Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 06:07 Zuzana – kořeny a kyselost vody ?
Fotka k příspěvku Dobý den Prosím o váš názor. Mam 200l akvárium a v ně 3 kořeny. Protože se mi stále nedaří s rostlinami, začala jsem používat burčákové CO2 a pro jistotu si koupila permanentní tester na CO2.Ten se mi okamžitě zbarvil do žluta- což značí vysoké CO2. Tak jsem burčák hned zrušila, vyměnila část vody, zvýšila výkon filtrace a tester zezelenal- to je O.K., ale do 4 dnů bez použití CO2 zase žlutý. Změřila jsem pH a bylo sotva 6, zopakovala jsem výměnu vody a pH bylo 7,1. Do 4 dnů opět pH 6.Nevím co s tím. Můžou to dělat kořeny. Podědila jsem je po akvaristovi, byly už roky používané, akvárium je v provozu 9 měsíců.
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 23:03 Muž doubler [80] Re: Spajda
to by byl určitě pokus, který by uvítala a ocenila spousta akvaristů palec kdyby sis s tím už ale byl ochotný dát tu práci, navrhoval bych přidat ke smrku třeba ještě dub, aby tam byly zastoupeny jak jehličnany, tak listnáče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 22:25 Spajda Re: doubler
Mohl bych to otestovat vzít dvě smrkovy dřeva ze stejného stromu jeden do hloubky těch 9m zatizenej železem a další jen do kýble na hladinu volně a třetí třeba na dno kýble a zatížit kamenem :) a po stupně vážit kterej má více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 22:18 Spajda Re: doubler
JiStrach nemám ze je to větev :) vím to. Nedá se říct přímo kůra ale jen její zbytky a kousel byl ztrouchnivělej ale ten jsem odřízl ale nevím zda může do akva :/ za týden ho vyndám že studny :) tak dám fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 22:15 Spajda Re: odikcz
Ta větev by se do hrnce nevešla je poměrně velká. Je to suchá větev která se při namraze ulomila. Takže na zemi dlouho nelezela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 19:38 Muž doubler [80] Re: Horác
nemám to ze své hlavy - o tom urychlení nasakování při ponoření do větší hloubky (9 m je už, myslím, docela slušná hloubka) jsem někde četl (určitě na více místech), i když se obávám, že to nikdo nepojal jako "vědecký experiment". Není to tedy moje osobní zkušenost, jen zprostředkovaná (uznávám, že jsem tedy místo výrazu "určitě" měl napsat "dle mého názoru", ale věřím tomu ;) Až budu mít víc času, zkusím trochu pohledat, abych sem mohl dát příslušný odkaz(y)..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 16:58 Muž dudak [1885]
zrovna teď pracuji na větvi 160cm dlouhé, tu jen tak do nějakého kyblíku nedám, takže postupuji nejjednodušeji, dám to rovnou do akvárka a zavěsím na to kámen. větve nasáknou mnohem rychleji než větší kořeny, takže do měsíce tu zátěž můžu sundat. Velký kořeny naopak sáknou hodně pomalu, třeba můj největší kořen ve velkým akvárku nenasákl ani za půl roku, takže už sem nechtěl čekat, přivázal jsem ho na tabuli skla, která je na dně a jsou na ní položeny kameny cca 10kg. ze začátku jsem to měl ještě pojištěné vzpěrou mezi kořenem a příčnou výztuhou, ale teď už kameny postupně odstraňuji - po necelých 2 letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:59 Muž Legioix [574]
Nevím sice jak je ten kořen velkej, ale když se dá do tlakového hrnce a pořádně povaří, tak potom neplave a navíc z něho jde kůra sloupnout beze zbytku rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:53 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: odikcz
A co takhle to dát do igelitu a navlhčit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:46 radim
co kořen zatížit přímo v akva? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:19 Muž odikcz [114] Re: Pepan
Tím ale nijak nezměníš tlak, který by teoreticky mohl rychlost procesu nasáknutí změnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:15 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: odikcz
A co takhle jednodušší řešení - dát ten kořen do kbelíku s víkem a napustit až po okraj vodou? Víko bude držet kořen pod vodou a ten rychleji nasákne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 10:07 Muž Horác [3942] Re: odikcz
Na takový beykárny mě moc neužije :o) ... zatím jsem si vystačil s obyčejným kýblem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 09:54 Muž odikcz [114] Re: Horác
A co takhle dát spíš kořen do nádoby s vodou a odsát vzduch? I když to asi jen tak někdo doma mít nebude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 08:09 Muž Horác [3942] Re: Spajda, doubler
To je zajímavá myšlenka, to s tím rychlejším nasáknutím při vyšším hydrostatickém tlaku :o) ... Má to svou logiku, ale ... o jakém urychlení se tu vlastně bavíme? Je to v řádu dní, týdnů, měsíců? Dá se to někde dohledat? (trochu pochybuju - ne o té vyšší rychlosti, spíš o tom, že to vůbec někdy někdo kvantifikoval). Doubler: Odkud víš, že to urychlení nasáknutí je výrazné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2015 00:34 Muž dudak [1885] Re: doubler
Větve dávám do akvárka běžně, není to problém. Hnití bych se nebál, pokud nebyla větev už načlá. Suché větve ze stromů bývají v tomto ohledu lepší než ty co leží na zemi, případně pod zemí. Dub je dobré dřevo, ale nebál bych se ani jiných, málokteré akvárko bude fungovat tak dlouho, aby tam něco shnilo. Používám i jehličnany. U dřeva co není úplně suché se po ponoření do akvária rozjedou plísně a další organizmy, ale za čas to samo odejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:19 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Spajda
Hnití bych se nebál, dub pod vodou nehnije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 09:59 Muž doubler [80] Re: Spajda
včera jsem nechtěl nic psát a čekal na reakce zkušenějších, ale když se k tomu nikdo nemá.. Takže přidám názor člověka, který většinu informací načerpal pročítáním takovýchto diskuzních fór a jen část zatím ověřil v praxi ;-) Já osobně bych měl obavu hlavně z toho, že se jedná o větev (nikoli kořen) ze stromu, navíc nepíšeš, jestli byla alespoň pořádně proschlá (i když na řádně vyschlé větvi dubové větvi by podle mě už pravděpodobně nebyla kůra). Někteří ale větve stromů do akvárií bez větších problémů dávají.. Potopení do takové hloubky určitě výrazně urychlí nasáknutí, i když otázka je, jak dlouho ten kořen budeš muset mít ve vodě, aby už neplaval a hlavně, co to s ním udělá (může začít hnít). Jinak tomu dubu bych ještě možná sto let přidal (nebo alespoň padesát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 21:35 Spajda – kořen
Fotka k příspěvku Našel jsem krásnou velkou větev dubu starého přes sto let možná více. Dřevo není v rozkladu a pokusil jsem se co nejvíc očistit kůru a zbytky. Pro lepší nasáknuti jsem větev zatížil a na provaze pustil do 9 metrů hloubky vody pro větší tlak tudíž rychlejší nasaknuti. Udělal jsem vše dobře? Děkuju :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 19:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Luciera
Vaření moc nepomůže ,zatížit a nechat pod vodou , však von nacucá a přestane plavat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 19:27 R Muž romant [27982] Re: Luciera
Zažížit a nebo počkat až se cucne a sám klesne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 19:26 R Muž Silent [5949] Re: Luciera
Zatížit a čekat dokud se nenasákne. A upřímně mám doma kořeny které i když zatížené vyplavou i po deseti letech. Naštěstí to bývá výjimečně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2015 19:20 Luciera
Dobrý den, prosím o radu... Dnes jsem si koupila do akva nový kořen, Dala jsem ho vyvařit do slané vody a on furt plave :-( Celý den je namočený a stejně nic.. Nevíte někdo co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 19:00 R Muž romant [27982] Re: Zdenina
Co s tím? Nic, jak to přišlo, tak to odejde, jestli tam máš i nějakýho šnečího pomocníka, tak o to dřív. ;-)
Edit: Vodu měnit častěji než často a teplotu držet ne nižší než 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2015 18:57 Žena Zdenina [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, chtěla bych se zeptat na problém. Po výměně dna (Tetra active substrat) a umístění nového kořene mi tento kořen a u něj přilehlà síťka s riccií zplesnivěly. Ta plíseň je taková rosolovitá a poměrně rychle narostla. Akvárko je zaběhlé 6 týdnů, před 14 dny byly umístěné ryby. Pak jsem zjistila nevhodné dno a to vyměnila (ve středu). Poraďte, prosím, co s tím. Je to jiné než plíseň, kterou jsem našla vyfocenou v jiných příspěvcích. PS: prezentaci nádrže ještě nemám, ale je to 50 l, 1 betta a 5 zebřiček, 13 rostlin.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 22:25 Muž MichalK [16]
No já ho jednou za čas odrbu a ojídají ho ty piskořky, ale teď mi příjde, že bych ho mohl prstem odrbat úplně na skrz :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:59 Muž odikcz [114] Re: MichalK
Mně velkej kořen ancistrusové ožrali v průběhu let asi na polovinu (okusují ty špatné drolící části) - je to ten klasický z měkkého dřeva, co se prodává v akvaristikách.

Jak moc to dokáže zkazit vodu ti nepovím, ale určitě je lepší na to mít nějakýho likvidátora v akvárku nebo nejdou za čas vytáhnout a odrbat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:51 Muž doubler [80] Re: MichalK
jestli se drolí, tak hnije a jestli hnije, je pravděpodobné, že se kazí voda - ber to ale s rezervou, zase tak zkušený akvarista nejsem a je možné, že někdo bude mít jiný názor..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:39 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, mám v akváriu kořen asi dva roky a poslední dobou mi umřelo pár rybek bez zjevné příčiny (rok fungovalo v pořádku, nic se nezměnilo a úhyn byl v posledních asi 2 měsících), teď jsem vytáhl kořen a snažil se ho umýt, ale úplně se drolí, všiml jsem si v poslední době, že po něm hodně lezly i piskořky, je možné, že by se kořen nějak rozkládal a tím se kazila voda? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 18:09 Muž Tomson [1] Re: Amatértom
Ja vzal koren do prace a jemne jsem si ho otryskal,,a bylo to,
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 18:05 malda Re: vaaclav
jednoduší bude když ho koupím a ten nechám na zahradě ;-) díky za radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 14:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: malda
Obecně se tvrdí že co má jehličí do akvária moc nepatří, ale spousta lidí to v akváriu má a nic se neděje. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 14:38 malda
ahoj
našel jsem si v lese samorost myslím si že je ze smrku. můžu ho dát do akva?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: karel64
Ale neodrazí pokud bude směřovat trošku svrchu a ne zespodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:32 karel64 Re: romant
Dík stou houbou můžeš a asi i budeš mít pravdu. Foto sem nedám neb mám mob. bez blesku a foťák mám jen s integrovaným bleskem - tzn světlo se odrazí od skla.
Kořen vyndám omeju a pokud se tam začas objeví znovu tak projde varem a pokud to nepomůže...
KB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:21 R Muž romant [27982] Re: karel64
Viděl bych to na tu souvislost s kořenem, jak píšeš a tipuji na nějaký druh plísně, či houby, ale když dáč fotku toho kořene, možná se to vyjasní bez spekulací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:18 karel64 – PROBLÉM S KOŘENEM
Ahoj, mám takový problém, na kořeni v akva se mi objevily takové bílé tečky - jakoby vajíčka.
Myslel jsem si že budou Neritiny (v první vteřině) pak jsem si uvědomil že Neritinu mám tři neděle a ty bílé skvrnky tam jsou již alespoň půl roku. Nejdříve tam byli tři, čtyři teď asi dvacet. Nevíte co to je?.
Nebo že by to nějak souvyselo se samotným kořenem? Nebo že by okružáci?
Dík za každou odpověď
KB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 19:00 R Muž romant [27982] Re: Amatértom
To by se muselo dřevo sypat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 18:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
všiml sem si nějakých dírek od červotoče pod kůrou je to problém ? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2015 17:28 radim Re: Amatértom
Amatértom napsal: Safra drží tam jak přibitá ne
máčej v horké vodě, jde to pak líp loupat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:41 R Muž romant [27982] Re: Amatértom
Máčej ho i s kůrou, časem povolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
Safra drží tam jak přibitá ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:14 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
Nuže dobrá, jdu ho oloupit a pak ho šoupnu do kbelíku s vodou ze studny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:11 R Muž romant [27982] Re: Amatértom
Ale bez kůry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
Fotka k příspěvku tak Anubias už je připevněn(nakonec jsem použil tvůj styl ala špendlík) voda je zatím čirá.
Nicméně dnes sem našel při procházce mnohem zajímavější kousek(foto) je vhodný do akvárka ? nejspíše je to jasan
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2015 19:32 R Muž romant [27982] Re: Amatértom
Pokud je to zakoupenej akvarijní kořen, tak ať si barví jak chce, ryby to ocení a nevěř tolik těm internetovým bubákům. ;-)
Edit: Jasně, vlasec na anubias je dobrá volba. Klidně můžeš použít i třeba špendlík, skrz oddenek anubiasu a zapíchnout do kořenu, když to bude možné.
Edit2: Na upozornění uvádím, že to pro někoho barbarské propíchnutí oddenku, takto praktukuji již řadu let a za tu dobu jsem nepozoroval, že by v tom byl nějakej problém, prostě to rostlinám v mých nádržích nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 19:30 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
snad nezbarví vodu a neotráví ryby, můžu použít vlasec abych na něj přivázal Anubis ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:52 R Muž romant [27982] Re: Amatértom
Není nutno, není nutno hlavně aby bylo .... To jsem se nechal lehce unést. :) Nicméně asi v tomto duchu k tomu přistupuji, kořen opláchnu, zbyvím hrubších nečistot, je-li to nutné a šup s ním do akva. Když má snahu plavat, zatížit a nechat cucnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 18:47 Muž Amatértom [514] - Cichlidy
Ahoj, dnes jsem koupil akvarijní kořen, jak dlouho by měl být namočen ? nebo máčení není nutné jestliže se jedná a kořen speciálně pro akva. účely.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2015 22:12 Muž Burik [727] - AquascapingRe: jakubmarek59
To nic není..můžeš to odsávat hadičkou,nebo stírat kartáčkem na zuby..do měsíce to samo zmizí.Je to úplně běžný jev

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=551