Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 10:15 Sandpiper – Re: Macik33
No ja bych to rada zkusila ale ted uz nemam zadnou nadobu v kterébych to mohla kazdy den varit. :-O
Tak ho asi vyhodim a koupim mopani drevo...to je tezsi. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 10:06 Žena Macik33 [3]
Hm, zajímavá diskuze. Na toto téma (nový kořen) mi jeden starší pán, zabívající se akvaristikou již 40 let radil, abych asi tak 1 až 2 měsíce kořen vařila ve slané vodě (pouze mírně slané) - každý den tak 2 hodiny, a potom ho ještě tak měsíc nechala naložený ve vodě a teprve potom ho dala do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2008 17:33 Muž Horác [3942] – Re: hanz
Jo tak ... takže počítáš s tím, že ten kořen bude těžší o tu vstřebanou sůl? Tak proti tomu se dá těžko něco namítnout. Snad jen, ... že pokud by jí tam mělo být tolik, aby efektivně zvýšila hmotnost kořene, vadilo by to z důvodu, který jsem uvedl u konzervace solí :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2008 15:00 Muž hanz [27]
Protože každe dřevo obsahuje vodu vázanou a vodu volnou. Pokud dřevo nabere vodu i s obsahem soli, tak sůl by pak měla po vysušení zůstat ve dřevě (pisek, kovy, to vse jsou stopkové prvky ve dřevě, které se tam dostali tímto způsobem), tím pádem by pak dřevo bylo zas o něco těžší a v nepatrném měřítku by se mělo lépe potopit. Jinak vařením dřevo nabýrá nejrychleji na vlhkosti. A 2 hodiny vaření pro kmen o průměru cca 10cm určitě nestačí (pouze jako povrchová desinfekce snad ano) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 14:04 Muž Horác [3942] – Re: vojta93
ad sůl jako dezinficiens: Nač dezinfikovat něco, co prošlo (možná i několikahodinovým) varem? (Ne že by to nefungovalo, ale přijde mi to zbytečné).
ad sůl jako konzervans: Trocha soli v akvárku jistě neuškodí, já jsem ale reagoval na něco jiného - aby bylo dosaženo konzervačního účinku, musel by kořen být prosolený natolik, že by to rybičkám rozhodně dobře nedělalo.

to hanz: Sůl (i slaná voda) má rozhodně větší hustotu než sladká voda. Ale jak myslíš, že to souvisí s vyvářením kořenů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:26 vojta93
ta sul akorat vydezinfikuje tek koren...a ta sul v akva vubec nevadi,akorat rybyckam trochu prospeje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:21 Sandpiper – Re: Horác
No ta sul by me taky trochu zneklidnela. Muselo by se to potom poradne proprat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:19 Sandpiper – Re: Horác
No ja jsem ho tam namocila protoze jsem ho zkousela nak zapasovat mezi kameny aby drzel, ale neslo to. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 12:12 Muž hanz [27]
Horác to v druhé poznámce trefil. Nevím jakou má hustotu sůl, zda větší než voda. Pokud ano, pak bych v tom důvod tak trochu viděl, ale jinak ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:47 Muž Horác [3942] – Re: Sadman
1) Dát si do sladkovodního akvárka něco, co obsahuje takové množství soli, že lze hovořit o konzervaci, je holé šílenství. X-)
2) Pro použití soli při vyváření kořenů neexistuje žádný rozumný důvod. Kořen, vyvářený ve slané vodě nenasaje více vody (ani rychleji), než kořen vyvářený ve vodě bez soli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:45 Muž Horác [3942] – Re: Sandpiper
Pokud z toho sudu vyletěl (evidentně nenasáklý), tak snad ani nemělo smysl dávat ho do akvárka, ne?
(když jste ani neměla v úmyslu ho něčím zatížit) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:38 Sandpiper – Re: kalahare
Je asi 70cm dlouhy a taky dost tlusty...tak ho asi budu varit ve vane. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:29 Muž kalahare [11]
Já jsem kořen také povařil ve slané vodě, asi skoro 2 hodiny, jednak se pak krásně potopil, a jednak vůbec nebarvil vodu, za to v hrnci byl pěkný čajíček. Ale pokud je to kořen pořádnej macek, tak to vařit jedině ve školní jídelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 11:24 Muž Sadman [0]
přesně tak... voda a hodně soli.. někde jsem slyšel, že když se střídá sladký a slaný vývar, tak se ten kořen potopí snáz a je líp zakonzervován..ale nemám s tám zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:42 vojta93
staci ho vyvarit ve vode se soli.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 10:39 Sandpiper – Re: Sid
V tom sudu neplaval protoze byl zatizen zvrchu (ten dekl ho drzel u dna). hmm Ale jak jsem to otevrela tak vyletel jak spunt z flasky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 21:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sandpiper
Ne, byl potopeny protoze jsem ten sud zavrela.
Mohla jste se na něj alespoň jednou za ty tři měsíce podívat. Třeba by vás napadlo zatížit jej a dnes už jste ho mohla mít v akvišku. Neplovoucí. :-P
...tak to ho budu teda muset soupnout znovu do toho sudu a pockat...
Taky řešení. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:33 Sandpiper – Re: johan
Aha..tak to ho budu teda muset soupnout znovu do toho sudu a pockat. Coz znamena ze se jeste par mesicu budete muset divat na ty moje kitchové dekorace!!! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Sandpiper
Mě se bukové kořeny běžně potápěj půl roku ano . Když se nechce čekat a upevňovat na dně, tak snad jen vyvařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:23 Sandpiper – Re: Venca
No jo...tak par cihel na to nebo kus cementu..to bude neco. :-D
Vsechny moje koreny se normalne po 2-3 tydnech potopily. Byly oplzly, chlupaty, ale zustaly na dne. Tohle je nejaka potvora.. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:21 Sandpiper – Re: Sid
Ne, byl potopeny protoze jsem ten sud zavrela. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 19:12 Muž Venca [25]
Dobrá otázka v sudu taky plaval?Jinak ho budeš muset zatížit když plave nic lepšího mě nenapadá,po čase zatěž dáš pryč a bude to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 18:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sandpiper
A v tom sudu ty tři měsíce plaval?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 18:02 Sandpiper – Jak utopit koren?
Ahoj
Tak jsem dneska zkusila vyndat z mé 240litrovky ty dekorace co se vam tak nelibi a dat tam misto nich veliky koren ktery sem si koupila uz v kvetnu. Vyvarila jsem ho hned, od té doby se koupe ve velkém sudu (tak tedy uz 3 mesice)..a kdyz jsem ho ted strcila do akvarka tak se mi ani nepodarilo ho postavit na dno protoze okamzite zase krasne a dustojne vyplul. ne tone rozzureny
Co bych s tim mela udelat aby se to dost nasaklo a zustalo to na dne? Nechci ho privazovat anebo na nej davat kameny..ono by to stejne nestacilo. Plave krasne. Tak co ted??? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 16:32 Muž Primainfo [6]
Fakt už se mi nechtělo koukat na tu plíseň na kořeni, která se stále zvětšovala. Dal jsem na vaše rady a koupil ampularii a když skočilo povinné sjednoceni teploty vody v akva a sačku, tak jsem ji něžně přistrčil k plísni na kořenu. Okamžitě vylezla a začala si šmakovat tak, že mlaskání (přeháním, aby mi někdo neopověděl, že je to blbost, že ampularie neumí mlaskat ;-) ) bylo slyšet po celem bytě.Je to tak hodina nazpatek a "potvora" si nenechala ani nic na zítra. Asi neumí šetřit, ale teď mi to fakt neva - kořen je čistej. Bomba. X-)
Kdybych nebyl blbej, mohl jsme ušetřit lahev sava a spoustu práce, ale zas bych neměl to dno, tak je to jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 10:43 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Primainfo
Ampulárie vám akviško ve šnekárium jen tak lehce nepromění. Možná byste si o něm mohl něco přečíst. :-)
Neznámá kytka ve vaší prezentaci bude pravděpodobně Mayaca sellowiana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 09:43 Muž hanz [27]
Pak by se naskýtala možnost vyzkoušet nějaký fungicid, ale nevím jestli by to mělo pozdější následky třeba pro ryby atd.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 09:22 Muž Primainfo [6]
O ampularii jsem taky uvažoval, ale mám strach, že se mi to změní ve šnekarium. Sposta lidí ma se šnekama problémy. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 08:59 Gekon5 – Re: Primainfo
Jen k hypermanganu - podle mne bude působit podobně jako Savo, oxidací bude dezinfikovat. Nicméně kořen nebude fialový, pravděpodobně ztmavne - zčerná, což by se mu časem v akva přihodilo taky. Tyhle povlaky budou s největší pravděpodobností směsi různých mikroorganismů - houby, plísně, bakterie... ale zřejmě neškodné. Myslím, něco jako Kombucha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 07:46 Muž filipsi [1295] – Re: Primainfo
Nechces zkusit treba nejdriv ampularie? Ancici drevo dobre osudlaji, ale treba se ti vrhnou i na kytky. Nebo tomu proste dej cas, postupne nakupuj ryby jake chces a planujes, nic specialniho jen kvuli tomu, a za chvili to bude pryc "samo"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 00:41 Muž Primainfo [6]
Bohužel dopadlo to tak, jak psal filipsi, plíseň je na kořenu zas. Máchání v Savu bylo na nic. Ještě mě teď napadl hypermangan - ale co s fialovým kořenem?? ;-) Chemie to neřeší, tak asi už budu muset vyrazit na ryby (ancíky) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 17:59 Muž filipsi [1295] – Re: Primainfo
No, ono se ti to asi udela na korenu stejne, at byl machany v savu jak chtel .... Ale to neva, jak psali ostatni, zmizi to.
Dno a pancernicci - nedavno s tim polemizoval sid v nejakem sousednim tematu. Tak se pridam - neverim, ze by to jejich vouskum nebo cemukoli jinemu zpusobovalo obtize (tedy bezny sterk, nemluvim o ostrych sklenenych strepech, atp.). Mam je jako spousta jinych lidi na sterku, a jsou spokojeni.
Fakt ale je, ze se jim zapadla potrava hure vyhrabava, a urcite jsi udelal dobre, kdyz vymenis pravdepodobne barveny mramorovy sterk za obyc pisek 3-5mm.
Edit - takze to o dnu a pancerniccich patri podle me k tradovanym bludum, stejne jako ten o tom, ze se ryby v kouli zblazni, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 17:53 Muž hanz [27]
Nechat ten chlor ze SAVA hezky rozpustit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 17:48 Muž Primainfo [6]
To Sadman: Nerozumím, jako nechat ten kořen déle v Savu nebo ho potom déle máchat v čisté vodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 17:42 Muž Sadman [0]
jasně, ale bacha na to savo, je lepší nechat ho déle odmočit.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 16:55 Muž Primainfo [6]
Diky za reakci. Mezitím jsem zjistil, že mám špatné dno. Všude jsem dal písek a na větší část jsem vysypal hezký červený štěrk (doporučený v akvaristice). Tady na webu jsem zjistil, že to panceřníčci, které chci taky mít, nemají rádi - a nalezl jsem celkem kategorické reakce - žádný štěrk či ostrý dno, žádné možná. Tak jsem se rozhodl, když je akva ještě bez ryb, zbavit se toho štěrku a vysypat to jen pískem. Při té příležitosti šel kořen ven. Jak jsem sehnal info jinde na webu, pořadně jsem ho vydrbal a teď si leží v Savu. Večer ho znova vydrbu, nechám přes noc v kybláči s čistou vodou a ráno půjde do akva. Doufám, že jsem nic nepos... (nezkazil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 14:33 Muž Sadman [0]
zdar, mě to snědli ancíci, ani jsem to nemusel mýt.. bylo to na novém kořeni cca týden dva, maximálně tři.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 14:20 Muž hanz [27]
Tohle to je plíseň, kterou můžeš odstranit mechanicky pomocí špejle. Většinou to ale snědí šneci nebo ancitrusi, či něco podobného. Pokud to bude přetrvávat, tak až teprve po 2 týdnech bych to začal řešit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:41 Muž Primainfo [6] – Povlak na určitém místě na kořeni
Fotka k příspěvku Zajíždím nové akva (Rio125L, teplota24, svítím cca14hod 2x18W), tři dny v provozu, samozřejmě bez ryb. Umístil jsem do něj 2 vyprané kořeny (koupené v akvaristice), proležené v soli (cca 1hod) a přelité vaříci vodou, potom omyté. Dnes jsem zjistil na jinak barevné části kořenu (Savanna wood)divný nahnědlý závoj, pod kterým jsou občas malé bublinky. Foto přikladám. Prošel jsem spoustu odkazu v diskusi, včetně řas, ale nic podobneho jsem nenašel. Jde vůbec o řasu? Co s tím mám dělat?
Děkuji za rychlou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 17:58 Sokin
Tak ja sem našel u vody dřevo, vypadá to podobně jako některé kořeny, můžu na něj použít stejný postup jako na kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 15:01 gisner – kořen
Tak já kupuji zásadně kořeny od firmy DecorWood u nás v prodejně, jsou to kořeny přímo do akva, různé velikosti,super cena ( ted jsem koupil 50 cm výška, 40 šířka,všelijak tvarovaný za 251kč :) ), stačí je vždy povařit tak tři hodky se solí a výměnou vody a pak už nebarví, výjimečně minimálně. potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 20:24 Žena Dinamit [68] – Re: Otta
Díky, hned v sobotu vezmu kolo a batoh a jedu tam :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:29 Muž agent007 [47] – Driftwood
Souhlas mám Driftwooda bez problémů. Jednopřevaření jedna koupel v savu a vše je OK. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:14 Otta
To rašeliniště je když jedeš z Perninku do Abrtam na levé straně hned u silnice.Je lepší tam jít o výkendu,to tam nikdo neni.Dělat to na kšeft mě taky napadlo ale nejsou prostory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:37 Žena Dinamit [68] – Re: Otta
Který rašeliniště? Příští víkend jedu do Varů, že bych si taky jeden ulovila. Nejsou to náhodou ty na Božim Daru?
A jestli máš smysl pro obchod, tak poslechni Filipsiho. Má pravdu. Nebo ho poslechnu já :-) . A to možná hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:16 Muž filipsi [1295] – Re: Otta
No tak co to davas sem, sup, poridit poradnou nadrz na maceni a cisteni, pilku, dohodnout se z tim, co tezi, ze si koreny budes brat za 2 stovky tunu na topeni, a jsi milionar ;-)
(myslim to vazne, zisk by opravdu mohl byt zajimavy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 22:13 Otta – kořeny z rašeliniště
Fotka k příspěvku Jsem z Ostrova u Varů,asi 15km od nás těžej rašelinu,všechny kořeny házej okolo místa těžby,když sleduju ty ceny v obchodech tak tam toho je za milion.Kořen jsem asi měsíc máčel,potom povařil se solí.Voda je po měsíci jen lehce nahnědlá.Takové hromady jsou tam okolo těžební plochy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 18:53 RAP
Po třech letech pod vodou kořen stále mírně barví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 11:12 Muž Mobbydick [4]
Moje ryby plavou v poloslivovici - mám v akva kořen ze švestky!!! A jak se jim to líbí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 23:29 Muž Yirka [9126] – Re: sokar
Holt není kořen jako kořen. Pokud ti to vyhovuje takje to v poho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=2351