Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 20:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: prasan
Co mám já s vrbou zkušenosti, tak to bude klidně 3 měsíce plavat. :)

Petulka: Mám podobnou větev a nebál bych se toho, ani nebylo třeba to nějak extra pucovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 19:40 Žena petulka [11]
Prasan dekuju ne akvarium budu teprve zakladat. Takze zabehle bohuzel neni ale kdyby s tim neco bylo tak to vyndam ale je ten koren moc pekny. Planuju ancitruse a pancernicky. Pak krefetky a spoustu rostlin. Dik za fotky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 19:35 R Muž romant [27987] Re: prasan
Přesně, to dřevo je "ťažké" i když je vysušený. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2018 19:34 -
Čo mám ja skúsenosti,tak sa vŕba dokáže ponoriť už za cca 24hodín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2018 19:30 R Muž romant [27987] Re: prasan
Dyť je do dřevo vod vody, to by bylo aby to nebylo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2018 19:26 - Re: petulka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ak je to vŕba netreba sa toho báť.Táto drevina sa rýchlo nasiakne vodou a ide ku dnu,takže to spomenuté prichytenie čo nevidieť nebude treba.Aj keby si tam nechala všetko ako je zabehnuté akvárium si s tým vie poradiť.Zo začiatku to môže vďaka baktériám byť i takéto ako na mojej fotografii,no neskôr to bude úplne fajn.Ravnaký koreň po čase na druhej fotografii.Ak máš prísavníka či podobnú rybu rada ti s koreňom pomôže.Niekto by oponoval,že to je mäkké drevo a pri hnití môže spôsobiť riasu v akváriu.V dobre zabehnutej nádrži,kde je i kopec rastlín to nebýva problém.Je na tebe zvážiť to.Ak nemáš poriadne zarastenú a zabehnutú nádrž tak by mohol nastať problém.Vŕbove konáre som používal a dával som ich do akvária i s kôrou a problém som nemal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2018 17:47 R Muž romant [27987] Re: petulka
Za mě, kůru pryč, odrbat rejžákem, kdyby bylo dřevo zetlelý, tak nedávat. Finta na přichycení spočívá třeba v tom, že do toho silnýho konce navrtáš šroub, ideálně se šestihrannou hlavičkou, tuto zatlačit do klasický přísavky a tuto přicucnout ke sklu a máě fixováno třeba fintově z rohu akvária. Pod tu přísavku se ti nesmí dostat písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 17:33 R Muž ctibum [6909] Re: petulka
Přivaž ke kamenu ten zahrab do dna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 17:29 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku Muj koren. Risknu to a dam ho do akva. Nemam sud ani nic takoveho. Je to vrba.akorat poplave to je blbe no:(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 16:11 R Muž ctibum [6909] Re: petulka
Zkus pročíst, třeba ti to pomůže :) www.akvarko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 16:01 Žena petulka [11]
Je to takova ta vysoka obrovska vrba od reky no kdyz vyroste strom tak to bude originalni! :-) (delam si srandu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 15:56 R Muž Anthrax [4765] Re: petulka
Je celkem podstatné z jakého stromu to je. A taky je důležité v jakém stavu to dřevo je. Jestli to náhodou není živé dřevo. Aby ti z akvárka nevyrostl strom. :-) Pokud je to "mrtvé" dřevo, tak bych vzal všechno co půjde ocelovým kartáčem, dokud nezbude pouze jádrové dřevo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2018 15:49 Žena petulka [11]
Ahoj urezala jsem u reky koren moc pekny ale velky nemam nic do ceho bych ho mohla namocit je takovy vetvovity. Je to asi vrba nebo neco podobneho. Kdyz oloupu kuru a dam to rovnou do akva tak to casem klesne a rybam nijak neuskodi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.11.2017 08:15 pH5
On je ale podstatný rozdíl mezi mineralizovaným detritem (na kterém není nic špatného a nesmrdí) a hnijícím bordelem, který smrdí. A o tom to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 06:21 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Pod kořenem bude slušná dávka bordýlku vždy, tedy za nějaký čas. :) Co(kdo) ;-) výrazně tomu hromadění napomáhá jsou třeba pancéřníčci, kteří svojí neustálou aktivitou takto dokáží soustředit bordýlek na místa lidské ruce s odkalovačem běžně skrytá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 06:04 Muž Jifi [675] Re: Pepan
Však jsem taky psal, že když jsem teď po necelých 3 letech kořen zvednul, tak tam byla slušná skládka detritu ...
Jenže nemám přerybněno :-)
Kdo má víc ryb, tak potřebuje údržbu dělat častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 00:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Jifi
Jifi napsal: A proto s kořenem zavrtím a tlačím ho dolů, abych ho pořádně usadil :-)
I tehdy se však může usazovat u paty kořene bordýlek, pokud se tam vytvoří "závětří" - nevím, jak to ve vodě nazvat. To jsi ale měla asi hodně nečistot.

Zní to jako nesmysl, co teď napíšu, ale i pod pořádně usazeným kořenem se časem objeví detrit. On dokáže prosakovat i přes štěrk. Takže jednou za čas i pořádně usazený kořen bude třeba zvednout a "vyluxovat" i pod ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 21:35 Muž Jifi [675] Re: BlackieSirrah
A proto s kořenem zavrtím a tlačím ho dolů, abych ho pořádně usadil :-)
I tehdy se však může usazovat u paty kořene bordýlek, pokud se tam vytvoří "závětří" - nevím, jak to ve vodě nazvat. To jsi ale měla asi hodně nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 21:18 BlackieSirrah Re: Maq
Provedena rekonstrukce a záhada svinčíku pod kořenem vyřešena. Kořen nedoléhal přesně a tvořil se dnem jakousi kapsu do které proud vody z filtru vháněl nečistoty. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 20:58 Žena Morticia [118] Re: BlackieSirrah
Já sice pod kořenem odkaluju, ale je to mikro kořínek, tak se lehce vytáhne. Někdo má akva samý kořen a nevytahuje je vůbec.
Prezentace se tu vyplatí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 14:51 R Muž Anthrax [4765] Re: BlackieSirrah
1) ano
2) Pokud hnije, tak ho vem na těch měkkých místech kartáčem. Pokud se dostaneš na tvrdé dřevo tak jo můžeš vrátit do akvária. Pokud hnije celý tak nijak ošetřit nepůjde.

Je taky možně, že to je nějaký terarijní kořen a vůbec nebyl pod vodu určen. Ale zase to jsou jen dohady. Chce to fotku, prezentaci tohle je naprd. Je to jako věštění z křišťálové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 14:44 BlackieSirrah Re: Maq
Omlouvam se za dotaz bez prezentace. Vcera me te co jsem vytahla vydesilo. Nechapu jak se pod koren ten svincik dostal a ani kde se vzal.

Koren jsem zvedla jen proto ze jsem postradala po udrzbe jednu rybycku(byla schovana za filtrem sibalka). Jinak akvarko je pravidelne udrzovane a zadny problem na nem patrny nebyl. Rostlinam se dari velmi dobre, delka ryb v cm odpovida objemu.

Dvojce korene ktere ma mensi stycnou plochu se dnem je v poradku.

Takze moje otazka zni
1. je mozne ze je jednoduse koren spatny a bude hnit tak jako tak?
2. je mozne nejak koren upravit/osetrit aby drevo neuhnivalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 13:26 pH5 Re: Maq
Tak prý smrdí jen tam, kde byl v kontaktu s hnijícím bordelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 13:07 Maq
No, pokud ten kořen smrdí, tak je asi chyba i v tom kořenu. Není kořeň jako kořeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 12:50 Muž Jifi [675] – odkalování pod kořenem
Já taky pod kořenem neodkaluju. Kořen jsem měl na místě necelé 3 roky a teprve teď jsem ho zvednul, abych ho přestěhoval. Jo, bordýlku tam za to dobu byla hromada, tak jsem to trochu odkalil.
Obecně to chce, jak už bylo řečeno, nepřerybňovat a mít dost rostlin.
Na případné dotazy odpovídám předem, že v tom akvárku se krevetky pěkně množí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2017 12:31 pH5 Re: BlackieSirrah
Já odkaluju jen v přerybněných odchovnách bez rostlin. V tom to není. Ten bordel by se v takové míře vůbec neměl tvořit. Tipnul bych si, že jde o přerybnění. překrmování, nefunkční rostliny nebo něco podobného. Ale to chce tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2017 11:53 Muž Jarry [1437] Re: BlackieSirrah
Neodkaloval jsem pod lehce zapuštěným kořenem přes půl roku (ani nikde jinde v jednom akváriu) a žádný problém nenastal. Jak píší ostatní, problém bude téměř určitě jinde. Bez úplných a pravdivých informací o akváriu ti nebude nikdo schopen poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 11:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: BlackieSirrah
Ona chyba mohla být třeba v překrmování... můžeš tam mít hodně ryb atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 11:47 Maq Re: BlackieSirrah
Tam je jiný problém.
Ptáš se na kozu, ale tohle není rozumná řeč, koza tam vůbec není a nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 11:45 BlackieSirrah – Smrdi mi koren
Dekuji vsem za reakci. Ususim, vydrnu, zkusim ho vratit a budu ho sledovat.
Budu doufat, ze chyba byla neodkalovani pod korenem.
Jak casto byste odkalovali pod korenem, prumer zakladny cca 10cm lehce zapusteny do granulovaneho substratu s velikosti zrn 1 - 3 mm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 11:44 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Udělat pár fotek na mobil, založit prezentaci a vyplnit pravdivě údaje je otázka 15 min. To je rychleji, jak vyměnit vodu. ;-)

Ale chápu, že není jednoduché jít s kůží na trh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2017 11:07 pH5 Re: BlackieSirrah
To skoro vypadá, že problém je s bordelem v akváriu a ne s kořenem. Dost možná stačí ten kořen jen opláchnout, možná okartáčovat, a bude ok. Zapracovat bys měla na tom, aby ti v akváriu nehnil bordel, ať už pod kořenem nebo jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 11:04 BlackieSirrah Re: NHKG
Nektera mista jsou mekci. Ale prijde mi ze zapacha pouze spodni cast ktera lezela na tom "bordelu". Nepomohlo by seriznuti spodni casti? Nenarusi se tim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2017 08:59 Žena petulinakk [2016] Re: BlackieSirrah
A máš v akva nějaké výkonné šneky co by Ti ho hoblovali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 07:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BlackieSirrah
Je měkký na dotek? Radši ho vytahni, odkal pod nim, oplachni ho ve sprše. Pokud bude měkký a smrdět, tak vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 07:32 BlackieSirrah – Smrdi mi koren
Pred dvemi mesici zakoupeny v akvaristice dva koreny, bohuzel nevim jake drevo. Vyvareny nekolik hodin ve slane a nekolik hodin v ciste vode. Po dvou mesicich jeden znich nechutne zapacha. Kombinace hniloby a latriny. Pod korenem se neodkalovalo bylo pod nem spoustu detritu a shnilych zbytku rostlin.
Je to moc pekny koren nerada bych ho vyhazovala, ale mam strach aby nenapachal nejakou neplechu. Zatim se vykartacovany susi. Co s nim?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 16:28 Muž Jifi [675] Re: pH5
Něco málo o kořenech, ale asi tam nenajdeš, co hledáš:
injaf.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 16:23 R Muž Anthrax [4765] Re: pH5
Kořen čajovníku? Ale na 100 % si jistej nejsem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 15:57 pH5
Nevíte někdo, co je amano finger wood zač? Botanický druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2017 04:24 R Muž ctibum [6909] Re: Jaroun
Pročti si tohle vlákno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 03:05 Jaroun
Ahoj,
Máte někdo zkušenost s kořenem "z lesa"? Např. dub nebo buk. hmm
Dík za info..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2017 22:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Opláchni ho horkou vodou ale bude asi ještě barvit. Zřejmě se na něm udělá i plíseň ale to bývá normální. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 22:09 Žena Morticia [118]
Mohu dát do akva nový kořen - neplave, je 2 dny namočený, ale zbarvil vodu lehce do hněda a je na něm a stěnách kýblu takový sliz? Mám ho z burzy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2017 07:33 R Muž romant [27987] Re: rafas
Neřeš kořen, řeš kvalitu prostředí. Denně měň min. 1/3 objemu vody a týden nikoho nekrm, až se akvo stabilizuje, i ten kořen se dočistí, šneky okružáky, letavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2017 07:33 Muž Jifi [675] Re: rafas
Je zbytečné kořen vyvařovat. To se radilo za komunistů, tehdy jsem taky kořen vyvařoval :-)
Já bych tam dal okružáky. Klidně 5-10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 07:23 rafas Re: Jifi
Kořen jsem v kýblu měl asi 4 dny.A před tím jsem ho i vyvařil,ale v neosolené vodě.A jaké šneky tam mám dát a kolik.Čistý objem vody je cca 80litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2017 07:12 Muž Jifi [675] Re: rafas
Krevetky tam nedávej, máš úplně nové akvárko.
Je sice fajn, že jsi dal vodu z akvárka, ale když kompletně vyměníš celé dno, tak máš nové akvárko.
Takový kořen jsem dával do akvárka, až jsem ho měl zaběhnuté a než jsem ho tam dal, tak jsem ho nechal několik dní v kýblu, aby nasáknul, tak jsem neřešil to, že by povlak přelezl na kytky.
Já bych tam nějaké šneky. Na krevetky je moc brzo, nemusely by přežít.
A měnit vodu, protože máš nové akvárko a máš tam už ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 07:04 rafas Re: Jifi
Šneky tam nemám.Chtěl jsem tam dát spíše krevetky,prý by to taky vyčistily.A zmizí teda i z rostlinek?Neublíží jim to?Zakládal jsem ho znovu,ale se stejnou vodou jakou jsem tam už měl,jen jsem dával nový písek,ten kořen a nějaké rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 06:55 Muž Jifi [675] Re: rafas
Jo, to je pro tento typ kořenu typické. Po pár dnech ve vodě se tento bílý povlak udělá a po několika dnech zmizí. Máš tam šneky? Pochutnali by si na tom povlaku.
Akvárko máš očividně nově založené, tak měň vodu klidně obden (samozřejmě, část vody, ne všechnu).
Jo a ten růžkatec nechej plavat na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2017 06:50 rafas Re: Jifi
Fotka k příspěvku Mám ho tam asi tři dny a udělal se mi na rostlinách stejný povlak jako na kořenu.Kořen nevím přesně jaký to je
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=251