Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 19:28 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: eso
taky koreny nevarim... pokazde byly moc velky do hrnce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 17:39 roman – Re: Johan
o to menej sa môžem strachovať... tak už len čakať kým prestane púšťať hnedú farbu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 17:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: roman
že pod kôrov a vnútri je dosť živočíchov ktoré môžu napadnúť vodu Pokud vím, tak odrbáním a opláchnutím se veškeré odstávající části odstraní. Určitě ve vnitřku starého dřeva zbude spousta života, ale varem je možná tak zabijete, ale určitě jim nezabráníte se rozkládat. ;-)

Kořeny sem nikdy nevařil (myslím, že z kořene odstraním mnohem méně, než jiní strachující se akvaristé) a žádný problém, který sem měl v akváriu se na kořen nedal svést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 17:09 roman – Re: Johan
ja myslim že pod kôrov a vnútri je dosť živočíchov ktoré môžu napadnúť vodu ...oprav ma ak sa mýlim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 16:51 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: katterinecka
Tak vaření kořene ho dost poškodí. A co myslíte, že si tak můžete přinést? Pořádně vydrbat a opláchnout pod sprchou je až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 16:35 roman – Re: katterinecka
ten koreň mam pri varení zaťažiť alebo nechať plávať... súrne ( už sa varí :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:47 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Johan
copak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: katterinecka
Pokud si přitáhneš dřevo z lesa tak bez vaření je docela risk že si do akvárka zavlečeš ňejakou havěť Ale notak... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: eso
Pokud si přitáhneš dřevo z lesa tak bez vaření je docela risk že si do akvárka zavlečeš ňejakou havěť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:22 roman
a este ked ho varim tak ho niecim priložiť? nejakým kameňom? alebo nechat plavat na hladine
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:20 roman – Re: eso
tak to je v pohode. a potom si ho mal vo vode este ci uz si ho hned dal do akva? nekalil ti vodu? inak na tvoju otazku ci niekto daval koren bez varenia. niekde tu som cital ze niekto len oplachol v horucej vode a nechal 2 mesiace vo vode a pohode.....u kazdeho je to inak...zalzi vraj aj na druhu...tvrde drevo ako buk dub je naj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 15:08 Muž eso [0] - Tetry – Re: roman
Ja som svoje korene varil 2 hodiny v slanej vode potom som ho vybral na 2 dni vonku aby preschol este raz vyvaril ale uz iba v cistej vode na 1 hodinu .Tie veci co by odplavali tak max budu plavat po akva a zhniju rybkam to neuskodi to je ako hnojivo skor povedane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:58 roman – Re: bali
uz som ho ocistil ako sa najviac dalo.... teraz ho varim no uvidime...kolko by sa mal varit taky koren? ma asi 30 cm taky hruby najviac 10cm.? a aku neplechu by robilo keby tie makke kusky opadavali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 14:36 Muž eso [0] - Tetry
Skusal niekto dat do akvaria neprevareny koren ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:32 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: roman
urcite odrolit az na tvrde drevo, to mekke pak zahniva a nedela to dobrotu, klidne vyvarit nebo lazen v hypermanganu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 09:30 roman
nazdar. našiel som v lese pekný koreň, ale bol spráchnivený tak som ho z povrchu okefoval drôtenou kefou. mám ho druhý deň ponorený vo vode. Ešte sa z neho trochu odlupuje drevo. Nevadí to alebo ho mám ešte prejsť tou kefou kým nebude drevo tvrdé? alebo už len prevariť a potom do vody? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2010 10:53 Muž ciza [8] – Re: eso
Takze unas se sehnat nedaji? Musel bych si je poslat? Tomu se mi nechce verit..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 22:17 Muž eso [0] - Tetry – Re: ciza
To su raseliniskove korene ak sa nemylim. Ak ich hladas na nemeckych strankach hladajte: "Rote Moorwurzel" "Moorwurzel" "Moorkienwurzel" "Moorkien" ...
na anglickych: "Redmoor Wood" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 22:01 Muž ciza [8] – redmoor wood
Prosim prosim nevite nekdo kde sehnat typ kořene redmoor wood? Nikde to nemohu najit... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:31 Muž eso [0] - Tetry – Re: invalida
Diky.Tak zajtra idem do lesa tak uvidim co donesiem.Potom ukazem foto ulovku smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:29 S Muž invalida [3881] – Re: eso
Chemii ne a soli dost já dávám do hrnce kilovku nebo zbytek kilovky ze špajzu... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: eso
Jsou stovky doporučení a návodů. Ten nejjednoduší je: "Najít pěkný kořen, osprchovat od hlíny a dát do akvária." Zbytek návodů je sice hezký, ale ve výsledku spousta práce za stejný výsledek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:24 Muž eso [0] - Tetry – Re: invalida
A aky cca ten pomer vody a soli b ymal byt? (savo netreba?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:21 S Muž invalida [3881] – Re: eso
Tvrdý a vyvařit ve slaným..z rybnika nebo bažiny neplave...jinak musíš zpočátku zatížit..i několik měsíců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2010 21:18 Muž eso [0] - Tetry – vlastny koren
Zdravim.Chcel by som si zaobstarat koren z lesa ma niekto skusenosti? Aky druh: dub buk hrab ...? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:34 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Johan
oukey :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Smatts
Tohle radši ani nezkoušejte. To už rovnou může bejt z plastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:18 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Yirka
:-D bezbarvym lakem :-D ne zadny cerveny nebo zluty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:17 Muž Yirka [9126] – Re: Smatts
Dovedu si to představit pouze ve spojení s hradem, plastovými rostlinami, mušlemi a plastovými rybkami. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:14 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Yirka
ja to tu uz videl aspon 2x-3x :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:12 Muž Yirka [9126] – Re: Smatts
Neznám nikoho kdo by kořen lakoval, leda jako samorost na chatu ;-) . Jeho hlavní funkce vedle dekorace v nádrž je být skrýší a sloužit rybák k "broušení" povrchu. Lízat lak by se rybkám nelíbilo, ani by jim to nic nedávalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:08 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Yirka
dobre dekuju moc :-) a muzu se jeste zeptat ...co ho nalakovat ? videl sem ze pa lidi to taky udelalo ...jaky je hlavni duvod ? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:07 Muž Yirka [9126] – Re: Smatts
Samozřejmě, s výměnami vody by mělo postupně zabarvení vody blednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 09:00 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Yirka
takze cim dele se bude louhovat tim min pak pusti barvy do akvarka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 08:58 Muž Yirka [9126] – Re: Smatts
Samotné zbarvení vody není nic škodlivého, naopak, většina rybek kořenový výluh uvítá. Nicméně pokud se ti zdá zbarvení vody větší než únosné máš prakticky jedinou možnost a to nechat vylouhovat ve vodě delší čas. Časem určitě barvit přestane, ale může to bý v řádu dnů až měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 08:49 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
dobry den :-) chci se zeptat co s korenem kdyz mi zbarvuje vodu i po prevareni :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 23:39 Muž karelpavel [18] – Re: BBerunka
Podle mě, by varianta navrtání vrutu 5x50 do kořene a nato navlečení klasické černé přísavky a tu přisát k čistému dnu , byla nejlepší nejlehčí, s tím mám osobní zkušenosti u kořene 120cm mohutného co mám v profilu - na 2 přísavkách držel tak - že jsem měl docela dost práce ho pak od dna odtrhnout ano
Když se dává do stávajícího zaběhlého akva ( dna ),tak to chce odhrabat větší kráter štěrku, aby se dalo opatrně rukou - odstranit do čista spodní sklo pro přísavku ahoj
hodně zdaru při topení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 13:42 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: BBerunka
muj koren ma minimalne dvacet kilo, mela jsem problem ho zvednout :-) a diky kachlicce, ke ktery je privrtanej, drzi na dne jak pribitej. dej mu cas, proste chvili to akvarko nebude uplne 100%, no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 13:22 Žena BBerunka [10] - Živorodky – Re: gaume
no koupila jsem ho ve zverimexu, ale před měsícem, od tý doby byl v kýbly s vodou , zkoušela jsem ho vařit pak byl zase v kýbly s vodou. Dnes je to přesně měsíc a tři dny, kdy jsem ho potápěla. Jenže on má dvě a půl kila, a navíc má v sobě dutinu takovou kořenovou jeskyňku - proto jsem ho i vzala, myslím že se bude líbit krunýřovcům, že se tam hezky schovají - ale netušila jsem jaký bude problém ho potopit. Snad to ocení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 13:09 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: BBerunka
jestli mas dobru vrstvu sterku, tak bych se nebala, ze ty kameny rozbiji akvarko (teda ted myslim dno, na boky bacha, musi stat tak, aby kdyz se polozi, nenarazily do boku). ja mela v akva velky kameny a obcas se nejaky polozil a fakt se jen polozil. ten koren nasakne a pak ty sutry muzes vyndat. predpokladam, ze ten koren nebyl puvodne z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 13:04 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: BBerunka
Většinou to řešíme velkým kusem břidlice - dá se na kořen většinout umístit tak, že zůstane stabilní... Držím palce.
Některým kořenům to trvá několik měsíců, i déle:-( než přestanou plavat, mrchy... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 12:59 Žena BBerunka [10] - Živorodky
tak jsem se dneska pokusila umístit ten můj kořen do akva. Totálně mě to usilí vyčerpalo. Už dříve jsem se snažila potopit kořen tím že jsem ho nejdříve vařila - dvě hodiny- jo mohly by stačit, ale nestačily. Dalších deset dní v kýblu, a plave. Takže dnes jsem na něj přivázala tři přísavky - říkám si když je ještě zasypu kameny tak to by bylo aby nedržely - a hopla druhý kýbl vody a kořen se vznesl. A já už tam měla zasázený kytičky a všechno v háji. Říkám - no do háje já že tě nepotopím - vyhlásila jsem válku, pokusila jsem se přivázat pod něj vaničku tu jsem naplnila štěrkem a kameny a kořen se drží na hladině. No to už mě vážně naštval, takže jsem vyběhla ven, tam nasbírala pár velkejch butráků a kořen jimi zatížila. Jedn kýbl, druhý, třetí, čtvrtý - kořen drží. Výborně takže ted je potopený ale já mám v akvu dva kameny (o který vůbec nestojím), bojím se od něj otočit aby se butráky nesvezly a nepraštily do skla. tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 23:37 Muž karelpavel [18] – Re: BBerunka
Můj kořen 120cm plaval a tak jsem ho velice snadno a rychle připevnil ke dnu, a to : navrtal do něj vrut 5x80 a to do hloubky 4cm a na hlavičku vrutu nasadil černou klasickou přísavku a tu normálně přidělal s kořenem ke dnu. Na to, jak moc plaval a jak byl velkej - to drželo jak skála ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 11:41 Žena BBerunka [10] - Živorodky
Děkuji moc za rady, kořen už bublá v kotli, když to nepomůže tak ho zkusím přivázat, s vrtačkou a vruty nejsem kamarádka. díky moc všem ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:23 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: BBerunka
Prilepiť zdola silikónom plochý kamienok ktorý bude dostatočne ťažký aby koreň klesol, alebo rybárskym vlascom priviazať nerezovú matku a keď dostatočne nasiakne tak ju len odstrihnúť a vybrať z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:02 Muž hop [26] - Rostliny – Re: BBerunka
já na kořen nalepím plátek břidlice...zasypu pak břidlu pískem a je svatý klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 16:48 Žena gaume [26] - Živorodky
koren jsem pripevnila ke keramicke dlazdici, ale byl fakt velikej, mensi bych pricucla prisavkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 16:46 Muž Sewer [99]
Já jsem k němu přivázal kus vyvařeného železa (ve skutečnosti HODNĚ tlustý imbusák :-D ) a vše jsem skryl do kamínků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 16:15 Muž Yirka [9126] – Re: BBerunka
Pokud projde varem většinou nasákne dostatečně aby zůstal ponořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 15:23 Muž wayn [79] – Re: BBerunka
Zatížit ho kamenem z vrchu pokud to jde. Pokud ne, tak k němu kámen přivázat rybářskou strunou zespodu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=1651