Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 14:51 Muž sux [117] - Amerika
Dřevo, které už bylo nějakou dobu ve vodě. očistím od měkkých částí a buď povařím nebo namočím do sava - podle toho jestli chci tmavší nebo světlejší odstín dřeva - savo zesvětlí a myslel jsem, že po čase ve vodě dřevo ztmavne, ale zůstává cca po roce a půl pořád světlé...Jinou úpravu nedělám o ostatní se postarají L-sumci... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 06:19 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: TomasOxx
Těžko se pak do nich ta voda dostává zpět a většinou plavou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 02:30 Muž O.Tom [439] – Re: 0
ja jsem tu celkem kratce, takze minulost a nezmineny duvod neznam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 00:46 0
Fotka k příspěvku Kořeny , které si z přírodních vod přinesu k umístění do akvárií , zásadně nenechám vyschnout . Už jsem v minulosti důvody proč ne , zde na fóru napsal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 00:05 Muž O.Tom [439] – Re: Johan
Kdysi jsem vyvaroval, ted jen dotahnu domu, poradne vycistim, necham i vyschnout a znovu ocistim, nekdy si nevsimnu nejakeho spatneho mista za mokra a nekdy zasucha :) , trosku poupravim a pak soupnu do akvaria. Savo a podobne svinstva jsem u akvaria nikdy nepouzil :) Ted zvazuju, ze bych si nasel par peknych kousku dreva, ocistil, a dal na hooodne dlouho (nekolik mesicu) do husteho solneho roztoku, zda to drevo nejak zakonzervuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 22:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: makky
Očistit kartáčem ve sprše a dát do akvária. Vše ostatní je zbytečná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2009 22:29 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: makky
Pokud jsi ho vytáhla z Vltavy, doporučil bych povařit alespoň 30 minut v nějakém větším hrnci a přidat trochu kuchyňské soli. Určitě ho provař, jinak se Ti může objevit nečekaná plíseň a to i několik dnů po vložení do nádrže. Alternativním řešením může být i "přepečení" v troubě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 21:47 RAP – Re: BC/.Killer
Někdy i koupený kořen barví. Jinak pokud jenom barví, tak je to v pohodě. To vylouhování jsem myslel kvůli sajrajtům, který mohou být v řece. Zejména nyní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 21:38 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – ..
taky bych rači přistoupil ke těm kupovaným kořenum. Aby Ti nezhnědla voda. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 21:32 RAP – Re: makky
Očistit a nechat nějaký čas louhovat v čisté vodě s její občasnou výměnou. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 20:58 caja008
koen je připravený na vložení do vody až nebude barvut. Jo A osobně bych to asi jen nepřelíval ale pořádně bych ho vyvařil ve slaný vodě odrbal kartáčem a pak ho teprve dal máčet. Aešte tam nní 100% jistota že to bude vše ok. Já bych si na to asi netroufl. Radši si koupim nákej kořen a budu mit jistototu že bude vše ok a ne že mi to vše vychcípá. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2009 19:39 makky – kořen
Dneska sem vytahla z vody(Vltavy)kořen a větev.Je už evidentně delší dobu ve vodě,kůru má měkkou,takže ji sloupnu.Asi ho přeleju horkou vodou a možná trochu sava.Jen by mě zajímalo jak dlouho to mám nechat ve vodě(kýbly)prostě jak poznám že už ho můžu dát do aq.Článek na akvarko.cz sem si přečetla s poustu dalšího,jen sem z toho nák nevičetla jak pozám že už je připraven a jestli nevadí drobné kořínky co sou na krajích.Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:39 Ezachyel – Ezy
Vzdy po zakoupeni korene ho nech treba deset dnu odmocit ve vode,zabranis tak znecisteni AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2009 12:34 Verouš – kořen z lesa
Myslím že by vyplaval.Radši bych ho tam nedávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 21:53 popelnik
Já používám větve ovocných stromů. Zbavím je jen vrchní kůry pak je naložím asi na týden do vody aby se odbarvily a natáhli vodu, po té je povařím aby ze sebe dostali zbytek barviva a potopili se. Je to zajímavá dekorace ancistrusům to moc chutná a je zajímavé sledoavat jak to nadále opracovávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 21:34 Muž vhisky [45] – Re: sux
tak to je paráda :-) ani nevíš jak jsem si oddechl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 21:14 Muž sux [117] - Amerika
Kořen z přehrady by měl mít za sebou fáze, které "nové" dřevo nemá. Máčení které trvá měsíce je ta tam a chemické reakce, které jsou třeba aby proběhli, už také. Tím pádem je třeba jen posledních pár kroků. Úprava dřeva v téhle fázi může jít dvěma směry - 1) koupel v savu = následkem je, že dřevo zesvětlá a nebo naopak 2) převaření ve vodě = dřevo ztmavne. Odstranění měkkých částí beru jako samozřejmost. Po téhle úpravě nevidím důvod k obavám. Spoustu dřeva jsem už takto spotřeboval a vše ok. Pokud se v akva nějaké části uvolnily nevidím v tom problém. Jen se neodstranily všechny měkké části. Nic se neděje. X-) Pokud máš v akva krevety je houba pro ně pochoutka a ancistrus si s tím také poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2009 20:38 Muž vhisky [45]
Měl bych dotaz ohledně dřeva od přehrady, ale nejdřív bych chtěl upozornit na cokoliv, co obsahuje smolu(pryskyřici po našem).. Zkusili jsme do akva dát smrkovou šišku, po pár minutách ale ryby přestávaly plavat a jakoby se dusily-měly asi slepený žábry, nikomu bych ten pohled nepřál. Okamžitě proběhla výměna 1/2 vody, vzduchování na max a pak ještě jednou výměna vody... udělali jsme blbost, tak na tu pryskyřici vážně bacha.

A teď k dotazu. Máme kořen z břehu přehrady a cca 1mm je měkčí dřevo(asi strouchnivělý), navíc mi přijde že je na kořeni nějaký povlak..
Ošetření kořene proběhlo takto:
1,vydrhnutí od nečistot
2,vysušení
3,odstranění uvolněných kousků
4,lázeň v horké vodě z kohoutku

Problém je, že toho povlaku jsem si všiml, až bylo dřevo v akva a pár kousků se uvolnilo do vody(cca 0,5mm) Bojíme se, aby se v akva nerozlezla nějaká houba nebo ja nvm co.. Prosím napište jestli se máme čeho bát nebo jak zavčas zabránit katastrofě.. Předem díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 15:11 visek – Re: visek
ja sem sehnal jine a lepsi.kolega ze raseliniste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 14:52 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Misho258
Já měl nádherný velký kořen několik let ponořený v akváriu a myslel jsem si, že se snad jednoho dne dočkám a že se "napije" a udrží pod hladinou. Po celou dobu (několik let) jsem ho měl však přivázaný vlascem k těžkému kamenu pod ním. Za ta léta se nenapil natolik, aby zůstal pod hladinou. Některé kořeny to prostě nedokážou. Viz kořen rybicky.net/nadrze/2477 a detail rybicky.net/nadrz/2477/12.jpg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 09:31 Muž mobydick [0] - Cichlidy
Prostě ho musíš něčím zatížit, nic jiného v tom nehledej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 06:32 Mrakoplash – Re: visek
Solit kořen do akvária je stejně k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2009 06:19 visek – Re: Sakul
ja je mel koren z kramu a ten sem mel v kyblu asi 2 mesice a vubec neklesl.je pravda nedal jsem tam sul.tak sem ho vyhodil coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 17:16 Muž pařa:) [2] – Re: Moucha
taková mírně žlutá vypadá zdravěji a je přirozenější, vždyť ryby v pralese taky nežijí v čisté vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 13:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sakul
no mne taky plaval koren, tak jsem ho dal do kyblu a nekolikrat tejdne zalil horkou vodou, podobne jsem to delal aj s jilem, jen to pri chladnuti musi byt vsecko pod vodou, aby to nasavalo vodu a ne vzduch....(v teple se bublinky zvetsi a tim se vypudi ze skulin, pri chladnuti se smrsknou a udelaji misto vode)

add barveni vody - takova "cajovita" voda je podle me prirozenejsi nez sterilne bezbarva, navic se mi zda, ze ta obarvena voda dava vic vyniknout barvickam vseho co mam v akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 21:58 Muž Sakul [13] - Cichlidy
At žije rašelina :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 21:55 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Jojo mam presne ten samej problem :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 21:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Co bych za to dal kdyby mě ještě kořeny barvily, bohužel už přestaly tak tam leju Torumin :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 21:44 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: švíco
To jo, to beru, ale aby k tomu došlo tak musíš zanedbávat údržbu. Do takoví koncetrace během týdne se voda nezabarví, určitě jsou nějaké případy, pokavaď nedáváš velkej kořen do malého aqva. Nepsal sem to kvůli tomu, ale že ve věčině případů to bývá tak že někdo dá do aqva kořen voda začne žloutnout a je problém na světě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 21:29 švíco – Re: Sakul
Pokud člověk pro žlutou vodu nevidí ani rybku, tak se nedivim ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2009 21:26 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Normálně bych nereagoval, ale poslední dobou sleduju, že mezi akvaristy se zaběhl jeden velkej blud. Huminoidní kyseliny s kořene jsou pro aqva tak prospěšné a vy se jich dobrovolně zbavujete a ještě na ně nadáváte. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 17:05 Calfína – Re: Misho258
muj koren taky barvi vodu..uz jsem ho 2x vyvarila a ten svinak porad barvi..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 16:34 Muž Misho258 [10]
uz je tri mesiace vo vode a stale plave a fabi vodu a to je vo velkom sude

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 23:34 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Jrk
Taky sem ho chvilku používal, pak se přešel na rašelinu přímo do filtru a absolutní spokojenost a ta krásně zlatavá barva vody hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 23:17 Muž Jrk [143] – Re: Sakul
A to ještě někteří (třeba já) z tohoto důvodu přidávají do vody Torben (Hü-Ben).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 22:52 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Kdyš tady pročítám vaše problémy z barvením z kořene... hmm Nevim jestli v tom vidíte problém, ale ty huminoidní kyseliny který kořen pouští jsou velmi prospěšné pro biotop nádrže, vůbec nic na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 22:15 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Re: Jurasek
aha a co to je?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 21:41 Muž Zabacek [2]
No ja mam dva koreny a oba z hornbachu, kdyz jsem se tam ptal co a jak tak mi primo doporucily je vyvarit v horke vode se soly (dal jsem celkem dost soly). Nastesti jsem nasel dost velikej hrnec, pred vyvarenim barvil cekem dost, ale po vyvareni uz ani trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 19:36 Muž Jurasek [137] – Re: Jarik
Tipoval bych počínající ruduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2009 19:15 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku ahoj chtěl bych se zeptat jestli nevíte co to je?? viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 13:47 Muž mnammnam [23] – Re: 11medved
ja mam v akva vetev z hrozna v ty 3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:08 Žena Amy01 [39] – Re: Pavel
ja mam skoro všetky moje korene z hornbachu a bez problemov, ono je dobre ho namocit do vody tak na tyzden, dva, alebo ho vyvariť ak sa dá, potom bude menej farbiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:07 Dusyk – Re: Pavel
Ta "plíseň" zmizne. Vedia ju zjesť aj rastlinožravé ryby. Neviem aký je veľký, ale mne napr. Doporučili, aby som ho niekoľko hodín varil v osolenej vode a potom ho na pár dni ešte nechal v kýbli s vodou. Keď som ho dal potom do akvária, tak nefarbil vodu a to po 10min. varenia bola voda v hrnci čajová. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 10:06 Pavel – Re: Pavel
ještě něco- docela mi barví - jak dlouho to bude trvat? -přestane to vůbec? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2009 09:55 Pavel – Kořen z Horbachu??
Dobrý den, mám dotaz (sice s ním jdu s křížkem po funuse... :-( ale...)ohledně kořenu koupeného v Hornbachu. Koupil jsem si tam docela hodně těžký a tvrdý kořen - jsou tyto kořeny vhodné (jestli je někdo z vás používá..) po založení se mi na něm udělala nějaká plíseň či co (dle diskusí zmizí po cca 14 dnech). Díky za odpovědi..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 17:30 Žena Dinamit [68] – Re: Pavel
V obchodě ti toho nabídnou. Třeba chemii v hodnotě 1000 Kč kterou musíš denně lít do akvária, jinak by se ti skazila voda ;-)

V mém 50ti litrovém akvárku jsem měla keramický kořen (koukni se na prezentaci). Mě se to líbilo, ale kvůli ančíkům jsem po čase přidala i jeden malej normální přírodní kořen. Byli na ňom pečený vařený :-D

Jediný na co si dát v akvaristice pozor je, aby to byl opravdu tropický kořen, případně kořen z rašeliniště. Kolikrát tam totiž narazíš na smrkový, borový, či jiný kořeny z našich lesů, který jsou absolutně do akva nevhodný - priskyřice a následná hniloba ve vodě. Jak to ale rozeznat, to bohužel nevím :-( Já si ten svůj ulovila na jednom odtěžovávaném rašeliništi tady v Čechách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:28 Pavel – Re: lady0punx
Díky za reakce - je to to co jsem potřeboval, protže nejsem zastáncem umělých dekorací , ale bylo mi to v obchodě nabídnuto jako mnohem leší varianta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:17 Žena Nigerin [19] – ..
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: kikuška
Ne,,prej",ale je to fakt. Ancistrusi,a nejen oni,v podstatě všichni krunýřovci,ale i jiné ryby z kořenů čerpají balastní látky,dalo by se říci i vlákninu,které potřebují ke správnému trávení a následnému vylučování.
Stejně tak je to i s námi,sice nežužláme kořen,ale dáme si třeba banán...no,a jak nám to potom jde... :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2009 16:13 Žena Nigerin [19] – Re: iblik
Nevím. Ale viděla sem v obchodě umělé kořeny. Možná bude vypadat hezky, ale přece jenom je to umělina. Nic z umělé hmoty, byť sebehezčího nedokáže nahradit kořen přírodní. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=2051