Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:28 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Johan
Bahno, řasy, nečistoty pryč. Nesmí hnít a plesnivět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.02.2014 20:22 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kolzik
Trošku očistit a dát do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:21 Muž kolzik [3] Re: amrtin
chci se zeptat, jaký máte názor na kořen z řeky snížily průtok a tak se tam našel pěkný kořen, Co na to říkáte a jak postupovat než ho dám do akva ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 13:06 amrtin Re: Aforte
Ale jo,stane se,mě taky lehce hnil kořen z vinné révy(a fakt byl cejtit :-| ),ale po čase se usadil a je v poho X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 12:29 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mně kořen lehce hnil v obyčejném písku. Ono čím menší jsou zrnka, tím lépe vytvoří bariéru, která je pro proudění vody a okyslivočání dna celkem "zabetonována"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 11:39 amrtin Re: michalt
To by musel bejt cítit,nebo opatrně pod něj rýpnout třeba pinzetou.Ale pokud nic nesmrdí,tak bych se tim nezabýval. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 11:35 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Ičin
Díky. Dá se nějak bez vyndání toho kořene poznat, jestli třeba zespodu masívněji nehnije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:59 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: michalt
To bude kus od kusu. Když to bude měkké dřevo a budou tam třeba ještě krunýřovci, kteří mu pomůžou, tak to opravdu může být třeba do roku. Ale u tvrdého dřeva bych to viděl tak třeba kolem 10ti let. S tím dřevem se nemá co stát. Měkké části vyhnijí během prvních měsíců a pokud to něco nesežere, tak je dřevo ve vodě prakticky nesmrtelné (viz potopené kmeny v rybnících,...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 10:28 Muž michalt [737] - Miniakvária – Jak dlouho může zůstat?
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jak dlouho může kořen bezpečně zůstat v nádrži. Mám v miniakváriu dva malé kořeny, spíš je to nějaké utopené dřevo. Koupil jsem je na burze - vypadá jako Mopani, ale nejsem si tím jistý.

Jsou v nádrži asi půl roku a v poslední době se z nich při odkalování uvolňuje víc malých zbytků (jakoby pilin) než bylo obvyklé dřív. Kromě toho, nevím, co se děje pod těmi kořeny, jestli třeba zespodu nezahnívají. Nechci s nimi moc hýbat, abych si zbytečně nevířil dno. Taky u nich hezky rostou rostliny. Jak poznáte, že je čas kořen vyměnit?

Dočetl jsem se, že po půlroce je zralý na výměnu, ale nebylo mi jasné, jestli se tím myslí jen to, že už do vody neuvolňuje humíny a třísloviny (ty přidávám samostatně) nebo už začne nějak kazit vodu. Díky za případné odpovědi a přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 04:01 radim Re: Urtman
Šlo mi hlavně o článek. Bylo to docela dobře popsané. Ale určitě není na
škodu při snaze např. okyselit vodu vědět co dělá které dřevo. Myslím
zrovna Ořešák byl v tabulce zásaditého dřeva, jestli to nepletu. Taky by
se mohlo některé dřevo víc hodit u části L-sumců, kteří sice jsou z
Amazonie, ale z vod spíše zásaditých. (některé horské přítoky).
Nebo u Afriky.
S tím postupným slábnutím výluhu to vím. Někdy si ale říkám, že to asi
neplatí u mahagonu. Už půl roku máčím a pořád to děla "černý čaj".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:21 JoKa Re: radim
Pokud hledáš permanentní řešení, tak kořen to nebude. Ať směrem nahoru, nebo dolů, tak se dříve, nebo později to dřevo (max do půl roku, ale to je fakt maximálka u extra velkých kořenů) "vysvítí" a efekt bude 0, 0, nic... Ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:17 Petr – Hledám kořeny
Zdravím scháním do 500L akvaria pěkné kořeny nevíte někdo kde se dají koupit po netu pěkné kousky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 23:32 radim
ahoj, před časem jsem četl článek o kořenech-dřevu do akvárií a byly tam uvedené příklady stromů(dřeva), které mění vodu směrem k zásadě a naopak... nevíte někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2013 14:15 R Muž romant [27987] Re: mlynar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 14:04 mlynar – kořen-jaký
jak upravit kořen (vyvařit atd jsem se dočetl) Dokonce že se může použít i kořen volně z přírody.Ale hlavní otázka !
Je jedno z jakého stromu ? Nebo nějaký jo a nějaký ne ? hmm
Jinak díky za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:06 amrtin Re: Urgy
Jak píše Roman,maximálně trocha bordelu,ale ten se dá podchytit včasným očištěním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 20:09 R Muž romant [27987] Re: Urgy
Je možný, že se dočkáš více bordelu z té kůry, ale jinak mě kůra taky v akvu nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 20:06 Muž Urgy [3]
Dobre teda, risknem to a uvidím čo to spraví... ;-) Veď človek sa najčastejšie učí aj tak na vlastných chybách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 20:04 amrtin Re: Urgy
Ancistrus kůru miluje.A není důvod,proč jí tam nedávat,pokud by začala třeba hnít,tak by se musela samozřejmě odstranit.Anebo ten kořen nech prostě dlouho pod vodou,ona ta kůra povolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:57 Muž Urgy [3]
SOrry, oprava...korene s kôrou do vody nie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:55 Muž Urgy [3]
U mňa skôr otíci a krevetky možno....ide o to že všade som čítal že korene do vody nie, ale rozmýšľam nad tým...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:43 amrtin Re: Urgy
Já bych tam tu kůru nechal,ancíci se o ní postarají.Ona časem změkne a pak půjdou zbytky dolu už dobře.Ale asi bude kořen dlouho plavat,takže přivázat k něčemu těžkýmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:31 Muž Urgy [3]
Zdravím, našiel som v lese krásne korene z bukového vývratu. Drevo bolo suché, už sa aj dlhšie máča, ale nijako sa neviem zbaviť kôry, korene sú veľmi reliéfne, dokonca sú v nich miestami vrastené aj menšie skaly a tak je s tým trochu problém, skúšal som už nôž, orezávač, oceľovú kefu, nič nepomohlo...čo s tým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 16:02 Muž fido16 [631] Re: michalt
Já kořen fixuju pomocí pleštiskla kteé přihrnu vrstvou štěrkuz a kořen se ani nehne. Jen položený není zrovna ideál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 15:32 amrtin Re: michalt
Já se snažim každý kořen zapíchnout do dna aby držel na místě a když odkaluji,tak to vezmu jen kolem.Ale já odkaluji málo,mám celkem výkonný filtr a spoustu rostlin,takže zatím jsem odkaloval jednou za půl roku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 15:23 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: grunda
Aha, děkuji. To je vlastně další otázka. Je praktičtější mít kořen volně položený na písku a nebo "zanořený" do dna? Mám jej na písku a měnit to nebudu, ale v příštím akváriu to zase budu řešit :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 15:15 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: michalt
odkalím kde se dostanu, kolem kořene hadicí, takže všude. Kořen, pokud je ve dně nevyndávej, naděláš víc škody než užitku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 14:58 Muž michalt [737] - Miniakvária – Odkalení pod a kolem kořene
Ahoj, možná je to trochu hloupý dotaz, ale zajímalo by mně, jestli odkalujete kolem kořene a pod kořenem. Vybíráte je při údržbě a nebo s nimi nějak manipulujete?

Mám v akváriu dva malé kořínky přeložené přes sebe, aby tvořili úkryt pro rybičku. Všiml jsem si, že je kolem nich a pod nimi docela dost bordýlku od šneků, rostlin a nevím čeho ještě (část z toho jsou možná kolonie nitrifikačních bakterii).

Když jsem je tam poprvé osadil, záhadně mi vyskočily hodnoty NO2 v akváriu (dost jsem při tom prohrábl dno). Proto teď zvažuji, jestli jejich vyndáním, uklizením a vrácením zpět neudělám víc škody, než užitku.

Taky by mě to zajímalo obecněji, jak je to u větších kořenů ve větších nádržích, které jsou třeba porostlé rostlinkami a možná nějak přepojené se zbytkem nádrže. Odkaluje se nějak pod nimi a nebo je to prostě nedostupné místo a nezasahuje se do něj? Díky a hezký den všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:22 amrtin Re: radim
Místo kuželek budou šneci? :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 09:41 radim Re: Ičin
to nevíš, že ryby ve volném čase rády hrají? ;-)
jsou to hrubě opracované šišaté koule s pěknou kresbou... neboj nemám v plánu to vystavit typem řasokoule
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 09:32 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
a co s kuželkovýma koulema v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 09:25 radim Re: amrtin
neplave už teď... je to dřevo amazonie snad to půjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 08:55 amrtin Re: radim
A teď je budeš roky máčet,aby neplavaly(mahagon je tvrdé dřevo,tak to snad nepoplave) nebo nebarvily :-D .Ale nevím,jestli je tohle vhodné dřevo do akva(opravdu nevím,neříkám že ne ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:00 radim
mahagon... jaké s ním máte zkušenosti? používá se vůbec?
našel jsem po pradědovi dvě čisté vysoustružené kuželkové koule vyrobené z mahagonu jsou na nich kazy proto byly roky na půdě zahozené...zatím je máčím v kýblu a barví krutě rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 16:04 Muž Aforte [533] - Rostliny
A o tom to je. Vzhled akváriu uděláš až ti přijdou. Ono finger woody jsou prakticky stejné.

Jinak už jsem přišel na rozdíl mezi těmito kořeny:
- cena palec
- finger wood je členitější
- jiné stromy(nejspíš - oba kořeny vypadají jinak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 15:57 amrtin Re: Aforte
Já bych to nijak zvlášť neřešil,já taky koupil kořen,který byl určen do terárií,ze začátku vypadal suprově,po čase mě připadalo že začal hnít a najednou je v pohodě.On se každý kořen časem usadí a přestane dělat neplechu.A ancík si s tím poradí :)
A ty obrázky maj jen ilustrační(nikdo nemůže chtít,aby fotili každý extra dle aktuelní nabídky).Já bych ale přes internet kořen nekupoval(z obchodu),protože nevíš,co ti přijde.To si raděj zajedu do Hornbachu nebo na burzu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 14:20 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jaký je rozdíl mezi finger wood a finger wurzel? Už dlouhou dobu mě to zajímá a furt nevím. Zvažuji, že k akvárku, které budu mít koupím dva malé kořeny. Na těchto webech jsou oba tipy kořenů. Jsou tam stejné obrázky, ale ceny jsou odlišné:

macenauer.eu/…
www.mojeakvarium.cz/…

Dále jsem našel vcelku levný finger wood za 209,-Kč. Oproti jiným stránkám je to levnější. Jak ale poznám, že to není finger wurzel a je to doopravdy finger wood?
www.juwelakvarium.cz/…

Děkuji za objasnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 22:06 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Aforte
Už jsem ti to psal..Finger woody mají v Hornbachu.Většinou mají velký výběr tuším ve třech velikostech.Určitě se vyplatí si to vybrat sám,než čekat,co ti přijde

Vodu nebarví,ale první týdny plavou,takže zatížit,nebo zasypat do substrátu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:17 Muž Aforte [533] - Rostliny
popř.: Kde jste tyto kořeny kupovali(internetové e-shopy) a jak jste s nimi spokojeni. Barví vodů, tvar, velikost atd atd.. :) Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 20:13 Muž Aforte [533] - Rostliny – Finger wood, wurzel
Zdravím,

zajímají mě vaše postřehy ohledně těchto kořenů: finger wood a finger wurzel. Finger wurzel je levnější, ale jaký je mezi nimi rozdíl?

macenauer.eu/…

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 16:14 Žena Ria542 [40] - MiniakváriaRe: romant
Uff, už som sa zlakla že som niečo spravila zle a ten 7 eurový koreň musím vyhodiť :-D Tak teda ďakujem veľmi pekne!!! potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2013 16:06 R Muž romant [27987] Re: Ria542
Pokud se jedná o nově založený akvo, nebo je ten kořen nově vložen do akvária, tak je to vcelku normální jev a za nějakej čas to samo zmizí, živočichové jako šneci a třeba krevetky to i spasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 16:05 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ria542
Přečíst si tohle vlákno a pokud jsou v akva šneci, krevetky nebo nějaký Ancík a pod. tak než to tady dočteš tak po plísni nebude ani památky ....

Prostě nechat a ono se to spraví .... dodržovat standardní údržbu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 15:22 Žena Ria542 [40] - Miniakvária – Plíseň na kořenu
Co mám dělat, když mi plesnivý kořen? Nebo to mám radši rychle vyšmarit do koše? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 20:18 Žena Kytka [2146] Re: 2110Majka
Mě se koupená borovice utopila asi do měsíce. Do tý doby byla zatížená plastovkou s pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:53 2110Majka Re: Burik
Děkuji moc. Já si počkám, naivně jsem si myslela, že půjde ke dnu hned ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:44 Muž Burik [727] - AquascapingRe: 2110Majka
čekat můžeš,ale bude to trvat týdny..možná i déle ;-) Obecně se kořeny z jehličnanů moc nedoporučují..ale spousta lidí je bez problému používá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:38 2110Majka – Kořen z lesa
Ahoj všem,
přineska jsem si z lesa pěkný kořen-z borovice. Mohu borovici vůbec do akva použít?
Už 3. den ho máčím ve vodě, abych ho mohla kompletně zbavit kůry, ale kořen se pořád ne a ne nasáknout, aby mi šel ke dnu. Asi ho budu muset nějak připevnit na kameny nebo mám čekat že půjde ke dnu sám? Aby mi potom jen neplaval na vrchu akvárka
Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:47 Muž Richie83 [1] Re: Zoidik
Stručné a výstižné. potlesk Děkuji. Nyní jsem klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 21:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Richie83
Ancistrus potřebuje kořen
Kořen nepotřebuje ancistruse

Stačí takto napsáno?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=701