Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 21:46 Muž Jarry [1437] Re: martmart
Jo, nedávno mi psal známý, že si pořídil akvárium (koupil a udělal vše, co mu poradily expertky v jednom místním obchodě) a každý den najde mrtvou rybu. Tak jsem si vyžádal podrobnosti a foto - cca 20l objem, honítko vody, topítko, hrubý ostrý štěrk a v tom zasazený 2x Acorus. Osádka - 6x neonka, 2x ancistrus, 6x paví oko. A samo spousta vodiček. Celá tahle sranda ho vyšla skoro na 4000. Evidentně také nečetl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 21:05 Muž martmart [106] Re: Laďa
Jo a jeste jedno dulezite pravidlo..
Neverte prodejcum.. je velmi casto motivovan ziskem.. proste musi prodat za kazdou cenu, jinak pujde treba na pracak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 20:48 Muž jarovo [1695]
Keď si prejdem toto téma, tak je to stále dookola o tom istom. A pritom riešenie existuje
- v prvom rade stačí ČÍTAŤ - naštudovať si postupy
- pomaly a v klude založiť AQUA - všetko má svoj čas
- postupne robiť ďalšie kroky pri zabiehaní - znova - všetko má svoj čas
- pridať prvé ryby
- postupne - pomaly - neunáhlovať
- príroda a evolúcia všetko tvorí postupne a preto sa nikdy v diskusii nespýta " Som začiatočník - mám problém - čo mám robiť? "

Ale sú tu skúsený odbornící - tak sa pýtajme - určite poradia - ĎAKUJEM.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 19:55 Muž martmart [106] Re: Laďa
Pozadal si o rady, chapu ze nez rady bys radeji slysel chvalu.. vsichni sme zacinali, nekteri z nas chteli rady, jini pochvalit jak to mame skvele, i kdyz to tak nebylo.. asi velka vetsina si prosla sinicemi, rasami

Dodnes vetsina z nas nevi co vse udelame vlastne spatne ze se treba cas od casu objevi.. ale jsou ozkousene postupy ktere proste funguji.
Ja treba doufam, ze se mi v brzke dobe okruzaci konecne namnozi.. neritinu si treba kup, ale rozhodne pridej aspon poradnou hrst okruzaku.. a za me, klidne hrst kazdeho ze tri druhu.. plovoucky na hladinu a osazej rychlerostoucim plevelem vetsinu dna.. az uvidis ze akva funguje, vychytas svetlo a treba hnojeni, zacal bych pomalu s travnickama a predstavama..

Za me mas zoufale malo rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 19:37 R Muž romant [27987] Re: Zdeněk
Ten kdo má funkční křišťálovou kouli by snad dokázal odpovědět. ;-) Používej svojí registraci, zařiď si prezentaci předmětný nádrže, to bude nejlepší cesta jak se dobrat nějakého řešení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 19:32 Zdeněk – Dotaz
Mám založený asi 14 dní aqa a udělal se mě tam takový hnědý povlak na sklu i na dně a začali mě uhnivat rostliny.nevedel by někdo důvod? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 18:16 Muž Driv3r [236] Re: Laďa

Jen nevím proč mám zapomenout na uhlík, já myslel že je to dobrá prevence proti řasám, zvlášť ze začátku coze


Protože je to jen dezinfekce,a účinnost je neznámá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 18:15 Re..
Fotka k příspěvku Rychle rostoucí rostliny jsem se snažil osadit. Pro představu přikládám foto. Presentaci zatím není z čeho dělat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 18:11 Laďa – Re...
Určitě se hodlám regnout ;-) jen jak bude chvilka, zatím veškerý volný čas co mám, běhám s kýblama ;-) Výrobce ADA uvádí měnit vodu první týden každý den, druhý týden každý druhý den, a třetí týden jednou za tři dny, potom už normálně. Prý kvůli velkému množství živin, které se ze substrátu první dny uvolňuje. Takže zatím ani nehnojím. Okružáky bych si zatím nerad zaplevelil nádrž. Spíš jsem mylel na Neritinu a nějaké krevetky. A potom hlavní slovo budou mít neonky cca 30-35ks. Ale tak až tak za měsíc od založení, že? A asi pořídím CO2, ve předu by měl být trávníček.
Jen nevím proč mám zapomenout na uhlík, já myslel že je to dobrá prevence proti řasám, zvlášť ze začátku coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2018 17:48 Muž martmart [106] Re: Laďa
Hromadu vody tahate zbytecne myslim, mente mene casteji, tak 1x za 3 dny..no, kdyz to pise vyrobce.. sneky nasadit hned a radeji vic nez min.. okruzaky, Kruzniky, piskorky.. tekutej uhlik schovejte nekam do skrine a pokuste se na nej zapomenout...
Nebylo by od veci zalozit zde na vebu registraci- prezentaci a osadit rychlerostouci rostliny..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 17:38 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Laďa
Ak chcete vedieť viac vygooglite "driftwood fuzz", alebo "driftwood fungus" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 17:30 Laďa – děkuji
uff díky za uklidnění. Fakt jsem hodně četl než jsem akva založil a tohle jsem nikde neviděl tak mě to vyděsilo. Hlavně že to přechází i na substrát. Ano je to takový povlak. U kořenů koupených v rostlinná-akvária jsem takové problémy nečekal. Myslel jsem že se to může stát u kořenů které jsou dodané do akva od nás z přírody a špatně ošetřené. Takže ani nezvyšovat dávku uhlíku? Šneky a nějaké řasožravky tam pusím, ale až koncem 2 týdne. Doporučuje to tak výrobce substrátu. Asi ten substrát bude pro rostlinky TOP, ale ze začátku je kolem toho starostí...zvlášť když v patře nemám vodu a každý den táhám bečky s vodou :-) ještě jedno díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 17:17 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Laďa
To je spíš jenom takovej sliz a ne řasa, ne? Dělá se to na kořenech v čerstvě založeném akva a kór když kořen nebyl macerován předem.
Časem to samo zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2018 17:16 Muž Iceman [96] Re: Laďa
Povlak na kořenech je plíseň a je to naprosto běžná věc u noveho kořenu. Můžeš ho odsat hadičkou, nebo do nádrže dát šneky. Ti to žerou. Každopádně by to mělo do týdne zmizet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2018 17:13 Laďa – Bílý povlak na kořenech
Fotka k příspěvku Zdravím Vás,
mám akva založené týden, 170L, vnější filtrace, zatím svítím 50% výkonem 8-9h. Dno láva a na tom substrát amazonia. Rostlinky jsem osázel skoro kde to šlo...pomalu se chytají. Vodu mění zatím každý den, někdy 1/2 někdy jen 1/3 upravuji tekutým uhlíkem a Prime. Teď se mi na kořenech začal dělat bílý povlak, který pomalu přechází i na substrát, hledal jsem, googlil jsem co je to za řasa, ale nic tomu neodpovídá. Jsem z toho značně nervózní, poradíte co by to mohlo být a jak na to? Foto přikládám. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 11:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: NHKG
NO² je 0,1 mg/L, bývalo nulové.
NO³ je 10 mg/L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 11:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
A měříš NO2? Na zpracování NO2 se filtr zabíhá o 2-3 týdny déle než na čpavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 11:03 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Dnes už je čpavek nemeritelny. Jak dlouho ještě omezit krmení a výměny vody? Třeba do neděle? Voda zepředu čirá, z boku je tam náznak trochu mlhoviny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2018 01:54 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Celsiq
Ono je to zlé na první pohled. Dal jsi 3x méně rostlin, než jsi měl dát a 3x víc ryb, než jsi měl dát. Použít 3x víc rostlin a 3x méně ryb a bylo by fajn. Technika ti teď moc nepomůže. Vrať (věnuj) polovinu ryb nebo založ další akvárium. Kup velkou hromadu egerie, co se do tří 1,5l flašek vejde a hoď ji tam vzplývat.

Ta blbá neakvarijní rostlina, je hemigraphis. (Edit: A ještě acorus - asi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2018 21:40 Muž Mitroz [160] Re: Celsiq
Jestli chceš nějaké stonkovky a plovoučky stačí napsat. Vyhazuji toho každý týden půl kýble. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2018 16:51 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Celsiq
Jak už tu padlo - pořiď hromadu rostlin, kvalitní filtr, neakvarijní rostliny vyndej, je zbytečné a kontraproduktivní je v AQ nechávat. S ohledem na ryby měň vodu 2x týdně (to AQ nefunguje a není stabilní) a omez odkalování (dno potřebuje vyhnojit), ze začátku to není nutné dělat tak často. Čím víc budeš mít v AQ rostlin, tím lépe bude AQ fungovat, a tím lépe se bude rybám dařit. A samozřejmě ten filtr - u živorodek je potřeba na to myslet, aby měl velký objem filtrační hmoty. Zřejmě ti v AQ vyrazí i řasy, už k tomu máš i nakročeno. To je důsledek toho, že podmínky jsou v AQ stále nestabilní a po přidání poměrně velkého množství ryb (navíc živorodek) se voda rozhodí. Ryby se do nového AQ musejí přidávat po pár kouscích a postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2018 15:09 R Muž afc1886 [14682] Re: Celsiq
Za mě ten filtr vyměň. Ten claro je klasický honič vody a žere jak tank. Pořiď si čerpadlo a kostku bioakvacitu, to jde pořídit za pár kaček a budeš mít dobrou filtraci.
Ještě jsem si všiml, že stříháš vršky valisnérie. U mě ty konce potom uhnívaly, tak jsem s tím přestal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 13:20 Muž Kubaa [718] Re: Anthrax
A nebo prostě výrazně přitlačit na kytkách a zajistit, aby fungovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2018 13:17 R Muž Anthrax [4765] Re: Celsiq
Aby to tenhle filtr zvládal bys musel asi zredukovat osádku (což by nebylo na škodu, tak jako tak). Musely by tam být jen čistotné ryby. Na živorodky je to fakt slabota.

Rostliny:
Plovoucí:
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_submersum
K zadní stěně:
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora
rybicky.net/atlasrostlin/bacopa_caroliniana
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_corymbosa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
Dopředu
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_parva
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_pontederiifolia
rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_affinis
Na kořen:
rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_barteri
rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus

A další rybicky.net/atlasrostlin/hledat/

Ta fittonia je neakvarijní určitě to vzadu vypadá jak nějaký acorus. Z toho si můžeš udělat obrázek jak "dobře" to s tebou myslel pán na burze.

Jinak bych to neviděl tak černě jako Maq. Něco se s tím udělat musí. Těch rostlin to chce dost. Redukci osádky by to chtělo taky. Ale rušit to podle mě nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2018 13:16 Maq Re: Celsiq
Celsiq napsal: Zvládnete někdo poradit, čím by to mohlo být/co dělám špatně??
Zhluboka se nadechni a připrav se na špatnou zprávu: Děláš špatně všechno.
Začni vydatně číst, hlavně rady začátečníkům, ptej se... pravděpodobně zjistíš, že je třeba to založit nanovo a úplně jinak.
Budeme Ti všichni držet palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 13:12 Muž Celsiq [50] Re: Kubaa
Právě po měsíc. mi to přišlo dobré, rostlinkám se dařilo, voda čistá, testy ok. Přidal jsem tedy rybičky :) zhruba po 14 dnech to začalo ...
Nafotil jsem tu chemii - koupil jsem VŠE na burze v PRAZE na pankráci. Poradil mi zde pán, od kterého mám i tu zadní (neakvarijní?) kytku, ať přidám obden po 2 kapkách od obou chemikálií (zjištoval jsem, proč mi hnědnou konce rostlin).
Svícení mi také poradil on :) díky za info - snižuji.
Ohledně nových rostlin, máte nějaké tipy, které jsou pro tento případ vhodné?
Ohledně filtru, mám rovnou hledat nový, nebo jsou způsoby, jak to zvládnout i s tímto? :) Přeci jenom jsem v tom již za tyto dva měsíce za cca 10K a tak bych chtěl trošku brzdit .. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2018 12:53 R Muž Anthrax [4765] Re: Celsiq
Ahoj, máš tam hodně nečistotných ryb, hodně svítíš a máš hodně málo rostlin (+ tam vzadu máš nějaké podle mě neakvarijní rostliny, ty fittonie jsou normální pokojové rostliny). Přidej foto toho povlaku. Přitlač na rostlinkách. Vybírej ale nějaké nenáročné a rychlerostoucí. Stáhni dobu svícení. Jestli ryby plavou u hladiny, tak radši zintenzivni výměny vody. Máš tam mizerný filtr. Na takovou osádku, co tam máš má nedostatečný objem filtrační hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2018 12:42 Muž Kubaa [718] Re: Celsiq
Málo rostlin, od pohledu mi to přijde nezaběhlé (zvýšené nitráty?), to carboneum je co? glutaraldehyd? - to tam nelej, vzduchování 12 hodin denně, proč? - a když už, tak by těch 12 hodin mělo být v noci. Svítíš asi zbytečně dlouho, proto zelená voda. 10 hodin stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 12:33 Muž Celsiq [50] – Zelená voda
Ahoj, mám založené akvárium (necelé dva měsíce). Necelý měsíc mám již i rybky a posledních 14 dní pozoruji zhoršení stavu. Voda je zhruba po 4 dnech nazelenalá, na rostlinkách se tvoří takový hnědo-bílý povlak. Poslední dny vidím po ránu rybky plavat ve větším počtu u hladiny. Zvládnete někdo poradit, čím by to mohlo být/co dělám špatně?? Info o akva. v prezentaci + doplním dle potřeby. Díky Martin.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 18:05 R Muž romant [27987] Re: Losky
Chce to čas. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 17:31 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Fotka k příspěvku Chovají se normálně, jen ta voda je mléčná
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 17:25 R Muž romant [27987] Re: Losky
A co na to ryby? Jak se chovají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2018 17:20 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak jsem přidal 6kg zeolitu a žádná změna. Jinak pH jsem chtěl změřit, bohužel testy nefungujou. NO² neměřitelné. Hodnota čpavku 0,5 mg/l. Záleží na pH, může to být OK a nebo lehce zvýšené dle Sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 09:53 Maq Re: Skrblík
Skrblík napsal: Čistá voda? NO2,NO3 na nule :-). Děláš z toho vedu.... smich
NO3 na nule? Jako výsledek perfektně fungující nitrifikace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 09:50 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Skrblík
Skrblík napsal: Ale co když breberka Karla nebude chtít žít v biomolitanu, ale ve valecku eheim.
Breberky nepodliehajú komerčným tlakom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2018 08:30 Muž Kubaa [718] Re: Skrblík
Pokud nahrazuješ vnitřní povrch objemem, samozřejmě to funguje. Ale zase ne každý má prostor na obrovský filtr s jednoduchým médiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 08:22 Muž Skrblík [9] Re: Maq
Čistá voda? NO2,NO3 na nule :-). Děláš z toho vedu. Stejně to jsou vetsinou všechno předražené věci, jak ty nazývás substraty do filtru. Ale co když breberka Karla nebude chtít žít v biomolitanu, ale ve valecku eheim. A naproti tomu breberka Alžběta bude chtít žít v biomolitanu. A co když se tyto dvě breberky budou nenávidět. To se jako jedna odstěhuje do jiného filtru? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 08:13 Žena petulka [11] Re: vaaclav
Ahoj to bude tim silnym svetlem a nehnojila jsem taky zadne rybky dneska se mi ale narodily krevetky jsou upnlne mikroskopicke!:)uberu svetla trosku a pristi tyden jedu do lesa pro supr vodu a budou uz i rybky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 07:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 07:50 Žena petulka [11] Re: vaaclav
a co s tim? Kytku jsem dala pryc. Ostatni to nemaji. Dam tomu cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 07:42 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulka
Biogenní odvápnění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 07:16 Žena petulka [11]
Fotka k příspěvku Ahob nevite co to je? Ma to jen egeria densa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 22:53 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Super, díky. Zítra se pro něj stavím. Propláchnu a hned do siťoviny a směr filtrace. Koupím 10 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2018 21:37 Maq Re: Skrblík
Skrblík napsal: Zvláštní je, že mám na zahradě 9000 litrů filtr pro 100 m3 jezero s koi kapry. Filtr je plný jen biomolitanem a vždy se zabehne velice dobře. Takže takové řeči jako použít více různých substrátu aby si bakterie mohly vybrat. Tomu se musím smát.
No pokud Ti to funguje, nic zvláštního na tom není. Ale nic moc to samo o sobě nedokazuje.
A mimochodem - jak poznáš, že Ti to funguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 20:37 R Muž romant [27987] Re: Losky
Do filtrace Zn. Ideál. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 20:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
V té naší díře mají frakci 4-8 mm, to je asi drobný, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 20:02 R Muž romant [27987] Re: Losky
No, ty ho v tý Africe využiješ každopádně. Mají to v každým slušným zahradnictví. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 19:56 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
OK, pár kg tedy objednám, sokole ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2018 19:53 R Muž romant [27987] Re: Losky
Losky napsal: Zeolit snad ničemu neublíží, ne?To jseš fakt tak natrvrdelj? Co ti tady celý odpoledne píšu že je podstatou těch přípravků? No přeci ZEOLIT sokolíku, to je ten zázrak, to je ta spása, která tak či onak přebalená se prodává jako speciální, jedinečný a revoluční přípravek. Tam přestaň blbnout a jdi cestou nejmenšího odporu, jinak už fakt nevím, jak ti to polopaticky napsat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 19:49 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Wanderer
Zeolit snad ničemu neublíží, ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=701