Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 20:53 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: karelpavel
Vzduchování a výměna vody jím pomůže...Já to praktikoval stejně,když jsem založil akvário...Ryby to přečkaly bez úhony... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 20:50 Muž karelpavel [18] – cerstvy koren a No2
kdyz vzduchovani vypnu tak do hodiny jsou vsechny u hladiny a dychaji - takze u me jim to aspon trochu ocividne pomuze. Dal jsem na rady a vymenil pul aq vody a je to znatelne lepsi.Jak myslite ze casto mam vodu menit ? asi to budu merit a podle situace budu odkalovat a menit vodu.A muze se teda to No2 tvorit i s toho korena ?? diky moooc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 20:45 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Moucha
Ano, je to tak. :-)
Je vidět, že neustálé opakování nese ovoce. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 20:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
onojde o to ze no2 se vaze na krevni barvivo a pak ryby maji problem se zasobovanim kyslikem, takze vzduchovani jim opravdu moc nepomuze spis ta vymena vody aspon prechodne snizi obsah NO2 ve vode....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 13:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
Tím vzduchováním nic nepokazíte, ale taky rybkám moc nepomůžete... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:47 Muž karelpavel [18] – cerstvy koren a No2
prave ze musim silne vzduchovat aby rybky nebyly u hladiny a mely problem s dychanim :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
Tak to je potom na místě ta pravidelná častá výměna velké části vody.
(A nebo to můžete nechat tak a čekat, co se bude dít... :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:24 Muž karelpavel [18] – cerstvy koren a No2
prave ze kvuli stehovani se muselY nasadit po 2 TYDNECH ! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
Pokud ještě nemáte v akva rybky, můžete tomu nechat volný průběh a jen sledovat tendence.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:20 Muž karelpavel [18] – cerstvy koren a No2
NADRZ MA 350L vody
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:20 Muž karelpavel [18] – cerstvy koren a No2
Ano je tam od zacatku, co ten byli povlak a tecky jak to utlumit ? čekat ? a vymenovat 1/3 VODY co 2 den kvuli tomu No2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
V nově založeném akva před 4 týdny a je tam od počátku? Pak to nemusí dělat jen kořen, i když i ten může zlobit.
Pokud jste před pár měsíci vykopal ze země syrový kořen, čekejte potíže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 10:07 Muž karelpavel [18] – cerstvi koren a No2
hodnota No2 0,2mg koren je v nove zalozenem akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 09:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: karelpavel
Jestli může po čtyřech týdnech zvyšovat hodnoty NO? Nejspíš ano. A jak to tedy vypadá s hodnotami NO2 aktuálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 09:39 Muž karelpavel [18] – cerstvi koren a No2
Ahoj. Muze cerstvy koren 125 cm , ktery byl tak pul roku vykopan z hliny a lezel na trave, pak 5 tydnu namocen v sudu, v akvariu ted 4 tydny - zvysovat ve vode No2 ? hmm Jsou na nem bile tecky a bily povlak - ted uz ale po tech 4 tydnech mene.
Jelikoz je tak veliky, tak se nedal vyvarit, tak jsem ho pred namocenim do sudu postrikal savem ( mirny roztok ) a pak prostrikal wapkou. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 15:39 Muž metal [96] - Cichlidy
mne nepomohlo ani vyvarenie,pol roka trvalo nez prestal plavat.musel som nan priviazat vlascom 2 skalky aby sa potopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 14:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
pripadne kmen zatizit a zalit ho horkou vodu, kterou po vychladnuti menime za horkou, dulezite je to prudke zahrati a chladnuti pod vodni hladinou, jenz usnadnuje unikani malych vzduchovych bublin ze dreva (nebo treba jinych porovitych veci.. viz aquaclay)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 14:01 Muž Landvir [57]
Ahoj, presne tak jak rika Yirka, je dobré ho povařit, to by mohlo pomoci, nebo pak ostatni rady co tady byli;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 12:29 Muž Yirka [9118] – Re: Borůvka
Nasáknutí lze uspíšít varem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 10:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Borůvka
To je různé,podle druhu dřeva,ale i několik měsíců.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 10:38 Borůvka – Re: Romy
Díky za odpověď. Jak dlouho asi trvá než nasákne vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 10:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Borůvka
Dá se k čemukoliv těžšímu(co může do akviška)přivázat vlascem,dá se silikonem přilepit třeba na plexisklo,které se pak zahrne pískem,časem se nasákne a plavat už nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 10:24 Borůvka – Kmen nadnášený vodou
Prosím, poraďte mi. Koupila jsem kmen do akva hop . Když jsem ho očistila a omyla, zjistila jsem, že se nechce potopit :-( . Má se nechat ve vodě aby nasákl? Nebo co s ním, aby šel ke dnu a mohla jsem ho umístit do nádrže. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 14:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Puškin
doporucuji ti dub... ve vode "zkameni" navic uvolnuje dost trislovin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 13:52 Muž kortezhugo [983] – Re: Puškin
...tiez som "za" - ked sa ti to rozpada uz na "suchu" vo vode to bude ovela rychlejsie a to bude problem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 21:18 Muž Puškin [0]
Děkuju všem za rady a postřehy. Najdu si nějaké tvrdé dřevo, ať už v lese nebo v řece :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 18:20 Muž Farrael [28] - Živorodky – Re: Puškin
A proč si vlastně nedojdete k nějakému rybníku a nepoohlédnete se tam po nějakém kořenu z olše nebo větvi spadané do vody z olše? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 17:58 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: zikyc
Borovice asi nebude špatná, ale jestli ten kořen Puškin rozlomí rukama, tak bych se raději poohlídnul po nějakým v lepší kondici hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 12:39 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Moucha
Nevím co je špatného na kořenu z borovice, mám jich doma několik některé i přes 10let a nic to s rybama nedělá, krom toho že to Panque vesele okusujou. :) jinak bych taky řek že to bude borovice, ale tak to by snad poznal po čuchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2009 10:18 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: Puškin
Tenhle vyhoď dřív než ti způsobí problémy a přečti si tohle: www.akvarko.cz/…
Zrovna včera jsem se stavoval v akvaristice mrknout po nějakym kořenu........no ty ceny :-( Na druhou stranu jsem nikdy neměl problém s kořenem z akvaristiky (což se nedá říct o mých třech pokusech s kořeny z potoka). Chtělo by to vyhrabat z nějakého rašeliniště, jenže to je chráněné, takže tudy cesta nevede....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 09:46 Muž Skanky [26] – Re: Moucha
taky jsem to tipoval na jehličnan. jen jsem si nebyl jisty tak jsem nechtel napsat blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 08:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Mrakoplash
navic se obavam ze to vypada na vetev z borovice.... pro naprostou jistotu bych tu vetev musel mit v ruce, nebo videt aspon nejakou borku/kuru
mam pocit ze jsem tam zahlidl nejake naznaky modrani - specificka plysen na mrtvem dreve borovic, zpusobuje modre (šedomodre) zabarveni dreva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 06:23 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Puškin
Když z toho odrbeš všechno měkké dřevo, tak z toho zbude taková slabá větvička. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 03:31 Muž O.Tom [439] – Re: Puškin
bych rekl ze takto ztrouchnively koren je naprosto nevhodny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 23:38 Muž Puškin [0] – Z jakého stromu je tento kořen?
Zdravím. Z lesa jsem si přinesl kořen, jenže nevím, jestli je ze dřeva, které je vhodné do akvárka. Našel jsem ho již značně zvlhlý, místy až ztrouchnivělý. Doma jsem ho vysušil na kamnech, ale stále mám pocit, že bych ho někde rozlomil i holýma rukama. Na některých místech je porušený. Vše je na fotkách pod odkazy níže. Má tedy význam dávat takový kořen do akvária? Nebo uvidím, jak zareaguje při vyváření a podle toho se rozhodnu? A o jaké se jedná dřevo (přikláním se k listnatému stromu, jelikož listnatých stromů v tom lese byla většina)?
rybicky.net/nadrz/6292/8.jpg
rybicky.net/nadrz/6292/9.jpg
rybicky.net/nadrz/6292/10.jpg
-------------------------------------
rybicky.net/nadrz/6292/11.jpg
Jak moc mám tuto "ránu" čistit - dokud se nepřestane drolit? Abych nakonec nebyl skrz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 20:11 Muž Rexistens [16]
Tak jsem dnes koren 3 hodiny rozrezaval ramovou pilou. Cirkularka to nezvladla... ale poslednich asi 10% jsem uz stipnul sekerou, sily dosly.
Jde mi ale o tohle: Je nejaka moznost pouzit koren v akváriu i s kurou? nejak ji uchovat, aby se neodlupovala. Resp. co by se stalo, kdybych to tam dal i s kurou(po vyvareni atd? a jak dlouho by tak v tom akva vydrzela?
Dik moc za odpoved...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 15:08 lovec – Re: Skanky
jasne ze mozes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 09:05 Muž kortezhugo [983] – Re: Majky
...mohol si ho uvarit - rychlejsie sa "napije"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 08:18 Majky – Re: Skanky
potreboval by som poradit, kupil som koren do akvária, opláchol som ho a nechal som ho celu noc vo vode ale ten koren plava, ako dosiahnem aby klesol ku dnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 17:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Rexistens
Přes zimu bych ho nechal na zahradě nebo někde ve vodě a staral se o něj až na jaře (kůru bych sloupnul).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 16:05 Muž Rexistens [16]
no ja ho chci prevarit, abych videl jestli vydrzi ta kura. a pak ho vyndam vysusit pak ho zase prevarim a ponorim do vody. A nakoenc jsem si rikal ze bych ho pretrel epoxydem, je to dobrej napad?
teda predtim ho jeste sezinu nejspise na pulku vertikalne,a bych ho mohl prilozit ke sklu...a mozna prichytit silikonem

Nejak na neho nespecham budu ho davat az do noveho akva ato bude tam v lednu a breznu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 16:00 Muž Yirka [9118] – Re: Rexistens
Nevím, připadá mi do nádrže až příliš živý.
Edit: pozdě, to je tak když člověk při akvafóru sleduje ještě hokej a tenis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:59 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Rexistens
Když je čerstvý tak bych ho nechal vysušit, čerstvé dřevo i když ho převaříš bych neriskoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 15:57 Muž Rexistens [16]
Fotka k příspěvku tak jsem ho umyl vapkou a vysledek je tohle. Korad mne mrzi, ze se zacala loupat ta slaba vrstva kury na korenech....no uvidim jak to dopadne nekonec... snad najdu neco dost velkeho v cem se to bdue dat vyvarit :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 14:02 Muž Rexistens [16] – Re: Jano171
No a nezacne po case hnit v te vode (resp nejak brzo). potok je plny dreva z tohodle sromu a vsechno je to zhnile...
ale tak za zkousku nic nedam...;) amx se to vyhodi...
diky moc za navod;)
edit: a co s kurou, tu nechet nebo oloupat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 13:19 Jano171
ten koren len treba poriadne očistit...a dlho prevarit vo vode...a pridat tam sol...čize v slanej vode vyvarit..a bude vsetko ok...tym ze bude vo vracej vode pusti farbu naraz.....keby si to nevyvaril tak by ti to pri teplote cca 26 stupnov trvalo riadne dlho kym by ta farba pominula. prevarenie mozes opakovat aj 2-3krat..podla intenzity farby...potom nechat vymačat este vo vode...a myslim ze koren bude idealny...a keby nahodou este trochu farbil vodu v akvarku..treba čakat...filter sa s tym vysporiada..a po niekolkych dnoch to bude ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 13:02 Muž Rexistens [16]
zdravim,
ted jsem se vratil z lesa s prochazky ze psem a prinesl jsem uplne uzasny koren olse, je z cerstveho stromu (včera tam kaceli a ten pařez tam nechali).
Je fakt paradni, spousta malych dlouhych kořínku, že to vypada jak když je kořen v břehu rybníka.
Ted jde o to, jestli muzu použít koren olse do akva? a jak ho predtim upravit...

Kdyz jsem zakladla akva, tak jsem zkouseli korec z dubu cerstvy, a ten jeste po roce v becce barvil dodu do bila, a to byl nekolikrat vyvařeny a i sušeny...

jaky je spravny postup zpracovani pred pouzitim v kava...

diky moc. Byla by fakt skoda toho korenu nevyuzit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:50 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: andrij87
jako kořen do akva, lze použít i zatíženou suchou větev, dobře očištěnou a opařenou vodou.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 15:20 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: Ljuknes
Dám jednu radu. V Poděbradech, část Kluk je pískovna firmy Cemex, pro kterou pracuji. Vždycky když tam přijedu, tak si projdu skládky a najdu co potřebuju. Dá se najít zuhelnatělé dřevo všech možných velikostí a tvarů. Do akvárka ho můžeš dát v podstatě bez úpravy, ale doporučuji nějakou vyvařit. Vodu nešpiní a hned klesá ke dnu. Když přijedeš na expedici a slušně požádáš, tak ti poradí kde co najdeš. A zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 10:16 Muž Feferonek ® [14] - Amerika – Re: Ljuknes
A nebo tu (taky se na to chystám) pppika.rajce.idnes.cz/… ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55378x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=1851