Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zákal vody

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Zákal vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:17 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Lucik20
Neměnit vodu dokud zákal neustoupí a pak měnit vodu jen částečně...1/3 objemu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:14 Lucik20 Re: wladys
To je pravda. Já mám o ně fakt strach, že mi poumíraj.. Takže říkáte neměnit vodu, vzduchovat, což teda u mě znamená kooupit vzduchovač a nekrmit??? Jak dlouho nekrmit a jak dlouho neměnit vodu?? A není to třeba osvětlením?? Možná je slabé..

Ony se mi do toho ještě otírají parmičky o břidlici.. ale to už jsem to s někým řešila. Musím koupit testík na dusitany, případně čpavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:11 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Sid
Spíš ji bude dělat problém,koukat do zakalené nádrže a vydržet neměnit vodu..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: wladys
Předpokládám, že hodně vzduchovat půjde Lucik20 snáz, než třeba týden nekrmit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:03 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Sid
Ještě bych doporučil hodně vzduchovat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 12:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Lucik20
S největší pravděpodobností jde o zákal způsobený přemnožením bakterií a následně nálevníků, který je v nově založených akviškách běžný.
Pár dní nekrmte a také neměňte vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2008 11:43 Lucik20 – Mléčná voda???
Ahoj všem. Jsem začínající akvaristka a potřebovala bych poradit. Nově jsem si založila akvárko a doma máme hrozně tvrdou vodu. Ze začátku to bylo dobrý, ale teďka je ta voda jakoby mléčná a nevím, jestli je to tím, jak se tam sráží ten vodní kámen, nebo něčím jiným. Prosím poraďte, jak postupovat, abych se dopátrala k příčině.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 18:02 Muž navik [908] - SumciRe: Proky
Můžu se zeptat co tě vede k používání umělohmotných rostlinek??? To je chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:21 Muž Proky [3] - CichlidyRe: Usine
To Václav: Ryby tam ještě nejsou, je to nově založené. Chci je tam dát až po zaběhnutí celého akva + filtru /cca 3 týdny/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:19 Muž Proky [3] - CichlidyRe: navik
Zatím jsem to tam nedával. Vložil jsem tam teď akorád novou umělou rostlinu, takže se rozvířilo dno a písek se okamžitě rychle usadil a nebylo to vůbec zakalené, takže je to zřejmě opravdu nálevník. Nene, ve dně je jen písek, žádná hlína :-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:17 Usine Re: Proky
Nic se neboj ono se to usadí, akorát to bude chvíli trvat. :-) Pokud tam nemáš ryby a nekrmíš tak nálevník nemá šanci. Takový písek jsem měl taky, jediná jeho nevýhoda je že při odkalování utíká pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:15 Muž navik [908] - SumciRe: Proky
Nitrifikační bakterie netřeba kupovat. Zatím tam nic nedávej, dokud se to nevyčistí (tím přípravkem bys ten zákal taky mohl podpořit) - při tak masivním přemnožení jim musí dojít živiny - pokud jsi do dna nenasypal nějaké nesmysly, jako např. hlínu. Filtruj dál přes jemnou vatu a vyčkej.
Jinak jestli je to dnem (jemným pískem) vyzkoušíš jednoduše - rozviř vodu nade dnem a pokud se zákal podstatně zhorší, je to jasné.
Nálevník je ve vodě, takže rozvíření dna by nemělo intenzitu zákalu významně zhoršit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 16:01 Muž Proky [3] - CichlidyRe: navik
Ahoj, v písku problém asi opravdu nebude, protože je to opět o něco zase čistčí. Koupil jsem dneska nitrifikační bakterie tak jsem na to zvědav. Bohužel UV lampu nemám a nikoho neznám kdo ji má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 15:23 Muž navik [908] - SumciRe: S + Geri
No já bych viděl problém spíš v biologickém zákalu (nálevník), i hodně jemný písek by sedimentoval rychleji než dva dny.

Prokymu: Pokud máš někoho známého s UV lampou, zkus ji zapojit přes čerpadlo, stav by se měl lepšit podstatně rychleji s dobrou filtrací.. Jinak to odezní během pár dnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 12:52 Muž Geri [29] - SkaláryRe: proky
JO taky mám ten pocit že jemný písek se pořád bude vířit a pořád zlobit, co teprve až nasadíš rybky a začnou rejdit, zkusi filtrovat přes jemnou filtračný vatu. Sám nevím, nemám zkušenosti s takhle jemným pískem v aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 11:20 S Re: Proky
Příteli,nechci Vás moc zlobit,ale jemný,bílý písek na dně Vás bude zlobit stále a stále a stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 11:13 Muž Proky [3] - CichlidyRe: mch.sokolov
Fotka k příspěvku Tak ráno jsem kuknul na akva a je to daleko lepší teďkom, jde vidět dokonce už i pozadí :-). Na fotce to nejde ani tak vidět, ale je to lepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:49 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Proky
pokud už máš založený akvo,měl bys mit ty serepetičky kolem:-) odkalovač ti radit nebudu,páč na netu jich jsou desitky,já mám ze dvou jeden a vyšlo to na cca 120kč a jsem nadmiru spokojen:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:47 Muž Proky [3] - CichlidyRe: mch.sokolov
Ještě jsem odkalovač nekupoval, nebyl zatím důvod. Zkusím se poptat jaký na takovou zrnitost nebo víš o něčem který odkalovač by to zvládl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:45 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Proky
ampulárie je šnek.. rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni a odkalovačem,ale zase záleži jakej máš,páč tuhle zrnitost pisku běžný odkalovače nasajou do kýble..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:40 Muž Proky [3] - CichlidyRe: mch.sokolov
Fotka k příspěvku Ahoj. Už mě napadá jedině kal z písku a asi to tak bude. Jak jsi to prosím odkaloval? Normálně odkalovačem? Co jsou prosím ty ampulárie?
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 19:36 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Proky
pokud to je kal z pisku,tak jedině odsávat,měl jsem podobnej problém,když jsem napouštěl stěnu,tak jsem ji plnil od vrchniho akva a z něj hadicema do spodnich:)a všechen kal a i když jsem 100kg pisku pral snad 6 hodin:-Dtak ve spodnim jsem měl 3 dny zákal jak prase,takže snižit průtok na minimum je na mistěano a nechat to sednout a buď odkalit a nebo nasadit ampulárie,celkem mi to zabralo,já dělal oboji a když odkaluji,tak po cca půl roce stále odkaluji jemnej prach,ale dá se to bez problému X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 15:01 Muž Proky [3] - CichlidyRe: mch.sokolov
Myslíš, že bych měl omezit průtok filtru? Trošku mám pocit jako by se tam něco honilo, ale v te bílé vodě nejde toho moc vidět :-(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 13:25 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Proky
a je to nálevnik?neni to spiš prach z pisku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 12:48 Muž Proky [3] - CichlidyRe: Xmacala
Fotka k příspěvku Ahoj. Myslíte si že když přidám do nově založeného akva i vnitřní filtr, že mi pomůže rychleji odstanit "mléčnou vodu" nálevníka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2008 02:39 Xmacala Re: Proky
Za 3-4 dny to mas v poho.To je fakt normal.Hlavne nemen vodu.Ja kdyz zakladal akva, tak jem tam tu vodu normal chrstl primo z kybla.palec no to jste meli videt ten zakal. nebylo tam videt ani na 2cm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:42 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Proky
obyčejnej nálevník,vůbec to neřeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 22:28 Muž Proky [3] - CichlidyRe: sportsmen
Písek jsem propral několikrát a důkladně, zrno je 0.3 mm. Je to stále jakoby "mléčná voda", v akvárku to vypadá jako kdyby tam byla "mlha nebo nějaké páry", ale to je zřejmě od toho jak se to filtruje. Filtraci mám zajištěnu vnějším filtrem Tetra Tec 700 a vzduchuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2008 14:31 Muž sportsmen [62] Re: Proky
nevim jake s tim mate zkusenosti ostatni ale podle meho je to tim ze jste nedostatecne proprali pisek, tudiz jste malo odstranili jemne castice. Usadi se to vzdy jen zalezi na kvalite proprani,nekdy to trva nekolik dni jindy jen par hodin,ve take zalezi na hrubosti pisku (sterku). Je to typicky jen po zalozeni noveho akvaria. Nezbyva nez si dat poradnou praci s propranim pisku a pak uz jen cekat az se to usadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 19:10 Muž Diego [72] Re: Proky
tak já jsem dnes také založil akva a má také ten samý zákal,ale v mém případě se ztratí do 2. dne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 18:57 Muž Proky [3] - CichlidyRe: Štěpán
Nechám tomu volný průběh, akvárko je založeno jen 4 dny tak doufám, že to bude brzo OK a bez kalné vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2008 13:13 Štěpán Re: Proky
Raději to z toho akvária odfiltrovat, naopak bych ještě prohrabával dno aby se toho z akvária dostalo co nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 23:10 Muž spooky [11] - AsieRe: Štěpán
No podľa mojich osobných skúseností sa normálne vata použiť nedá. Skúšal som to a prietok cez ňu bol tak minimálny, že to by vôbec nešlo.
Inak zákal po založení akva je absolútne normálny. Mne sa to upravilo cca. po 14 dňoch. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 17:33 Štěpán
Ze začátku se vyplatí dát do filtru nějaký velmi jemný filrační materiál (filtrační vatu?) na odfiltrování toho jemného zákalu.

Dala by se krátkodobě použít i normální bavlněná vata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2008 15:33 Muž Proky [3] - CichlidyRe: Diego
Snad se to zlepší a bude všechno čísté, vpuštění ryb stejně plánuji až tak za 3 týdny.
Edit: Jen mě napadlo jestli bych neměl vypnout filtr aby se to usadilo a pak ho zapnout?!?
Možná je to blbost, jen mě to napadlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 15:30 Muž Diego [72] Re: Proky
To je pro nově založené akvárka téměř typické.Takže se to zlepší samo,sám bych to nechal jak to je. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2008 15:28 Muž Proky [3] - Cichlidy – Čistá voda
Fotka k příspěvku Ahoj.
Ve čtvrtek 14/8/2008 jsem založil nové akvárium pro Tlamovce. Při pohledu zepředu do akvária vypadá všechno v pořádku, že voda je naprosto čistá, ale jakmile se podívám zboku akváriam tak nejde vidět na druhou stranu. Zdá se mi to jakoby zakalené. Nevíte náhodu jestli je to tím, že akvárium je založene jen 2 dny. Mám použít nějakou chemii? Filtrace je zajištěna vnějším filtrem Tetra.
Pokud jste někdo měli podobný problém, poraďte mi prosím.
Díky Martin
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 23:47 Vari
Lon Mix není žádnej zázrak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 20:12 artognov – Re: Yirka
Taky mam na tohle podezření mam taky krmím vločkovým (LON MIX) a dnes jsem to sledoval po krmení to bylo dost horší. Asi zkusím jiné krmení nebo značku a uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 16:40 Muž Yirka [9126] – Re: artognov
Praktikuju takřka identicky s Voloďkou a asi 2x jsem zjistil slabý zákal po krmení mraženými patentkami. Nemůže to mít spojitost s krmením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:59 Žena Voloďka [59] - Tetry
Zkus toho vyměňovat míň a den odstátou vodu....za to nic nedáš! Třeba to pomůže ;-) Já jsem dřív taky měnila docela dost a měla menší zákaly. Nyní měním vodu a odkaluji najednou tak 1krát za 3týdny cca 30% vody. Je to víc než jsem Ti doporučila, ale když už tak měním méně často, tak měním víc vody. Kdybych to dělala jednou týdne (což mě nikdo asi nedokope), tak měním méně vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:51 artognov – Re: ghostik
já měním 80l u 230l +/- nálevníky tam moc nemívám a když tak druhý den jsou fuč. Spíš si myslím jestli to nebude těma rybami? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 11:35 Muž ghostik [81]
Ahoj
neni 40% moc ? Ja s odsatim dna a vycisteni predfiltru vymenim u 200l AQ maximalne 50litru a uz se mi to zda dost. 40% je defakto polovina akvaria kdyz odectu pisek a dekoraci.
Jinak co jsem mnel ja zakal tak jsem si ho asi udelal sam kdyz jsem tam nalil pri vymene odstatou vodu co stala 14dni uzavrena v barelu v koupelne. Hned druhej den zakal a kdyz jsem koukl na zbytek vody v barelu tak tam byl taky :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 10:04 artognov – Re: Voloďka
nálevníci mě taky napadly, ale ty jsem měl a vypadaly malinko jinak, krmím jednou denně a vodu měním jednou za týden cca 40%. si teda koupím vzduchovací motorek ano. No uvidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:35 Žena Voloďka [59] - Tetry
Hm...takže nálevníci. Ty se dělají když je nezaběhnuté akva-když mají novou čerstvou vodu. Neměníš víc vody než je normální? Mělo by se měnit cca tak jednou za týden či 10dní tak 15-20% vody. Méně krm, tak jednou za dva dny a vzduchuj...mělo by to pomoct hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:11 artognov – Re: Voloďka
takový jemný bílý, v menší míře jak dřív ( rybicky.net/forum/6090 ) ale nejsilnější je v podvečer. cca kolem 8 pak AQ "usne" a zákal docela rychle mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:04 Žena Voloďka [59] - Tetry
Podle mne přerybněno nemáš...a jakej zákal to jako je? Jakou má barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2008 09:02 artognov – Malý dotaz k mému akva
Tak jsem si za poslední dobu povšimnul jedný věci. Ráno když koukám do AQ tak je voda jak křišťál ale večer co přijdu domů je vidět malý zákal. Myslím, že to souvisí z aktivitou ryb. Moje otázka tedy zní myslíte, že mam přerybněno? ( rybicky.net/nadrze/2777 ) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 17:18 MESTEK Re: rolandmynar
podle mě je to koupě špatného mechu,koupil jsem ho ve špatné akvaristice jako koupi a doma jsem ho měl vyprat a když jsem z toho vytvaroval plochu a tal hned do vody tak z toho začlo ihned vytékat hnedě zakaleniště a zamořilo mi do doted všechnu vodu.Zkouším přípravek "CLEAR AQUA" - vodička od firmy Dajana Pet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 13:02 rolandmynar Re: MESTEK
Jaký je to zákal? Pokud to nejsou sinice, tak to budou nálevníci, kteří se přemnožili v důsledku přemnožení bakterií kterými se živí a tomu výměna vody nijak neuškodí, ale asi taky nepomůže. Nic bych s tím nedělal, ono to zmizne během tak 3 dnů pokud nebudeš vůbec krmit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [35] 36

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 19314x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15415-zakal-vody-?od=1701