Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 19:20 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
žlutá voda? ta rybám nevadí, já jí měla první půlrok taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 18:40 Muž ZAJA [0] - Tetry
tak co je to za koren primo nevim.. ale tak mrknete na fotky.. to uvidite :) .. kazdopadne budu doufat ze to odezni.. ale obavam se ze s takovym filtrem co mam asi ne moc rychle :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 18:29 Muž Lucky005 [197] – Re: ZAJA
zakladam ted 160l akva i s korenem a chlapi tady maji pravdu, taky se mi zabrvila voda do zluta+mirny zakal nemam to jeste ani tyden ale zlepseni je videt, postupne se to odbarvuje, uz jsem menil i vodu cca 30l a kouknul jsem do filtru, ta nejjemnejsi filtracni napln puvodne bila se zabarvila celkem vyrazne do zlutohneda, takze neco i pochytal filtr, chce to trpelivost menit vodu a casem to mozna odezni, samozrejme zalezi co je to za koren.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 16:18 Muž kortezhugo [983] – Re: Sid
Sid ma pravdu...2 dni je aj podla mna malo abi koren zafarbil vodu...-ale dnes uz nicomu nemozes verit... -kazdy len predava a ani nevie co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 15:50 Muž arnošt [37] - Rostliny
já osobně dávám do akva je z listnáčů a uplně očistím veškerou kůru - nenechávám žádnou vrstvu - když je v akva nějaký čas, tak dřevo samo krásně ztmavne a vypadá to moc hezky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.09.2009 15:44 Muž Lukasson [40]
Já mám v akva dřevo z jehličnanu a je vše OK, takže nevidím důvod proč ne... Měsíc jsem ho nechal ve vodě, pak ho několikrát vyvařil a jak říkam žádný problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2009 15:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ZAJA
...je to 2 den napustene...
Tady nepůjde jen o "klasický" zákal ze dřeva, ale nejspíš zákal ze dřeva + zákal nově zřízeného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 14:58 Muž ZAJA [0] - Tetry
Me osobne by ani nevadilo to ze je ta voda zluta.. ale vadi mi to ze je kalna docela... jak budu doma tak to vyfotim a pridam sem.. at vidite co myslim... je to 2 den napustene.. jak sem to napoustel tak byla cista...ale jakmile sem ji napustil tak se do druheho dne zakalila .. co by ste udelali ?! vypustit .. koren znovu vyvarit a znovu napustit ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 12:00 jose – Re: Hxuser
Podľa fotky to je pravdepodobne borovica no obsahuje veľa živice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:50 Muž vena [52]
Hlavně si ohlídej aby to nebyl jehličnan,co se týká kůry každej má jinej názor. Osobně dávám přednost dřevu přímo z vody, z řeky, upuštěné přehrady nebo rybníka. je s tím půl práce, jen to chvíli máčím v kýblu a povařím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:44 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Hxuser
To v potoce už nebyly staré, vodou nasáklé větve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:35 Hxuser
Fotka k příspěvku Našel jsem u potoka větev ze zkaceného stromu, už je suchá.. Očistil jsem vrchní kůru.. a teď přemyšlím, jestli je potřeba ještě očistit i tu druhou kůru až na bílé dřevo nebo to nechat jak to je s tou kůrou? Ukázka je na obrázku.. Máte někdo zkušenosti?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:27 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: ZAJA
Běžně se doporučují 2 věci. Buď nechat někde delší dobu vymočit, vodu měnit když se zabarví. Nebo pokud není velký a vleze do hrnce zkusit ho trošku převařit.Vodu v akváriu budete muset vyměnit, ta barva sama od sebe rychle nezmizí.
Já s tím ale nemám zkušenosti, protože mám doma celkem 6 kořenů z Hornbachu a žádný nikdy nebarvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2009 11:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: ZAJA
zlatohnedy zabarveni vody je v mnoha lesnich lokalitach prirozene a zadane.... jde vetsinou o huminove latky, jenz pusobi prospesne pro zivotni prostredi ryb

uklidnim te casem se tyto latky z korene vyplavi, kdyby jsi pouzil vyhledavani tady na foru vedel by jsi to....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:24 JuraS
Podle fotky se nepozná jestli není z nějakýho rybníku..tak proto ta otázka..těžpo říct jak psal ***hugo..ale to je normální a dokonce pro některé ryby důležité..páč ve vodě kde jsou na dně napadané metry listí, větví, stromů, pecek z ovoce normálně žijí..de fakto asie, jižní amerika..kromě jezerních ryby a ryb z rychlých toků..to já do akva leju výluh z rašeliny abych tam měl nahnědlý odstín...ryby jsou vitálnější..takové radostnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:16 Muž ZAJA [0] - Tetry
ale ja ji chci mit cistou :-D a ne zluto - hnedou sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:11 Muž kortezhugo [983] – Re: ZAJA
...ci to prestane farbit - tazko povedat...niekto pouziva korene "schvalne" abi mal zlto-hnedu vodu...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:10 Muž ZAJA [0] - Tetry
koren normalne z akvaristiky ... to me na tom prave nejvic udivuje.. mrkni ke me do profilu na akva.. tam uvidis jak vypada :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:07 JuraS
co je to za kořen ? kde jsi ho vzal ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 11:04 Muž ZAJA [0] - Tetry – žlutá voda... kořen pouští
zdravim.. chci se zeptat jestli kdyz mi koren pousti .. tak jestli po nejakem case se ta zluta voda vycisti ?! nebo to bude porad zlute... docela me to stve chtel bych pruhlednou cistou vodu a ne zlutou kaluz :) sad sad
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 13:21 Muž O.Tom [439] – Re: Yirka
mno smrkove drevo jsem mel odjakziva, ale ne tak cerstve. Pravda, dost barvilo vodu, ale krasne se darilo rostlinkama a muj prvni nalezeny kousek vyhnileho parezu vydrzel vic jak 15 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 12:49 Muž Yirka [9118] – Re: TomasOxx
Tomu že se potopil rozumím, byl asi čerstvý a plný vlhkosti. S tou pryskyřicí je to horší a osobně bych do toho nešel, i když už jsem četl i názor že nevadí. Jedině snad zkusit ji vypudit vyvařením. Obecně nejsou jehličnatá dřeva do nádrže to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 11:35 GP – Re: GP
kednu treba prisavka a vlasec. jinak na nej proste polozit kamen... trosku extremni reseni treba desticka ve dne zasypana sterkem a vrut do korene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 11:33 GP – Re: Arpi
pokud mas moznost, tak ano, ale staci zatizit nebo pripevnit ke dnu, kameni... ja jsem potapel vyvareny koren jeste asi 3/4 roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 10:25 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Mala ukazka, stred parezu je vyhnily, ale jinak byly koreny celkem cerstve a zdrave, jeden silny koren byl totiz srostly s korenem jineho velkeho smrku a tak se asi prenasely ziviny...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 09:39 Arpi – Re: Yirka
Takže teraz by som ho mal vybrať, nechať vo vode niekde mimo, a až keď nebude mať tendenciu vyplávať, tak ho skusiť znova umiestniť do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 09:07 Muž O.Tom [439] – Re: Yirka
Dotahl jsem si letos domu z lesa celkem jeste zivy smrkovy parez :) Stahnul jsem znej kuru, je cely svetly, potopil se okamzite.. mno ale pousti smulu po celem povrchu kde jsem stahnul kuru.. jak moc to muze byt na zavadu ? a zhnedne casem ve vode, nebo ho mam vytahnout ? Je to poprve, co jsem si donesl domu jeste takhle cerstve drevo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 08:49 Muž Yirka [9118] – Re: Arpi
Základem je dávat do nádrže kořeny řádně nasáklé vodou, tedy nějakou dobu ponořené ve vodě. (Lze urychlit převařením).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 08:41 Arpi – Koreň
Potreboval by som radu. Zakladám akvarium,a po naliatí vody mi korene vyplávali. Vedeli by Ste mi poradiť, ako ich prichytiť na dno, alebo čo by som mal spraviť?
Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 15:19 Muž volcomek [10] - Sumci
Rad se zapojim do debaty takze voda : mam taky radsi zlatavou barvu vody mam pro to i jednu zarivku Sun a ktomu barveni muzete taky pridat suche listy nelepsi jsou dubove ryby jsou odolnejsi a male skrabance a oderky ci natrzene ploutve nemusite resit ,plisne se da zbavit docela lehce udelejte korenu koupel v roztoku soli nebo hypermanganu pak staci oplachnout prip. Odrbat. Takto to delam ja a nemam problem a plisne maji jen estetickou vadu protoze jsou v kazdem akvu . :P hodne stesti vsem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 13:35 Žena l3nka [13] - Rostliny
muzu si do akva prinest koren z lesa? mam ho uvarit a pak vysusit v horkovzdusne troube? Jak mam znicit vsechny bakterie? nebo si mam radeji koupit ve zverimexu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2009 00:58 Jozef – Re: Yirka
vdaka za odpoved, vcera som to prave cele vybral a vycistil lebo uz to vyzeralo fakt strasidelne. Dnes som pridal zopar ryb na zaciatok zivorodky a prisavnici tak uvidim ci sa to zlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 13:10 Muž Yirka [9118] – Re: popelnik
Pokud vkládáš kořen do nádrže s rybkami, ani to nezaznamenáš. Ale zde ve fóru to není ojedinělý dotaz
nha podobný úkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:55 popelnik – Re: Yirka
to je docela zajímavý úkaz mě se tohle ještě nestalo a to jsem ten kořen neměl jen jeden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 08:33 Muž Yirka [9118] – Re: jozef
Je to obvyklý jev, po přidání prvních rybek nebude mít dlouhého trvání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 23:10 jozef – Re: ČUPR
Zaujalo ma slovo plisen - kupil som drevo v predajne, vyvaril v octovej vode potom dva krat v normalnej po nejakej dobe sa mi ale v akvariu zacal na nom robit zvlastny biely povlak - je to plesen alebo cosi neskodne - je to nove akvarko zatial iba s rastlinami a filtrom v tzv zabehavaciom rezime. Dakujem za odpoved

jozef

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 20:28 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Johan
aha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 19:05 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: iblik
Mechy atd. jsou planě rostoucí rostliny (v řádu č2 d). Většinou jde o játrovky Scapania a ty v akváriu opravdu dlouhodoběji nevydrží. (Tak 2 až 3 měsíce i z teplejších vod) A co se týká kořenů, tak to už jsem psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 19:01 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: ČUPR
no nevim ale tam nic o tom neni ne ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 18:38 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: domca1
Doporučuji řádně prostudovat www.krnap.cz/… no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2009 18:33 Usine – Re: domca1
Kořeny určitě, z mechy je to horší protože studenou proudící vodu asi moc v akva nemáš a většinou si s nimi přitáhneš i dost věcí, které se do akvária moc nehodí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.07.2009 18:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: domca1
Téměř celé Krkonoše jsou národní park. Neberte to, na co se také ostatní mohou koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 18:31 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: domca1
tak na 80% kořeny zalaží jetli nebudou hnít a nezapomen na dezinfekci a určite bych je vyvařil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2009 18:24 Muž dominator [6] - Živorodky – Mechy a kořeny z řeky
Ahoj,
Jsem na dovolené v Krkonoších a v řece
jsou mechy a kořeny poradte mi pls jetli byh
to mohl dat do akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:36 Žena Kalupinka [32] – Re: Johan
To víš že máme a ne malou zahradu :) Až do zimy? Nejde to nějak urychlit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:06 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kalupinka
Hodit do sudu s vodou (předpokládám, že když máte meruňky, tak i zahradu a sud=)) a nechat jí tam do "zimy" a pak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 18:43 Žena Kalupinka [32]
Dnes nám spadla stará marhula, meruňka. Je tam hezká větývka, je suchá. Mám ji namáčet nebo už zrovna vyvyřit ve slané vodě!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 09:19 Muž Yirka [9118] – Re: makky
Pokud chceš vyvařovat a nevejde se ti do hrnce tak po prvním vyvaření otoč, vyvař druhou půlku, pak na půl dne ponoř do kýble a mně potom zůstal vždy ponořený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 03:24 0 – Re: TomasOxx
.... , a taktéž se vysycháním navodí proces trouchnivění proniknutím vzduchu do dřeva .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2009 21:12 makky
tak sem ho vykartáčovala,polila savem,který sem hned smyla,povařila ve vodě a ted je naloženej.Krásně zesvětlal,ale trochu plave,jak sem ho vařila vešla se do hrnce jen půlka a ta druhá mezitím v tý páře uschla,to se mi nepovedlo no :-O Díky za odpovědi

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=2001