Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:15 Muž Rounce [30]
tak už nebarví tak jak na začatku ted je voda mírně hnědá tam kde je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.09.2011 21:06 Fredy
Jenom taková malá poznámka k tématu. Já jsem koupil kořen v Hornbachu. Doma jsem ho pořádně opláchl vřelou vodou a barvil jako blázen. No nic šupl jsem ho do akvárka k sladkovodním žraločkům /sumečkům/ a voda okamžitě zabarvená. Tak jsem začal častěji měnit vodu. Ze začátku to bylo fakt moc, ale postupem času se mi to začalo líbit. Ta barva vody + osvětlení, fakt paráda. Co čert nechtěl kořen už pomalu nebarví, voda je čím dál čistější a už to není ono. Teť zase přemýšlím jak tu vodu nějak nechemicky zbarvit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2011 21:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Ideální je kořen na delší dobu namočit a zatížit někam kde nebude překážet, například do sudu/kýble na zahradu. Vodu občas vyměnit. Klesnout by měl brzy, ale barvit může hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 20:55 Muž Rounce [30]
zdravím na akva burze jsem si koupil kořen ale neustále plave a barví vodu nevíte jak to vyřešit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.09.2011 11:58 Žena xifuškaAda76 [3] Re: romant
Děkuju moc,tak teď abych si šla uvařit kafe a šla to všechno pořádně pročíst ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:52 R Muž romant [27987] Re: xifuškaAda76
Nedělat nic a ono to čsem zmizí, tohle vlákno je podobných dotazů a odpovědí plné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 11:50 Žena xifuškaAda76 [3] – Plíseň na kořenu?
Hezkou sobotu všem!Můžete mi,prosím,někdo poradit?Zakládáme už naše druhé akva(nějak se nám rybičky přemnožily ano ) a koupili jsme kořen v klasické akvaristice.Vyvařovali jsme ho snad 3 hodiny ve slané vodě a po umístění do akva se na něm utvořily bílé chuchvalečky a vypadá to jako plíseň :-( Bublinky to nejsou.Můžete poradit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 15:08 Muž Landvir [57] Re: Mrakoplash
Díky za odkaz.. ted se mně taky hodí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 10:41 Žena petulinakk [2016] Re: romant
Děkuji, skvělý článek, zase jsem o něco moudřejší :) Už jsem nějaké info našla i zde, pro příště začínám s pročítáním tématu od konce, ne od začátku! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 10:24 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Podívej se třeba na tenhle článek, taky se o různých plísních na kořenech tam píše.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 09:40 Žena petulinakk [2016] Re: Mrakoplash a romant
Díky, ano napadlo mě že to tu mohlo být probírané, ale při počtu příspěvku v tomhle vlákně (momentálně 33 stran) mě napadlo že mi dřív ten kořen shnije než se tím prolouskám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 09:09 R Muž romant [27987] Re: petulinakk
Tohle vlákno je podobných dotazů na toto téma pěkně zaplněný, takže při trošce hledání a čtení je otázka zbytečná. Jenom zkráceně, netřeba dělat nic, až tam přibudou živočichové a akvárko začne normálně fungovat, tak to co je teď na tom kořenu zmizí samo. ;-)
EDIT: Mrakoplash byl rychlejší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 09:07 R Muž Mrakoplash [1776] Re: petulinakk
podívej se na pár starších příspěvků v tomto tématu. Odpovědí už tu jsou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 08:59 Žena petulinakk [2016]
Dobrý den, čerstvě vložený kořen se po pár dnech v akva pokryl vrstvou jakoby slizu, nevíte co to může být, a co s tím?
Měl by to být snad vinný kořen (koupený v Hornbachu, popisek grape wine), předtím byl cca týden ve vodě v kýblu aby klesnul a nic na něm nebylo. Akva je čerstvě založené, cca 2 týdny, osázené, zatím bez ryb. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 14:55 akvaristacz
teleport napsal: tak tady je fotka toho korene
... podobné "zaplísnění" je u těchto kořenů zcela normální. U malých zmizí do 14 dnů (je vhodné při odkalování to hadičkou odsát). U velkých to může trvat až měsíc. Ani s více jak 60 cm velkým kořenem jsem se nesetkal s delší, než uváděnou měsíční dobou, než to zmizelo.
Ničemu to nevadí, je to jen esetická záležitost. Ostatní bylo tady uvedeno a rozhodně bych jej nevařil.

Pokud by někdo měl zájem o větším množství, máme teď na skladu balíky kořenů po 5 kg ( www.akvarista.cz/… )! A nebo můžete koupit v našem eshopu, případně budeme je mít už tuto neděli na burze Ryby a rybičky v Praze na Pankráci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 14:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
kdyz uz vyvarit, aby prestal barvit, tak pouzit co nejmekci vodu (usnadnuje to vyluhovani)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 09:48 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Losky
Tyhle bludy vypusťte z hlavy... ;-) Tyto kořeny už nějakou dobu nabízím a mám je i v akváriích, takže časem plavat přestanou, stačí je lehce zatížit. Když by chytily nějakou plíseň, houbu, povlak, tak to neřeště-něco odsajte hadičkou, strhněte kartáčkem, některé druhy šneků, krevet a ryb si na tom rády pochutnají...A na odstranění zabarvení vody je mnohem lepší vložit do filtru či akvária aktivní uhlí či sorbční medium typu Purigen, za dva dny máte vodu jak křišťál.

Tím že kořen vyvaříte ve slané vodě si ničím nepomůžete, naopak to barvení se pak může zesílit a navíc si dřevo nacucáte slanou vodou a sůl se pak uvolňuje do vody, což některé druhy rostlin nemají rády(viz. Microsorium, tomu z toho černají listy...) :-)

PS: Finger wood,Amano wood, Red Moor vše jsou to kořeny čajovníku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2011 09:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nikdo teda netuší, z čeho je ten Amano finger wood od akvaristik.cz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:34 GP Re: Danila
tak co treba vyvarit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Danila
jednou plavat přestane :-D v tom připadě může zůstat zatíženej bůhví jak dlouho, lepší než ho věčně vyvařovat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:31 Žena Danila [4489] - Sumci
katterinecka napsala: můžeš na něj položit kámen nebo ho přivázat zespodu, časem přestane plavat každej kořen

Dobrá rada, ale je fakt, že máme jeden kořínek cca metr na metr a ten mrcha plave už pět let:-) právě se nad ním Zikouš vzteká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 17:01 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Nechal bych ho v nějaký nádobě s vodou, mimo akva a tu vodu pravidelně měnit a čekat až se jak píšeš odbarví. Otázkou ovšem zůstává, jak dlouho to odbarvování bude trvat, to může bejt běh na hodně dlouhou trať. Nebo ho můžeš necht někomu do nějakýho amazonskýho biotopu a on Ti za něj bude ještě vděčnej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 16:29 Muž Raeda [4] - Živorodky – Kořen co nepřestává barvit
Zdravím. Kořen, který mám už od vánoc mi stále a stále barví.. myslel jsem že už byl vyvařen, protože byl ze supermarketu a můžu ho tam po pár koupelí hodit jenže ted mám akvárko jak po válce..Když mi došlo, že už nemá cenu jen měnit vodu jsem ho vytáhl, umyl hodil do hrnce a posolil.. to jsem opakoval několikrát a furt barví.. Teď mě zajímá jak ho "odbarvit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 21:03 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nevím, jaký je ten finger wood. Ale byl docela drahej. Už jsem ho přidělal na vlasec a na přícucky a je pod vodou, tak snad brzo se umoudří. Z jakého druhu je ten Amano Finger wood?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
pochybuju že by zrovna finger wood nejak extra barvil, navíc dohněda zbarvená voda není nic špatného, dělá to dobře rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
Proč myslíš? Všude jsem četl, že se tím zbavíme velkého zabarvení vody a prý se i dříve potopí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
je to docela zbytečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:32 Muž Vstrom [82] - Malawi
to provedu, ale mám ho nějak vyvařit a případně mám tam nasypat sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:18 Fugee
Stačí ho zatížit nějakým kamenem, přivázat nití, gumičkou, nebo vlascem.

EDIT to katterinecka: kruci, ty jsi fakt rychlík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Losky
můžeš na něj položit kámen nebo ho přivázat zespodu, časem přestane plavat každej kořen
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 20:15 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, koupil jsem na www.akvarista.cz kořen Finger wood a hodil do nově založené nádrže. Kořen samozřejmě plave. Mám ho preventivně vyvařit? Kdyžtak mi poraďte jak dlouho a kolik té soli. Děkuju moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 11:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: teleport
NO, to sou asi houby. Možná bych to z estetických důvodů hodil někam stranou do kbelíku. Příště si ho radši vemte z přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:51 Muž teleport [3] Re: Johan
Fotka k příspěvku tak tady je fotka toho korene
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: teleport
Ne, jiné kytky v nádrži být můžou. Na kořenu to asi bude nárůst bakterií a hub, které se živí organickými částečky na kořenu. Až je sežerou, vymizej (bez fotky, ale těžko říct). Jejich výskyt na kořenu akváriu a jiným rostlinám prakticky nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:21 Muž teleport [3] Re: Johan
a muzu mezitim mit v nadrzi ostatni rostliny neprenese se ta plisen z kmene teda pripada mi to jako plisen na ostatni rostliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 10:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: teleport
Počkal bych měsíc, než zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 08:19 Muž teleport [3] Re: Kusma
muzu v teto forme obrany korenu na nej dat javsky mech ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 22:01 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: teleport
je to zjednodušeně řečeno "obranná funkce" kořene, nemusíš mít absolutně žádný strach... sám ho mám také a povlak mi zmizel během týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 21:55 Muž teleport [3] Re: Voloduson
to jsem si oddych hele a nemuze to nejak ponicit koren
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 21:52 Voloduson
Je to tu v nekolika vlaknech reseno... Bily povlak na techto korenech je normalni, zmizne sam asi do dvou tydnu... Pokud se ti extra nelibi, davej ho pryc rucne... Nebo nasad sneky... Nektere mensi ampularie si na tom pochutnaj... Ale jak sem psal, zmizne to samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 21:40 Muž teleport [3] – Koren Amano wood a bílá plísen
koupil jsem korena dal do akva a za dva dny se na nem objevila bila plisen setkal jse s tim nekdo co ted s tim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 22:26 Muž Rounce [30]
já sem si to vyřešil jednoduše prostě sem obědnal kořen aj s rostlinou a je vystaráni taky sem zkóšel neco najít v lesu a bohůžel nic

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:48 S Muž invalida [3881]
Moucha napsal: vypada to na ruduchu, nerozlozena organicka hmota, poradne vydrhnout ten koren, zkontrolovat funkcnost filtrace, zkontrolovat jestli ti neco nezveda detrit ze dna a nezanedbavat udrzbu akva

<a href="http://rybicky.net/clanky/480-rasy" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/clanky/480-rasy</a>


Trošku nechápu proč musí detrit jenom ležet................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:11 S Muž invalida [3881] Re: uchoLV
Akát mám v akva skoro 25 let...pravda UŽ JEN TENKÁ DĚROVANÁ SKOŘEPINA KAŽDOU CHVÍLI KUS odpadne(sorry caps) ale mám ho i v jiných nádržích..já problém nevidím ano Jinak toxiny jsou hlavně v lůžkách květů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 10:44 Johan Re: uchoLV
Že by se tvrdilo, že je pro ryby nějak nebeznečný, se mi nezdá. Asi bych dal na rady těch, kteří ho mají v akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 07:02 Muž sat [0] – koren decor wood
Zdravím ve spolek, koupil jsem si v akvaristice kořen Decor Wood, již 5 dní jej koupu a průběžně drhnu, včera jsem si všiml, že v jednom místě kde je rozpraskaný to vypadá jakoby byla uvnitř vrostlá nějaká houba. Kořen jsem vyndal z vody, nechal jej do rána na suchu a vyrašila na něm spousta bílých teček cca 1mm velkých, jakoby houba, nebo plíseň, jde to bez problému omýt. Dokud byl pod vodou nic na něm nerašilo. Máte někdo s něčím podobným zkušenost? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 17:56 Muž uchoLV [7] – koreň agátu
Narazil som na fórach (ako väčšinou) na dva rozdielne názory na nebezpečnosť agátu pre ryby. Jedny vravia bez problému - druhý ani za svet... Našiel som totiž krásny vyhnitý suchý koreň a neviem či do toho ísť. Nejaké bližšie info= koreň má asi 3-4kg ,do 230 l akvaria s úhormi... je to riziko ,alebo sa toxicita agátu preceňuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 11:43 Muž JuraH. [5] – a
Ani nevím poslední dobou je to špatné, ale teď se o to začnu pravidelně starat.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: JuraH.
jak často meníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2011 15:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraH.
vypada to na ruduchu, nerozlozena organicka hmota, poradne vydrhnout ten koren, zkontrolovat funkcnost filtrace, zkontrolovat jestli ti neco nezveda detrit ze dna a nezanedbavat udrzbu akva

rybicky.net/clanky/480-rasy

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=1351