Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 10:45 Muž kortezhugo [983] – Re: koyack
...to je pravda - ale moridla sa robia z listov orecha...
ale na co "riskovat" ved tu rastie vhodnejsie drevo...vrba,jelsa,buk,dub...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 10:06 Muž karkra72 [4] - Živorodky – Re: RadioactiWe
Díky za odpověď. Jsem rád že to není jen můj problém a doufám že i já budu mít pokoj. Ať se daří bez dalších problémů ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:44 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: karkra72
Ja som mal podobný problém s koreňom v teráriu. Bol to originál tvrdý koreň z obchodu. Doma som ho prevaril a dal do terária. Asi po dvoch dňoch som spozoroval pleseň. Znova som ho vyvaril, tiež so solou, ale scenár sa opakoval. Tak som ho nehal vysušiť. Miesta napadnuté plesňou som opálil koncom plameňa zapalovača. Potom som ho vydrhol zubnou kefkou. Toto bolo treba zopakovať ešte raz (po prvom raze znova plesnel) ale precíznejšie.. Pleseň som znova opálil a celý som ho poriadne vydrhol. Teraz to už je v pohode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:40 Muž koyack [87]
Ořechové dřevo obsahuje třísloviny z kterých se vyrábí mořidla což jsou, jak si pamatuji z učnáku jedy.Tak bych doporučil kořen ven a výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:28 Muž karkra72 [4] - Živorodky – Bílí povlak na kořenu
Před týdnej sem koupi kořeny, v Hornbachu, namočil do horké vody i vydrhnul a dnes ráno jsem na nich spozoroval bílí povlak. Vypadá to jako nějaká plíseň, ale jen na několika místech. Kořeny jsem vyndal, strčil do hrnce a přidal sůl. Vařím je už asi hodinu a dost slušně pouští barvu. Doufám že to bude stačit a hlavně aby nám to něco nezaneslo do akvárka. Do akvárka jsem přidal trochu soli ... nevadí to?
Má někdo podobnou zkušenost? Těším se na nějakou další radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:06 Muž Michal1987 [21] – Re: j0hny
Ale niekedy je to farbenie vody žiadúce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 09:06 Muž Michal1987 [21] – Re: Lubomír
Tak toto bolo dosť dobré video. Tie veľké kusy na konci videa nemali chybu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 01:23 Muž j0hny [86]
Upozornim, ze napr. driftwood je sice lacny, ale farbi vodu do hneda a nepomoze !nic! ine nez dat ho na rok do suda vyluhovat a casto menit vodu, alebo v akvarku kazdy tyzden menit polovicu vody.
Poriadny tvrdy, tazky nefarbiaci koren stoji aj 30-40 eur.
Z prirody davat bacha, nech je urcite nejaky ten rok premoceny a dost tvrdy (tazky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 22:58 Muž kortezhugo [983] – Re: Lubomír
parada :) X-) ...
a aku vedu s toho robia??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 21:21 Lubomír
Neviem, prečo majú mnohí také obavy z koreňov z prírody. Čo myslíte, odkiaľ sa berú korene v akvaristikách ??? ;-)
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 20:55 Žena Danila [4489] - Sumci
Vyhodit kořen, odkalit půl vody opakovaně a doufat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 20:52 Muž . : Hunter : . [17]
prosiim o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 20:37 Žena Danila [4489] - Sumci
tucapa napsal: ste všichni magoři....proč kořen kupovat když to stojí takový prachy.......stačí zajít někam do potoka nebo říčky......sundat boty a jít bos proti proudu a hledat.....já sem prošel asi 100m proti proudu a měl sem jich tolik že se mě jich mrtě válí v kůlně.......koukejte i po těch co nejsou pěkný a sou od bahna......páč když se potom vočistěj dukladně rejžákem tak vypadají uuuuuplně jinak..... ;-)


A pak je narvat do akvárka a dojde k úhynu ryb, nebo totálně zplesniví..... ono to s těmi kořeny z přírody není tak snadné, jak to vypadá.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 20:31 Muž . : Hunter : . [17]
dobry den , mam problem dal som do aqua koren z orecha a o den mi uhinula prisavka thajska a trocho neskor 2 parmicky stvorpruhe a parmicka cervenoplutva tieto 3 este ziju ale su akoby omamene. mimochodom stalo sa to zatial len albinom / menovane su albiny. A myslite ze sa este daco stane ? Mam este jednu prisavku. a co mam spravit ? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 17:16 JagerMaister – Re: hardy
hej hej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 16:12 Muž hardy [45] – Re: Inky
jo jo a myslim hlavne na tom aukru super ceny co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 15:13 JagerMaister
myslím tým maxi korene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 15:13 JagerMaister
ale fakt vaše ceny ma prekvapili u vás kúpim veľký koreň za pár stovák a u nás na SVK za pár tisícok aachh :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:17 Muž hardy [45] – Re: tucapa
Myslim ze je to kazdeho vec jestli si ho koupi nebo nekde najde v potoce!ja treba koupil na tom aukru fakt nadherny a hlavne i dosti levne nedaval bych za to nake velke prachy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:14 Muž tucapa [1]
ste všichni magoři....proč kořen kupovat když to stojí takový prachy.......stačí zajít někam do potoka nebo říčky......sundat boty a jít bos proti proudu a hledat.....já sem prošel asi 100m proti proudu a měl sem jich tolik že se mě jich mrtě válí v kůlně.......koukejte i po těch co nejsou pěkný a sou od bahna......páč když se potom vočistěj dukladně rejžákem tak vypadají uuuuuplně jinak..... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:05 Muž hardy [45] – Re: Inky
neni za co musite byt ale registrovany na aukru aby jste mohl kupovat.ja si ted koupil dva vcera jsem je vyvaril a ted jeste louhuju ve vode :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 14:02 JagerMaister – Re: hardy
hardy díííky majú super koreňe asi si radšej nejaký kúpim a hotovo ale ked na nejaký v prírode natrafím neváham ahoj a ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 13:50 Muž hardy [45] – Re: Inky
pokud muzu doporucit tak ude se daji sehnat dobre koreny i levne www.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 13:46 Muž capko [40] – Re: Inky
Ja osobne by som dal prednosť tomu z prírody,ako ho kupovať za peniaze ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:55 JagerMaister
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:43 Muž Filip980 [398] - Rostliny
no někde ve zveráku stojí maxi i 500kč i víc záleží na prodejně a na velikosti kořenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:38 JagerMaister
super potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:21 Muž ciza [8]
To je ruzne...ale mrkni na to aukro odtamtud mam supr kořen za stovku... :-) Klidne mrkni do prezentace je tam vyfoceny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 12:17 JagerMaister
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:48 JagerMaister
oki a koľko by stál nejaký taký maxi koreň do 200l akvária ? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:44 JagerMaister
ok dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:39 Muž ciza [8]
Dejte do vyhledavaní kořen...jsou otom uplne romany...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:34 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: Inky
taky mě to zajimá..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2010 11:22 JagerMaister – Koreň príroda alebo zverimex ?
Ahoj chcel by som si založiť amazonské akvárko a mám dotaz ohľadom koreňov nwm či si mám v zverimexe kúpiť predražené koreňe alebo ísť do prírody a nájsť si ich vlastnoručne a zadarmo.Aké koreňe preferujete vy ? A z akých stromov máte vy koreňe ? VĎAKA ZA RADY ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 12:50 Muž hardy [45] – Re: Darsilius
diky za radu,uz jsem je dal prevarit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 12:21 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: hardy
Nech je v hrnci vařit několik hodin, pak je otři houbou...pak je nech ve vodě pár týdnů louhovat a pak opětt převař...mělo by to být ok...btw ta žlutá barva vody není vůbec špatná, vypadá to přírodně a pokud to není nějaké závadné dřevo dokonce to akváriu a jeho osazenstvu prospívá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2010 12:18 Muž hardy [45] – Kořen driftwood
Koupil jsem dva nove koreny,ale bojim se je dat do akvaria ze mi zacne zloutnout voda.Potrebuju radu jestli se koreny nak upravuji nez se daji do akvaria?diky za odpovedi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 22:56 sokar
Nečekej ale že ti kořen po převaření přestane barvit.Já je vařil 24 hodin v kotlu na zabijačku a stejně barví.Než mě přestali barvit v menším akva tak to trvalo 2 roky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 22:48 Muž karelpavel [18] – Re: Helča
Pokud je možnost, tak vždy radši převařit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 22:07 Žena Linduš [166] – Re: Helča
no, co se vešlo do hrnce, tak jsem převařila. co se nevešlo, jen spařila horkou vodou ve vaně (kupované).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 19:16 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Helča
Prevára sa kvoli zamedzeniu zatiahnutia chorôb do akvárka a kvoli nasiaknutiu. Ak ti koreň nepláva a je z akvaristiky, tak by malo stačiť vydrhnutie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2010 18:21 Helča – NOvej kořen
Ahojky dneska jsem v akvaristice koupila kořen - můj první =) .... četla jsem že někteří ho převařujou někteří ne - můžete mi poradit co je lepší? zatím jsem ho vydrbala kartáčem a namočila do vody aby přestal barvit. díky moc za rady =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 18:26 zrada
bob napsal: Ahoj, někde na tomto fóru jsem četl názor ....
Jo, v podstatě je to správný postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:35 Muž voko [9] - Živorodky
Taky si myslím, že je to blbina. Já mám kořeny 4 roků a řasa se mi nikdy(zaťukávám do stolu) neusadila v akvária. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bob
...dejte kořen do akvárka, budete mít problémy s řasama větší než předtím a samozřejmě když kořen vytáhnete, řasy se dají na ústup... co je na tom pravdy?...
Na tom je pravdy zbla. :)
Mít v akva kořen neznamená automaticky mít v akva řasy. Bylo lze ale možno vypozorovat, že objeví-li se v akva některé druhy červených řas, s oblibou se usazují právě na kořenech.
Odstraněním kořenů (alespoň dočasně - po dobu boje proti řasám) se tento boj stává snazším. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:17 Raider – Re: bob
Podle mě je to úplná blbost coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:11 bob – kořena řasy
Ahoj, někde na tomto fóru jsem četl názor že kořen v akváriu do jisté míry funguje jako řasotvořič, resp. něco v tom ohledu, že "dejte kořen do akvárka, budete mít problémy s řasama větší než předtím" a samozřejmě když kořen vytáhnete, řasy se dají na ústup (to samé jsem četl i o krmení ancíků okurkama)...co je na tom pravdy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 16:30 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Tole
No já bych to dal na pár dní do vody, aby to nekalilo vodu. Ale je to fakt už v nějakém jiném fóru. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 14:23 Tole – kořen
Chtěl jsem se zaptat jestli je dobré dávat do akvária kořen z přírody? A jestli jo tak jestli ho stačí jen vyvařit a nebo ho ještě nějak dále ošetřit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 19:38 Muž Ezcool [0] – Re: eso
Kdyz neni velkej tak to myslim si nevadi ze se neprevari,ja ho jen vydrhnu kartacem pod tekouci horkou vodou,a je to v pohode.Nikdy se mi nestalo ze bych si neco zatah do nakeho akva.Ja to takhle teda delam i stema vjecima,ale vzdycky je mam z piotoka a nasakle nikdy ne z lesa..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=1601