Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.01.2013 11:29 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Kdyby se mu nelíbil,tak ho vyhodí bez ptaní :-) já bych si ten můj nechal, mě se líbí moc,ale musel sem z čiště praktických důvodů.. Samozřejmě je to každého věc. A když už vytáhnout,tak go poslat dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2013 00:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
Hele hele, nenabízel ty jsi tady tuhle taky kořen, který se ti nehodí do akva? Hm? Jestli se mu kořen nelíbí, ať ho dá pryč... ale určitě ne vyhodit, ale nabídnout, určitě by spoustě lidí udělal radost... je to krásný kořen. Ale každý má jiný vkus, viděl jsem už desítky nádherných akvárií bez kořenů a jiných dekorací, kde vše bylo soustředěno jen na krásu rostlin a ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 17:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já bych se ho určitě nezbavoval. Zvlášť teď, když je tak hezky porostlej řasou. Zdá se mě, že by tam mohl vejít na výšku, takže by nezabíral tolik místa. Nebo ho natočit šikmo nahoru a opřít ho o sklo. Pilka je samozřejmě taky řešení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 17:05 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Maurik
vezmi pilku a seřízni si ho jak potřebuješ,aby nezabíral půl akva,ale pak ho umísti tak,aby nebyl řez vidět..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 17:00 Maurik Re: Ivoš
Díky, zkusím to. Budu měnit dno, tak při té příležitosti to zkusím umístit jinak, ale i tak bude od zadního skla po přední.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 14:57 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ivoš
Přesně tak, s tím kořenem se dá docela obstojně pracovat ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.01.2013 12:01 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Maurik
Podle prezentace v akváriu nemáš žádné ryby, které by kořen vyloženě potřebovaly jako úkryt nebo na ohlodávání, takže z tohoto hlediska je ten kořen nepotřebný.
Je ale samozřejmě škoda se ho zbavovat za každou cenu, určitě by šel lépe umístit, pootočit. Co třeba dát ho do rohu, jednu stranu mít zvednutou a opřenou o spojnici skel a druhou mít zabořenou v písku? Uvolníš si tak střed akvária a kořen v rohu může zakrývat topítko, sací koš od filtru...Na kořen upevníš pár anubiasů či hnědovek a získáš další zelené patro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Maurik
nešel by třeba nějak šikovně rozříznout? nebo by ho třeba někdo vyměnil za menší kousky které se zas nehodí jemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:47 meleri Re: Maurik
dej na svuj dobry pocit, pokud to tak citis, ze je to spatne, tak si myslim, ze ti koren vzdycky vadit bude....I kdyz urcite nebude problem ho z akva vytahnout a misto neho zasadit nejake kytky, kdyz ho tam precijen das....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:44 Maurik Re: katterinecka
No nevyhovuje/vyhovuje, jsem nerozhodný :-) Je to vše po otci, který vše musel mít megalomanské, prostě něco extra. Mě však přijde moc velký, když ho mám uprostřed, tak vlevo od něj mám pouze 25 cm na 35 cm a vpravo 35 cm na 35 cm, takže 50% plochy zabírá ten kořen, takže tam pak není místo na žádný palouček :-) A před nim a za ním není místo vůbec, je od skla po sklo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 11:18 meleri Re: jmalyska
to bylo opravdu hodne ryb. to je tak akorat na 15-20 neonek a nejakeho sneka...mozna z toho jsi mel tu rasu? ale jen hadam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 11:00 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Maurik
mě se obvykle stane to, že už mám tolik kytek, že se tam ten kořen prostě nevleze. Buď už od založení, nebo ho časem ty kytky "vytlačí", stejně tak větší kameny :-D Není nutný, důležitější jsou třeba ty rostliny, dobrá filtrace nebo pravidelné výměny vody. Ale pokud máš v akvárku místo tak proč ho tam nedat. Jestli ti tenhle nevyhovuje, třeba seženeš časem jiný lepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 10:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A součást potravy některých ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:55 Maurik Re: romant
Díky, to jsem potřeboval slyšet :-)

Co je to kořen Jati? Píšou 30-45 cm. Ale odkud a co je zač, tak to nepíšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:49 R Muž romant [27982] Re: Maurik
Osobně bych to řešil výměnou za jeden či dva menší. Kořenu bych se úplně nezbavoval, považuji to za přirozenou součást prostoru akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:42 Maurik – bez kořene
Chci se zeptat, vadilo by něčemu, když v akva kořen nebude? Tedy krom estetického hlediska. Jde o to, ze mi v akva nějak nesedí, protože je až moc velký, teda dle mě, z mého laického pohledu. Jako nevypadá špatně, ale když ho mám položený tak zabírá místo od zadního skla az po přední a polovinu akva na šířku. A taky když mi ho od táty přivezli i s akvarkem, tak mě bylo divný co to smrdí a našel jsem tam v jedné skulince uvízlou mrtvou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 07:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jmalyska
Hlavně ti 4 ancíkové... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 01:06 Muž jmalyska [167] – Kořen
Neříkám, že to možné není :) No, na 63litrový set asi 20neonek, 5 pancéřníčků a 4 ancistrusi je asi moc no :-D ALE zajímavé, že v karanténě kde teď jsou je 30litrů vody, dva kořeny a akvarium bez zásahu či výměny vody už 20dnů funguje bez problému. dno vápenece=rostliny rostou dobře. svítím ze 30cm asi 20W usporkou.
Taky možná otázka, jaký kořen to byl. Kupované tropické mi binec nedělaly, ten poslední je asičeský z přírody, nevím a to bude asi ono=hnije? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.01.2013 00:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jmalyska
Ta ruducha musela mít příčinu jinde, ne kvůli přítomnosti kořenu. Taky jsem jí krátce měla, ale bylo to kvůli víc jak padesáti mladým od mollyn, kdy ani zvýšená údržba nestíhala. Kořenem ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:38 Muž jmalyska [167] – Kořen
Já všechny kořeny z AQ vyházel pryč, z 99% příčina ruduchy. Ještě je stále mám doma, můžu nafotit a prodat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Ičin
Tak ten je krásnej... ten by mi pasoval do 112ky... byl by prakticky přes celé akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:13 meleri Re: Yirka
Inspiroval jste me! neco takoveho zkusim najit! planuju taky nejake skryse. ale tohle je super, hlavne s tim mechem. dekuji! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:12 meleri Re: Ičin
jejda, to by byla polovina meho akva! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:49 Muž Yirka [9118] Re: meleri
Proplouvají, ale hlavně tam mají odpočívadlo. Střídá se tam ze pět pand, SAE a přísavka thajská. Mají to tam rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2013 19:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Mě doma zavazí jeden kořen. Klidně dovezu do Brna, kdyby někdo chtěl. Je to ten v levé části na dně, ale má dobrých 60cm na délku :)
rybicky.net/nadrz/13814/1.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:35 meleri Re: Yirka
ten je super, a tim prostredkem ti proplouvaji rybky? ja chtela neco takoveho, tak uvidim, jak se mi potesti, a co si ve zverimexu vyhrabu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:32 Muž Yirka [9118] Re: meleri
Fotka k příspěvku Takhle vypadal před čtyřmi roky. Výhodná koupě, tenkrát za 185,- CZK.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:20 meleri Re: Yirka
to je super, tak nejak bych to chtela, ted jeste sehnat ten koren....:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.01.2013 14:06 Muž Yirka [9118] Re: meleri
Fotka k příspěvku Takhle mně dokázal kořen obrůst sám ze zachyceného vlákna mechu. Teď stříhám každý měsíc a roste jako blázen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 13:32 meleri Re: jamajcan
jo, ja to risknu....:) upravim ho hezky s tema navazanyma rostlinkama a treba to bude ok...kdyby bylo zle, koren zas vytahnu..
ted uz jen prohrabat bednu co maji ve zverimexu a najit nejaky poradny :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   16.01.2013 13:28 jamajcan Re: meleri
Rozhodně tím,že si dáš do akvária kořen,si tam automaticky nezavlečeš ruduchu.To je nesmysl.Podle mých zkušeností,ruducha se velmi často vyskytuje právě na kořenech proto,ža je to pro ní idelní podklad ke kolonizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 13:25 meleri Re: malyLibor
uff, dik...no, mela jsem vzdy za to, ze ruducha roste tam, kde se akva necisti, nemeni voda, neodkaluje....ale, jednou mi totalne zaneradila akvarium, a to kdyz jsem zmenila filtraci...bylo to desny, sezrala uplne vse..od te doby jsem ji nikdy nemela, vymenila jsem filtr prekopala akva a bylo to pak v poho..
takze je to asi tak, ze ten koren je jen casti akva, a nemuze to zas tak hodne ovlivnit rust rasy, jako treba ta filtrace, svetlo, udrzba nebo dno....no snad to chapu dobre....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.01.2013 13:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Ruducha může přijít do akva s čímkoliv, ale pokud tam pro ni nejsou podmínky, tak se nerozroste. Pokud jsou pro ni podmínky, rozroste se ti v akva, i když nebudeš mít žádný kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 13:12 meleri Re: Johan

dekuji, to jste mi pomohl. akorat nevim, proc je spatne koren vyvarovat? vsude se to pise ze je to tak lepsi....neco tim pokazim, kdyz ho vyvarim?
no, chtela bych koren, ktery by se nejak rozvetvoval a ty vetve dosahly az k hladine, kde bych chtela u hladiny pestovat riccii, a nize nejake ty mechy....
navazat vic korenu, no nevim moc jak bych to udelala, asi spis zkusim sehnat neco takoveho...dik moc za radu, uz v tom mam jasneji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 13:10 meleri Re: malyLibor
ahoj, tak kdyz barvi vodu to je dle meho nazoru jedine dobre, jen na plisen....no, ale je pravda, ze krevetky jedi rady tyto veci...
spis jsem mela na mysli ruduchu, je mozne, ze z korenem prijde do akva ruducha? zelenych a jinych ras se nebojim, jsou celkem v pohode....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.01.2013 12:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Naprostý souhlas s Johanem a jen doplním, protože vím, že tam chceš mít krevetky - řasa, ale hlavně plísně a bakterie jsou oblíbenou pochoutkou krevetek. Já kořeny namáčím, aby neplavaly, ale nevyvařuju. Pokud se na nich udělá plíseň, dám je tam i s plísní. Pokud "barví vodu", jsem rád, protože do vody uvolňují důležité látky a já tak alespoň zpočátko nemusím přidávat tolik Amazonu. Prostě plísně a řas se neboj, jsou potravou krevetek i malých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.01.2013 12:45 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: meleri
Nejlepší se mi zdá řešení za použití více malých kořenů, které se přidělají k sobě, než jeden velký - manipulace a jejich členitost. Kdy za použití více malých kořenů je členitost a výsledný efekt lepší.
Kořeny se nevyvařují, je to naprosté barbarství. Plíseň se občas na začátku udělá. Když se kořen bůchví jak dlouho někde valí a popř na povrchu trošku ztrouchniví, tak uvolněné látky musí něco spotřebovat a to je právě ta plíseň. Ta po čase sama zmizí a nebo jí zlikvidují šneci. Řasa na nich občas roste, jako na všem v akváriu.
To, že by do akvária přišla řasa zrovna kvůli kořenu se nedá takto říct. Pokud použijete nějaký čerstvý (vlhký), tak na něm asi nějaká řasa bude, ale musíte si uvědomit, že řasy jsou na všem. Poletují vzduchem, jsou v krmení, v zažívacím traktu ryb, ve vodovodní vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 12:43 Muž dimmur [283] Re: meleri
ja mam na korenu rasu a vypada to hezky a zbavovat se ji nehodlam X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 12:35 meleri
ahoj lidi, libi se mi moc akvaria plna korenu, nebo aspon s jednim velkym..budu zarizovat 120l akva a chtela bych tam dat nejaky vetsi, na ktery bych chtela privazat mechy a mozna ricii, proste by bylo super, kdyby dosahoval az k hladine....

jen bych chtela vedet, mate s koreny problemy? rasa, plisen....koren chci koupit v akvaristice a vyvarit ho. je mozne, ze kvuli korenu prijde do akva rasa?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 11:07 Muž souky [592] - Rostliny
lidi neblbněte, buďte rádi, že můžete svým miláčkům zpestřit jídelníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 10:52 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
S tím kořenem nic neuděláš,chce to čas. Taky sem odsával a drhnul a vyvařoval,ale jakmile sem ho vrátil,tak plíseň byla zpět. Chce to opravdu čas. Počkat až se podmínky srovnají. Maximálně hadičkou odsávat,ale prostě to trvá. Teď bych se hlavně zaměřil na udržení podmínek pro placky. To jejich schovávání nemá s kořenem nic společného. Problém je nezajeté akvarko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 10:14 Milan
Vodu měnit denně možná i dvakrát a asi bych tu vodu změkcil postupně snižovat ph udělá se trochu zelené řasy ale vše ostatní chcípne a řasa to je to nejmenší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 10:00 Milan
To jsi měl tu vodu s toho starého přepustit ať se lepe zabehne pomáha taky když máš molitanový filtr tak jen ten molitan dát do akva jsou tam ty dobré akterie a nově udělané akv. Rychleji nastartuje a rozjede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 09:57 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Já za sebe radím, ať už s kořenem či bez něj, měnit denně vodu to je teď to nejdůležitější, nic víc, nic míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 09:52 Muž Tomiino [43]
mam placky dva roky,nikdy jsem nemel s nicim problem.jenze ted sem udelal skolackou chybu,dal je rychle do noveho akva,jenze to bylo jedno s druhym musel jsem to starsi akva pak odvest a ryby nebylo kam dat.Po tydnu sli do noveho akva.Odpoustim vodu a koren vyndam.Fakt tam dela bordel,voda je z korene strane kalna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 09:40 Milan
Já bych ho vyndal vyvařil nebo několikrát přelil vařící vodou ,i když placky jsou odolné a vše na sobě ukážou ale myslím že to je fakt nerozum dávat ryby do tak krátce založeného akvária.placky pěstují už dlouho mám je v pěti akv. A kvalita vody je pro ně to nejdůležitější aby se ti dožili co nejdelšího věku.ryby co mám v hlavní nádrži už jsou dost staré mám tam pár 7letých kousků ve velikosti kolem 20cm a měním jim třetinu vody dvakrát za týden.dobré by bylo filtrovat vodu přes ÚV lampu ta by taky pomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2013 09:17 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Tak ono jestli je to akvo založený 14 dní a jsou tam už placky, tak to je velmi odvážné, určitě bych bez ohledu na všechny možný okolnosti a doporučení měnil častěji než často vodu, toť univerzální rada, která může lecos zachránit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 09:13 Muž Tomiino [43] Re: romant
ja si prave furt rikam,cim to muze byt ze jsou tercici casto zalezli.Voda se mi zda zakalena,kde plavou kousky odloupnute plisne.Filtr mam JBL cristalprofi e1501 tak s filtraci by problem byt nemel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 09:07 R Muž romant [27982] Re: Tomiino
Základ pro to aby to co na kořenu pozoruješ zmizelo, je přítomnost živočichů v akváriu, stačí partička šneků. Vyndat, očistit a dát nazpět můžeš, ale s největší pravděpodobností se to bude opakovat a stran té zdravotní závadnosti, jsem o tom ještě informaci nezaznamenal, uvidíš, jak se vyjádří někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 08:56 Muž Tomiino [43]
Hezky Nový rok vsem.Chtel bych se poradit s mensim problemem,ktery mam v akva od zalozeni(14 dni) na korenu savana mopani se mi udelal bily povlak (plisen) coz uz sem tady resil,ze to nevadi.Kam sem dosahl jsem to odsal,ale z druhe strany je to porad,kazi mi to vodu,jak se drobne castecky odlupuji.nevim teda jestli to mam nechat jak to je,nebo tu zbylou plisen mechanicky odstranit (vyndat koren z vodu a seskrabat) nebo tam flaknu jiny koren,ktery tam byl drive.Je mozne,ze by ten koren mel dopad na zdravi tercovcu??dekuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=951