Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 06:31 Muž Jifi [675] Re: rafas
Jaký Polák?
A jaký povlak máš na rostlinách? Co tak dát nějakou fotku a napsat víc informací? Třeba jak dlouho tam máš kořen, co to je za kořen, ... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 06:29 Muž Jifi [675] Re: Pepan
Pepan napsal: Prodávají se kořeny, které mají tak velkou hustotu, že i v suchém stavu jdou okamžitě ke dnu.
Ano, kořeny mangrove :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 02:51 rafas – povlak
Ahoj,mam v akvariu nový kořen na kterém se udělal Polák.To by mě až tak netrapilo jak to, ze mam ten povlak i na rostlinách.Nemůže jim to nijak škodit?A zmizí to samo tak jako z kořenů?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 20:27 Muž Rounce [30] Re: ctibum
Toto zní zajímavě určitě to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2017 20:15 R Muž ctibum [6926] Re: Rounce
Přidělej zespoda zátěž a nemusíš řešit, jak dlouho to bude trvat ;-)
Třeba provrtej břidlici, přišroubuj zespoda ke kořenu a zahrň štěrkem. Já zespoda našrouboval tolik nerez vrutů, aby kořen neplaval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2017 20:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Anthrax
Anthrax napsal: To se asi odhadnout nedá. Každý kus dřeva je originál. Roli hraje spousta faktorů. Z čeho je ten kořen, jaký má tvar, jak "čerstvé" je to dřevo, atd.
Kromě toho nasáklivost a taky hustota dřeva. Prodávají se kořeny, které mají tak velkou hustotu, že i v suchém stavu jdou okamžitě ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 19:51 R Muž Anthrax [4787] Re: Rounce
To se asi odhadnout nedá. Každý kus dřeva je originál. Roli hraje spousta faktorů. Z čeho je ten kořen, jaký má tvar, jak "čerstvé" je to dřevo, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2017 19:40 Muž Rounce [30] Re: romant
Dá se nějak odhadnout jak dlouho by to asi tak mohlo trvat než přestane plavat ? Kořen má tak 1-2kila víc ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 17:59 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Tak potom čekat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 17:31 Muž Rounce [30] Re: romant
Jediný co citím je voda v keré to plave nic víc. Ten kořen už je tak přes dva roky co sem si ho donesl z lesa do této doby byl jenom na suchu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 17:01 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Když přivoníš, tak cítíš zemitou vůni a nebo něco jiného, nějakou hnilobu, prostě smrádek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 16:59 Muž Rounce [30]
Tak sem dneska kořen ještě ponořil do bečky a začal v ní bublat a zdálo se mě že aji trochu syčel. Byl to jenom vzduch nebo něco inačího ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 12:56 Muž Rounce [30] Re: NHKG
Já už sem ho dřív převařil ale to nepomohlo. Zkusím ho přivázat k šutru a ponořit do akva esi se po čase dostatečně napije a přestane plavat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 11:50 Angus68 – Re: Rounce
Myslím si, že kořeny obarví vodu pěkně a přirozeně ;-) Dost lidí po čase dává různý výluhy atd...když máš takovej, buď rád ;-) A pak, pouští do vody hodně huminových kyselin a to je dobře.
Ještě se ti po tý barvě bude stejskat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 08:48 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Mě ta moje větev taky plavala. Nijak jsem ji nechystal dopředu. Celou dobu byla venku. Až jsem zakládal akvárium, přinesl jsem větev do bytu, lehce okartáčoval, zařízl a dal dovnitř. Samozřejmě plavala, tak byla částí pod štěrkem ve dnu a v místě řezu zatížená velkým kamenem (viz. moje fotky v prezentaci). Různě se na ni měnily a mizely povlaky, ryby a šneci to ožíraly. Prakticky vůbec nebarvila. Teď po půl roce neplave, kamenů a dalších zatěžovacích zařízení netřeba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.08.2017 06:49 R Muž afc1886 [14704] Re: Rounce
Tady se podívej, jak můžeš kořen v akváriu přichytit. rybicky.net/forum/17120-prichyceni-korenu-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2017 22:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rounce
Wanderer má pravdu. Pokud nechceš aby plaval a barvil vodu, je ideální ho nechat pár měsíců namočený v sudu. A pokud plave i po pár měsících, tak nebude moc vhodný do akvária a budeš ho muset nějak zatížit. Já mám k jedné větvi připáskovaný šutr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2017 22:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Nechat dostatečně dlouho ve vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 22:03 Muž Rounce [30]
Zdravím mám dotaz jak donutit kořen aby mě přestal barvit a plavat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.08.2017 12:22 R Muž Anthrax [4787] Re: Džouzif
Věř mi, že jak se ancistrus jednou naučí "hoblovat" echináče, tak už nikdy nepřestane, ani když mu sneseš modré z nebe a budeš ho krmit čímkoli. :-( Příjde mi, že to dělají pro zábavu. Na druhou stranu já měl ancistruse skoro ve všech akvárkách, co jsem kdy měl a v některých se rostlin ani netkli.

Nemyslím si, že by bylo ideální nedávat tam nic. Šneci napomáhají dekomopzici odumírajících listů (ty budou v zabíhající se nádrži vždycky) a napomáhají akvárko rychleji nastartovat. Z hlediska toho povlaku je opravdu jedno, jestli se to bude řešit nebo ne, prostě dříve, či později zmizí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 12:15 Muž Džouzif [25]
Tak abych to upřesnil než to zajede do off topic. NEnapsal jsem, že okružáci jsou vysloveně špatní a ani je nerozmlouvám. Jen jsem upozornil na riziko přemnožení, které tam prostě je. Těžko ze začátku pozná jak je krmit i když proč krmit, když mají být jen na zlikvidování povlaku na kořenu. U Ampulárií je riziko výrazně menší, ale jak ochutnají kytky, tak je to už asi neopustí.

Ohledně ancíků jsem nikdy neměl problém s rostlinami. Asi je krmím tak jak potřebují, protože si jich vůbec nevšímají a to je mám ve 3 nádržích už pár let. Že jsou to čuňata je jasný (dočte se to na webu v diskuzích několikrát), ale v tak velké nádrži to ničemu neuškodí, když se tam od druhu dá 1 nebo 2 jedinci.

Přiznám se, že kolem okružáků píšu defacto ze zkušeností jiných akvaristů. Sám jsem jich měl v nádrži jen několik (z nakoupených rostlin), přičemž rybičky mi je celkem rychle zlikvidovali, ale tady žádné ryby ještě chvíli nebudou.

Je jasné, že každý co má nějakou zkušenost bude radit něco jiného (z fóra velice známá věc).

Z toho tedy plyne, že nejlepší bude, když tam nedá nic a nechá kořen být. Časem prostě povlak zmizí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.08.2017 09:33 R Muž ctibum [6926] Re: NHKG
Tak samozřejmě recept to není univerzální a když ti nabourávají nějakou cílenou strategii, takto chápu, ale myslím si, že nejde jen tak napsat, že okružáci jsou zlo, protože se přemnoží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 09:27 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Ancistruse nebrat, žere rostliny! Já okružaky mám v akváriu teď poprvé po asi 20 letech, ale rájovci jich už většinu sežrali. Před rájovci se namnožili nepěkně. Mi se nelíbí, jak mi po skle lezou desítky šneků, kteří mi žerou řasu, co pěstuji pro ryby!
Ono se řekne nepřekrmovat, ale jak máte žravé ryby, tak je potřeba krmit více, aby se nazraly i ty ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.08.2017 09:24 R Muž ctibum [6926] Re: Džouzif
Tak s tím rozhodně souhlasím, i podle mě byla řečena kravina... stydim

Rozmlouvat někomu okružáky, kteří se přemnoží jen, když k tomu mají podmínky (překrmování a jiný bordel v nádrži), ale jinak jsou nadmíru užiteční, je trochu troufalé.
Nevím, proč jsou pořád okružáci, kružníci, levatky a plovatky tak neoblíbení. Je tu toho napsána spousta, třeba scobak.blog.sme.sk/…

Není Apulárka jako Ampulárka si myslím, dá se tu i to snadno dohledat, já měl tu "správnou" a kytek se ani nedotkla. Ale bordelu jedna nadělá až hanba i ve 200.

Stejně jako ancistrus, který ty kytky může úplně klidně žrát také, když ho to popadne, stejně tak ten bordel nadělá.

Takže z těch tvých třech zmíněných možností bych se zase vrátil k malým šnekům ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.08.2017 09:13 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Džouzif
Tak poprvé okružákom sa dosť ťažko vyhne, to by musel brať rastlinky len in vitro a ako čert krížu sa vyhýbať burzám a ponukám prebytkov. A podruhé ešte som nevidel, žeby mi okružák ožieral zdravý list, vždy sú len na rozkladajúcich sa.

Naproti tomu ancistrus mi tak zhobľoval šípatkovec, že behom troch dní šiel z nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.08.2017 09:13 R Muž Anthrax [4787] Re: Džouzif
Podle mě kravina řečena nebyla. Když nepřekrmuješ, tak se ti okružáci nepřemnoží. Pokud se naučíš správně krmit populace okružáků ti přes hlavu nepřeroste. Ten povlak zmizí úplně sám, takže bych kvůli němu do nezaběhlé, v pátek založené, nádrže rybu nedával, to je kravina. Navíc ancistrus je taky potencionální likvidátor rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2017 09:07 Muž Džouzif [25] Re: afc1886
Dovolím si v tomto rozporovat, protože podle mě je řečena kravina. Dát si do nádrže Okružáky je docela riziko, jelikož se jich už nemusí zbavit, respektive bude časem vyndavat jednoho po druhém a ani Helenka to nezachrání.

A Ampulárie není malá na nádrž o kapacitě 200 litrů (viz. Atlas zde na webu). coze

Nevím zda požírají povlak, ale rostliny jim chutnají všechny a především tenkolisté. Takže pokud by po vysazení ampulárií povlak nemizel, pak bych raději je buď něčím přikrmoval a nebo dal úplně pryč. Ohledně povlaku bych dal na radu NHKG nebo ho případně mechanicky odstraňoval (kdyby mě fakt rozčiloval).

Teď střelím jen od boku, co nasadit ancistruse? Rádi kořeny oblézají.

Zajímavé, že mi to kdysi udělal jen jeden kořen. V jiných nádržích, kdy jsem je jen namočil přes noc do studené vody a poté hned do akva se nic takového nestalo a ani se nezbarvila voda. Nejspíš je to druhem kořene ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2017 21:36 Žena Poustevník [1]
Děkuji za rychlou reakci. Budu čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2017 21:22 R Muž afc1886 [14704] Re: Poustevník
Okružáci si na tom povlaku rádi pošmáknou. rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky
EDIT- Ampulárie ve tvé nádrži nemá co pohledávat, je to pro ní moc malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2017 21:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Poustevník
Dřevo se nepoškodí. Ampulárie bych tam nedával. Akvárium chce trpělivost, on ten bílý povlak časem zmizí sám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2017 20:57 Žena Poustevník [1]
Prosím o radu. V pátek jsem založila novou nádrž +- 200l (na prezentaci budu pracovat zítra) a po třech dnech se mi větev i kořen, vše koupené ve Sklorexu, máčené ve vaně několik dní... potáhlo bílým 1cm průhledným povlakem. Při zabíhání nádrží se to stává, několikrát v tomto vláknu probráno. Mám vypustit ampulárie, ty si pochutnají. Ale chci se zeptat, vydrží žrát opravdu jen to bílé svinstvo na dřevě, nebo je mám dokrmovat okurkou, aby mi nesežraly křehké a teprve kořenící rostlinky? Když si nebudu povlaku několik týdnů všímat, nepoškodí se dřevo? Předem děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 17:13 R Muž romant [27987] Re: Rakomil
Tak tam tu trošku necháš, ona časem odehnije, šneci kůru nekonzumují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2017 16:34 Rakomil
Ahoj, pomůžou na kůru okružáci? Nebo mám koupit ampulárii? Našel jsem si kořen, nebarví (zatím) a potápí se, ale asi mi zbude trocha kůry ve spleti větví. Jak to vyráží z hlavní části těsně u sebe, tak se tam nedá dostat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 15:48 Angus68 Re: kmara
Čerstvé dřevo,koukám,že je tam i Lyšejník ;-)
šneci pomůžou.Je to normální.Zmizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2017 15:45 R Muž afc1886 [14704] Re: kmara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 15:40 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kmara
Zmizí to samo. U mě po cca 2-3 týdnech. Měl jsem kořen úplně bílý.

EDIT : Díval jsem se na tvou prezentaci....to AQ je staré jak dlouho? Vidím tam Ramirezky a datum založení 6.3.?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 15:39 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Zdravim, mam par dni v akva koren a dela se na nem takovy povlak asi plisen. Co s tim resit to nejak nebo to zmizi? Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 12:10 Žena Nico [0]
Ok pár dní tedy počkám jestli to nezmizí nebo se nezvětší a dyštak to pak přeliju tou vařicí vodou a vydrhnu. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2016 12:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nico
-plísen vám vznikla nejspíš ze zbytků krmiva
-tyto typy plísní, jsou ve většině případů neškodné a k likvidaci postačují šneci,krevetky,nebo i některé druhy ryb
-pokud jde kořen vyjmout bez obtížné manipulace a zásadních změn v akváriu, stačí ho polít ve vaně vařící vodou,lehce očistit,opět přelít vařící vodou a vrátit
- v řadě případů stačí provést mírné zasolení akvaria, dle typu ryb a rostlin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 11:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nico
Nech ho v akváriu tímhle si musí projít skoro každé dřevo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 11:38 Žena Nico [0]
A co, když se plíseň objeví u zaběhlýho kořene? Jsem si všimla, je to tak dva dny zpět, že se mi na kořenu objevila plíseň. Někde jsem četla, že prý vydrhnout savem a vyvařit ve slaný vodě, ale to mi přijde celkem brutální a bojim se to zkusit. A hlavně se jedná o velkej kořen a 60 cm hrnec tedy opravdu nemám. Mám taky počkat jestli to nezmizí nebo to dát hned pryč?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 17:50 R Muž afc1886 [14704] Re: Stuco
Šnek okružák si velmi rád pochutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2016 17:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Stuco
Pokud je akvárium v záběhu, tak to ignoruj. Ničemu to neškodí. Časem to zmizí samo, nebo to obyvatelé akvária sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 17:14 Stuco – Co s tym
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte mam akva v zabehu zatial bez osadky a na koreni sa mi vytvorilo nieco ako plesen neviem ci je to z foto dobre videt mam dat tie korene von? A ocistit ??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:32 Muž Čorka [0] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Jsou i menší druhy. :-) Mám v akva 4 pancíře a 9 teter, to by tam nějaký/cí otíci nebo haroldáci nevadily ?? Je pravda že mam filtr celkem v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:09 R Muž ctibum [6926] Re: vaaclav
No, třeba Haroldův. Ale kde ho sehnat...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 15:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
Jsou i menší druhy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 14:50 Muž Čorka [0] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Pokud je kořen v akváriu chce to nějakého krunýřovce co ho bude obrušovat. Kořeny se často rozpadají hlavně ty z měkkého dřeva nebo z rašelinišť. :-) No jo, měl jsem jednoho ale dal jsem ho pryč protože do mého akva je to moc velká a prasácká ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2016 14:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Čorka
Pokud je kořen v akváriu chce to nějakého krunýřovce co ho bude obrušovat. Kořeny se často rozpadají hlavně ty z měkkého dřeva nebo z rašelinišť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 13:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-samozřejmě,spousta zahradnických firem a nejen jich, se takto zbavuje přírodních materiálů, z různých zakázek ůdržby,obnovy výsadby a já nevím čeho ještě.
- ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=301