týden, tak do té doby budu pokračovat ve vzduchování, málo světla, a nebudu odkalovat a ani nijak čistit. Třeba ho ani nepoužiju... UV nemam :-( Díky za rady. X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:48 R Muž romant [27987] Re: Robo
Budeš odstraňovat následek, ale příčina, však víme co. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 19:43 Muž Robo [45] Re: deck
Jsou jiné možnosti, ale to už jsou až krajní možnosti a to UV lampa, ale to je poněkud drahá záležitost nebo jestli máš možnost si ji bezplatně půjčit. Ale jsou v tom zase jiná rizika. Na nálevníka platí co napsal romant nic nedělat. Nekrmit, neměnit vodu, nevrtat se v tom jen vzduchovat a podpořit vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:52 R Muž romant [27987] Re: deck
Podpořit nitrifikaci, nabízelo by se použití přípravku Nitrivec dle návodu. Neděsit se, po aplikaci bude voda ještě zakalenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Nojo, musim to vydržet. Dík ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:46 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Robo
Pochopil, ale ptám se, jestli nejsou i jiné možnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:42 Muž Robo [45] Re: deck
Ne nepomůže ti to. Vždyť ti tady radili co máš dělat tak co jsi nepochopil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:41 R Muž romant [27987] Re: deck
Nedělej nic a jenom vzduchuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 18:20 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – nálevník
Nemužu se zbavit nálevníka... Pomuže, když vše vymeju a vyvařim? Sice nemam chemii moc rád, ale je něco, co by nálevníka zlikvidovalo? Šetrně k rybám a rostlinám. Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:30 R Muž romant [27987] Re: deck
Nědělat nic, jenom více vzduchovat, nekrmit, vodu neměnit, filtr nečistit, dno neodkalovat, bude to s největší pravděpodobností nálevník.
Edit: Do zhasnutýho akva posviť baterkou a měl by bejt vidět pohyb, to bude definitivní určení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: peter3103
Fotka k příspěvku No budu rosvicet dýl, protože koukám do AQ do noci. Všude čtu, že to nedělám správně, ale ráno vypadnem do práce a vrátim se večer... Musim nastavit ten časovač, snad to tim bude.

No myslin, že na té fotce nic vidět neni. Když se kouknu lupou, tak tam plavou částečky a vzduch to neni. Rosvítil jsem až ve 13h a zhasnu tak ve 20h. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 02:20 peter3103 Re: deck
14 hod a viac WOW ! to je fakt moc nieje dovod neviem kolko tam mas rastlin a ake druhy .... ale je to moc rozne rastliny sa v istych hodinach zatvaraju takze sa to da pekne odsledovat kolko im staci a potoj je naozaj uplne zbytocne svietit.max co tak mozes spustit s takym svietenim su rozne riasy a sinice.a tak isto ani rybkam to nieje asi jedno.vacsinou sa uvadza priemerna doba svietenia cca 12 hod co je tiez dost individualne.moj nazor je ze do 10 hod bohate staci kludne akvarka funguju aj pri 8 hodinovom svieteni.nikto ti tu nemoze presne napisat tolko sviet a toho tam tolko kvapni a akva bude ako lusk.takto to nefunguje.najdolezitejsie je akvarko sledovat a podla toho sa riadit. svetla su rozne zalezi kolko luxov je v akva myslim svietivost ako vysoko je svetlo umiestnene..... ale toto ti nepomoze max by ta to plietlo. kazdopadne by som isto riesil dobu svietenia stiahni to teraz aspon na 6 hod rastliny to ustoja a akva to moze max prospiet.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 02:09 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: peter3103
Do zelena je jen voda, jinak nic. Svítim hodně, musim to omezit. Tak 14 i víc hodin. Mam v plánu nový časovač( tenhle je moc hlučnej, tak ho používám, jen když nejsem doma) Zítra pošlu foto, ale asi na tom nebude nic moc vidět. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 01:59 peter3103 Re: deck
nie piskorky to isto nesposobili. a nemas preco otravovat isto nie.sme tu na to aby sme si pomahali. co sa tyka sinic mozu mat rozne formy.dlhe vlaknite ako riasy alebo cele zelene akvarko taktiez zelene povlaky na hladine... kedy to zacalo. zaujmalo by ma viac infa okolo svietla v akvariu doba svietenia.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 01:49 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: deck
No já nevim, píšou o zelenym povlaku a tak a to nemam... Když tak přemýšlim, kdy se začla dělat, tak jediný mě napadá, že jsem dal do akva dvě piskořky. Někdy je vydim vyhrabané z písku, tak jsou naživu. No je to asi blbost. No nechci už takhle pozdě otravovat až na Slovensko X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 01:37 peter3103 Re: deck
niesu sinice ako sinice ale kazdopadne by som si kukol toto vlakno. rybicky.net/forum/4641-sinice… podla toho co citam by sa mohlo jednat o sinice ake ani nemuselo.vo vacsine pripadov hra rolu svetlo. takz.zatemnenie nadrze ale moze to spustat opet viac faktorov nepomer cocka vela fosforu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 01:23 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: peter3103
No nevoní jako v druhém AQ :-( Jestli je to tak, tak co s tim? Dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 01:19 peter3103 Re: deck
no tak tym padom to ide smer sinice.voda ma aj istu ,,aromu'' ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 00:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariazákal
Včera jsem se tady bavil o mléčném zákalu s romantem a peter3103... No ale dnes koukam, že když je zhaslé AQ, tak ten zákal je spíš do zelena. Vzal jsem vodu z AQ do sklenice a je zelený. Mam černé pozadí, tak vypadá mléčně ne Muže to za to třeba Šípatkovec, kterému se rozkladaj listy? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 16:06 peter3103 Re: romant
Romant plne suhlasim pivo X-)

Taktiez vela ludi je v tom ze ked pri zabiehani akvaria naleju carovne vodicky zlta flaska s cervenym vrchnakom tak ze voda bude kristalova bez zakalu. Nie nitrifikacne bakterie tam naozaj niesu pretoze tie by ani bez kysliku neprezili. Je tam len latka ktora je kvazi ako ,,krmivo´´ pre nitrifikacne bakterie. cize moze podporit vyvoj nitrifikacnych bakterii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 16:03 R Muž romant [27987] Re: peter3103
O zakládání akva zde nepadlo ani slovo, ale nebudeme se v tom dále vrtat, to by jsme tady diskutovali ještě zejtra a bylo by to stále vo tom samým a finále je, že každý akvo je jiný a záleží na spoustě faktorů. :) ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:56 peter3103 Re: romant
Ano berem ale je to otazka zabehnutia akva. Priklad zalozim akva pride nalevnik a ja budem menit vodu. Myslim ze celkom zbytocne :-D Ono tam zohrava viac faktorov ja zase menim castejsie vodu ale v mensich davkach. Ono najlepsie je akva sledovat a podla toho sa riadit ako strikne menit podla toho ako ludia pisu na webe. Treba to prisposobit kolko je v akvarku ryb rastlin ake velke je akva..... takze toto co piseme je dost indivinualne :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:52 R Muž romant [27987] Re: peter3103
No, já teda mám zkušenost jinou. Ani častý a klidně i denní výměny poloviny vody v akvu týden trvající mě nikdy nálevníka nezpůsobily, ale ten řetěz událostí, to už je jiná píseň a vono se to potom na ty výměny svede, leč příčina je někde jinde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:49 peter3103 Re: romant
Romant ano precital som si to a zle som to napisal prepac. Myslel som to tak ze ked niekto casto meni vodu a hlavne velke mnozstvo vody tak to moze spustit mliecny zakal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:45 R Muž romant [27987] Re: peter3103
peter3103 napsal:... Stacia caste vymeni vody a hlavne velke vymeni vody a zakal moze byt na svete. Tohle je to co mě vadí a z čehož vychází, že za to může i jenom samotná intenzivní výměna vody. ;-) S ostatním problém nemám, to jak to popisuješ, to je klasickej řetěz událostí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:39 peter3103 Re: romant
No neviem pri hlbkovom odkalovani velkej vymene vody a vycisteni filtracie je zakal mozny. Nevravim ze je to pravidlo ale to opet zalezi na tom v akom stave akva je (pocet rastlin...)

Edit: Ved schvalne preco sa nedoporucuje pri odkaleni s velkou vymenou vody a hned pritom vycistit filtraciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:37 R Muž romant [27987] Re: peter3103
S tou příčinou sváděnou na výměny vody nesouhlasím, se zbytkem možných příčin ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:34 peter3103 Re: deck
Niet zac ale pokial su vo vode 12 rokov nevidim v nich problem. Skor by som povedal ze bude problem bud filtracia alebo zasahhy v akva. Stacia caste vymeni vody a hlavne velke vymeni vody a zakal moze byt na svete. Tazko povedat nitrifikacne bakterie su v dne filtry.... taktiez zalezi aky je objem filtra ako casto je cisteny ale predpokladam ze ked je filtracia cistena tak vo vode s akva a nie pod kohutikovou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: peter3103
Kořeny mam z potoka, ale jak jsem psal, už dlouho (asi 12 let). Vše bylo pořád bez problému až do teď i když jsem nic neměnil. Asi vyndám ty kořeny a dám je samotný do karantény a uvidim, co to udělá s vodou. Romant, Peter3103 děkuju za rady. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:13 R Muž romant [27987] Re: deck
Několik dní nekrmit, vodu neměnit, filtr nečistit, dno neodkalovat, prostě nedělat nic, jenom bych přidal více vzduchování, neb je možný, že je to nálevník a to je zdatnej spotřebitel kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:12 peter3103 Re: deck
Dovodov preco sa robi zakal moze byt naozaj vela, ci uz je to problem pri nitrifikacnom procese, nalevnik, problem s filtrom, korene ktore zacinaju uvolnovat hnylobu... Stava sa to napr u znamych korenov s oznacenim driftwoof pre tych co budu opet nesuhlasit prikladam rovno video www.youtube.com/… treba akva odsledovat ale pokial sa casto meni voda a su velke zasahy do dna niet sa co cudovat. Taktiez to moze sposobovat vyziva v dne pokial sa bude uvolnovat do vodneho stlpca. Casto to sposobuju vyhrevne kable v dne. www.youtube.com/… www.youtube.com/… ale tazko povedat pokial to clovek nevidi takze ako pisal romant fotka by sa mohla celkom fajn hodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:04 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: romant
Bohužel momentálně foto nemužu nahrát :-( Je to lehce mléčný zákal. Ryby jsou OK, zákal jim vubec nevadí. Filtr meju ve vodě z AQ a teplotu mam 23-24°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:58 R Muž romant [27987] Re: deck
Fotka nádrže by se šikla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria – mléčný zákal
Začal se mi dělat mléčný zákal v zaběhnutym AQ. Nepřekrmuju, pravidelně odkaluju a dělám částečnou výměnu vody. Dno je zaběhlé už pár let. Napadlo mě, jestli to nemuže být kořenama, už je tam mám taky pár let. Mužete někdo poradit? Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 08:22 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: Ičin
z Brna nejsem :( ani tam mit v blizke dobe cestu nebudu. ale moc dik za nabidku ;)
jsem z vychodnich cech (HK)
Prave ze tam chci dat naky kytky, aby napravili tu kalamitu a pak je necham zkrmit rozzureny

Re: romant

jeste musim nachytat ty dafnie :-D asi se u vas stavavim zitra X-) a pak se na to vrhnu...
Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 06:07 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: edgemaster
napiš odkud seš a někdo se snad najde kdo něco nabídne. pokud bys byl z Brna tak mám týdně půl kýble pistie a okřehku. a jako záložní zdroj zeleného krmení je to taky fajn :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:29 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: edgemaster
Mi jsme s kytkami taky experimentovali a nakonec jsme došli k závěru, že nejlepší jsou zaručené vysavače živin, které rostou jak zběsilé a jsou tolerantní vůči změnám. Takže v Akva máme pouze nenáročné druhy a nějaké podobné problémy máme pryč ....
Jediná nevýhoda je větší nárok na údržbu, protože kytky rostou jak z vody a je nutné je častěji probírat, stříhat, upravovat, viz. Sagittaria v našem profilu ... palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:27 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Tak pane, pojďme to udělat následovně. Vyměň co budeš umět vody, dej pořádnou dávku dafnií a akvárko na 2-3 dny totálně zatemni, ale fest. Zapoj přídavný vzduchování a dej do filtru nějakou filtrační vatu, aby se tam ten eklhaft zachytával a za ty 3 dny se ozvi, jak to vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:21 Muž edgemaster [0] - Afrika
Ahoj Sonetko, diky za zapojeni do diskuse. Ano, naky kytky rozhodne koupit planuju. A tak nejak pocitam s tim, ze to bude i prikrm :-D Bohuzel jsem tu zatim od nikoho nic nesehnal a do akvaristiky se mi nechce kvuli snekum... Myslim ale, ze kytky uz jsem tady s nekym resil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:11 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: romant
Myslela jsem to tak, že by bylo dobré se zaměřit na odstranění výživných slože ve vodě, pak by s předešlo podobným překvapením .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:05 R Muž romant [27987] Re: sonetka
Tak je to Afrika, to bych nepranýřoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 22:03 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: edgemaster
Hmm koukám bez kytek, to je malér, pokud člověk nespaluje vyživené látky, tak se vždy nějaký strávník najde ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=801