Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 19:43 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak se objevili nálevníci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 19:28 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Losky
Přestaň blbnout a nech si poradit aspoň teď. Raděj ti tady zkušení akvaristi a myslej to dobře. Zeolit mají tady:
www.subio.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 18:32 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
A je to ten Anex? Rád bych ho trochu použil do filtrace s pemzou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:20 R Muž romant [27987] Re: Mráča78
Však já tě nikterak neplísním. X-) Jenom se mě to tzv. hodilo do krámu, je to přesně ve smyslu mojí dnešní první reakce, oč v drtivý většině těchto přípravků jde. Ta doporučená regenerace jednoznačně usvědčuje výrobce z toho vkusného obalu a nasmaženýho obsahu, ale to je každýho věc, co si pořídí, já mám v v garáži ten 25kg pytel a z toho tzv. už několik let beru, když je potřeba, používám to hojně i v jezírkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:17 Mráča78 Re: romant
Vsak ja se nedohaduji,jen sem zde hodil odkaz co pomuze s resenim problemu :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:10 R Muž romant [27987] Re: Mráča78
A co je základem? No odpověz si sám, já už jsem to napsal tolikrát, že to až hezký není. 25 kg pytel se dá pořídit za 200,-Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:10 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Ok, to zkusím. Lepší něco než nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:09 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Mráča78
Myslím, že tohle je Anex. Teda aspoň to váže na sebe NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 17:02 Mráča78 Re: Losky
Muzes zkusit tohle. Sice to nedoda bakterie,ale aspon castacne pomuze vyresit cast problemu.
www.discusfood.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 16:51 R Muž romant [27987] Re: Losky
Naleješ několik hodin před výměnou a další den znovu opakuješ, tak dva dny po sobě, potom už jenom samotnou výměnu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 16:42 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Koukal jsem do návodu Toxivce. To se naleje jen jednou? Já jen, jaký to má efekt, když pak menim třetinu vody denně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   27.02.2018 16:18 R Muž romant [27987] Re: Losky
Losky napsal: Nitrivec asi nic nezkazí, ne?Nitrivec je slabej čajíček, ty začni používat Toxivec a jednou pro vždy si zapamatuj že ve flašce se žádný bakterie do akvária nelejou, to je všechno jinak, ono totiž i přípravky od nejvěhlasnějších firem jsou v tomto ohledu jenom umě vytvořená marketingiová bublina, podstata těchto přípravků je úplně jinde a v drtivý většině se ten pracant jmenuje Zeolit a je jedno v jak hezkým balení je to prodáváno a pod jakým úžasným komerčním názvem to lidi jako zblblý kupují. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 16:05 Muž Kubaa [718] Re: Losky
Ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 15:51 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nitrivec asi nic nezkazí, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 15:34 S Muž invalida [3881] Re: Losky
Dle vodáren...dle číňanů je všecko adidas hmm
Losky napsal: Je to Malawi, tedy bez rostlin. PH jsem nemeril, dle vodáren má mít 7,5. NO² nulové, NH3/4 je 0,5 mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2018 14:47 Muž Skrblík [9] Re: Maq
Zvláštní je, že mám na zahradě 9000 litrů filtr pro 100 m3 jezero s koi kapry. Filtr je plný jen biomolitanem a vždy se zabehne velice dobře. Takže takové řeči jako použít více různých substrátu aby si bakterie mohly vybrat. Tomu se musím smát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2018 14:07 Muž File1980 [53] Re: Losky
Za mě !!Nekrmit!!min.týden.Některé kusy to přežijí a ty co jsou načaté taky nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 14:00 Maq Re: Losky
Nechci sýčkovat, ale spoléhat na to, že se nitrifikace určitě rozběhne se nedá nikdy. Pokud vynechám různé zeolitové a podobné zachycovače amonia, tak bych se snažil do filtru umístit co nejvíc různých substrátů, abych trochu zvýšil šanci, že některý z nich bude nitrifikačním breberkám vyhovovat. Rozhodně bych nevsadil všechno jen na biomolitan.
Hodně může záležet i na pořadí náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.02.2018 13:52 Muž Kubaa [718] Re: Losky
To už jsi tu psal v lednu, o těch "zkušených chovatelích". A už v lednu jsem tě varoval. Stejně sis to udělal po svým. Co si může dovolit zkušený chovatel schopný okamžité reakce, si nemůže dovolit začátečník, co se musí jít poradit na fórum, zatímco ryby plavají v jedu. Stejně tak mám pochybnosti o zkušenosti těch chovatelů, na které se odvoláváš. Protože zkušený chovatel tohle neriskuje zbytečně, z netrpělivosti. Když je nějaký průser, ano , dají se dát ryby do nezaběhlé nádrže. Ale proč to riskovat úmyslně, když otrava dusíkatými zplodinami může ryby nejen zabít ihned, ale v subletálních dávkách poškodit trvale do konce života.

Dej si bacha abys výměnou vody nezvedl pH. Tím může toxicita amoniaku skokově vzrůst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 12:20 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Kubaa
Dal jsem na rada zkušených chovatelů, kteří Malawi jedou léta, bohužel jsem asi překrmoval a nastalo tento kopanec po necelých třech týdnech. Měl jsem i molitany ze zabehleho akvária atd.
No, budu měnit vodu, nedá se nic dělat. Mám krmit lehce třeba 1x za dva dny nebo vůbec pár dní?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 11:59 Muž Kubaa [718] Re: Losky
Prostě si dal ryby o měsíc dřív, než jsi měl. Teď ti nezbývá než měnit vodu každý den, případně použít nějaké medium co likviduje čpavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 11:55 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Maq
Je to Malawi, tedy bez rostlin. PH jsem nemeril, dle vodáren má mít 7,5. NO² nulové, NH3/4 je 0,5 mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:05 Maq Re: Losky
Kolik tam máš rostlin a jaké je pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.02.2018 07:07 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Losky
Nitrifikačné baktérie sa množia pomaly, veľmi pomaly. I preto zábeh nového akvária trvá (bez dodatočných činov) 4 i viac týždňov -- kým sa namnožia. Na to treba myslieť pri náhlej zmene podmienok (nárast zdrojov dusíka), ako je pridanie nových rýb, či intenzívne kŕmenie. Tzn. kŕmne dávky zvyšovať pomaly, nie skokovo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 07:00 Muž Vstrom [82] - Malawi
Díky, asi jsem to pohnojil tím mraženým krmivem. Doufám, že to brzo přejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 06:12 R Muž romant [27987] Re: Losky
1/3 bez krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 06:01 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, založil jsem nové akvárium s čistě 700 L vody, dal bakterie, bordel z filtru a druhý den dával rybky. Vše OK, krmil jsem jednou denně. Voda byla 14 dní lehce kalná. Pak si to tak nějak sedlo, ale ono to ještě nebylo. Po celou dobu NO² a čpavek na nule. Asi před týdnem jsem začal krmit třikrát denně a obden mraženým. V sobotu čpavek vylezl na 0,5 mg a následovala výměna třetiny vody. Včera jsem měnil 50% a přestal úplně krmit. Voda lehce mléčná. Kolik % vody denně měnit? Filtr je 200L přepadový s biomolitanem a vatou. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 00:28 MartinaKro Re: Anthrax
Je v plánu přesun rostlin z náhradního akvária až bude nové zaběhlé. Ale je prázdná-víme, musíme ještě další dokoupit, jak si vyležíme moribundus, teď se mi nechce chrchlat na chudáka prodavače (aquatera jsme bohužel nestihli). Aspoň bude čas trochu si o tom přečíst a koupit správně. Díky moc ještě jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2018 00:20 MartinaKro Re: afc1886
Díky, Horácovy články jsem četla už kdysi dávno a jsou super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 23:52 R Muž Anthrax [4762] Re: MartinaKro
Já bych tam přidal ještě nějaké nenáročné rostlinky. Krom toho kořenu mi ta nádrž přijde dost prázdná.
To vzduchování od filtru tam není nutné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 23:31 MartinaKro
Určitě je tedy budeme do budoucna redukovat a třeba jim i výhledově pořídíme aspoň 60l akvárium. Díky moc za rady a hezký večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 23:28 MartinaKro Re: RE5PEKT
Už jsem se tedy zaregistrovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 18:14 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Martina
Ta hromada krevet byl patrně kámen úrazu (jejich výkaly přesáhly úroveň vaší údržby).
EDIT: Doporučuji méně živočichů, než minule a hlavně je tam teď vysazovat postupně a ne všechny najednou (akva se znovu zabíhá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 18:09 Martina
Fotka k příspěvku Díky chlapi palec . Kytky tam jsou, ale šneky jsem nechtěla trápit. Jsou na hotelu v náhradní nádrží s dalšími kytkami a krevetami. Fotka byla jen přímo bakterií, aby to šlo poznat.
Omlouvám se za paniku. Máme jen nano 15 l akvárium, měli jsme v něm hromadu krevet, kytkám se dařilo, všechno v pořádku. A z ničeho nic se to všechno podělalo. Postupně začalo všechno chcípat, na hladině se tvořil nějaký škraloup, dno se zakalilo... Tak jsme se snažili zachránit, co se dalo a moc toho nebylo bohužel :-( takže jsme teď dokupovali kytky i krevety a doufáme, že budou zase v pohodě a najednou zase nějaký sajrajt coze tak už jsem se šla radši s dotazem za někým zkušeným ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 15:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martina
Přidávám se k ostatním. Nepanikař, hoď tam šneky (co nejvíc z tohoto doporučeného výběru scobak.blog.sme.sk/… ) a se zájmem pozoruj, co se s tou kolonií bude dít (pak napiš).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 14:52 Muž Driv3r [236] Re: Martina
Ale stačí dej tomu čas a nepanikařit.v čerstvě založené nádrži to je normální jev. Tím krmivem se podporuje růst nitr bakterií.šneci si s tím poradí.
kubaa má asi špatnou náladu tak rýpe. smich


Edit:ha mě předběh smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2018 14:50 Muž Kubaa [718] Re: Martina
Pokud je to čerstvě založená nádrž bez ryb, tak to neřeš. Plíseň to rozloží, uvolní se jedy v podobě amoniaku a dalších sloučenin a v akváriu se cca do měsíce vytvoří bakterie, které ty jedy umí likvidovat. To je v pořádku. Z té fotky to vypadá, že je tam toho trochu moc, ale to může být zdání, neboť to není záběr celého akvária.

Lepší je ale dát do akvária hned na začátku kytky a šneky. Pak buď nemusíš přikrmovat vůbec, protože se rozkládají listy rostlin (a šneci je žerou), které se nikdy neujmou hned a zcela perfektně, nebo přikrmuješ šneky a ne plíseň a nevypadá to takto ošklivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 14:48 R Muž afc1886 [14682] Re: Martina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 14:39 Martina Re: Kubaa
Neskladuji. Jen jsem četla, že pro zakládání akvária je nutné tam dát i trochu krmiva. Pokud je to špatně, neměla jsem tušení. Dělala jsem vše podle největšího vědomí. Každopádně, co s tím? Samozřejmě jsem vše odstranila, to ale asi nestačí nebo? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.02.2018 14:34 Muž Kubaa [718] Re: Martina
Plíseň nebo kolonie bakterií. Ty skladuješ krmivo v akváriu? Je celkem jasné, že ti v akváriu zplesniví. Skladovat se má v mrazáku nebo v suché krabici. Do akvária se dává jen ke krmení - tolik co ryby okamžitě sežerou. Takže nemá čas plesnivět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2018 14:24 Martina – Pomoc prosím
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím odborníci poradit, co se mi to vytváří na kořenech rostlin a na krmivu? Mám týden založené akvárium a včera jsem našla toto. Díky moc a hezkou sobotu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2018 06:08 R Muž romant [27987] Re: BuldozerGT86
Abych tím svým výrokem zase nezpůsobil nějakou rozvášněnou debatu. :) Nicméně to co vidím je ne zcela funkční nitrifikace, tedy vzít si na pomoc přítele čas .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 22:56 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce
Koukněte prosím do mé prezentace na nové 3 fotky voda zbělala tak nevím jestli to není třeba nálevník. akva běží 9 dní. Včera jsem přidal nějaké chemické sra*ky tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 15:22 Žena petulka [11]
Zalozila sem 2 akvaria ve dvou mistech: 1 misto: moc svetla v mistnosti, maly objem, voda zezacatkz spatna(zmekcovac vody), dno manado, dost kytek ale i hodne svetla, endlerky a krevetky. Vysledek: rasa zelena vlaknita, hneda, sinice ruducha(slabsi filtrace). Akvarko se spravuje az ted po pulroce...
3 misto: tmava mistnost, vetsi objem, voda tvrda dozacatku ale uz 25 l vymeneno za mekkou kyselou, dno scapers soil, hodne kytek i svetla dostacujici filtr a zatim zadna rasa.
kdyz se nad tim clovek zamysli tak nikdy nejde jen o jednu vec ale o vic najednou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 15:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: straňoch
Rozuměl jsem. Ale co se stávajících podmínek týče, to, jestli něco funguje nebo nefunguje, se začne rýsovat až v horizontu týdnů.

P.S. Akva, které jsem založil před týdnem, je úplně nové. Jedny rostliny jsem dostal (kvůli těm jsem je založil, protože jsem je jinam neměl kam dát) a druhé vyhrabal z jiného akva. Stará voda z jiného akvária, detrit ze starého akvária, nový písek. Časem přihodím trochu bahna z potoka. Sledovat můžeš tady rybicky.net/nadrze/28194-akvarium-v-emigraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 14:49 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Já to trosku špatně napsal. Aqua bylo. Zrušil jsem minulý týden. Dělal jsem malou úpravu bytu. Na kytkách už to bylo. O trhal jsem to nejhorší a zbytek vrátil. Samozřejmě že dodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 14:42 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: straňoch
Pak absolutně nemůžeš řešit, že ti něco vzniklo za 2 dny. To je blbost.

Každopádně přidej vegetaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:31 Stranoch Re: JirkaŠčobák
Já to založil před 2 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 13:30 Stranoch Re: petulka
Děkuji ti za radu. Přidám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 12:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: straňoch
Fotka k příspěvku Stejně přidej rostliny.

Foto: Nové akvárium, které jsem založil před týdnem. Porovnej hustotu osázení u tebe a u mě.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=751