Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 17:07 Muž Porcupine [11] – Re: Yirka
Nechápu proč by v PRODEJNĚ barvili kořeny? V které prodejně si to viděl?


Shoda podmětu a přísudku Barvily ty kořeny hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 17:06 Muž Porcupine [11] – Re: Kolco
To by mě fakt nenapadlo, zase užitečná informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 16:16 Muž Yirka [9118] – Re: filipsi
Pokud by to napsal kolega česky, tak by to tak mohlo být (a asi to tak myslel), ale s tím občasným bojem za jazyk český asi těžko někdy přestanu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 16:13 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Nee, ja to ctu tak, ze koreny koupene v prodejne, casto po vlozeni do vody pousti barvu. V prodejnach se to asi nikde nedeje, ale uz nekolikrat jsem pri pohledu na barvy nabizenych korenu uvazoval, jestli u producenta nejakou tu barvici (at uz prirodni nebo ne) lazen nepodstoupily ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 16:05 Muž Yirka [9118] – Re: stanovsky
Nechápu proč by v PRODEJNĚ barvili kořeny? V které prodejně si to viděl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 09:25 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Dodávám: koupené kořeny nenamáčené v zoo prodejnách barví .. tak se nelekejte pokud bude voda taková žlutooranžová. (Po dobu 4 až 5 měsíců), pak přestane barvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 21:37 Péťa
Díky,udělám to podle rad. :-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 09:32 Muž Porcupine [11] – Re: filipsi
Tak sem to zvoral, je to přesně naopak :-) Opuka obsahuje vápník tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:09 Jooky
Navrtaj dierku - 5 mm hrubú 5-ka , vsun do nej hmoždínku tak aby šla polka dnu do korena a druhú polku vsun do prísavky na sklo a máš to .. u mna to taq drží .. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:25 Muž filipsi [1295]
Porcupine napsal... tak bych dal přednost opuce před břidlicí....

Proc?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:35 Muž Yirka [9118] – Re: Péťa
Jak potopit kořen - snad se zeptat Dr.Mráčka.....Ale teď vážně. Na toto téma je zde na sta příspěvků. Vždy v krátkosti uvádím, vyvařit v osolené a octované vodě (cca 2x po 2 hod s mezivýměnou vody), nechat den dva v kbelíku a dát do nádrže. Nikdy nezklamalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:19 Muž Kolco [57]
Luki,dřive,když ještě nebyla žádná hnojiva ,zastrkávali akvaristi do dna rezavé hřebíky a tím vlastně rostliny "hnojili" .Jojo to jsou
věci,dneska to zní absurdně,ale rozhodně tím nic nepokazili..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:31 Vip
Já místo šutru použil desku plexi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:23 Muž Porcupine [11] – Re: Kolco
Rezavej šroub v akva neni na škodu coze
a když už zatížit tak bych dal přednost opuce před břidlicí.
Pokud se nejedna o Malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:04 Muž Kolco [57]
Do přiměřeně velké břidlice vyvrtat otvor,do kořene taky a všechno sešroubovat šroubem.Břidlici zahrabat do písku,aby trčel jen kořen.Nic nemusíš měsíc máčet v kýblu,šroub zrezaví,ale to není na škodu,rostliny budou mít aspoň přísun železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:48 Muž Porcupine [11] – Re: Péťa
Očistit kartáčem, aspoň přelejt horkou vodou, po vychladnuti přidat SAVO (2%) a přikrýt víkem.
Do stínu - kořen musí být celý potopený (přivázat k šutru, nebo zatížit, zaklínit....
Za třži týdny bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:45 Péťa
Já ho mám na balkoně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:44 Muž Porcupine [11] – Re: Xmacala
myslim ze to neni to foto :-)
Jednak je to asi jinej koren a tenhle vypada ze je proste mokrej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:42 Xmacala – Re: tomino1978
Ten nepotopis, protoze to podle foto vypada, ze je nalakovanej tudiz neni sance, aby nasakl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:37 Muž Porcupine [11] – Re: Péťa
převařit, jestli nemá ten kořen metr:-) A do tmy s kyblem.
Jinak trochu sava nic nezkazi, ale ne do akva!, do kyble, jenom pokud je koren tmavy tak zesvetla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:35 Péťa – potápění kořene
Dobrý den.Mám dotaz.Asi před měsícem jsem koupila kořen.Dala jsem ho do kýble.Ještě jsem kořen nepřevařovala,ale dělá se mi na něm zelený povlak a voda taky zelená.Je to normální? A nebude mi zelenat a kalit vodu v akvárku?Chtěla bych ho zkusit dát do aqa,ale tohle mě zrazuje. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 20:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: matrix069
Nevím, které písmenko mi tam chybí, ale na to, že jsem to psal z paměti, to ujde. :-D
(Ale vím o jednom překlepu! :) Kde jsem se překlepl? Schválně... :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 20:39 Keena
Ja varim v zavarovacim hrnci. Okurky maj smulu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 20:39 Muž matrix069 [79] – Re: Sid
Jo,dobře se to čte,jen malý háček to má. Chybí tam písmenko. :-D které? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 20:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Horác
Není to špatné, ale když se to vyřve, vypadá to ještě líp. :-D
ZDARECDEJSIDOKIBLAVAŘÍCIVODUNECHTOTAMZATŠTOKAMENAMATAK4HODKYTOTAMNECHAPAKZNOVAMNĚTOPOMOHLO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2008 18:27 honza55
¨zdarec dejsi do kibla vaříci vodu nechtotam zatšto kamenem atak 4 hodky totam nech apak znova mněto pomohlo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 09:02 Muž vhisky [45]
náš kořen se vařil 10minut, v akvárku plaval tak jsem na něj položil oblázek, po dvou dnech jsem ho sundal a kořen neplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 12:57 Muž krysikmouse [11]
No fakt je že mi to snad ani nevadí , zatím e to osázené jen rostlinama a zabíhá se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 12:52 Muž navik [908] - Sumci – Re: krysikmouse
Filtrací přes aktivní uhlí zabarvení odstraníš - pokud Ti vadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2008 12:47 Muž krysikmouse [11]
Mám dotaz . Koupil jsem kořen , úplně luxusní a dal jsem ho do akva , no ale ten kořen asi nebyl do akvárka ale do terárka :-) a tam mám vodu pěkně žluťoučkou. Myslíte že se to vyčistí samo ? a nebo bude zapotřebí velká výměna vody ? . top už bych nerad protože jsem ho už jednou vypouštěl a před třema dněma znovu napustil :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 16:47 Žena ustavprochore [567] – Re: johan
hmmm, tak děkuji, je to takova metoda ala Horac, nooo, uvidime ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 16:38 Žena ustavprochore [567] – Re: Sandpiper
no mě teda jedna možnost napadla, ale nevím, jestli by to vůbec provést šlo a taky pochybuju, že to tu projde, tak se nesmějte, jestli je to úplná blbost ;-)
ten nápad je zkusit to zatížit nějakýma těžkýma kovovýma kuličkama (nebo něčím takovým), natlačit je do toho kořenu zespoda... ale nevim, jak je kořen tvrdej a taky by se při tom trochu poničil... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 12:53 Sandpiper – Re: filipsi
No jo, to jsou vsechno dobré napady, ale kdyz uz mas to akvarko hotovy a mas tam pisek a rostlinky, tak uz je to tezké zam strkat bridlici nebo plexiglas. Ja jsem tam ten koren chtela postavit jak strom, na to je tam jeste dost mista, ale vrtat ve dne uz nemuzu... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 12:44 Muž filipsi [1295] – Re: Ajllyn
... No a ten kus plexi prijde na dno a zatizit kamenama a zasypat piskem. Nevyhoda je "pouze" ta, ze s korenem nelze lehce manipulovat, vyndavat, menit polohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 11:44 Žena Amy01 [39]
punisher: aj taký veľký ako mám ja? lebo si to neviem nejak predstaviť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 11:39 Punisher
Ja jsem taky kořen nechal asi měsic nasaknout pak sem ho vyvařoval a stejně si plaval... tak sem to udělal tak ze sem našel kus plexi navrtal 2 dirky položil na to kořen a přichytil vrutama do dřeva.. A už si neplave ;-) Je to asi nejrychlejši spusob jak utopit kořen..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 10:37 Žena Amy01 [39]
čauky, ja mám tiež problém s korenom, našla som ho v prírode je dosť dlhý cca 80cm a vysoky asi 30cm a hruby asi 15-20cm, taky plosky bude to ako pozadie v podstate... no a vyvarila som ho v kotli cca 4h to vrelo a stále pláva tone budem ho musieť niečim zaťažit, zatial je namočený v detskej vaničke. Je to asi topolové drevo nemáte s ním niekto skúsenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:59 Žena ustavprochore [567] – Re: Sandpiper
smich palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 19:52 Muž matrix069 [79]
Ja mám v akva korene v akva od listopadu minulého roku a až minulý mesiac som konečne mohol vybrať kamene ktoré ich zaťažovali a aj tak drží u dna iba na dobré slovo. pomohli mi korene-odnože Vallisnerie.ktoré ho na jednej strane trochu pridržujú u dna. Ak je drevo tvrdé,nejaké vyváranie a namáčanie len tak nezabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 18:08 Muž Turok [18]
tak já už mám jeden kořen spíše bávalý kmen nalezený na břehu řeky, asi přes půl roku, byl vyvařený ořezaný máčený ve vodě.. a kdyby ted nebyl v akva zatížen stejně plave. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 17:52 Sandpiper – Re: ustavprochore
"Fujtajbl" smich To uz jsem dlouho neslysela.
No mas pravdu...proto tam taky radsi strkam plastické dekorace! :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 17:17 Žena ustavprochore [567] – Re: Sandpiper
Možná jsem příliš skeptická, ale kde je jistota, že ten prodávaný kořen není také vytažen z nějakého fujtajblu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 16:57 Sandpiper – Re: ustavprochore
Kdybys videla jak je to jezero spinavy!!! ;-) Mela bych strach ze tem rybickam prinesu nejaké parazity...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 16:51 Muž Yirka [9118] – Re: oldkiwinka
Kořeny jsem do AQ dával 3x. Vždy jsem vařil cca 2x4 hod ve slané vodě. Nikdy jsem pak neměl problémy s vynořováním kořena ani s přehnaným pouštěním barvy. Sůl, která zůstane po vaření ve hmotě je tak minimální, že jsem si nevšiml, že by rybky strádaly-to však asi bude záležet na velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 16:36 oldkiwinka
Sůl některým rybám neškodí, některým ale ano! Takže pokud máte v akváriu ryby, co sůl nemají rády (krunýřovci, pancéřníčci, tetry atd.), tak by se jim sůl rozhodně nelíbila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 15:59 Žena ustavprochore [567] – Re: Sandpiper
Sandpiper, vždyť vy bydlíte u takového krásného jezera, tam by se nějaké řádně "vyráchané" kořeny/pařezy nenašly? My máme v akvárku kořen z Lipna, slouží tam už přes 20 let a nikdy s ním nebyly žádné problémy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 11:51 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak tohle je debata jak v ústavu pro choromyslné.když nejde dolů, zatížit a basta.A taky mám kořen asi 10let a bez zatížení stejně vyplave.Jedná se o rašelištní borovici, u které by to opravdu nikdo nečekal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 11:16 Muž Snofrev [54]
a co takhle vlést do nějakého potoka a nebo řeky a zkusit si najít nějakej příhodnej u břehu pod vodou?
jen bych si dal pozor na hnití a právě ten bych kdyžtak vyvařil v té slané vodě, ale jinak by už neměl být problém s "utopením" kořenu?

ale záležní na náladě každého, já jsem si je raději objednal :-D
objednal jsem si DriftWood a musím říct, že jsou pěkně těžký a okamžitě šly oba dva ke dnu, měsíc jsem je měl v kýblu jestli se neobjeví nějaké houbičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 10:41 R Muž Mrakoplash [1776]
Taky bych spis zkusil zatizeni, nez nakup noveho. Preci jen jsou docela drahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2008 10:27 Muž Venca [25] – Re: Sandpiper
No já bych to ještě skusil v tom sudu aby byl řádně potopen (zatížen nějakým kamenem) než bych se s ním rozloučil.Nebo když to nejde jinak tak jsem četl někde na fóru,že se dá i přichytit břidlicí.Zespoda kořenu šroub,provrtanou plochou břidlici a tím šroubem přichytit kořen k břidlici a šup s ním do akva.Břidlice se přihrne štěrkem a nic není vidět.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=2301