Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 14:28 Lucík – koren
Mam namoceny 2 maly koreny uz tejden v beliku a porad pousteji barvu, jde to nejak uspisit abych je mohla dat do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 10:53 Vodnik – Sůl
A hele tak mě to s tou solí napadlo dobře. No dobrá, dám tomu kořenu poslední šanci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2006 10:07 Blue – to vodník
Taky máme kořen z Hornbachu a v pohodě, jen to chce vyvařit se solí. To mi poradila paní v akvaristice u nás a funguje to - za prvé nehnije a za druhé neobarvuje vodu. Vařili jsme asi 2 hodiny a to ve čtvrt kilu soli. ano
Jinak taky nebyl tak velikej hrnec, takže jsem to řešila otáčením po půl hodince. A pak ještě dobře opláchnout v horké čisté vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 21:13 Muž [] – kořen
Pokud pouští pryskyřice tak se může jevit hladina jako mastná.
Jinak za pokus proti hnilobě ho dej do nějakého lavoru či vany a zalej to vodou namíchanou s hypermanganem.jelikož Ti klesá ke dnu tak myslím že to snad nebude tahat do sebe.Já takto ošetřoval 2ks.Nechal je přes noc a nebyl problém.Pak je to třeba důkladně omýt.Jinak pokud jsou na kořeni měkké části,jako třeba zbytky kůry či měkké suky,tak to vydloubej ven.Třeba nožíkem.Většinou to hnití je z těchto partií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 20:04 Muž Lisak [3] – hnijici koren
Co to děla s vodou když hnije kořen ? Muže být mastná hladina ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 19:42 dor – koren
...doporucuju na jare zajit k rece a najit si tam omletej kousek dreva...pak to staci hodit do sudu na vodu a pripadne prejet rejzakem...a vyvarovat se da nadvakrat...
...varit v soli mi neprijde moc koser...co to udela s vodou v akva nebudu radeji domyslet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 18:17 GAGAL – .
To nevím, ale to dřevo není asi kvalitní byl to ten z rašelinišť. Vždy jsem měl kořeny z lesa a byl jsem spokojený. Pak jsem chtěl koupit ten „kvalitní“ a jak jsem dopad. Stál mě 350 Kč. ……..ale hořel pěkně. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 18:12 Vodník – GAGAL
Tak sláva, je vidět že blbej nejsem já, ale dodavatelé hornbachu. Takže ho taky vyhodím a časem něco najdu v přírodě.
Možná to napouštěj něčím aby neplaval a má to za následky že pak hnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 18:11 GAGAL – .
Já jsem taky koupil kořen v Hornbachu a taky mi hnil. Vyreklamoval jsem ho a hnil i ten druhý. Voda docela dost zapáchala. Naštval jsem se vyhodil ho a donesl jsem si kořen z lesa. Ten je v poho. Již 6 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:53 Vodník – .
Hnilobijce neznám, bude to bez kořenu, ryby holt nemůžou mít vše, že .....
Možná ho zkusím někde vyvařit (se solí - to mě teď napadlo :) )
Koupil jsem ho v hornbachu a hned jak jsem ho dal do akvárka, tak neplaval, klesl ke dnu jako šutr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:47 Kvítko – kořen
Zkus jim ho tam jít omlátit o hlavu...Prodali Ti ho jako akvarijní, tak ať si ho zkusej dát do akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:40 Štěpán – .
Tak zkus toho hnilobobijce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:14 Vodník – .
Je to hnus, kořeny mi už do akvárka nesmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:03 Štěpán – .
Asi ho zapomněli ošetřit Hnilobobijcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2006 17:02 Vodník – Hnijící kořen
Tak jsem koupil kořen, dal ho do akv. a hnil. Tak jsem ho po čase vyndal. Teď jsem ho nedávno dal do akvárka jen pro rostliny a zase hnil. Vyvařit ho nemůžu, nemám velkej hrnec.
Není divný že kořen z obchodu hnije ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 15:47 Andy111 – o.k.
To je dobře že chceš to nejlepší... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 14:51 Kvítko – malé
Zatím malé :( Teď mám jen 30l-leželo doma ladem. a teď si kupuju 54l, protože filt, co teď mám tam můžu použít, ryb taky tolik nemám , ale hlavní problém je, že nevím, jak to bude v zimě stíhat topítko.............míváme tu i 10 st. C!!!!!(topíme v kamnech !) Po zimě a dalších zkušenostech možná zvětšíme rybkám ubytovnu! Přála bych jim tu nejkrásnější a největší..............................když už nejsou v Přírodě! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 19:45 Kvítko – dřevo
Já nečekala a dala do akva, ale budu zařizovat větší, takže už teď připravuju jinej kořen.......větší, hezčí! Neměla jsem vůvec zakalenou vodu, nic..............jsem ráda, že to rybám neublížilo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2006 17:52 Andy111 – ........................................
Já klidně ještě pár mněsíců počkám. Akvarko je stejně v částečné rekonstrukci a v říjnu projde přesazováním kytek. Takže do října času dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 16:30 Kvítko – dřevo
Strach nemám, kdo ví co bude za 2 roky?..........................................................Nějaký změny asi budou probíhat-postupně......................kdo ví co bude za 2 roky................
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 16:19 lako – dovětek
Myslim mít strach po dvou letech s kořenem z lesa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 16:17 lako – kořen
Dobrá tedy,uznávám že je možné dát do akvária bez větších problémů (někdy) i dřevo z lesa, ale co ta doba???půl roku až dva roky? Když najdi nějaký pěkný kořen, tak bych ho přece do akvária chtěl dát rovnou co nejdřív, kdoví kde budu za dva roky a jak třeba bude vypadat mé akvárko, i proto se mi zdá mnohem lepší a praktičtější koupit kořen, ten stačí 5-10 dní máčet ve vodě se solí, vyvařit a když neplave (jako že po takovýhle úpravě většinou už po týdnu) ho můžu dát do mojí milované nádrže a kochat se jeho krásou...A stejně mít pořád strach, jestli je to fakt všechno v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 13:59 Andy111 – .
Takže můj kořen projde ještě jednou celou "terapii" ( na měsíc až dva do sudu, převařit, Odrbat kartáčem, a do odstáté vody). Potom ho dám do karantény a zasadím kytku. Jestli to bude o.k. poputuje do mého akvarka. Jestli bude v pohodě koupím mu ancistruse aby ho měl kdo ohlodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2006 13:34 Andy111 – ...........
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 22:10 blek – kořen z přírody
Andy, ten tvůj kořen je podle mě možné dát do akvárka. Jestli si nejsi jista, přečti si tohle: www.akva.sk/… Myslím že je to poměrně srozumitelné. Myslím že to napsal člověk který tomu rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 21:01 nigule – :-)
ja vim, taky se obcas prepisu, ale nejak me to pobavilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 13:04 lako – co
Jednoznačně NE, no, ikdyž tenhle jo, protože je fakt pjeknej :-) :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 10:37 Andy111 – ...........
Chtěla jsem napsat do akvaria....Psala jsem to večír a byla jsem nějaká zblblá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2006 08:20 langosh – -
"No, nejsem moc zběhlá, prodávala jsem ve zveráku..."

Tak to je ze života :-) :-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 22:55 nigule – nazor
ja bych rekla ANO - do lesa se hodi vzdycky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 22:54 Andy111 – ano nebo ne?
Chci znát váš názor. ANO JE nebo NE není kořen z lesa vhodný i po určitých zpracování do lesa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 22:42 blek – jak si na to přišel?
pomalu rostoucí tropické dřeviny mají obvykle vysokou měrnou hmotnost a proto neplavou ani o vyschnutí, to je opravdu hlavní důvod proč se prodávají právě ty. Ale to co najdeš v regálu bylo součástí živého stromu maximálně před pár lety kořeny mangrove se těží úplně čerstvé. Na regálu v hornbachu je velké varování, že kořeny barví vodu a mohou vylučovat do vody nějaké sinice, aby byli krytí před velkým množství reklamací a vymáhání náhrady škody, protože sami nemají ponětí co v těch kořenech je. Tisíce let konzervace je opavdu reklamní majsterštik X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 22:22 Kvítko – dřevo
A co uděláš s tím pařezem? !!!
No, nejsem moc zběhlá, prodávala jsem ve zveráku- ty kořeny(alespoň některý) jsou z mangrovýho dřeva a myslím, že se do aq dávj jen proto, že jsou těžký...??? Nevím, ať si tam strkáme cokoli, měli bysme vědět co děláme.....---což se o mě říct nedá a přesto rybky žijou a skvěle si tam vegetujou (i s kořenem) :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 21:58 lako – to blek
no, tak především se tam louhovaly několik tisíc let, což je docela slušná konzervace, tomu říkám přizpůsobení se na bytí ve vodě nonstop :-)
No ale jak říkám, pro mě za mě si tam do tech akvárek strkejte co chcete, já jen řikam svůjh názor že bych tomu nevěřil, zkazil bych si tim vodu i ryby a radši to budu kupovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 20:33 blek – to lako
v čem jsou prosímtě jiný ty kupovaný od těch z rašeliniště?
jakou prodělaly speciální konzervaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 19:51 Kvítko – chudáci rybky?
chudáci rybky? Proč? V přírodě taky neplavou ve vodovodní vodě, chudáci rybky, že je přivážej z jejich přirozenýho domova!! :-( na kořen se dívaj dost spokojeně! A HOTOVO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 19:47 Kvítko – dřevo
No, přiznávám, moc jsem to nečistila!!!
Ale konzervace? To zas jo ! Válelo se do pěkně dlouho u nás na písáku...Nejmíň 2 roky ............................................ ano Zdálo se mi že horkou vodou zabiju všechno... uvidím, jak se bude do budoucna chovat....Můžu mu věřit, jak chci, ale stejně všechno ukáže čas! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 19:06 lako – to kvítko
Chudáci rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 19:06 lako – to kvítko
No prosím a teď to leze na povrch, to byla ta slavná konzervace jo? Ha, no to je fakt vostrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 16:26 Kvítko – dřevo
Jo, udělej to! Před tím Savem ho vydrhni a mělo by to bejt OK.....uvidíš časem.... Neměla bych to zveřejňovat, ale já to jen vydrhla a máchala v horký vodě.....pak jsem si přečetla návody a byla ráda, že mi rybky nepochcípaly!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 16:17 Žena Voloďka [59] - Tetry – To Roman
To Roman: Až budu možná toho 14.8. doma, tak se Ti ozvu... (jestli nezapomenu) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 16:13 Andy111 – ......
to Kvítko: díky za to že mi držíš palce. Nejspíš dám na chvíli ten kořen do sudu, pak do sava a nakonec do karantény která je prázdná.A uvidí se jak se bude dařit. Určitě napíši jak to pokračuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 16:11 Žena Voloďka [59] - Tetry – Slanina nad Lupou
Hmmmmmmmmmmm.... :))
No, já musím dodat, že jsem skoro celé prázdniny 200km pryč na brigádě jako číšnice na Jedlově hoře u Varnsdorfu (sever čech-mám tam mladýho). Takže se asi teď nesetkáme :-( A navíc net mám teď jen když jsem u mladýho a když nejsem v práci. Za 2h odjíždím a na netu nebudu dalších 11dní. Takže teď tady taky končím. Jinak dík za adresu. Jestli se mi to podaří,napíšu přes mobil a kdyby to nešlo,tak moje číslo je 608836183. Nebo vladislavaholasova@centrum.cz či v nouzi vladislavaholasova@seznam.cz , ale jak říkám-na netu nebudu 11dní,takže odpovídat bohužel nemohu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 16:10 Andy111 – hledání.
Taky jsem ten kořen pěkně dlouho hledala. Les byl plnej těch klacků, klád a pařezů. Užž jsme šli domů a najednou jsem ho uviděla. Jen tak pro zajímavost hledala jsem je skoro 4 hodiny, takže takový kořeny neleží v pražských lesech na každém kroku. Bylo to docela dlouhý a už se těším na jeho cestu do akvarka... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 16:01 Roman – Slatina
Máme pod Boušínem chatu.200m od Špačka.jezdím tam na pstruhy,ale letos jsem byl jen 1 a to mě chytila alergie tak jsem druhý den mastil pryč.Jestli se chceš někdy sejít tak mě napiš na www.speckin@seznam.cz.Já tam chci asi na příští pa-ne zajet. :-) :-) Teď už končím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 15:55 Žena Voloďka [59] - Tetry – Slatina
For Roman: Jo, ze Slatiny nad Úpou. Jak to víš? Ty to tam znáš???? X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 15:32 lako – kořen
Ne asi to nemá cenu, kupovaný sou uplně jiný než z lesa, i když to sbíraj jakýsi děti v africe, pořád je to lepe konzervovaný, a nebo doporučuji: Když si přinesete kořen z lesa, nechte ho teda vymáčet ale pořádně tak 200-300let aby byl jako ty s tý afriky, no a pak ho tam teda klidně dejte. Jo ten můj pařez je dobře zakonzervovaný, vytáh sem ho v našem lese z prostředka rašeliniště :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 15:13 Roman – to Voloďka
Ty jsi ze Slatiny nad Úpou či jiné? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2006 15:06 Žena Voloďka [59] - Tetry – kořen z lesa či z obchodu?
For blek: Tak takovej dotaz a neber si to osobně. Kolikrát už jsi narazil na to, že se někomu rozpadl kořen v akva který si přitáhl z lesa a kolikrát z obchodu? Já tu slyším jen možné problémy z toho kořene co se přitáhl z lesa. Takže větší problémy jsou asi z toho, ne?Jako chápu to co jsi napsal, taky to je z části pravda-to uznávám...ale........ No to je jedno. Každýho je to věc. Napsala jsem co si myslím a hotovo... Ať si to přebere každej jak chce. X-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2006 14:59 blek – nebuď naivní
".............................něco co by mělo být už ověřené a kvalitní. (výrobci přece nebudou prodávat něco co by se za pár měsíců rozpadlo a co by určo pak odradilo další zákazníky)........................."

Je mi celkem jedno jaký kdo kořen dá do akvárka, ale pokud si projdete diskusi tak narazíte na spoustu nešťastníků co nakoupily speciální zářivky které stojí desetinásobek ale svítí hůř než obyčejné, ty co koupily vodičku proti řasám a otrávily s ní ryby i rostliny, ty co koupili superhnojivo a vypěstovaly excelentní řasy, kolik lidí koupí naprosto dokonalý substrát na dno akvária který má kromě červené barvy jenom tu výhodu, že v něm nerostou kytky, kolik jich koupí naprosto vodní kytky které vůbec pod vodou nejsou schopné přežít.
To co prodávají v obchodě jako akvarijní kořeny sbírají nejspíš somálské děti za ½ dolaru na den, na břehu řeky podobně, jako kdekdo tady. Speciálně akvaristické na nich je jen to, že ten co to u nich objednal jim ještě řekl, že to dřevo musí být mrtvé a musí mít za sebou dlouhý pobyt pod vodou. Žádnou další kosmoakvaristickou procedurou neprošly. Čerstvý pařez z lesa jaký si přinesl Lako nepatří do akvária ale do kamen. To na rozdíl od velkého počtu českých „akvaristů“ ty somálské děti vědí. Uvědomte si, že útlocitný obchodník kterému jde o vaše dobro skončí dříve nebo později v konkurzu. Obchoduje se pro peníze. Neberte to jako spílání prodavačům, ty dělají jen svou práci a čím větší a dražší blbost vám vnutí tím jsou šikovnější. Klobouk dolu. K pousmání je pro mě ta druhá strana, ta která věří na speciální super hyper nesmysly. přemýšlejte
:-)Býrhanzlova mast, na lysinu past!!! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [58] 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=2851