Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 18:40 Muž ladalup [3] – borovice,nebo buk,dub
Ahoj chystám se do lesa pro nějaký kořen.Nevím jestli spíš borový,nebo z tvrdýho dřeva.A hlavně netuším za jak dlouho ho můžu vrazit do akva a jak ho ošetřit.Dík za tipy a rady hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 22:24 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
Sehnat kořen v lese je jednoduchý... hoši stačí dobrá procházka po lese s borovicema a trochu síly... já tam našel supr kousky.. všechno mám v akvariu dubový kousky jsou lepší ale hůř sehnatelny... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 21:42 Muž PetrO [752] Re: Pepan
Možná ano. A možná se tam i někdy podívám.. Díky za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 21:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: PetrO
Takový nedělní výlet na burzu do Ostravy určitě stojí za to. Jsou tu borci, kteří jezdí i z mnohem větší dálky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 20:57 Muž PaJe68 [6] Re: PetrO
To jsou pěkné kousky. ty vydrží dlouho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 13:04 Muž PetrO [752] Re: Pepan
Díky za tip, ale mám to kapku z ruky :-)
Mrknu možná na burze v Brně. Tam by snad něco taky bylo. Možná do akvária něco přidám..
Teď se dívám, že by tam možná šel i nějaký břeh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 12:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: PetrO
V Ostravě na burze se prodávají i ty díraté z rašelinišť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 10:40 Muž PetrO [752] Re: PaJe68
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No, vážně jsem zabarvení vody vůbec nemusel řešit. A stejně nejspíš neřešil :-)
(Druhá fotka je třetí den po založení).
Ale teď spokojenost.
Nejdřív jsem taky přemýšlel, že se projdu někde kolem říčky, ale nakonec jsem zakládal docela na rychlo.. Tak jsem naběhl do obchodu. Navíc bydlím v bytě a nemám možnost to někde dlouhodobě máčet.

Ale díratý z rašeliniště by se mě taky libily..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 10:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Dřevo z rašeliniště je taky borovice nebo smrk, smrk vydrží prd.. ale smolnatej střed borovice je věčnej a ničemu nevadí... jsem truhlář a řekl bych, že dřevu rozumím až až :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 10:14 Muž PaJe68 [6] Re: PetrO
Mě barvili asi měsíc možná dva. Filtr to vyčistí. Na pohled se mi to i líbilo a rybám to nevadí. Jak jsem psal, mám je více než 15 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 10:11 Muž PaJe68 [6]
Děda používá kořeny z potoka a vydrží dlouho. Sem tam je vymění, ale on často předělává akva. Je v důchodě. Já používám kořeny z rašeniliště a mám je už více než 15 let. Jen jsou trochu díravější, ale to se mi líbí. Mangrovové kořeny se mi taky moc líbí, ale neodvažuji se je kombinovat s kořeny s rašeliniště. Asi by to bylo nepřirozené.
Má vůbec někdo takovou kombinaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 10:09 Muž PetrO [752] Re: Petule7
Sklorex. Mají různé pod akvárii s rybami.
Investice cca.700 peněz za ty dva kusy. Ale neplavaly, ani nebarví. A věřím (doufám), že něco vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 09:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Strakááč
Někdy se vyplatí zainvestovat peníze do hezkého kořenu na burze nebo v prodejně. Když člověk zvolí správný druh, může to být skoro na celý život. Jako příklad uvedu Maxibřeh v Korálovém. Koupil jsem jej asi před desíti lety v Hornbachu. Dostal jsem na něj slevu, protože už byl použitý a asi deset let už jej měli v nádrži. Navíc byl s řasou, takže "poškozený". Po desítiletém setrvání ve vodě byl vůbec problém do něj navrtat díry na vruty, které přidržují háčky. Dneska, když jej vytáhnu, dřevo je v absolutním pořádku a nejeví žádné známky trouchnivění. Jsem přesvědčen že ten mě přežije. Ale Tvoje borovice po dvaceti letech v akváriu bude rozpadlá na trouch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 09:23 R Muž Anthrax [4746] Re: Strakááč
Zběr kořenů v přírodě proč ne. Tenhle ten tvůj už mi ale přijde dost jetej. Moc dlouho ti nevydrží. Lepší je hledat dřevo ve vodě. já rozhodně nepreferuji jehličnany... Notabene tak smolné dřevo jako borovice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 19:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Petule7
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hele já to dělám tak, že jdu do lesa kde jsou borovice, a hledám takovy uhnilý parezy a ty vyrvu ze země, musíš najit někdy i vhodný místo, tak teď šup do lesa na houby a tahej kořeny a pak to orezej vycisti a nech ve vodě cca měsíc pak očisti znovu a pořádně :)
Ten poslední mám v akva...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 09:17 Žena Petule7 [0] Re: Ermack
Zdravím, mohu se zeptat kde jste na kořenech byl ? Děkuji Petra

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 16:40 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Xpe
Když se to šikovně osází, dráty nejsou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 15:48 Angus68 Re: Xpe
Anebo mít dva kousky, co do sebe pěkně zapadnou. Jedna svislá větev a ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 11:30 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Pepan
Hmm, dobrý nápad, vyzkouším a uvidím, děkuji za tip. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 10:55 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Xpe
Pověsit na háčky z nerezového drátu. Podobně řeším Pepanovy břehy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2018 10:53 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Nějaká rada jak přilepit kořen k bočnímu sklu, zkoušel jsem kdy si silikon ale po nějaké době se odlepil a spadl na dno akvárka. Pak jsem zkoušel přísavku kterou jsem přišrouboval šroubem ke kořenu ale přísavka po nějaké době ztvrdla a špatně držela na skle. Nějaké rady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 21:23 Žena petulka [11]
K tomu bezu- bez je myticka rostlina starych slovanu, prave protoze z toho delali nejake lektvary takze asi bacha na to. Caste piti bezoveho caje vede k celkem slusnemu prujmu takze fakt bacha asi.
Poenta je v tom, ze kdyz to zaclouma s clovekem, ktery je o proti rybe obrovsky, tak co to asi udela s rybickama, ktere jsou oproti nam male a jeste k tomu nachylne..tim nechci rict ze z toho dostanou prujem pac nejsem veterinar, ale neco to s nima muze precejen udelat. Ja jsem mela dobrou zkusenost s korenem vinnym, ten mi nijak netlel ani nedelal jiny problem...ale tentokrat jsem bohuzel na zadny nenarazila. Tuhle noc se mi zdal sen, ze jsem mela akva uz zalozene i s tim mym korenem z vrby a ze mi z neho vyrostl strom a pak jsem se s hruzou vzbudila ruka v nocniku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 20:42 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ctibum
Myslím že tieto látky sa z nej dajú vyplaviť namacanim vo vedre. Vyskúšam to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:24 R Muž ctibum [6895] Re: Janooo
Wikipedie: "Celá rostlina obsahuje fytoncidní látky, které účinně působí proti bakteriím a mnohým houbám."

Aby ti to nevyhubilo užitečné bakterie... hmm Ale netuším, jestli to je reálné, tak to ber s rezervou, je to jen nápad ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 16:14 Žena tramtra [3202] Re: Janooo
Já si pamatuju, že už jako malou mě učili, že na větvích z černého bezu se špekáčky opíkat nemají...co udělá bezový kořen v akvárku netuším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 13:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Baza
Vykopal som v lese veľký bazový koreň a chcem ho použiť vo svojom budúcom 45 litrovom akváriu. Chcem sa opýtať či je baza vhodná do akvária, prípadne ako ju ošetriť a či s ňou máte niekto skúsenosti. Už som olúpal kôru a vyčistil ho. Ďakujem ano

baza = bez (pozn. redakce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:48 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Jifi
Ono také záleží o jaké mangrovové dřevině je řeč. Existují přinejmenším desítky druhů keřů a stromů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2018 11:36 Muž Jifi [675] Re: Dan
Záleží taky na tom, jaký typ kořenu se ti líbí. Třeba mangrovové kořeny vypadají úplně jinak než kořen na fotce Ermacka. A jsou tak těžké, že neplavou ani ze začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 19:19 Muž larix [1420] Re: Dan
Red Moor síce vodu farbí, ale podľa mňa je to jeden z najlepších koreňov. Po pár výmenách vody, farbenie prestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2018 14:08 Muž HanysOV [54] Re: Ermack
Neřešil bych to. Mám několik různých druhů dřeva a po nějaké době mají všechny stejnou barvu ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 13:26 Muž Ermack [0] - Rostliny – Co to je za dřevo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdar. Prosím o radu co to je za dřevo? Sháním totiž ještě jeden kus ale barva je trochu jiná než obvykle. Děkuji za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 09:11 Dan – Doporučte kořen
Ahoj, můžeme mi doporučit nějaký druh kořenu vhodný do akvária ? třeba RED MOOR WOOD ?
Hlavně aby moc nebarvil vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 07:30 Žena petulka [11]
Ja jsem s betou nemela problem akorat mi jikdy nezijou dlouhou tak necely rok asi je to proto ze je zachranuju z tech pidi krabicek ve zverimexu. No jeste uvidim. Jinak v minicku se vrhly krevetky na ten maly koren a porad po nem lezou ale plave tak doufam ze brzy klesne. Doufam ze i ten velky koren bude v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 19:13 R Muž romant [27987] Re: RE5PEK7
To je v pořádku, že se tam znovu ten sliz ukázal, jde o to který bakterie vyhrají a čím déle se nechá takto postižené dřevo v nádrži, tím lépe se s tím tamní prostředí vypořádává. Tedy takto k tomu přistupuji já a mám to takto odsledovaný z nejednoho akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 18:54 Žena petulka [11]
No ten koren na te fotce to je ten maly akvarko ma 30 cm na delku. Ale to nove co jsem koupila tak to ma 80 cm a ten koren je pres celou delku tak to bude parada. Ja chci ancitruse a asi hejno neonek nebo razborek chtela jsem i cichavce parek nebo bettu ale uvidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 18:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: romant
Ááh. Tak to jsem kopyto!! sad
Neuvěřitelný, vždycky už druhý den tam zas byla cca 0,5-1cm silná vrstva slizu. Díky za radu!! Možná si ho tedy zas koupím.. nebo utrhnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 18:51 R Muž romant [27987] Re: RE5PEK7
Chyba je to každodenní drhnutí, tím se to jenom prodlužuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 18:48 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Amatértom
Tyjo, mně se tam na podobném kořenu ten povlak držel neskutečné 3 měsíce a žádná levatka nebo okružák mi nepomohli :-O každý den jsem to drhnul. Nakonec to odeznělo samo. Prý to většině lidí trvá jen cca 14 dní? No nevím, byl docela tenkej ten kořen (viz. bettárko), ale popravdě mě to od dalších nákupů odradilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2018 18:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: RE5PEK7
Taková levatka, či okružák se můžou po povlaku utlouct. Ale stejně zmizí i sám od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 18:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Co žere ten povlak na kořenu? To jsou přemnožené bakterie, ty nic nežere. Kdyby se ti tam udělala řasa, tak tu spásají šnečci i ancistrus, ale fakt je nejlepší počkat, až ty procesy na kořenu odezní samy. Ottocinclus by byl vzhledem k velikosti akvária lepší volba. Obyčejný ancistrus může mít v dospělosti i přes 10 cm.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 18:25 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku REspekt Prasan Anthrax
dik! Koren je ted doma a posilam vam fotku jinehomeho akvaria. Dekuji jsem klidnejsi pokud teda se udelaji nejake ty fleky a bakterie tak to necham tak pokud teda to neudela neco s vodou. Nevite co je zere? Sneci? Ancitrusy mam strasne rada chtela bych toho vousateho mela jsem vdycky jen maminku chtela bych i tatu:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 13:03 - Re: petulka
To čo sa vytvára na koreni vo vode nie je plieseň.Sú to bežne neviditeľné zhluky nitrifikačných baktérií ktoré sa na dreve premnožia až natoľko,že sa ľudskému oku zdajú ako slizský povlak či spomenutá plieseň.Koreň počas zábehu v akvárku môže chytať povlaky od bielej-sivej-zelenej-hnedej až po čiernu farbu.Môžu tak isto na ňom začať narastať rôzne riasy a sinice.Časom sa to všetko stratí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 11:51 R Muž Anthrax [4746] Re: petulka
Možná, že na chvilku plíseň chytne. Ale to není nic dramatického, zase to zmizí nebo to sežerou šneci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 11:48 Žena petulka [11]
Amatertom pro me jsou ancitrusy krevetky a pancernicci nejoblibenejsi tvorove pak mam rada jeste neonky ale uvidim neonky mam cely zivot chtelo by to zmenu. Koren je fakt hezky drzte mi palce at nesplesnivi ahooj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 10:10 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: petulka
Na to bych nespoléhal, když se ancík fo něčeho dá, tak to stojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 09:59 Žena petulka [11]
Vaaclav to jsem nevedela. Tak nevim jestli radsi otocynkly jenze oni mi vzdycky umreli a zustal tak jeden a trapil se sam. Ale tak jeden ancitrus snad cely koren nesezere. Dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 08:48 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
Je to měkké dřevo a ancík ti hoc časem zničí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 07:01 Žena petulka [11]
Prasan ta kura jde dobre dolu je to takove svetle drevo a celkove to bude i svetle akvarium pac tam budou bile kameny a ricni pisek ano krevetky planuju v malem akvariu se mi mnozi ale tohle vetsi bude pro ne lepsi.z rybek fakt nevim jeste co tam dam krome tech pancernicku a ancittuse vzhledem ke krevetkam jeste nevim. Jestli koren nebude delat neplechu budu jen rada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 21:00 - Re: petulka
Tak to tam kľudne daj.Nechaj zabehnúť bez rýb a krevetiek.Až sa to trocha zabehne,tak ti pri čistení koreňa krevetky pomôžu.Dokonca z vŕby získajú potrebnú vlákninu pre perfektné zvliekanie a radi sa popasú i na biofilme čo sa na nej vytvorí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2018 20:52 - Re: Wanderer
Zlá vŕba..... :-P
7 rokov som vŕbu používal na kŕmenie rakov a nikdy na druhý deň neplávala.Ja som ju dával do akvárka i čerstvú i sušenú a fakt nikdy neplávala.Občas trvá suchej 2 dni než sa ponorila ale stále tak vykonala :-) aby si ju potom raci na dne našli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=201