Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 13:11 Chrostík – Kořen po XX-té
Ahoj, máte někdo zkušenost s kořeny, které jsou prodávány pod tímto označením? Jak dlouho se musí nechtat máčet, aby nepouštěly barvu?
Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 14:33 Muž AmorFati [37] - Amerika
Plíseň spolehlivě řeší ampulárie... Aspoň plíseň, co se občas objeví na mých kořenech je pro jednu měchýřovku otázkou několika hodin bohaté hostiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 07:05 Muž hanz [27] – pro :-)
Tak se pochlub co jsem rekl spatne,ja si za svim stojim...
A je i jina moznost pouziti fungicidu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 21:44 :-)
...Kazdopadne nejblize bych typnul Drevomorku....
no coment :) smich :-D :-P :-D smich :) potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 20:54 Muž hanz [27]
Stoho obrazku toho neni zrovna moc vydet.Kazdopadne nejblize bych typnul Drevomorku.
Ta plisen se siri od jednoho zdroje nebo se udela tech fleku vice a pak se pospojuji a roste zaroven i do vejsky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:11 teekey
a vy nemate v akverku Anciky? Ja mam 3 a taky 3 koreny, vsechny 3 byly zelene (asi plisen nebo neco) a ancici se postarali, ze jsou ciste jako kdybych je prave vyvaril ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:51 Muž ČUPR [204] - Tetry
Tak to musí být slušnej parní kotel ! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:22 rolandmynar
Taky jsem pro nechání výluhu :-) Rybám neškodí, fakticky spíše prospívá, dělá prostředí přirozenější a pokud není osvětlení příliš studené, není barva vody poznat (nebo jsem si na to už zvykl). Je jen málo biotopů, kde je voda průzračná, v přírodě ji totiž nikdo nečistí :-)
********************
To s Tebou souhlasím, protože když jsem choval amazonské rybky, kupoval jsem jim dokonce za drahý peníz roztok - výluh z amazonského pralesa. Ale zde je řeč o jiném výluhu, tedy o tom, který u nového kořene rybkám určitě nepřidá na kráse a někdy ani na zdraví. Navíc nemáš jistotu odkud ten kořen pochází. Je potřeba z něj vyluhovat látky, které by mohly rybám škodit. Třeba tam žádné takové nejsou, ale budeš dělat chemický rozbor? :-D Proto když ho necháš vyvařit, máš alespoň jistotu, že je všechno pryč. Přirozený výluh ze dřeva potom neškodí a jak píšeš správně - naopak prospívá. Navíc při vyluhování ten kořen dostatečně prosákne vodou. Při pečení v troubě si myslím, že ho pouze vysušíš a pak máš problém s jeho vyplaváváním k hladině.




S tím taky souhlasím, ale píšu o kupovaných kořenech. Koupil jsem jeden kdysi z Baumaxu a na něm byly nějaké bílé, ale jen pár, tečky. Tak jsem ho umyl a když jsem ho dal vařit, tak zevnitř začla spárou unikat nějaká bílá tekutina. Pak jsem zjistil, že oni malovali, a asi se stalo, že to postříkali Primalexem, zvrchu trochu opláchli a prodali. No a já když jsem ho dal namočit, tak jsem se nastačil divit odkdy z kořene teče mlíko. smich Proto všechno peču, jo a mimoto peču to ve vodě a ne nasucho. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:17 Muž ČUPR [204] - Tetry
Taky jsem pro nechání výluhu :-) Rybám neškodí, fakticky spíše prospívá, dělá prostředí přirozenější a pokud není osvětlení příliš studené, není barva vody poznat (nebo jsem si na to už zvykl). Je jen málo biotopů, kde je voda průzračná, v přírodě ji totiž nikdo nečistí :-)
********************
To s Tebou souhlasím, protože když jsem choval amazonské rybky, kupoval jsem jim dokonce za drahý peníz roztok - výluh z amazonského pralesa. Ale zde je řeč o jiném výluhu, tedy o tom, který u nového kořene rybkám určitě nepřidá na kráse a někdy ani na zdraví. Navíc nemáš jistotu odkud ten kořen pochází. Je potřeba z něj vyluhovat látky, které by mohly rybám škodit. Třeba tam žádné takové nejsou, ale budeš dělat chemický rozbor? :-D Proto když ho necháš vyvařit, máš alespoň jistotu, že je všechno pryč. Přirozený výluh ze dřeva potom neškodí a jak píšeš správně - naopak prospívá. Navíc při vyluhování ten kořen dostatečně prosákne vodou. Při pečení v troubě si myslím, že ho pouze vysušíš a pak máš problém s jeho vyplaváváním k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 17:05 rolandmynar
Já tomu asi nerozumí, najdeš kořen, třeba v lese a dáš ho do trouby? Nebo je to kupovaný, nebo to je máčený. Přemýšlím a nenapá mě důvod proč by kořen po vypečení neměl barvit......když se dá do vody nebo se vaří, tak z něj látky které barví vodu vyplaví, ale pečením. hmm ahoj :)


Když to vaříš ve vodě, tak bod varu vody je 100 stupňů ne? V troubě uděláš 2x tolik.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 16:20 venda
Mám stejný problém - v želváriu. Tvrdý kořen, co kouká z vody. 2 týdny utekly a bílá plíseň. Zatím jsem to odrbal kartáčkem a spařil vařící vodou. No a čekám. Zatím se nic neděje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 10:41 Muž AmorFati [37] - Amerika
Taky jsem pro nechání výluhu :-) Rybám neškodí, fakticky spíše prospívá, dělá prostředí přirozenější a pokud není osvětlení příliš studené, není barva vody poznat (nebo jsem si na to už zvykl). Je jen málo biotopů, kde je voda průzračná, v přírodě ji totiž nikdo nečistí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 07:17 Aiven – plisen
osobne si myslim ze plisen staci zarhat nad 55 stupnu celsia coz je bod varu bilkovin a nebo ho namocit do sava po teto ozdravne kure ho polechtat zeleznym kartacem a kuru dteba jeste jednou zopakovat a mimochodem pokud mate spravne nadimenzovany biologicky filtr tak zakal bezpecne zlikviduje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 23:38 Nobody
A proč ty kořeny drbat?
Odstranit zahnívající části by mohlo stačit! ;-)
Zbytek docela dobrá strava pro sumce.Výluh - prospěje spoustě rybek! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 23:26 Muž georged [44] - Živorodky
Krásný důkaz kruhem :-D...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:49 Muž filipsi [1295]
... Co nevydrbe kartáček, to vydrbe sůl....
Ale existuji i lepsi "drbace", nez sul. Jen je ta sul docela dobra v pomeru sehnatelnost/agresivita/vykon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:35 :-)
Znici, ale nevycisti a nevydrbe.
Já myslel, že to zase zvládne ten kartáček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:29 Muž filipsi [1295]
Znici, ale nevycisti a nevydrbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:25 :-)
Sůl je výborná chemikálie pro čištění, zejména od nejrůznějších řas, mechů porostů. Co nevydrbe kartáček, to vydrbe sůl. Sůl používám i na čisštění dekorace - kameny a pod.

Já myslel, že řasy mechy a porosty zničí už to vaření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:11 Muž ČUPR [204] - Tetry
Z praxe:
Nový kořen pořádně vydrbat kartáčkem pod teplou vodou a za použití soli. ........ a znovu ho přádně vydrbej kartáčkem za pomoci soli.....ahoj

Proč se tam musí dávat ta sůl ?? coze

Sůl je výborná chemikálie pro čištění, zejména od nejrůznějších řas, mechů porostů. Co nevydrbe kartáček, to vydrbe sůl. Sůl používám i na čištění dekorace - kameny a pod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 22:07 Sidonius
Protože "Sůl nad zlato"! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:57 :-)
Z praxe:
Nový kořen pořádně vydrbat kartáčkem pod teplou vodou a za použití soli. ........ a znovu ho přádně vydrbej kartáčkem za pomoci soli.....ahoj

Proč se tam musí dávat ta sůl ?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 21:00 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já jsem jenom reagovala na rolandmynare :-) ano smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2007 20:58 Muž ČUPR [204] - Tetry
Z praxe:
Nový kořen pořádně vydrbat kartáčkem pod teplou vodou a za použití soli. Potom ho dej do velkého hrnce (třeba zavařovacího, nebo jak se dříve vyvářely pleny, nebo nějaký smaltovaný velký koupíš v domácích potřebách - nestojí to zase tolik) a povař. Já vařím cca 2 hodiny (nezapomeň dolévat vodu, která se odpaří). Pokud je kořen velký, po 2 hodinách ho otoč a vař druhou půlku. Uvidíš sám, jak se pěkně vyluhuje a jak hodně hnědou vodu vyleješ. Ty 2 hodiny nejsou vůbec nadsazené. Po vychladnutí kořen vyjmi z hrnce a znovu ho přádně vydrbej kartáčkem za pomoci soli. O ostatní "uhlazení" se postarají Ancíci. Na výsledek se můžeš podívat v mém profilu rybicky.net/autor.php… - rybicky.net/nadrz.php… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:53 karkra
Tak taky moje zkušenost. Koupil jsem kořeny v HORNBACHU zároveň se vším i s akvárkem v jeden den. Když jsem přijel domů, než jsem začal s istalací akvárka, tak jem je dal kýblu i s břídlicí ze zahrady a zaliv vařící vodou.Nechal je tam asi tři hodiny a pak pod tekoucí horkou vodou přejel kartáčem. Akvárko máme čtvrtý dýden a nepozoruji že docházelo k zabarvení vody nebo nějaké změně ahoj . Nepouštěly ani v tom kýblu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:44 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já tomu asi nerozumí, najdeš kořen, třeba v lese a dáš ho do trouby? Nebo je to kupovaný, nebo to je máčený. Přemýšlím a nenapá mě důvod proč by kořen po vypečení neměl barvit......když se dá do vody nebo se vaří, tak z něj látky které barví vodu vyplaví, ale pečením. hmm ahoj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:40 Žena ufinka [28] - Asie
MNě na vyčuhujícícm kusu kořene z lesa rostly i houbičky...I když jsem kořen pěkně vydrhla solným roztokem, přelila vařící vodou a ještě drhla naředěným Savem...
Ale neřešila jsem to moc, však ono to všechno za nějakých pár týdnu prostě zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:43 rolandmynar
Já kořeny nelouhuji vůbec. Jen je vypeču v troubě naplno cca 20 min a šup do akvárka a ještě nikdy se voda barvit nezačla. Před tím šup je samozřejmě pořádně opláchnu. palec potlesk

coze Vypečeš? ne A naplno znamená co?




Mno v troubě a na plný pecky. potlesk hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já kořeny nelouhuji vůbec. Jen je vypeču v troubě naplno cca 20 min a šup do akvárka a ještě nikdy se voda barvit nezačla. Před tím šup je samozřejmě pořádně opláchnu. palec potlesk

coze Vypečeš? ne A naplno znamená co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:27 Martin
Mockrát děkuji za reakce, trochu mi barví, tak je vyvyřím ve slané vodě a šup s nimi do akvárka, samozřejmě budou pod dohledem, kdyby dělaly neplechu, tak půjdou ven ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:58 Muž georged [44] - Živorodky
Já ho vařil a potom ještě louvoval v lavoru a žádnou plíen jsem neměl, ale je to už od oka poznat, že to je ropiký kořen(Savannah)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 13:38 Žena Dinamit [68]
Otázka taky je, jestli je to opravdu tropický kořen, nebo jenom nachytávka obchodníků a je to z našich lesů. Tropickej by hnít neměl a náš po čase začne (můj případ :-()
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 11:49 rolandmynar
Já kořeny nelouhuji vůbec. Jen je vypeču v troubě naplno cca 20 min a šup do akvárka a ještě nikdy se voda barvit nezačla. Před tím šup je samozřejmě pořádně opláchnu. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 09:02 Muž Nik [191]
co vím z vlastní zkušenosti, tak takováhle plíseň v akváriu zmizí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 08:51 Martin – Kořen po x - té
Mám prosbu - koupil jsem nějaké kořeny, louhuji je, bohužel se mi nevejdou úplně celé do kbelíku - a na vyčnívajích kouscích se mi objevuje plíseň - prosím o konzultaci, jestli je mám rovnou vyhodit, nebo převařit a dát jim ještě šanci. Budu zakládat akvárium a nerad bych ho hned na začátku nějak zaneřádil. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 08:26 Muž wayn [79] – To Dinamit
Dřevo našich lesů? Mám v akváriu samé dřevo z našich lesů :-) a nehnije. Nikdy jsem žádný kořen nekoupil, vždycky si něco najdu v lese, potoce... Pěkný článek je zde: www.akvarko.cz/… Ideální je nechat dřevo měsíc až dva v sudu a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 23:59 Žena Dinamit [68] – to Petra
Dřevo z našich lesů ti začne po čase ve vodě hnít. A když zajdeš do akvaristiky, tak musíš dát pozor, abys nenaletěla a nekoupila taky kořen z našich lesů. Dělaj to celkem rádi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 20:35 Muž filipsi [1295] – ufinka
Cim nici mirne kysela voda kohoutky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 17:32 petra – kořen
lidi,

já jsem četla, že se nemají používat kořeny jehličnanů, protože ty obsahují nějaké kyseliny..a taky kaštanové dřevo je jedovaté..asi je lepší to možná koupit..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 15:44 Žena ufinka [28] - Asie
ja si zlutim akva umele navic Torbenem, mam totiz ryby z tmavych vod,...a libi se mi to, co bych dala za barvici koren...mne ty moje nikdy moc nebarvily-z prirody. A pokud mate vyssi pH, u nas napr. v Brne 7,5 -jinak nechapu, jak nekdo muze mit pH pod 6 z kohoutku, to vodarny preci nepripousti, nici to kohoutky...-no, proste pokud mate zasaditou vodu, pres 7 a tvrdou, tak pusobi jak pufr, stejne vam ty hodnoty moc kolisat nebudou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 15:00 bulmas
moc děkuji za vaše připomínky a zkušenosti, akvárium mě učí trpělivosti :-) a tak budu máčet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2007 14:35 Muž Eff [417] - Rostliny
Některé kořeny barví, plavou, nebo obojí. Poznáš to jen tak, že ho necháš pár dní namočenej.
Pokud nechceš aby kořen barvil vodu, převař ho v slané vodě, a máčej ho tak dlouho dokud barvit nebude. Já ho 3 týdny máčel ve vodě, vyměňoval za novou, pak vařil několik hodin v slané vodě a pak ještě týden máčel abych se přesvědčil, že se voda nezbarví.
Netrpělivost se nevyplácí. Vede to jen k tomu, že spousta lidí má doma nechtěnou amazonku a pak pláče tady na fóru. Rady typu : "mám ho ocamcaď a vůbec mi nebarvil", nebo "dyť je ta barva hezká a přirozená", neberte vážně, pokud obarvenou vodu opravdu nechcete. Každý kořen, ať už je odkudkoliv, je jiný a jen ve vodě poznáte jak se chová a jestli se na něm náhodou neobjeví plíseň atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 13:58 Evicka
ja bych si dala na koren fakt bacha.. mam koren ve 240l akvarku, takze take umerne velkej.. I po prevareni voda zezloutla a na docela dlouhou dobu.. Takze radeji fakt prevarit a jeste nechat stat nakej ten den ve vode.. Protoze zluty akva, fakt za moc nestoji.. to si radeji dat praci s tim korenem, nez pak menit a menit vodu bez vysledku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 13:13 Muž Nik [191]
z Aqua Daho jsem kořen jen omyl a šoupl do vody. Nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:36 Muž filipsi [1295]
Proc si znejistela? Ja tam koreny mam, v obou akva. Z kohoutku mi tece ph5.8. V obou akva mam 6.8. U matyska uz byl vymaceny dost, rostl na nem anubias, v nibanu jsou 2 ruzne, macel jsem par dni, nevaril, jen ocistil. Jedine co delaji, je ze mirne barvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 12:31 bulmas
ahoj, máte někdo kořen z aqua daho? koupila jsem si tam dva kolem 1kg a chci je dát do 112l, zatím se vaří (a že barví ;-) ), ale po přečtení všech zdejších příspěvků na téma kořen jsem trochu znejistěla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:56 Muž Turok [18]
velký je dost :) ale ještě to chce hodně úpravy a uvidím co z tohoh bude za výsledek, kdyžtak to nechám na zahradě :) a ph nevadí je stejně moc vysoké skoro osm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 20:32 Usine
Není drobet moc velkej? Bacha na ryby už jsem viděl jak po přidání takového obra do akvária pochcípaly všechny ryby. (Změna PH) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:07 Muž matlala [798] - Rostliny
všiml jsem si, je hezkej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 18:03 Muž Turok [18]
už to tam je nechtěla se mě nahrát fotka :)))

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=2551