Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kořen

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 13:07 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Tak ono se nemusí chodit "těžit" jenom na rašeliniště, takový sběrný dvory kde se zpracovává zelenej odpad z domácností, to bejvá taky zajímavé naleziště. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 13:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Pepan
-to,že se netěží, neznamená ,že ložisko tam není
-klidně ti daruji, jen si domluv odvoz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2016 12:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Čorka
-vem to Wapkou ,tlak ti nejlépe ukáže stav kořene ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 12:33 Muž Čorka [0] Re: romant
romant napsal: Tak je klidně možná že ti začal trošku zahnívat. Vyndal bych ho z akva a podrobil větší očistě a když se bude dřevo hodně odlamovat a bude to měkký do větší hloubky, už bych nevracel nazpět.
Mám ho asi 7 let, tak ho teda okartáčuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 12:29 R Muž romant [27987] Re: Čorka
Tak je klidně možná že ti začal trošku zahnívat. Vyndal bych ho z akva a podrobil větší očistě a když se bude dřevo hodně odlamovat a bude to měkký do větší hloubky, už bych nevracel nazpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 12:26 Muž Čorka [0]
Fotka k příspěvku Mám problém s tímhle kořenem, seškraboval jsem řasy a najednou se objevilo tohle, mám kořen z akva odstranit? "Odletěly" při tom kousky dřeva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 11:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lacewings
Nojo, jenže v Beskydech je všechno chráněné a ani se tu rašelina netěží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 10:54 rafajkl
Díky za radu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 10:51 R Muž romant [27987] Re: rafajkl
Nasaď dělnickou třídu v podobě šneků okružáků. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 10:48 rafajkl – plíseň
Zdravím, jak mám odstranit plíseň z kořene? Už jsem to 2x převařoval a pokaždý se tam udělala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.11.2016 09:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
Fotka k příspěvku -Proto je lépe být ,,Vždy připraven,, :-D
-řašeliniště Soběslav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 08:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: JiKo
Ja ted nedavno koupil u nas v akvaristice koren s tim ze nebude plavat...no myslel jsem si svoje
A vite co? Neplaval
Byl celkem tezky uz jako na pocit, osprchoval jsem ho ve vane a soupl tam. Samozrejme se na nem udelala dost slusna vrstva plisne, na te si posmakli okruzaci, behem cca 3 dnu byla pryc a ted uz jen VELICE SILNE barvi vodu, ale to je mi celkem sympaticka vlastnost.

Takze rekl bych, ano, je to PLUG and PLAY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 06:34 R Muž romant [27987] Re: JiKo
Tak v obchodě to bude asi trošku štrapác, ale na takovým místě kde se zpracovává zemina, třídí rašelina, tam by jsi mohl být úspěšný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 06:12 S Muž invalida [3881] Re: ctibum
Myslíš že kořen třeba z Afriky nebo Brazílie není z lesa nebo rybníka? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2016 15:02 R Muž ctibum [6909] Re: JiKo
Myslím, že někde jsem viděl cedulku "vše, co je v nádržích, je na prodej". Skoro bych řekl, že určitě ZOO Braník, možná i Sklorex v Brně a možná i PetCenter z Počernicích. v těch případech máš jistotu, že je to mokrý...

Ale jakmile to koupíš suchý, tak to těžko bude Plug&Play, když to jede kdoví odkud a válí se to kdoví kde...
Navíc to stačí opláchnout a hotovo, žádná věda. Vyvařuje se kvůli desinfekci a spíš to, co nejdeš v lese nebo v rybníku, ale na to se tu názory dost různí, a potom kvůli lepšímu nasáknutí vody, ale to ti stejně nezaručí, že ti kořen nevyplave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2016 14:32 JiKo – připravený (hotový) kořen
Zajímalo by mne, jestli se v dnešní době dá sehnat v aquashopu už připravený - vyvařený a ošetřený kořen, přeci jen za ty peníze už by to mohlo být "plug and play".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 11:53 Stuco Re: Wendy2
Ďakujem, s tým výluhom začínam byť spokojný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 11:46 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Stuco
někdo mění, někdo nemění, já neměnila a nasazení ryb proběhlo bez úhynu
btw co by za ten výluh z kořene někteří dali! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 11:29 Stuco Re: Horác
Tu každodennu vymenu vody pri novozaloženom akvariu v zabehu som sa dočítal tu na fóre podľa teba se to chyba?? Vieš niekto piše tak iný tak asi kúpim testy a budem robiť výmeny podľa potreby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.11.2016 10:19 Muž Horác [3942] Re: Stuco
Ona ta "farba" ničemu nevadí ... spíš naopak (ony jsou ty vyluhované látky tak prospěšné, že se za to i platí :o) ...
Pokud chceš měnit každý den 1/3 vody a případně ještě laborovat s aktivním uhlím, tak nechápu tu rašelinu pod štěrkem (?)
To jsi ji tam nemusel vůbec dávat (?)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 09:14 Stuco Re: ctibum
Fotka k příspěvku Tak som čítal a oveľa murdejší niesom :)teda ako sa to zobere zistil som akurát to že je to veľmy individuálna záležitosť. Chyba bola v tom že keď soém na burze Akvatera tie koreňe kupoval nespýtal som sa predajcu čo snimy bol som presvedčený že sú tak tažké že nebudú plávať no fyzika nepustí :). Nechám to osudu kedže sa zabieha. osadenstvo príde na rad začiatkom decembra. do vtedy budem každý deň meniť 1/3 vody a snaď sa farba stratí. ak nie príde na rad aktývne uhlie ďakujem za rady a nápady. Ako som uviedol nižšie zaťažil som korene dočasne brydlicou. koncom týždňa by mali prísť rastlinky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 16:26 R Muž ctibum [6909] Re: Štuco
Přečti si tohle vlákno. Nemusíš asi ani celý, je to pořád dokola - můžu použít / plave / barví / dělá se bílý povlak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.11.2016 16:12 Muž Horác [3942] Re: Štuco
Nojo no ... kořeny (včetně těch umytých dočista dočista) barvěj vodu ... to jsou věci mezi nebem a zemí :o) ...
Možná by to chtělo přečíst jednu dvě akvaristický příručky ... ušetříš si spoustu zbytečných překvapení :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 16:06 Štuco
Tak som to vyriesil bridlicou ale prisiel som s prace a dalši šok voda total hneda korene pustili sakra myslel som ze ked som ich umyl tlakovou vapkou do cista budu v pohode uz isla s nich cista :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 12:01 laKatos Re: vaaclav
Třeba vajíčko ze.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 11:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Štuco
Když něco vařím chci aby to změklo. Zbytečně si ušpiníš nebo i zničíš hrnec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 10:59 R Muž ctibum [6909] Re: Štuco
Tolik, aby kořen neplaval :)
To se nedá říct, záleží na druhu dřeva, na velikosti kořene a kdoví na čem ještě... Mám jich tam myslím šest, cca 4x16, plus na druhém konci nerez matku přivázanou vlascem a zahrabanou - tam vrtat nešlo a ten konec se zvedal. Ale můj kořen není zrovna masiv a předtím jsem ho měsíc nonstop máčel ve vodě...
Když si projdeš tohle vlákno, tak zjistíš, že univerzální rada není, protože není univerzální kořen. Prostě to musíš zkusit a uvidíš. Je klidně možný, že ho vyvaříš a padne ti na dno jak šutr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 10:47 Štuco Re: ctibum
Tak dnes skusim uvarit v hrnci na zavaranie tam snad vlezu, ak to nepomože dam tie vruty kolko si ich asi použil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 08:57 R Muž ctibum [6909] Re: laKatos
Tak nějaká roztažnost materiálu asi probíhá i u dřeva. I když si spíš myslím, že větší roli při nasákávání hraje ten přetlak/podtlak...
Někdo takhle nasává porézní subrstráty. Nejdřív upeče v troubě, pak zaleje studenou (vlažnou/teplou?) vodou, aby vytvořil chladnutím podtlak v pórech a tím nasátí vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2016 08:42 laKatos Re: Yirka
Rozstahnou pory?

Ja bych zase rekl ze varem/vyšší teplotou se celkově nehraje kořen a s nim i vzduch uvnitř (vyšší teplotou se vzduch rozpina) ten se castecne vytlačí z kořene ven a pak při chladnuti kdy se onen vzduch s teplotou smrstuje nasava vodu....(ovšem pro chladnuti musí být ve vode a ne na vzduchu)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 08:31 R Muž ctibum [6909] Re: Štuco
Pokud se ti líbí nerez myšlenka, kořeny jsou velké a je kam šroubovat, šel bych do těch nerez vrutů. Mně se osvědčily nejvíc. Nic se nemusí vázat ani zatěžovat, jsou komplet zapuštěné v kořenu, takže kořen je jak originál a nic tě nebude omezoval v manipulaci... A ve finále jich na udržení kořenu na dně bylo potřeba méně, než jsem čekal... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 07:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mislow
Mislow napsal: Plaval v akvu nez klesl asi 3 -4 tydny
Mě některé menší kořeny šli ke dnu hned a jeden mi plave už cca půl roku, tak jsou na něm dva lávové kameny a je klid :-) Kořeny jsem nikdy nevařil, bych musel na zahradě rozdělat oheň a vzít velkej kotlik abych je tam dostal, takže z krámu rovnou do vody, max sprcha na prach a takový bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 07:44 R Muž ctibum [6909] Re: Yirka
To samozřejmě ano. Ale vroucí voda má nižší hustotu, ne? Stejně, jako vařený materiál. Takže by se do těch roztažených pórů měla dostat líp, bych řekl.
Také bych řekl, že se tím varem zvyšuje tlak v kořenu a tím se vytlačuje vzduch. Asi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 07:24 Muž Yirka [9126] Re: ctibum
Vroucí voda - řídká voda?
Já bych spíše řekl, že varem se roztáhnou póry kořenu a voda se do něj lépe nasákne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:39 Muž Mislow [304] Re: Štuco
Tak drzim palce. ;-) Cim dyl bude nasavat, tim driv padne, to plati i u lidi. pivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:35 Štuco Re: Mislow
Dakujem za nadej mam na to mesiac než tam pridu rybky takže uvidim budem čakat aj ked trpezlivost nieje moja silna stranka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:20 Muž Mislow [304] Re: Štuco
Ahoj mam podobne koren ve velkem, pak jeden jeste vetsi, ten vetsi ma na delku priblizne 1 m, tudiz naky vyvarovani nepripadalo v uvahu, ani namaceni ne,pac mlada by se nemohla koupat ve vane. :-D Plaval v akvu nez klesl asi 3 -4 tydny, ale nevadilo to, pac akvo se stejne zabihalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:18 R Muž ctibum [6909] Re: Mislow
No tak tomu rozumím. Vroucí voda řídká voda, takže líp nasákne. Var desinfikuje. Ale sůl...? No je to jedno, já vařil bez soli, jen mě to zajímalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:12 Štuco Re: ctibum
ta nerez sa mi pozdava kedze mam 2 velke korene rozmyslam ze kupim nerez zavitovu tyc a priviazem to zospodu dam pod strk a zatazim kamenom na stranach akujem za pomoc potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:05 Muž Mislow [304] Re: ctibum
Ta sul tam neni tak podstatna, staci ho vyvarit, nejde jen o zniceni pripadnych bakterii atp., ale hlavne o urychleni nasaknuti korene a tim poklesu ke dnu, sul je jen takovej extra navic. :-)
PS: Jak uz Roman spravne podotknul, pokud pridas sul, nenavazuj rostlinky hned po vyvareni, ale nech koren v akvarijni vode par dni. To bych ale doporucil i bez soli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 22:02 R Muž ctibum [6909] Re: Mislow
Samotné vyvaření k očistě nestačí? Když to stačí miminu s dudlíkem...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:53 laKatos Re: Štuco
Některá drevina ti nikdy neklesne na dno. Můžeš čekat vecné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:51 Muž Mislow [304] Re: ctibum
Ta sul neni k udrzeni korene u dna, je to spis k takova ocista, min se pak tvori plisne a tak, ale stejne ti to nezaruci, nake te plisnicce se asi nevyhnes, ale to je normalni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:44 R Muž ctibum [6909] Re: Štuco
Ještě jedna technická - do jednoho kořenu jsem zespodu našrouboval asi 15 nerez vrutů. Zápustná hlava, nic nepřekáží, nic neplave, manipulace s kořenem v pohodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:38 Štuco
Fotka k příspěvku Skusim prevariť v čistej vode alebo tu bridlicu no korene su dosť lelke tak neviem foto je este pred napustenim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:36 R Muž ctibum [6909] Re: romant
Je to tu sice OT, ale když jste ten pytlík se solí načali... Kde se vzala ta pověra se solí? Proč by to mělo udržet kořen na dně? Předesílám, že vlákno o kořenech jsem četl... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:35 Muž Mislow [304] Re: romant
Ahoj, roste, anubias mam ve vsech akvech, hnedovku jsem zrusil pac rostla neumerne moc, nechtelo se mi to furt strihat, delam to tak bezne s koreny, jen se to s tou soli nesmi prehnat. Predpoklad je taky, ze na to tu rostlinu nenavazes hned, ale nechas ten koren v te akvarijni vode aspon par dni. Ono je lepe vyzkouset jak sedne, nektery koreny po vyvareni drzej u dna hned, nektery az za par dnu, zalezi jaky je to drevo atp., ale to vis sam nejlip stejne. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:28 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Ne, žádnou sůl, až budeš chtít na kořen navázat hnědovku a nebo třeba anubias budeš se divit proč to neroste. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:22 Muž Mislow [304] Re: Štuco
Ahoj, ta rura, to je po cesku trouba? :-) Tak uz jsem si to nasel, koreny se nestrkaj do rury, pac je jeste vic vysusis a dyl ti budou plavat, pokud chces proces ustaleni korene urychlit, tak ho strcis do hrnce a nechas vyvarit s lzickou soli ci par lzickama podle velikosti korene tak 3/4 hodiny a pak das do akva, vse jse pak rychlej a snaze, do rury bych koren rozhodne nestrkal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:15 R Muž romant [27987] Re: Štuco
Nikdo kdo nemá doma funkční křišťálovou kouli ti nebude schopen přesně odpovědět. Týden, 14 dní, měsíc, dva. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 59 60

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 55381x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14553?od=351