Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:08 Žena Linduš [166] – Re: Tereza
mopani je kvalitka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 23:07 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Tereza
Někdo si asi hrál na chytrého takových je tady víc než dost, spíš naletěl na prodejce který mu prodal koreň z jakéhosi našeho potoka a ten mu uvěřil, že je to Mopani...dokud mu to nezhnilo :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:23 Muž Fáster [9]
Naprostý souhlas s Haimdolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:14 R Muž Silent [5949] – Re: Tereza
Já používám kořeny Mopani už několik let a nikdy jsem se s rozpadem ani hnilobou těchto kořenů nesetkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 21:12 Tereza – mopani kořeny
Kořeny mopani se prodávají jako vhodné do akvárií a prodejci tvrdí, že je to tvrdé dřevo vhodné do vody. Někdo mi ale říkal, že kořeny ve vodě velmi rychle začnou hnít. Ta jak je to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 08:49 Žena Linduš [166] – Re: somozo
malilinko chvíli barvil, zatím jsem na lepší (kupovaný) nenarazila.
souhlasím s beowulfx ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 17:56 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: somozo
Mopani kořeny jsou naprosto bezproblému, krásně klesnou ke dnu hned po vložení do vody, ve vodě jsou naprosto neutrální, sám jich par vlastním a vše ok, patří mezi nejkvalitnější akva kořeny, avšak mají svůj styl a né každému se mohou líbit, je spousta druhý, a vesměs všechny kořeny prodávaná v akva shopech, jsou bez prblému. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 14:43 somozo
Nemáte někdo zkušenost s kořeny MOPANI? Jestli jsou vhodne a nebarvi vodu ? (to že by ji barvily cca měsíc- dva by nevadilo ale co pak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:58 R Muž romant [27983] – Re: Tom
Kořen jsem nevyvářel, vodu nebarví(alespoň ten můj). Jenom cvičně jsem ho nechal asi 14 dní v hrnci s vodou a když se nijak neprojevil, tak šel do akva. Co je to za dřevo nevím, ale asi to bude vědět ten prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:49 Tom – Re: NHKG
Musel jsi ty koreny nejak vyvarovat?nebo jen oplachnout a sup do akva?a barvi vodu?uz mam v akva jeden co barvi a staci :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:48 Muž Johan [4945] - Rostliny
Já používám jakékoliv dřevo odevšad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:43 Tom – Re: romant
Koukam celkem slusnej vyber korenu,kdybych zadnej nenasel urcite se tam da vybrat...a z jakeho dreva to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:38 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: Tom
Rozdíl mezi kořeny mangrove a driftwood je hlavně ve vzhledu, mám je doma ve stejném akváriu oba. Drftwood se mi líbí víc, ale ten Mangrove mi přijde kvalitnější, nemusel jsem ho tolik čistit od kůry a podobně a i v akváriu prakticky nehnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:35 R Muž romant [27983] – Re: Tom
Tady jsem ten kořen kupoval já.
pppika.rajce.idnes.cz/…
Co se týká těch mangrove a driftwood, tak to jsou tzv. exotický dřeva a vím, že se často v akváriích taky používají, ale já s tím žádnou zkušenost nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:30 Tom – Re: romant
jj barveni to znam :-) ta borovice mi barvi vodu do zelenohnede,ale to nevadi a naopak :-) jenze nevim kde a hlavne jaky druh korene hledat..nejspis tvrde drevo co? a kdyz nic nenajdu,prikoupim...nevis jaky je rozdil mezi korenem mangrove a driftwood?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:25 R Muž romant [27983] – Re: Tom
Výhodu kořenů vytažených z řek a pokuků spatřuji v tom, že jsou již tzv. nacucaný a obvykle nebývá problém s namáčením. Když se kořen vyvaří, tak by neměl být problém s event. zavlečením nějakých fujtajblů do akva. Já osobně mám v akva kořen z rašeliniště a ten jsem ani nevyvářel, jenom jsem ho nechal asi 14 dní ve vodě v hrnci a když vůbec nebarvil, tak šel rovnou do akva. ;-) Ovšem ani to barvení není překážkou v umístění kořenu do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:08 Tom
chtel bych se zeptat,z jakyho druhu stromu jsou vhodne koreny do akvaria?prvni jsem kupoval v obchode a ten je z borovice.Nechci ho tentokrat kupovat.Najit,vyvarit a pekne vlozit do akva.Je lepsi ho vytahnout nekde z vody,reky nebo ze zemne,poradi te mi prosim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 08:18 Vendetta
chcem sa opytat ci mozem dat do akva vetvy z buku alebo aky strom je na to vhodny do amazonky diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 09:37 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: kmara
...stačí ho osprchovat v teplé vodě a odrbat kartáčem. A kdyby barvil vodu, tak to rybám ani nevadí...
A řasám taky ne. :-) Spíš naopak, že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 08:51 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jalea
jak koukám tak rybky v akvárku ještě nemáš, tak ho osprchuj, a dej do akvárka. Kořenu je jedno jestli se máčí ve vaně nebo v akvárku. Když bude plavat tak ho zatiž kameny a když bude barvit tak to neni ani moc na škodu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 00:06 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: jalea
Ale jak říkám - stačí ho osprchovat v teplé vodě a odrbat kartáčem. A kdyby barvil vodu, tak to rybám ani nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 00:03 Žena jalea [3] – Re: kmara
no obávám se že u zavařovací hrnec mu bude malej smich zítra ráno to zkusím a kdyžtak se poptám u sousedů jestli někdo nemá větší zavařovací hrnec než ten náš velkej popřípadě mě ještě napadá dětská vanička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 00:00 Muž kmara [10] - Cichlidy – Re: jalea
No nevím jak ho máš velkej, ale já před 2 měsíci řešil stejný problém. Můj kořen má na délku asi 60 cm. No nakonec jsem ho na dvakrát vyvařil v zavařovacím hrnci :-)

Ale když ho máš kupovanej, tak zkus jestli barví vodu nebo ne a kdyžtak ho jen zalej horkou vodou a vydrhni kartáčem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 23:56 Žena jalea [3] – velký kořen
Potřebovala bych poradit. dnes jsem si zakoupila do nového akvárka velký kořen. Je mi jasné že bych ho měla namočit aby pak nebarvil problém je ale v čem. Je opravdu velký. Do žádného hrnce ho nenacpu a těžko ho můžu máčet týden ve vaně a nemýt se hmm co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:10 R Muž Silent [5949] – Re: Tom
Tak to ti neřeknu, protože záleží na vícero faktorech. Pokud nějak extrémně nebarví nijak bych to neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:04 Tom – Re: Haimdol
Super,dik za radu!a na jak dlouho to muze vydrzet? ty uhlikove houbicky??jestli to ma cenu..kdyz nevim jak dlouho bude ten koren poustet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:00 R Muž Silent [5949] – Re: Tom
Pro tyto ryby je to opravdu prospěšné a živorodky to nějak zkousnou :) . Do filtru od Juwelu se kupuje aktivní uhlí ve formě speciální vložky shop.miga.cz/… je samozřejmě nutné použít správnou velikost a postupovat podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:52 Tom – Re: Haimdol
Tak u toho koreny pisou ze uvolnuje jemne nahnedly vyluh fulvo kyselin a je v akvarku velmi prospesny.Pusobi protistresove na ryby i na rostliny,zvysuje jejich aktivitu a vybarveni.Tak snad to tam nepisou jen tak :-) mam neonky,živorotky a pancernicky v 200 l akva,filtr juwel 4 plus.Ty uhliky se pouzivaji jak?to jsem nikdy nezkusil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:41 R Muž Silent [5949] – Re: Tom
Nikdy jsem kořeny nevyvařoval a to jsem jich už hezkých pár do nádrží dával. Pokud plavou může převaření odstranit přebytečný vzduch a zvýšit nasákavost. Pokud se ale ponoří a drží na dně je vyváření zbytečné. Přebytečné třísloviny se tím stejně neodstraní a kořen bude vodu barvit. To ovšem není na závadu. Problém by byl pokud bys měl např. tlamovce z afrických jezer. Jinak třísloviny, v rozumné míře, rybám prospívají. Pokud s tím máš problém dá se použít do filtru aktivní uhlí které tyto látky eliminuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:28 Tom – Re: Haimdol
protoze chci slyset nazor vice lidi. Ze po vyvareni koren nebarvi,a sedi na dne...a u tuto pisou nevyvarovat.Jen neznam duvod proc ne...???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:26 R Muž Silent [5949] – Re: Tom
rybicky.net/forum/3113… proč se na totéž ptáš znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:20 Tom
Ahoj,potrebuju poradit.Mam koupenej v obchode koren Japan Wood z borovice a barvi mi vodu.Neni to skodlivy pro rybicky?driv jsem mel koren ale ten byl v klidu.Když menim vodu,tak ta odlejvana ma hnedozelenou barvu.Je to v poradku?prestane poustet nebo se musi vyvarit?nevim si rady protoze u koreny pisou ze se zasadne neprevaruje...tak jak to je?porad te mi prosim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:58 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Mario
Můžeš ho zkusit ještě převařit. U mě se trochu slizu objevilo i po převaření (30 min), ale zbaštili to Krunýřovci, od té doby je kořen krásně čistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:33 Muž pancéřníček [168] – Re: Mario
Moc bych to neřešil,cca do týdne by to mělo zmizet.Ale měl jsi ho pro jistotu převařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 21:19 Mario – Kořen
Prosím o radu koupil jsem si kořen ve zverimexu a do dvou dnu se potáhl slizkým povlakem , kořen jsem nepřevařoval jen přelil vroucí vodou teď ani nevím jestli to byl kořen vhodný do akvarka. Je světle hnědý a rozvětvený. Co s tím? coze dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 16:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: teleport
Nějaký hóóódně tvrdý, exotický, když už nějaký ten kořen musíte mít. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 15:21 teleport – Re: Sid
jakej byste mi doporučeli kořen je víc druhů ? mám akvárko chvilku a bejvalej kořen nám tvořil no2 po vyndání no2 zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 17:52 Muž steveb [1] – mopan -africké dřevo
tzv. mopani wood mi pravdepodobne zvyšuje tvrdost vody. Malo by ist o ciastocne skamenelé drevo. Má niekto s týmto skúsenosť? POužívam vodu z osmózy a naozaj po týždni mám UT vzdy vyssie. Moj problem: rybicky.net/nadrze/10718

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 13:38 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky – Re: Lucianetta
Neni zac,hlavne,ze ti uz neplave po akvarku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 12:21 Žena Lucianetta [43] – díky
díky za radu, mě kořen po vyvaření opravdu krásně klesl v akvárku na dno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 23:03 mafi
Sestra měla dřevo z lesa a kleslo jí za tři týdny.Vyvařování ani sůl ti nepomůže.Namoč a čekej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:23 Muž Yirka [9123] – Re: Commander
Sůl nemá na nasákavost kořenu žádný vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 15:21 Commander – Re: Yirka
A ked ho vivarim viac krat v slanej vode alebo normalnej to uz nebude asi moc viplavovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:52 Muž Yirka [9123] – Re: Commander
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:38 Commander – Re: Yirka
To fakt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:35 Muž Yirka [9123] – Re: Commander
Z přírody to taky může trvat půl roku.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:33 Commander – Re: Yirka
Ja mam z hory! a mam ich tyzden vo vode a stale viplavuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Commander
záleží taky co je to za dřevo, některé plave víc a nekteré míň. Ten první kořen co jsem měla byl z mangrovníku a neplaval skoro vůbec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:32 Muž Yirka [9123] – Re: Commander
O jaký kořen se jedná? Z přírody či obchodu? Mám všechny kořeny z obchodu, vyvařované 2x1 hodinu s výměnou vody, půl dne ponořené v kbelíku či vaně a žádný neplaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 14:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Commander
většinou jsem měla tak velké kořeny že se ani nevešly do hrnce takže jsem je moc nevyvařovala. Jenom přelila vařící vodou, ale to se dělá spíš kvůlu desinfekci. Taky jsem měla štěstí že moc nebarvily

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=1451