Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:05 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Ljuknes
v pěstírně u hořánků v kostelní lhotě.....paní hořánková jich má na zahradě asi valník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:20 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ljuknes
u khanha v eshopu :) ty red moor koreny sou uplne uzasny, ale kazdymu se libi neco jinyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:07 Muž snickers [0] - Tetry
V bauhausu sem nedávno viděl krásné kořeny, ale poze bez kytek jelikož v bauhausu akvaria nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:01 Ddex – kořen
Vyzkoušel bych Hornbach. Nevím jak v čechách, ale v Brně mají velký výběr kořenů různých velikostí a zásoby doplňují.... Vzhledem k tomu, že Hornbach je jedna firma, předpokládám, že i ve vašem kraji bude obdobné zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 20:53 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Kde sehnat hezký kořen?
Zdravím.

Mohli by jste mi prosím poradit, kde ve východních čechách můžu sehnat hezké kořeny? Projel jsem snad všechny vzerimexi v Pardubicích a sehnal jsem, tak akorát hrozné 'roští'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 21:57 Muž jajaapaja [174] – Re: Bobisa
Klidně tam kup i dva.Ať tomu jednomu není smutno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:44 Muž Yirka [9123] – Re: Bobisa
Klidně ho tam dej .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:42 Bobisa – Re: Yirka
O.K.pořídím šnečka. A můžu ho tam dát už teď ještě před rybičkama, nebo také počkat ještě nejaký čas než se akva pořádně zajede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:18 Muž Yirka [9123] – Re: Bobisa
Jde o to co do něj plánuješ, nějaký šneček by to pořešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 20:09 Bobisa – Re: Yirka
No já si právě hlavu lámu, měla jsem obavu, aby se od toho živé osazenstvo nějak nenakazilo. Akvárko má 20l tak co by bylo nejvhodnější tam pořídit, díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2009 20:03 Muž Yirka [9123] – Re: Bobisa
Nelam si s tím hlavu, s masazením prvních obyvatel to zmízí, je to normální jev u nových nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:59 Bobisa – Povlak na kořenu
Prosím radu, mám 4 dny nově zařízené akvárium a na kořenu se mi pravděpodobně objevila plíseň. Jsou to takové chomáčky jako vata a rychle narůstá. Kořen jsem před umístěním do akvarka 2x zpařila vodou, tak nevím co s tím, díky za každou radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: martina
Můžeš, stačí když ho očistíš kartáčem a opláchneš teplou vodou, vyvařovat ho nemusíš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 19:44 martina
cau dnes sem si nasla v lese bukovej koren neni moc ztrouchnivelej spis vubec muzu ho dat po vycisteni a vyvareni do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 17:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Landvir
Hýbe se to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 13:10 Muž Landvir [57]
Poradte prosím ještě někdo pokud můžete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 11:18 Muž Landvir [57]
Zdarvím, v akva právě neritinu nemám, jinak bych to bral že je to od ní, jsou to jen malinké tečky jak kdyby to někdo posypal moukou nebi já nevím k čemu to přirovnat ale vrtá mě to hlavou co to může být. ;-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 10:55 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku Já mám od neritin jeden kořen (a nejen kořen) taky úplně tečkovaný. Ale je pravda, že ne takhle moc. Přikládám fotku, jak to vypadá na šutru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 10:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Landvir
Jestli máte v akva neritinu, budou to kapsule s jejmi vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 10:39 Muž Landvir [57]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2009 10:39 Muž Landvir [57]
Fotka k příspěvku Dobré poledne akvaristi. Mám takovej dotaz. Na kořenu se mě už asi 1 měsíc objevují malé bílé tečky a nevím co to může být, Jednou jich je třeba po celém kořenu a někdy zase jenom sem tam. Nechápu co to může být proto se k vám obracím. Rybám to nic nedělá a voda je taky v pořádku tak právě nevím. Přiložím nějaké foto, ale špatně se to fotí, tak se omlouvám a díky všem za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2009 08:28 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: fantuomas
Například v Brně ve Sklorexu prodávají kořeny vinné révy a ty jsou tak rozkonárené, že už to snad ani víc nejde.
Použito například ThomaZem zde:
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:17 Muž fantuomas [35] - Rostliny – "konáre"
www.blueaquarium.org/…

- na veľa obrázkoch hlavne v mini a aquascape akváriach som videl rôzne drevá pripomínajúce konáre, resp. asi sú to konáre :) no v predajniach zväčša vidím veľké nie tak "rozkonárené" deko -drevá a s drevom z prírody nemám moc-presnejšie moc pozitívnych skúseností :/ vie niekto poradiť možno aký druh stromu sa nato hodí..ako drevo upraviť vhodne aby nehnilo a pod..??? thx
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 16:37 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi, JuraS
TO filipsi: jasně až zase takové vymoženosti v akva nepotřebuju smich

TO JuraS: jak to myslis s tou trubkou???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:32 filipsi – Re: Gabro
Zakomponovane sadrove prvky samozrejme nabarvene a naimpregnovane. Nepredpokladam, ze bys chtel koren alabastrovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:29 JuraS
v mém plánu bylo takto zapojit jeden hlavní kořen a zbytek doplnit "potopenými větvemi"..mám nářadí na to abych si "zahrabal"...do dřeva tu trubku prostě zahrabu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:08 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
jj tak jsem to původně myslel taky jen mi dělá problém sehnat pohledný kořen, se kterým bych to udělal, už mám vymyšleno jak zakamufluju sání filtru jiným kořenem viz poslední foto u mého akva, ale vzadu v rohu chci velký kořen mírně ukloněný z rohu směrem do délky akva...zakončený rozvětvením...(rybicky.net/nadrz/7307/11.jpg) ono ten návrh je na té fotce vidět (ale nic moc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:04 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
nevim jak je to ze sadrou, ale myslim, ze ta by dlouhodobe ve vode nemohla byt - myslim ze se rozpadne a navic kvalita vody by asi tak moc nadsena ze sadry nebyla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:03 JuraS
Když jsem uvažoval o pozadí tak jsem plánoval že vezmu normální kořen a ten si nechám rozříznou svisle..prostě rozpůlit tak abych ho mohl silikonem rovnou nalepit na zadní stěnu..od pozadí jsem ustoupil že mám malou litráž ale kdybych měl akva větší tak bych to udělal takhle..a nebo nalepit na tabulku skla a tu vložit do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:01 filipsi – Re: Gabro
Co primo do pozadi zakomponovat koren skutecny?
Nebo pri trose vytvarneho citu, rucni prace (napr sadra), primo zakomponovat do pozadi.
Otiskavat neco a odlevat mi prijde opravdu trochu hloupe, kuru ze sadrove formy uz nedostanes....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 15:00 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: NASREDDIN
no možná by nebyl špatný nápad, ovšem jak tam dostat ty sytupující kořeny, ale to už by nemusel být takový problém (koketuju s ymšlenkou že by to byly proplouvačky). A navíc ta kůra by asi nemohla být jakéhokoliv stromu...měl jsem na mysli přetisknout kůru asi z borovice = tvarovaná a silná...ale nevím jak by to bylo s pryskyřicí v kůře???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 14:58 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Gabro
A co tu kůru zakomponovat do polystyrenu a přetřít EPOXY ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 14:54 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – umělý kořen
Zdravím,

mám dotaz na radu, dělám právě 3D pozadí z polystyrenu a přemýšlím, jak udělat kořen, který by byl co nejvěrnější (kůra, zarostený suk a rozvětvení kořene) - napadlo mě kůru z nějakého stromu otisknout do sádry a pak něčím vylít (nápady byly vylít to nějakým lepidlem, pryskyřicí nebo latexem), ale nikdy jsem to nědělal je to jen nápad, tak prosím o rady, příp. kritiku, že je to blbost.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 14:48 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky
Ja som raz kupoval koren z akvaristiky kde som vzdy predtym kupoval korene. A mal som ho v akvarku zatazeny kamenim asi 3mesiace, a ani po troch mesiacoch staleho ponorenia pod vodou nenasiakol, zistil som ze bol mäkky, takze asi zacinal hnit.
Kamos mi hovoril ze majitel ten akvaristiky chodi do lesa ze ma nejake miesto kam chodi tie korene zbierat.Ale ostatne korene mam doteraz a bez problemov tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 14:35 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: jval
To zfarbenenie su huminove latky. O ich ucinkoch si nieco precitaj, napoviem, maju aj antistresovy ucinok pre ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2009 12:13 jval
Ok, diky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 20:37 Muž avast [49] – Re: Barney
Aspoň tě to občas donutilo vyměnit vodu.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 20:36 Muž Barney [61] – Re: jval
Moje kořeny barvily vodu 5 měsíců, ryby naprosto v pohodě. Akorát voda byla tak hnědá, že mě to až štvalo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 20:34 Muž Drak [0]
me se zda ze ten muj barvi i po pul roce a nezda se ze by to rybkam nejak vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 20:33 Muž grizly [145] – Re: jval
Pobere, zadny strach. Akvarku trocha obarvene vody neublizi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 20:30 jval – Kořen z akvaristiky
Zdravím koupil jsem kořen v obchodě. Vyvařil jsem ho 3x a pak dal na týden do vědra s vodou aby klesnul a každý den jsem měnil vodu.

Už se pěkně nasákl a leží na dně, ale stále obarvuje vodu, není to nijak kritické, ale pro jistotu se ptám jestli s tím mám ještě něco dělat, nebo je to OK a pobere to filtrace??

Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 14:18 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: Johan
tjn když vidim kořeny v obchodech a když jsem si je ošahal tak sem v klidu s kořenama z rybníka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 13:28 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: sokar
Myslíte si, že kořen v obchodě nebude z rybníka? Ale bude, jen ten rybník bude pár tisíc km daleko ;-) .

V Hornbachu jich mívají kupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:55 sokar – Re: Martex42
Re: Martex42

Kořen z rybníka nemůžu kvůli rejnokům riskovat.

Re : Miras®

Je mi jasný že to pár tisíc zežere,ale co bych pro ty ryby neudělal. :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:49 Muž Miras [111] – Re: sokar
no zkusil bych nějaké větší akvaristiky, ale takhle velkej bude taky asi pořádně drahej :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:27 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já jsem sehnal větev z našeho rybníka, kterej byl zrovna vypuštěnej koukni na fotky mé nádrže tam to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:16 sokar
Zdarec,

neví někdo kde sehnat kořen do akva o velikosti 1m++.Spíš takovou větvu,ale z exot. dřeva.

Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 07:17 Muž Michal1987 [21] – Re: Leonardo
Ten koreň je nádherný! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 06:21 Muž Horác [3942] – Re: Romy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 23:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: zeck
Převaření ve slané vodě je jeden ze způsobů desinfekce,další je namočit kořen v roztoku manganistanu draselném(hypermanganu).Na rozdíl od rostlin,kdy barva roztoku je světle růžová,na kořen může být mnohem tmavší,ale před vložením do nádrže je třeba řádně opláchnout.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=1901