Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Štuco
Načekej až klesnou to by trvalo dlouho pořád by měly styk z hladinou. Vem kamen a na dně je zatěžkej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:14 R Muž ctibum [6910] Re: Štuco
Měsíc, dva, rok... :) Zespodu bych přivázal ke kameni, někdo navrtá a přišroubuje břidlici, kterou pak zahrne štěrkem, já mám nerez matky šestnáctky přidělané nerez drátem. Kořen jsem máčel měsíc, vyvářel a stejně šel nahoru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:09 Štuco – Korene plavaju
Ahojte dnes som premierovo založil 250 akva naaranžoval napustil vodu a vyplavali mi korene. su to 2 kuse asi 30 cm kupene na burze. Vykartacoval som ich vo vani strcil do rury na 250 stupnov 40 min. A plavju mi. pod štrkom mam rašelinu takže na prisavku je neskoro :-O kedy asi tam môžem počitať že kelsnu ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 16:38 Muž Yirka [9126] Re: Kikolcz
Nemusíš se obávat, klidně je tam dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:36 Muž Kikolcz [79] – Množství kořenů v akváriu
Zdravím, zajímalo by mě, jestli větší množství kořenů ve vodě může nějak negativně ovlivnit její kvatitu? Mám v plánu menší akva 45x30x30 (40 litrů) a chtěl bych do něj umístit 2 velké kořeny Red Moor wood, které by zabírali značnou část akva. Ovlivní nějakými hnilobnými procesy kvalitu vody? Nebo se nemusím obávat? Kořeny byli necelý rok v akva, takže jsou odmočené a nasáklé. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:43 S Muž invalida [3881]
No jasně že jen v případě možnosti zranění stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2016 20:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MikeCZ
Hřebík není třeba řešit. Maximálně zajisti, aby se o něj nezranila žádná ryby. Ale pokud je zabitý, můžeš ho tam nechat.
Občas si ho někdo dává do dna aby sloužil ke hnojení železem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:39 S Muž invalida [3881] Re: MikeCZ
Vyndej hřeb a ok ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 20:37 MikeCZ – Hřebík v kořeni
Dobrý den, před 5 měsíci jsem si koupil kořen.Dnes jsem zjistil že rezaví a trčí z něho hřebík mám ten kořen vytáhnout a vytrhnout ten hřebík, nebo mám ten kořen rovnou vyhodit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 15:13 - Re: laKatos
Môžem potvrdiť.Raz som tiež také čudo dovliekol domov.Ani neviem čo to bolo za drevo.Zatažené som ho mal skoro dva roky vo fungujúcom akvárku s gupkami,no stále i po ďalšom roku ostalo plávať.Neskôr som ho vyhodil.Tvarovo zaujmavé ale drevo úplne ošemetné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 12:49 laKatos Re: FrantisekP
Každý kořen je jiny. Nynější kořeny co mam v akvariu byly 4 roky na suchu vzal jsem je soupl do akva a neplavou.
Některé koreny prostě bude plavat vždy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 12:38 Muž FrantisekP [54] Re: MikeCZ
čekat :-D
Ja v sobotu naložil do kýble 4 "suky" vinné révy, včera je povařil, 2x zchladil a už neplavou :-D Předtím byly proschlý dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 12:34 laKatos Re: MikeCZ
Chce to trpělivost. Jak jsem psal nejlepší varianta (tedy pro me) byla a je kořen dat do nádoby zalít vodou, zatezkat at je celý ponořený a za rok ho vytáhnout. Pokud ani to nepomůže tak vyhodit ale tak ať někoho netrefis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2016 12:33 Muž Horác [3942] Re: MikeCZ
3. vydržet
4. zatížit
5. vyhodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 12:29 MikeCZ Re: laKatos
Dobrý den. Zkoušel jsem oba způsovy-1. převařovat, 2. Teplotní šoky, ale pořád plave na hladině. Prosím o další rady.
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 21:44 - Re: Pepan
Konkrétna foto koreňa je z plánovanej biotop nádrže pre Sewellia lineolata.Trocha ma vyhecovala do tohto počinu Raviolka. :-)
Poctivo sa snažím študovať a dokumentujem.Potom založím prezentáciu.Ešte plánujem trocha toho piesočku z potoka a emerzné vlhkomilné rastliny vhodné pre Áziu.Hádam sa na to bude dať ako tak pozerať.Držte palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 12:18 - Re:
Fotka k příspěvku Dlho som mal jeden koreň mimo akva.Teraz som ho použil a to čo sa na ňom vytvorilo brácho nazval utopený škrečok smich ,drevo ani pre chumáče nevidno.Viď.foto.
Tento povlak sa neskôr stráca alebo opadáva(vtedy ho odsajem pri výmene vody).Niekto by pri takomto stave asi šalel a hneď koreň vyváral.Vyváranie nepomôže,ten koreň si vo vode musí prejsť určitý proces.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2016 11:15 laKatos Re: laKatos
laKatos napsal:
Nejlepší varianta je na zahradě do lavoru, vany čí podobně naboby hodit ten kořen zalít vodou zatezkat a rok si počkat. Měkké část vyhniji případě zmeknou a ty je lehce odstranis. Po te době nebude plavat. A kořen máš připraveny.


Souhlasím. Vyvařování je jen pro bojacne a ty co mají spousty času. Kořen do akvaria jsem osobně nikdy nenyvaroval a neměl jsem problem. Vzdy tvořily v mych akvarikach značnou čas dekorace a metrové kusy se dost těžko takto upravují. Za mne maximálně příprava viz citace..... nebo pokud neplavou tak ihned šup do akvaria.


A ke zbarvení vody..... nekomu mu se líbí a někom né. Tak stejně to cítí i ryby. Některé to doslova vyžadují. K odbourání barvy/zabarveni - se pouziva aktivní uhlím, častější výměna vody a nebo ozonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2016 10:59 Žena petulinakk [2016] Re: MikeCZ
Jak píšou chlapi, určitě není potřeba kolem toho strávit celej den :-)
Já osobně bych kořen kterej jsem našla venku pro svůj dobrej pocit asi na chvilku vyvařila, jen pár minut kvůli eventuelním breberkám, ale jak píšu, spíš pro svůj dobrý pocit, taky si nemyslím že je to nutné.
Spousta lidí to neřeší, a nemají problém.
Navíc některé kořeny vzhledem k jejich velikosti prostě do hrnce ani nestrčíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 10:51 R Muž romant [27987] Re: prasan
Přesně, že já jsem s tím vařením začínal, to jsem sobě a tazateli pěkně zavařil. :-D Tak jak píšeš jednoduše s použitím selskýho rozumu a bez zbytečných vopičáren. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2016 10:24 - – MikeCZ and all
Prosím vás nestresujte a nebalamutte ho.Nikdy v živote som korene nepreváral a div sa svete funguje to.
1. pod prúdom ,kľudne aj horúcej vody opláchnuť a zbaviť koreň nečistôt a kôry(ak je to možné)
2. ideálne nechať trocha - cca mesiac (podľa koreňa) luhovať niekde mimo akva.Podľa dreva niekedy i o dosť dlhšie.
3. ak nepláva tak šup do akva,ak pláva je potreba ho dáko ukotviť
4. na koreni dokiaľ sa poriadne v akvárku zabehne budú vznikať rôzne povlaky,buď riasy alebo baktérie - tie sa po čase samé strácajú
5. ešte aj v akva sa koreň stále bude luhovať,môže farbiť vodu a aj znižovať pH(na to treba dať hlavne pozor)
6. ak sa ti nepáči hnedastá voda(ktorá je okrem iného pre rybky prospešná),tak sa sfarbenia ľahúčko strasieš použitím aktívneho uhlia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 09:38 laKatos Re: MikeCZ
Pokud bych chtel prevarovat koren tak bych zatížil kořen a hrnec s vodou a korenem dal varit. Jak začne voda vrit vypnul bych vařič chvilku podle velikosti hrnce (objemu vody ) počkal 15 minut az půl hodiny a znovu vařil. A takto několikrát postupoval (třeba 10krat). Při fest zbarvene vodě bych ji obcas vyměnil. Třeba po třetím a hlavně po posledním prevareni bych kořen zkontroloval zda extrémně nemekne a odstranil tyto části kartacem (nejlépe se mi osvědčil rejžak- dobré čistí avsak nezanechava stopy jako ocelový-ikdyz ten bych volil jako druhou variantu)
Špatně není taky dělat teplotní šoky. Tzn kořen varis delší dobu vytahnes ho a dáš do ledové vody. (Tento způsob se me osvědčil u lehkeho substrátu profisoil- plaval a kdyz jsem jej varil a posleze hodil do chladné vody už nepleval) ..... varici voda porezni materiál a vzduch nahraje tím se zvětší objem vzduchu co je uvnitr se vytlaci se. Pri vhození do chladné vody se horký vzduch uvnitř materiálu smrskne a pokud bude v ten okamžik ve vodě měl by natahnout do sebe vodu.

Nejlepší varianta je na zahradě do lavoru, vany čí podobně naboby hodit ten kořen zalít vodou zatezkat a rok si počkat. Měkké část vyhniji případě zmeknou a ty je lehce odstranis. Po te době nebude plavat. A kořen máš připraveny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 09:25 R Muž romant [27987] Re: MikeCZ
Už do toho tu horkou vodu nemotejme, udělej jak jsem ti psal ve své včerejší první reakci a fertig. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 09:11 MikeCZ Re: vaaclav
Takže nezalívat horkou vodou? Jste mě ted zmátli. Co je lepší -zalít kořen horkou vodou nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 23:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MikeCZ
Když něco vařím chci aby to změklo. Pro kořen tím pádem nic dobrého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:37 R Muž romant [27987] Re: MikeCZ
Zatížit, potopit, dobu varu těžko odhadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:24 MikeCZ Re: romant
Díky moc ale když plave na hladině v kbelíku tak ho asi mám spařit ne?
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 14:16 R Muž romant [27987] Re: MikeCZ
Tak jestli neplaval ve voleji, nebo v nějakým toxickým odpadu, tak proč by to nebylo možné? Jenom mrkni, aby se nějak nedrolil, když bude, tak oškrábat, když to je moc, tak nedávat, vyváření nutné není a zvláštěpak vyváření v soli(netvrdím že to máš v úmyslu), když vařit, tak jedině za účelem rychlejšího nasáknutí vodou, ale to u tvého kořenu jak to píšeš nepředpokládám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 13:54 MikeCZ – Kořen v Přírodě
Dobrý den, mám prosbu našel jsem u přehrady kořen. Když ho pořádně umyju a spařim vodou, mohl bych si ho dát do akvária? Prosím kdo poradí? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 21:11 R Muž ctibum [6910] Re: romant
To jsem si říkal, že to bude nějaká brebera. Vidíš, někomu jsi tu radil nabrat do skleničky a kouknout proti světlu. Já bloud na to zapomněl... Zkusím, dík ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 21:06 R Muž romant [27987] Re: ctibum
Že by nálevník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 17:34 R Muž ctibum [6910] – mlíko
Zdar a sílu
Zkusím to ještě jednou.
Má někdo zkušenost s tím, že kořen dělá mléčnou vodu? Máčím ho už víc než měsíc. Voda není hnědá, ale mléčná. je to trochu lepší, než to bylo.
Je to míza? Nebo nějaký bakterie? Povrch kořene je bez povlaku.
Kořen jsem našel vybagrovaný na mezi, ne vysloveně čerstvý, ale ani ne úplně vyschlý.
Podle papírků eSHa jsou parametry vody v cajku.
Jsem odhodlaný ho dát do dvou až tří týdnů do akvárka, jestli se už konečně dostanu k založení...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 20:58 S Muž invalida [3881]
Jeřabina je lehký a křehký dřevo a silice jsou na hranici toxicity. Ovšem jiný zdroje to popíraj. Dost záleží na lokalitě a druhu jeřábu ale v akvárku bude dlouho plavat, výluh nebude asi ničím výrazně prospěšnej ale ani škodlivej. A brzo se začne rozpadat. Volil bych jinou dřevinu.
Ovšem je taky fakt že jeřabina obsahuje protizánětlivý látky takže může rybám pomoct vyléčit reuma z věčnýho máchání ve vodě.
Samozřejmě pokud nejde o oskeruši která má dřevo naopak velice těžký a trvanlivý.
Ale vážnějc. Jeřáb má u nás zastoupení asi 20ti druhů a na světě je asi šest rodů. Napadá mě z hlavy Chamaemespilus, Aria nebo Sorbus. A samozřejmě kříženci.
Nejznámější je granátová jeřabina kterou vyšlechtil slavnej soudruh Mičurin z jeřábu nevím kterýho a tuším sibiřskýho hlohu.
Takže shrnutí je že akvu asi neuškodí ale životnost bude maximálně v řádu měsíců. No a problém může způsobovat možná tanin. Ale nikde sem zatím nenašel nějakej spolehlivej zdroj o jeho vlivu na ryby, kytky vodu. Vím akorát že sráží proteiny a Hydrolyzovatelný taniny se skládají ze sacharidu, na který je navázáno několik monomerních skupin kyseliny gallové esterifikací.. Tak nevím. Nedával bych ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 03:37 - Re: vaaclav
Myslím že ide o jej množstvo v konkrétnych drevinách.Tuším obsahuje viac trieslovín a esenciálnych vonných látok.Ihličnany jej majú oveľa viac.Živica môže aktivovať iontovú výmenu vody,čo môže pri vysokej dávke spôsobiť rýchly pokles pH až na kritickú hodnotu,kde to rybky už nemusia rozchodiť.Ale to len tak od brucha píšem,fakt si to presne nepamätám.No zase si myslím,že pri riadnom vyluhovaní takéhoto dreva problém nemusí byť vôbec.Zväčša sú to ale mäké dreviny.Rýchlejší rozklad? :-)
Osobne korene nikdy nepreváram.Povlaky ktoré sa na koreňoch tvoria sú najčastejšie zhluky nitrifikačných a iných baktérií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 19:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Proč vadí pryskyřice zrovna u jehličnanů? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 17:11 - Re: HonzaCPK
Práve pre tú živicu sa koreňe z ihličňanov neodporúčajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 17:08 HonzaCPK – Povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v březnu jsem sehnal kořen z borovice. Od té doby ležel namočený v sudu na zahradě. Dnes jsem na něj koukal a na řezu je povlak, zřejmě pryskyřice. Chtěl jsem se zeptat, jestli s tímto nemá někdo zkušenosti. Mám povlak odrhnout kartáčem a znova nechat nějaký ten měsíc vymáčet, něž ho převařím a vložím do akvária? Jde mi o to, když povlak odrhnu, jestli se po opětovném delším namočení zase nějaký vytvoří. Díky moc za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 21:48 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: lenkalor
Asi mi nezbyde nic jinýho, než to vyzkoušet. Mám právě obavy z té pryskyřice. Jestli se časem vylouhuje a jestli bude ve vodě nějak negativně působit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 21:10 lenkalor Re: Faire42
Co zkusit kousek uříznout a povařit? Ale možná to bude vonět jako bonbony a po vychladnutí na tom bude nějaká vysrážená pryskyřice nebo olej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 13:45 - Re: Filip91
Jarabinu som nikdy neskúšal,no tie chumáčiky sú premnožené baktérie.I s nimi sa to do akvária dá dať a radi si na tom pochutnajú ancíky.Jarabina je tvrdšie drevo,nemal by byť problém.Keď to máčaš odporúčam tam aj normálne meniť vodu ,ideálne i filtrovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 10:17 Muž Filip91 [18]
Zdravím, vytrhl jsem mladou jeřabinu i s kořenem (kmen tak 1,5 cm silný), vyvařil jsem ji a teď už druhý týden máčím.
Na kořenu se ale objevila nejspíš plíseň (bílí povlak a takové chomáčky), je to v pořádku a mohu to v brzké době dát do akvária?
Nerozpadne se tento kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2016 10:58 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka – Eukalyptus
A já bych se ještě připojil z dotazem - co eukalyptový kořen v akváriu? Máte někdo zkušenosti? Nebude dělat paseku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2016 14:16 R Muž ctibum [6910] – jdi mi k šípku...
Zdravím
Má někdo zkušenost s kořenem z šípku?
Pod článkem, co odkazoval romant, píše autor v diskusi, že neškodí, ale vhodný moc není. Mám takový tři hezký, tři neděle je máčím a voda je mléčná šlemovatá. Tak abych se s tím nemordoval a pak to bylo na prd...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 22:43 R Muž ctibum [6910] Re: invalida
To já vím, že u rybníka ve vyschlém bahně to je normální jev, nejeden klacek jsem už za mlada i za stara s klukama vytahal :)
Proto můžu provést senzorickou zkoušku kořene z akvárka a vědecky to srovnat X-)
Jen jsem si nebyl jistý, jestli to patří do akvárka, v bahně nikdy žádná rybička pod klackem nebyla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 19:50 S Muž invalida [3881] Re: ctibum
Až se vyskytneš na břehu rybníka v sušším období najdi si kus dřeva který kouká z bahna otoč a přičichnistydimje to normální jev.ctibum napsal: Zdravíčko
Vyndal jsem po půl roce z akvárka dva kořeny a u obou spodek, který byl zahrabaný, smrdí jak když se dloubne klackem do vyschlého bahna ve vypuštěném rybníku. Taková bahnově-zatuchlá... smrad. Žádné drama to není, ale cítit to trochu je. A v tom místě je zčernalý.
Je to špatný, nebo mám dělat jakoby nic a dát ho klidně do akva?
Kořeny jsou kupované ve akvakrámu, nejsou z lesa...
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 19:10 R Muž ctibum [6910] Re: laKatos
No nedivil bych se, kdyby na to byla v Číně fabrika... smich

Chtěl jsem tím jen říct, že jsem to nevytáhl z rybníka a neumytý nevrznul do akvárka, abych předešel dotazům na původ kořenů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 19:00 laKatos Re: romant
les, rašeliniště, sady, potok atd.... prostě vzít je odněkud museli tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 18:51 R Muž romant [27987] Re: laKatos
A jsi si jistý, že se v obchodech prodávají jenom kořeny z lesa? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2016 18:45 laKatos Re: ctibum
ctibum napsal:Kořeny jsou kupované ve akvakrámu, nejsou z lesa...

a jsi si tím jistý že nejsou kořeny z lesa? v tom akvakrámu je tam vyrobili? vzali šroubovák a když dotáhli šroubek tak vznikl kořen.... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 16:53 R Muž ctibum [6910] Re: romant
Neměknou, na pohled nehnijou. Taky jsem si říkal, že to bude ok. Tak dík ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=401