Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 13:54 Muž Tedvidek [5]
Za jak dlouho se zhruba nasákne kořen red moor wood, aby neplaval?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 11:42 Muž ludvik [1082]
Když kořen, tak kořen: www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 15:53 R Muž romant [27987] Re: OMa
Barvení kořenu z rašeliniště je pro určitá akvária požehnáním, tedy pokud ho máš do toho tvého odprezentovaného akvária, tak ho nech pěkně barvit tam. Uvidíš, jak si bude beťák lebedit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 15:49 OMa Re: vaaclav
Tak já ho nechámještě nějaký měsíc odmočit mimo, tak doufám, ža pak už tolik barvit nebude.. uvidim :-) Dík palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 15:45 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: OMa
Klidně ho dej do akvária bude ale asi pěkně barvit. Řekl bych že to o čem mluvíš platí spíše u čerstvých kořenů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 14:23 OMa – Kořen - smrk
Četl jsem článek co tu někde poletuje o tom jaké kořeny si dát do akva. Bylo tam napsáno, že vhodné jsou i kořeny z rašeliniště. Avšak co vím, tak u nás v okolí jsou rašeliniště výhradně ve smrkových porostech, tudíž kořen, který z tama vytáhnu bude z jehličnanu. A na zdejším foru jsem četl, že jehličnany do akva nepatří :-D x nikdy jsem neviděl rašeliniště v listnatém lese :-D Takže ted nevím :-D vytáhl jsem z rašeliny celkem pěkný kousek :-D stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 08:59 Muž Strojek [141] Re: dravec
ja jsem vzdy urizl kus vetve na podzim, kterou jsem chtel pouzit. Pres zimu uplne vyschla a na jare sla kura oloupat uplne lehce i rukou a zbytek u vetvicek nozikem.Pak jsem namocil do sudu a pote do akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2016 08:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dravec
Nutné to není, ale kůra se časem odloupe a bude znečišťovat akvárium. Nekde sem viděl radu s převařením kořenu, ale já kůru nechávám na všem. Moje ryby ji ožírají a v akváriu s pískem bez rostlin lehce odkalím jakékoliv nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2016 08:12 Muž dravec [72] - Rostliny – Koren z viniča
Zdravim, chcel by som do aqua pouzit koren z viniča. Je potrebne ho ocistit od kory? Reso. ako na to je na to nejka finta , alebo nozik a pracne to vypidlikat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2016 21:17 Muž Legioix [574] Re: NHKG
NHKG napsal: Ehm, proč ty kořeny a větve vaříte?
Ne každý má doma kůrožrouty :) Z papináku ten kořen vypadá luxusně a skoro bez práce: rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2016 21:12 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Ehm, proč ty kořeny a větve vaříte? Já zrovna dneska uřízl ze stromu jednu větev, osprchoval a i s kůrou jsem ji šoupl do akvária. Panaci mají kůru stejně nejraději. A vařit bych ji asi stejně nemohl, má přes metr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:08 Muž Legioix [574] Re: ondroj
Jde. U čerstvých větví a kořenů potom jde perfektně dolů sloupnout kůra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:02 ondroj
Dalo by se vaření urychlit v papiňáku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 16:02 s3ntry Re: GP
me se podarilo najit na zaklade tveho typu ze revove koreny maji v hornbachu a pokud jsou suche tak pry jen vylucuji po ponoreni do vody takovy "bily povlak" ktery lze odsat a po case se uplne prestane tvorit a je klid. tak uvidime jak na tom bude cenove :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 15:59 GP Re: s3ntry
asi zadny velky upravovani netreba. vhodny odkurovat a pouzil bych suchy koren.
ale pokud otazka smerovala na zdroj, tak to bohuzel nemohu slouzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 15:56 s3ntry Re: GP
no ted kdyz jsem si to vygooglil, tak vypada. predpokladam ze by se to dalo v akva pouzit, pokud to bude spravne upraveny, mas prosim te nejaky tip kde to maji vhodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 15:52 GP Re: s3ntry
nevypada reva podobne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 15:49 s3ntry – finger-wood
Mate nekdo dobry typ kde sehnat tento (finger-wood) typ korenu? nasel jsem na netu par obchodu ale ty ceny za 20cm kousky jsou dost vysoky, tak jestli to treba nemaji nekde v zahradkarstvi nebo tak, protoze bych potreboval tak 2ks a aby mel jeden cca 80-100cm delky (akva bude 250ka na delku)

diky s3ntry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 11:45 Kolin87 Re: Jifi
Popravde jsem ho nasel v Pardubicich na prochazce s rodinkou.. byl tam pokaceny strom a tenhle kousek vedle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 22:31 GP Re: Jifi
add kupovane drevo bych netvrdil tak jiste a vyvarenim to zmekne a bude nachylnejsi k rozkladu - sice se neco vzduchu dostane pryc a mozna i neco zivota znici, ale stoji to za to?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2015 21:23 Muž Jifi [675] Re: Kolin87
Kolin87 napsal: Zdravim, chtel bych se zeptat,zda nekdo nevite,co je to za drevo (viz fotky) a jestli je vhodne do akvaria..
Docela by mě zajímalo, odkud to pěkné dřevo máš, když ani nevíš, jestli je vhodné do akvárka.
Vyvařením se podle mě nic nepokazí. Ale kořeny kupované třeba v akvaristice se dají v pohodě dát jenom do vody nebo přímo do akvárka, jak už bylo odpovězeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 21:21 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Kolik ten kořen váží? Já vždycky jen kořeny opláchnu na zahradě hadicí od bordelu a pak hned do akvaria :) Pokud je těžší kořen tak ho nemusíš ani zatěžovat pujde hned ke dnu a bude to ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2015 21:20 Muž Jifi [675] Re: Kolin87
Kolin87 napsal: Hups.. diky, bral jsem slanou vodu,ze by to mohlo nejak vydezinfikovat, ale asi bude stacit jen vyvarit?
A odkdy sůl dezinfikuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2015 21:16 R Muž romant [27987] Re: Kolin87
Bude stačit jenom namočit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 21:11 Kolin87 Re: romant
Hups.. diky, bral jsem slanou vodu,ze by to mohlo nejak vydezinfikovat, ale asi bude stacit jen vyvarit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.10.2015 18:18 R Muž romant [27987] Re: Kolin87
Pro boha, jen né slanou vodu(až na něj budeš chtít upevnit nějakou rostlinu, máš po ptákách), tedy pokud to nebude později v nějaký brakický vodě. Jinak dřevo je to pěkný a bude v akváriu v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:15 Kolin87 – Drevo v akvaru
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, chtel bych se zeptat,zda nekdo nevite,co je to za drevo (viz fotky) a jestli je vhodne do akvaria.. pripadne jak nejlip neco takovyho osetrit,aby mi to nenadelalo neplechu.. aby to neplavalo,mam v planu to na 2 mesice zatizit ve slany vode.. diky za nazory
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 09:06 DanH Re: hombre
Aha. Já žádné kámoše vinaře nemám, takže jsem to koupil v jisté brněnské akvaristice. Už byl vysušenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 08:34 Muž RBeil [174] Re: hombre
Já plavoucí kořen nemáčel, ale dal ho do zavařovacího hrnce a asi hodinu jsem ho napařoval. Jednak se tim dezinfikoval od možných parazitů a jiných škůdců a zároveň nacucal vodu, takže šel hned kednu. Jinak pokud se ti nechce tu révu drhnout kartáčem od volných částí tak to vezmi vapkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 23:40 hombre Re: DanH
Samo,že mám na mysli přímo z přírody :-)
Mám tři kámoše vinaře ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 23:30 DanH Re: hombre
Na účtence bylo napsaný vinná réva :-D . Ale jestli myslíš uříznout si kus živé vinné révy, tak ti moje rada moc nepomůže ( radši napiš, jak ji hodláš "sehnat" ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 23:08 DanH Re: hombre
Já mám samorost, normálně jsem ho hodil do akvárka, ze začátku plaval, vůbec nebarvil, cca za dva týdny klesnul. Neměl jsem vůbec žádný problém. Vyvařit ho můžeš, pokud se ti nechce čekat ty dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 23:01 hombre
Mám možnost sehnat ,,samorost" z vinné révy.Jaký proces provést,aby mohl do akvárka?Asi bude třeba ho zbavit kůry.Někde psali o opískování.Nevím,jestli třeba i vařit,nebo jen delší dobu máčet ve vodě...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 00:44 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: odikcz
Tak to naštve no věřím :/ tak uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 00:24 Muž odikcz [114] Re: Humbal89
Jsem právě při tý ceně doufal, že bude lepší ... a taky vypadal pevnější, že by se nemusel pod vodou začít drolit, jako dělaj jiný (po nějaký době) ... no nic, dam mu týden a jestli neuvidím ani náznak zlepšení, tak jde do terária a krevetám koupim lávu (ta klesne na 100%) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 23:11 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: odikcz
Jo? Tak ja právě kupuju u Rataje 180kc/kg co třeba oproti treba hornbachu kde mají tak 10kg velkej za 350...tak to naštve no, me to vždycky hned klesne a nikdy skoro sni nepouští, což bych ocenil :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 23:02 Muž odikcz [114] Re: Humbal89
Dražší? Tyhle byly ty nejdražší, co měli (200kč za malej kořen mi přišlo dost), tak jsem doufal, že to budu mít aspoň bez obtíží ... a ono tohle ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 21:11 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: NHKG
Tak tak, všechny mangrove kořeny co sem kdy koupil hned klesly...proto raci volím tyhle dřeva, sice sou dražší ale nikdy sem nemel problém ze by plavali nebo se dělal nějakej povlak atd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 19:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: odikcz
Škoda že nemáš zahradu, já dycky kořen hodím na měsíc do sudu s dešťovou vodou a mám klid. ALe exotické kořeny Driftwood i mopai se potopily hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 19:21 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Vraž ho do kýblu s vodou a něčím zatiž, až cucne, přivážeš co je třeba a půjde přímo na místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 18:56 Muž odikcz [114] Re: romant
Týdny se mi moc nelíbí :-( ... chtěl jsem už začít rozmisťovat kytky a to moc nejde, když se s tim bude ještě hýbat ... a přivazovat kořen na nějaké podložky, které pak zasypu se mi nelíbí = v případě, že budu muset kořen někdy vyndat (očistit nebo na něj dát nějaký mech) ... možná tak jestli se dají sehnat nerezové šrouby, tak je navrtat, ale tomu jsem se chtěl vyhnout do akvária ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 18:31 R Muž romant [27987] Re: odikcz
Dny, spíš těch několik týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 18:13 Muž odikcz [114]
V akvaristických potřebách jsem koupil na pohled tvrdý kořen placek.cz/… a plave ... máte někdo zkušenosti, za jak dlouho se nacucá a klesne?
Jestli to bude v řádu dnů, týdnu nebo měsíců ... nechce se mi ho nějak složitě přivazovat/zatěžovat ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 18:04 Zuzana Re: pendergast
Mám tam jen ten říční štěrk, žádný zásobní substrát :-( . Svítím 2x 30w 10 hodin denně. Zkusím tedy dokoupit další rostliny ( musím nastudovat které rychle rostou), ale zatím co zasadím pomalu odejde ne . Pojišťuji jakou mám alkalitu vody, ale nevím jak se voda stabilizuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 17:59 Zuzana Re: RBSC
Já jsem před tím pH neměřila až když jsem začala dávat to CO2. Ve středu jedu do města tak dokoupím testy na alkalitu ať vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 09:51 RBSC Re: Zuzana
A ten problém s kytkami...
všechny je sice nepoznávám (ale myslím si, že některé z nich teda ani příliš rychle v akvárku neporostou), obzvlášť když v měkké vodě nebude příliš moc živin - nějaký ten výživnější substrát by to chtělo - navíc třeba Valisnerií se nemusí líbit ani velikost té frakce kamínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 09:48 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Zuzana
Myslim si, ze korenem to neni. Vymenit koren je to asi nejjednodussi. Chtelo by to stabilizovat chemizmus vody. Na tak velke akva dost malo rostlin. Pridal bych nejake nenarocne rychle rostouci stonkovky. Mas tam nejaky zasobni substrat aby podporil rust rostlin? Pises ze hnojis Easy-life Profito ale co, kdyz tam nejsou zadne rostliny. Nekdy min je lepsi nez vic. Ze zacatku uvazene jen zakladni (napr. Ferox, Ferox s NPK apod.)Nic neprehanet. Zredukovat a stabilizovat dodávání mnozstvi CO2. Nic skokove. Cim a jak dlouho svitis? Ma to na vyse uvedene take vliv. Az se to rosroste tak si klidne men nenarocne kytky za narocne a hnoj podle potreeby. Ovsem neni to ze dne na den. Jsou tady kolegove kteri jsou erudovanejsi a dokazi ti poradit lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 09:35 RBSC Re: Zuzana
Zuzana napsal: ...jinak netuším co může tak snižovat pH.
Myslel jsem, že Vám to vysvětlili. To pH tak nepadalo i předtím? Třeba to je jen dočasný výkyv ve kvalitě vody. Jak už Ti psali v jiném vlákně, pravděpodobná příčina je v pufrovací schopnosti(schopnost držet určité pH) použité vody. Při nízké schopnosti tedy může měnit pH de facto všechno - dýchání ryb, rostlin, přilévání/spotřebovávání hnojiva/živin ve vodě rostlinami, krmení, kořen, ...(Dno máš jen ty říční kamínky, správně?). CO2 sycení nepoužívat, naopak vzduchování by mělo podmínky stabilizovat, i když lepší by bylo nějaké rázové promíchávání hladiny.

Osádka by měla být v ideálním případě vybrána podle vody. V horším případě se dá voda upravit, když je to třeba.
Osobně bych si této vody v některých akvárcích užil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2015 06:37 Zuzana Re: Sputnik
Díky, to bude asi nejjednodušší, ale asi bez efektu :-) . Třeba to pomůže, jinak netuším co může tak snižovat pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 12:14 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Zuzana
Ahoj,nemyslím si ,že by staré kořeny, které byly v akváriu,by v nové nádrží tak snižovaly PH.
No šel bych na to vylučovací metodou,kořeny ven a sledovat pH v nádrži.
Popřípadě kořen vyvařit.
;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=501