Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 16:23 Muž Yirka [9126] Re: gigre1983
Klidně vodu měň. A i ten kořen, pokud není nějak extra upevněn se dá vyjmout a zkusit převařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 16:05 gigre1983
ahoj jsem zacatecnik mam akvarko 54 l,rostliny vysazene filtr koupeny a i koren a tam smeruje muj problem,akvarko mam tyden samozrejme bez obyvatelek dost jsem si tu precetl takze tak min tyden dva jeste pockam :-) ale problem mam s vodou mam ji dosti zlutou az hnedou udelal jsem asi chybu ze jsem koren nevyvaril nez jsem ho dal do akvaria a chtel bych se zeptat jestli mam postupne po tretinach vymenit vodu za novou jestli to neuskodi vytvareni bakterii v akvarku. diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 12:44 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Ano, já vím, rozumím ti, ale co ti nebožáci, kteří mají ten problém? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2016 12:05 R Muž afc1886 [14703] Re: romant
Tak to samozřejmě.Já myslel tu okurku ponořit na hodinku a hned s ní pryč.Já ji mám za půl hodiny obsypanou až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2016 12:01 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Tak určitě, ale ne v momentě, kdy je akvo v kalamitním stavu, tedy jak uvádí tazatelka, kalná zapáchající voda, zde bych na okurku rozhodně zapoměl, tedy případný problém bych tímto ještě nezhoršoval. ;-) Okurka, když se s ní nebude dobře zacházet, bude velmi dobrým podporovatelem kalných vod. Píšu to hlavně proto, aby se u toho myslelo, tedy hlavně u toho použivání okurek, neb jsem už několikrát zažil případy, kdy ve snaze se zbavit přemnožených šneků, pokud možno ihned, dotyční do akva narvou okurek jak na salát pro čtyřčlennou rodinu a průser je na světě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2016 10:59 R Muž afc1886 [14703] Re: Pavla
Jestli chceš jednoduše odlovit co nejvíce šneků,dej tam plátek okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.07.2016 07:54 Deepinpeat Re: Pavla
Hlavně by se ale mělo říct, že akvárium určitě minimálně na 14 dní během dovolené nepotřebuje krmení a není nutno se snažit zajisti péči někým, kdo neumí krmit a neví co dělá. To je horší než lepší. A po tom návratu příště spíš prostě odkalit, vybrat co nejvíc šneků a pár dní v kuse to opakovat a uklízet až se to srovná. Vyvařit a pak vrátit je příčina všech těch problémů co jsou teď a opět to celou situaci jen zhoršilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 06:13 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Pavla
vrátit do akva a denně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 04:44 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Tam kde jsou denně měnit polovinu vody, vzduchovat(není podmínkou, ale je to větší jistota) skoro nekrmit, kdyžtak jenom obden opravdu špetku. Ono když už je to takto podělaným navrch, tak zachovat chladnou hlavu a pořídit ještě více rostlin než tam bylo, oni pomůžou se záběhem.
Edit: Jistě nebude od věci si přečíst o zakládání a záběhu akvária nějaký článek.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 22:23 Pavla Re: romant
A ta hostina asi byla ,krmila babička tak jim určitě dopřávala víc než bylo třeba :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 22:22 Pavla Re: Pavla
Jeste prosbu jak zachránit a postarat se o rybičky které mě zbylí než se připraví nové akvarko ? Mám je zatím ve sklenici ale voda zase kalná za 24 hodin . Dekuji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 21:02 Pavla Re: romant
Moc děkuji snad se mě aspoň nějaké povedou nějak zachránit ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 20:36 R Muž romant [27987] Re: Pavla
Všechno špatně jak se zdá, není-liž pravda. ;-) Přemnožený šneci za několik dní dovolený? No to musela bejt hostina, tedy si myslím že došlo k solidnímu překrmení a následnému přemnožení. To časté znovuzakládání nikam nevede, to bude zákal nonstop, chce to nechat nádrž si tzv. sednout aby zčala řádně fungovat nitrifikace, mít dostatek pomocníků v podobě prosperujícíh rostlin a žádný zákaly se konat nebudou. Tak to by bylo ode mě ve stručnosti takto od klávesnice, chce to se zaregistrovat, zřídit prezentaci s uvedením co nejvíce pravdivých údajů a jistě se nějakého smysluplného řešení obereme. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 20:24 Pavla – Pomoct
Zdravím všechny prosím o pomoc , vrátila jsem se z dovolené a v akváriu se mě rozmnožili šneci ale strašně ten sliz s vajckama byl i na víku a hlavně voda byla strašně hnědá takže jsem rybičky vyndala (paví očka ) a celé akvárium vymyla, šneků jsem se zbavila , ale do dvou dnů během odpoledne mě přišlo pryč tak 10 rybiče voda dostala takovou našedlou barvu.rybycky jsem vyndala a dala do nové vody ale hned druhý den voda zase šedá a zase zapáchá ...
Prosím o pomoc už nevím co s tím pomoct prosím ...dekuji ... X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 09:01 R Muž afc1886 [14703] Re: Mejtys
Ti šneci si vždycky něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 06:09 Žena Turbínka [2558] Re: Mejtys
Nevrtej do toho, nech jim čas. I když ty zlámané listy vyndat můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 05:31 Žena Mejtys [7]
Ještě jednu otázku. Včera jsem sázela nové rostlinky. Pár listů se odlomilo a růžkatci se také moc nedaří. Mám to všechno v akváriu nechat a nebo to mám odlovit a šneky nějak dokrmovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 18:10 xlup
Presne tak, sneky hýčkat a oni se tak nejak poreguluji sami.Pokud jich bude prilis, něco je spatne, nalakat na okurku přes noc a rano odlovit okurku, uvidíš co jich tam bude. Zbytecne je , používat na ne chemii! Zdrave kytky nelikviduji, naopak se postarají o zbytky rostlin a ryb na dno padlych.
Obecne moc sneku - problém, mají prilis dobre podmínky (ale zase to znamena ze mas dobrou vodu), naopak jejich uhyn znaci problémy s vodou. A odpadu dokážou vyprodukovat fakt dost ....
Btw, celou dobu mam na mysli sneky male - typicky okruzaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2016 11:50 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Mejtys
Šneci se regulují tak nějak sami, pokud je akva v rovnováze, ryby se nepřekrmují a je v akva minimum odpadu, tak se šneci nikdy nerozmnoží natolik, že by vadili. Navíc s každým čištěním akva, odsáváním bordela jich vždy několik zmizne potrubní poštou, takže stačí mít nádrž v pohodě a šneci se porovnají sami....
Naopak si šnaky hýčkat, bo co nesežerou vysavači, zlikvidují spolehlivě oni .... Takže pořád něco piglují, žerou zbytky krmení, rostlin a akvu to je prospěje :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 11:20 Žena Mejtys [7] Re: Turbínka
Díky moc za reakce. Je pravda, že silikon v rohu se pokryl nějakým humusem a druhý den na něm už makali tři šneci. Dnes je jak nový. Jen si říkám, jestli těch prcků není trochu moc. Nejdřív jsem viděla dva. Teď po týdnu jich je vidět asi devět. Ti dva nejstarší jsou už pomalu k rozeznání a řekla bych podle atlasu, že jde o okružaky kanadské. Tři budou zřejmě piskořky. Není ještě k rozeznání jaké. Jedná se o dvacet litrů nano cube, kam přijde jedna Betta. Nemám ten počet pak nějak zredukovat? Zatím vesele hodují na bordelu a zároveň spoustu bordelu produkují, takže jsou pro zaběhnutí akva fajn. Ale co pak?
Mimochodem akva běží už 13 dní a hodnoty jsou pořád perfektní. Nemělo by se průběžně něco měnit?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   11.01.2016 06:32 Žena Turbínka [2558] Re: Mejtys
Plži zavlečení s rostlinami zdravou rostlinu nezpucují, naopak pomohou s těmi, kterým se nedaří a se záběhem akvária. Tedy nehubit, nýbrž hýčkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 05:21 R Muž afc1886 [14703] Re: Mejtys
Nechat být. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 05:11 Žena Mejtys [7]
Problém? Šneci v nově založeném asi týden starém akva. Vůbec nevím, kde se tam vzali. Pravděpodobně s růžkatcem. V akva je zatím jen růžkatec, anubias gold a dvě řasokoule. Další rostlinky jsou na cestě. Četla jsem na fóru, že si lidé do nového akva šneky nasazují úmyslně. Také jsem o nich přemýšlela. No .... to by bylo vyřešeno. Teď se ale bojím, aby mi neožírali rostlinky. Řešit nebo nechat být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 10:46 Muž patamatix [408] Re: romant
Správně jsi to nazval tu hrůzu,jelikož to se nedá nazvat ani akváriem,měli by dostat zákaz toto prodávat,ale kola byznysu jen tak nikdo nezastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 04:37 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Tak ono se to mnohdy i dá ustát, to časný zarybnění, ale zde byla hlavní chyba zarybnění 3 litrový plastový hrůzy a to ještě rozmetadlama hnoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 00:41 Muž patamatix [408] Re: kralovi
Tady pomůže opravdu jen větší akvárium,se správnou filtrací(dostatek filtrační hmoty) a již zmiňovaná pravidelná výměna vody. Hlavní chyba byla vysazení ryb do nezaběhlého akvária(nejlépe měsíc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:37 R Muž afc1886 [14703] Re: kralovi
Chce to opravdu větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.01.2016 13:34 Muž Legioix [574] Re: kralovi
Tady v těch 3l čistého objemu nepomůže nic. Ryby jsou ve stresu ztoho, že mají málo prostoru a proto se takto chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:34 kralovi Re: romant
vodu měníme každý den více n 1/3, ale přijde mi, že agresivita stoupá :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:25 R Muž romant [27987] Re: kralovi
Dbát na kvalitu vody, tedy velmi často měnit, klidně obden 1/3 objemu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 13:24 kralovi – Agresivita plata mickey mouse
Dá se prosím zabránit tomu, aby byla plata agresivní? Útočí na všechny ostatní rybičky, hlavně na březí Platu MM, ale i na paví očka. Jedné už pravděpodobně tolik ublížila, že to nepřežila. Změní to velikost akvária? Momentálně máme malé, ale během pár dní půjdou do většího.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 17:09 Gajo Re: afc1886
Nuz clovek sa uci na vlastnych chybách... a urcite tam uz nepojdem bez toho aby som nemal nieco nastudovane... teda ja som nieco nastudovane pred zakladanim mal ale teraz zistujem ze to bolo malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 17:07 R Muž romant [27987] Re: Gajo
Jasně, to je běžný jev, já jsem plísnil tebe a zároveň posílal vzkaz dalším, kteří si to třeba přečtou. ;-) Teď nezbývá než ty výměny vody a čekat, máš čas i udělat názor, jak s tím dnem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 17:03 Gajo Re: romant
Nuz takto mi to poradili v obchode kde som filter kupoval. Su veci ktore cloveka nenapadnu ze by mohli byt aj inak bohuzial ne Tak isto aj zlozenie ryb a dno mi odporucili v obchode a teraz vidim ze je to cele na prd. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: Gajo
Proč sem příjdete až když už je skoro pozdě? Proč jsi se nezeptal včera, jestli můžeš ty filtry vyměnit a jak? Je to marný, je to marný, je to marný. Já jsem začátečník, kdo je víc. hmm Tak hlavu jsem ti umyl. :) Vodu měnit denně jak píše kolega, tedy min týden denně, uvidíš jak budou ryby reagovat. Jinak klidně vodu měnit i 2x denně, podle reakce ryb, tedy jakmile přestanou lítat a začnou se shlukovat u hladiny a budou jakoby lapat po dechu, to je další level průseru a je třeba i těch dvojnásobných výměn za den. Žádný krmení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:44 Gajo Re: afc1886
No dnes urcite polovica bola vymenena. Vcera tak 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:42 R Muž afc1886 [14703] Re: Gajo
A měníš těch 50%,nebo jenom trochu,aby se neřeklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:42 Muž NASREDDIN [1383] Re: Gajo
Vodu máš odstátou, vytemperovanou? Nebo ji tam pereš rovnou z řádu?
Jaká je teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:40 Gajo Re: afc1886
Dnes som menil a aj vcera. A dnes prave po odkaleni a doplneni vody zacali takto besniet... a mam pocit ze uz su aj ostatne uplne nepricetne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:38 Muž Legioix [574] Re: Gajo
Do té doby, než se budou chovat normálně. Ze začátku měn klidně i 50% vody. Tzn. 20l, když odečteš dekorace dno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:38 R Muž afc1886 [14703] Re: Gajo
Hlavně musíš měnit tu vodu.Rybám bude líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:37 Muž Legioix [574] Re: romant
Já bych jen doplnil, že tato velikost akvária (mě se osvědčilo) je nejvhodnější pro samce a dvě samice Betty + 6 malých pancéřníčků. Vypadá to dobře, je to skoro bezůdržbové a pěkně se na to dívá. To co tam má Gajo nebude dělat dobrotu nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:36 Gajo Re: romant
Ako dlho treba denne menit vodu? Neda sa tomu nejako pomoct? Napr pridanim bakterii? Ryby su uz vsetky nejake sialene... plavaju nekontrolovatelne hore dole :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2015 16:28 R Muž romant [27987] Re: Gajo
Ano, už jsem se k tomu dopracoval a odvodil si to. Osádka je nevhodně zvolená, tedy postavená na silných znečišťovatelích a v kombinací s tím dnem z drti, to bude časovaná bomba, tedy až se systém tzv, nasytí a dojde k bodu zlomu, bude to průser. Ten filtr ji neměl měnit stylem kus za kus, byť byl nicotej, už byl trochu osídlen nitrifikačníma bakteriema, teď začínáš od nuly, tedy jseš v mínusu, už tam máš ryby, takže denně měnit min. 1/3 objemu vody, nikoho ničím nekrmit a zamyslet se nad výměnou dna, což bych udělal až tak za měsíc, až se ten filtr zaběhne a bude se možno na něj tzv. spolehnout, jako na pojistku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:25 R Muž afc1886 [14703] Re: Gajo
Vím,že ten první ještě nebyl nějak extra zajetý,ale i tak to může být problém.Jediné,co doporučím je častá výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:22 Gajo Re: afc1886
menil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:21 R Muž afc1886 [14703] Re: Gajo
Filtr jsi vyměnil,nebo běží současně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:18 Gajo Re: romant
Zive rastliny su tam od zaciatku nejake a nejake som doplnal vcera. Tak isto som vcera vymienal filter. Hmm to dno mi odporucili v obchode hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 16:02 R Muž romant [27987] Re: Gajo
Co je vlastně aktuální stav? Od kdy tam jsou ty živý rostliny? Kdy jsi měnil filtr? Na to, že je akvo založený 14 dní, je tam řádná porce producentů odpaních látek a došlo ke spoustě změn. To akvo se stále nestačilo stabilizovat. Dno je špatně zvolený, drť je nejméně vhodný materiál na dno, s tím budou do budoucna jenom problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 15:59 R Muž afc1886 [14703] Re: Gajo
Tak na ty živorodky nic moc filtr.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1351