Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 21:38 R Muž romant [27983] Re: 150koni
Začal bych to postupně zarybňovat a když se neopomenou výměny vody, tak to bude šlapat. Nejenom ryby budou produkovat N látky, můžeš třeba dát šneky, to jsou dobří průkopníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 21:28 Muž 150koni [653]
Takže tam žádné ryby ještě nedávat ? Dnes jsem očistil skla a rostlinky a už to nevypadá tak hrůzostrašně :-)

re:gruda ... krunýřovec je to sice pěkný ale asi by ho dříve či později zabila teplota v nádrži. Ryba to sice vydrží ale rapidně se ji zkracuje životnost. Když startovací ryby, tak ty, co tam patří, aby tam mohli potom zůstat. Nechci vědomně či úmyslně zabít
jakéhokoli tvora v nádrži, který tam neškodí ;-)

re:exit ... stane se :-D

re:yenya ... já Měchýřovku kdysi měl a úplně v pohodě palec jinak to hnojení jsem dle rad přerušil a objednal u psa celou kompletní sadu testů SERA Aqua-Test box 1 + SERA test O2 + SERA dlouhodobý test CO2. Potom budu vědět jak a jestli vůbec dávkovat hnojiva, abych to nepřeháněl hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 16:46 Muž grunda [1781] - Cichlidy
dobrá rada, pro mě k ničemu, ale dobrá ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 16:43 R Muž romant [27983] Re: grunda
Pokud po měsíci vpustíš moc ryb najednou, tak to nevydrží nikdo. Kouzlo dobrýho záběhu akvária spočívá v postupném zarybňování a tím utužování nitrifikace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 16:31 Muž grunda [1781] - Cichlidy
po 14 dnech je akva v největším bordelu, dřív než po měsíci bych je tam nedal. Ano, po měsíci to otíci vydrží, akva je ready
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 16:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
grunda napsal: startovací ryby mají do akva přijít až po měsíci a to otíci vydrží
Jediné co jsem ochoten upravit je jejich původ. Pokud to budou importy ve stavu v jakém obvykle bývají (tedy nedobrém), je to testování jejich výdrže rovné té níže zmíněné chcíplé krevetě...
A vůbec...edit - jaké otíci to vydrží??? coze Buď je to akvárium ryby schopné přijmout nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   24.06.2012 16:08 R Muž romant [27983] Re: grunda
Startovací ryby v rozumném počtu úměrném velikosti nádrže možno vpustit po 14 dnech, někdo zvládne i dříve, ale z otíků bych startovací ryby nedělal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 16:07 Muž grunda [1781] - Cichlidy
startovací ryby mají do akva přijít až po měsíci a to otíci vydrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: grunda
grunda napsal: raději než ancíky dej do akva tohle rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
neničí kytky

Ale v novém akváriu nejspíš brzy chcípnou...Sice jeden chytrák mne přesvědčoval, že na zajetí je dobrá chcíplá kreveta, ale nevím, nevím... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 16:01 R Muž romant [27983] Re: grunda
Souhas, ale bez "jedu". Krásnej překlep. :)
Edit: Vidím, že po sobě čteš. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 15:59 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: 150koni
raději než ancíky dej do akva tohle rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
neničí kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 14:29 Muž exit [116] - RostlinyRe: 150koni
Jéjé já to poplet koukal jsem na ten piktogram po pár pivech :-D ale už to tu padlo,že se jedná o bahenní rostlinu.Čili pěstovat emerzně.No příště budu líp koukat.... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.06.2012 12:44 yenya Re: 150koni
Ancistruse jsem si dal také do akva, ale echináče a malé sagitárky to nenadchlo. Tu mechýřovku jsem také pořídil, ale když jsem viděl jak jede jak kombajn, tak jsem ji daroval. Sagitárky překusovala u písku a jela dál. Nevím, jestli jsem si nepřinesl něco jiného, třeba Ampulárku obrovskou. Jak jsem ti psal, hnojení do sloupce se ze začátku moc nevyplácí. Nějaký okružák ti bude stačit a hlavně čas, ono se ti to "zajede". ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 12:32 Muž 150koni [653] Re: yenya
Zato mi ale začínají bujet řasy. Uvažuji že hodím do nádrže startovací ryby "Ancistrus sp." rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a také "Baryancistrus sp. "L018"" rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_zlaty_nuget . Také by asi nebylo na škodu, nasadit nějakého mlže. Třeba "Ampullaria australis" rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni , nebo něco podobného. Snad si všichni s nastávajícím problémem poradí hmm Ale dostanu se do obchodu až ve čtvrtek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 12:22 yenya Re: 150koni
Tak to dlouho nevydržela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 12:17 Muž 150koni [653] Re: yenya
tak mi vydržela jen týden smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2012 11:45 yenya Re: 150koni
Ten čtvrtý symbol označuje terarijní rostliny. Tyto druhy dávají přednost emerznímu růstu, ale v akváriu vydrží tři měsíce až jeden rok, někdy i déle. Jsou to většinou pestré a atraktivní druhy s tuhými, odolnými listy. V nepříznivých akvarijních podmínkách např. při vysokém Ph rostou často lépe, než skutečné akvarijní rostliny. Také se uplatňují v nádržích s velkými cichlidami a jinými agresivními rybymi, kde jiné druhy s vyjímkou anubiasů nemají šanci na přežití ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 05:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
150koni napsal: no to udává první piktogram v řadě ale né čtvrtý, čili poslední ;-) Zajímalo by mne co znamená poslední piktogram u "justicia schimperi" ... tipoval bych "pěstování emerzně"???
Co se týká piktogramů, tak hlavně, že jste se našel smich To já jsem také vždycky rád smich
No a co se týká té justicie...Problém bude v tom, že netuším, jak se právě ona mohla stát tou bonusovkou pro akvaristu...Je to totiž výrazně bahenní kytka, která by mohla mít s delším pobytem pod vodou docela starosti. Takže váš tip je celkem přesný... smich Inu ne každý zaměstnanec firmy Rataj musí být ten nejlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2012 00:27 Muž 150koni [653] Re: exit
no to udává první piktogram v řadě ale né čtvrtý, čili poslední ;-) Zajímalo by mne co znamená poslední piktogram u "justicia schimperi" ... tipoval bych "pěstování emerzně"???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 00:20 Muž exit [116] - Rostliny
Poslední piktogram znamená kam se rostlina nejvíce svým vzrůstem hodí.Čili nízké do předu a vysoké dozadu.Nic víc nic míň. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.06.2012 19:06 Muž 150koni [653] Re: LiborSprysl
Bohužel ať hledám, jak hledám, tak bonusovku "justicia schimperi" ne a ne najít ani v katalogu, ani v e-shopu. Mimochodem odkazy na piktogramy fungují pouze v katalogu ale né v e-shopu a samotný odkaz na vysvětlivky jednotlivých piktogramů taky neexistuje. Takže jsem se vlastně opět nedozvěděl co poslední piktogram u justicia schimperi znamená :-O ... nebo že už bych byl opravdu tak starý ? stydim Jedině procházet rostlinky v katalogu a až u některé narazím na daný piktogram tak se kouknout .... kolego a není to moc složité? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 12:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: 150koni
150koni napsal: Teď koukám na tu cedulku toho bonusu, co odešel do věčných lovišť. Hned ten vrchní štítek a jelikož jsem manuál nedostal, tak jako laikovi mi jsou jasné akorát první tři symboly. Bohužel čtvrtý symbol je mi jasný akorát u posledního štítku ale u těch prvních dvouch nikoli. hmm hop ahoj Jediné co vás kolego omlouvá je váš věk smich Jste na tom podobně jako já...jenže možná narozdíl od vás, já Karla znám. A vím, že je precizní...Dejte si jej do vyhledávače - Rataj vodní rostliny...pak si kliknete na tu danou kytku a najdete tam odpovědi na otázky u piktogramů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.06.2012 10:10 Muž 150koni [653]
Fotka k příspěvku Teď koukám na tu cedulku toho bonusu, co odešel do věčných lovišť. Hned ten vrchní štítek a jelikož jsem manuál nedostal, tak jako laikovi mi jsou jasné akorát první tři symboly. Bohužel čtvrtý symbol je mi jasný akorát u posledního štítku ale u těch prvních dvouch nikoli. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 08:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Ano, ale to vím teď, ne tehdy, kdy jsem vůbec první rostlinky kupovala. Spíš by mě to mělo mrzet vůči tý prodejně, protože ten kluk věděl, že kupuju kytky do akvária a že začínám, to on mě na to měl upozornit. Ale není to žádná tragédie, ryby kvůli tomu nehynuly, vpodstatě se nic nestalo ;-) Dneska už spoustu věcí znám odsud, takže informace prodavače můžu "filtrovat". Nad "vyčůraností" - prodat cokoliv za každou cenu - se asi budu rozhořčovat vždycky, jsem holt taková :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 06:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
ivaha napsala: I tak to můžu brát, že tam tu rostlinu budu chtít jen na nějaký čas. Ale nezměním názor v tom, že by neměly být prodávané jako akvarijní.
Pokud budu mluvit o sobě, tak ano, o rybách jsem si načetla (sice později, ale přece - chybou byly jen závojnatky - podotýkám, že je donesl manžel, které jsem ale po pár měsících věnovala sousedům do jezírka). Leč jako začátečníka by mě nenapadlo, že v akvaristice koupím kytku, která akvarijní není. A personál prodejny přitom ví, že kupuju rostliny do akvária (a jsme zpátky u naivního začátečníka ;-) ).

Jak jsem již trochu reagoval na Jirku, tak to teď dorozvedu...Pokud jde zrovna o ty puškvorce...Netuším o kterou jde pěstírnu co vás tak rozlítila, ale opravdu se většinou stačí podívat na tu cedulku u kytky a rázem je jasno. To že se rostliny prodávají v akvaristice a dokonce pod vodou, ještě automaticky neznamená, že jsou to "akvarijní rostliny" se vším všudy. Tedy že dovedou trvale žít pod vodou. Protože ani dobře možná polovina z těch opravdu akvarijních trvale pod vodou nežije. Navíc k té vaší logice...Leč jako začátečníka by mě nenapadlo, že v akvaristice koupím kytku, která akvarijní není.... To by v tom obchodě nemohli prodávat psí granule v obavách, abyste jimi nekrmila ryby... :-P Puškvorce si třeba chce koupit i terarista...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Horác
Horác napsal: Tady podle mě není jiná cesta (resp. obrana), než si to pořádně nastudovat ... koneckonců ... je to náš koníček ... tak kdo by o tom měl vědět víc, než my? Na prodavačku spoléhat nelze ... ta kolikrát neví, která bije ... mnohdy ji to ani nezajímá ... prostě stojí, prodává ... a je ráda, že má vůbec nějakou práci (čest vyjímkám) ...
Navíc tedy většina slušných firem dodává rostliny s celkem zřejmými piktogramy na cedulkách, takže se zákazník může podívat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 23:32 Muž 150koni [653] Re: Horác
no já si vybíral rostliny spíše tropické. Nekupoval jsem v obchodě a nikdo mi neradil ale objednával v e-shopu přímo ze skleníků od RATAJE. Popravdě mi odešly zatím pouze dva druhy. jedna bonusovka, která bohužel tropická nebyla a kterou jsem nevybíral no a ta Pogostemon helferi tak u té jsem nějak přehlédl že se u ni píše že se celý vršek rozpadne při přechodu z emerzní formy a z kořenů raší nové výhonky. Svou nevědomostí a zbrklostí jsem vysál z akvárka 260Kč hmm ale chybama se člověk učí. Čím více ty chyby stojí, tím lépe se to pamatuje ano No a s tou Vallisnerií uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 22:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Horác
Horác napsal: ... prostě stojí, prodává ... a je ráda, že má vůbec nějakou práci (čest vyjímkám) ...
Pravda je, že já jsem takovej ten blbec, kterej, když přijde do specializovaný prodejny (nejen akvaristiky), tak věří prodavači. Ale začínám se učit spoléhat víc na sebe, už jim tolik nevěřím, resp. filtruju, komu z nich věřit můžu. A jedinou obranou jsou opravdu jen informace, souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 22:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Horác
I tak to můžu brát, že tam tu rostlinu budu chtít jen na nějaký čas. Ale nezměním názor v tom, že by neměly být prodávané jako akvarijní.
Pokud budu mluvit o sobě, tak ano, o rybách jsem si načetla (sice později, ale přece - chybou byly jen závojnatky - podotýkám, že je donesl manžel, které jsem ale po pár měsících věnovala sousedům do jezírka). Leč jako začátečníka by mě nenapadlo, že v akvaristice koupím kytku, která akvarijní není. A personál prodejny přitom ví, že kupuju rostliny do akvária (a jsme zpátky u naivního začátečníka ;-) ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.06.2012 22:42 Muž Horác [3942] Re: 150koni
Tady podle mě není jiná cesta (resp. obrana), než si to pořádně nastudovat ... koneckonců ... je to náš koníček ... tak kdo by o tom měl vědět víc, než my? Na prodavačku spoléhat nelze ... ta kolikrát neví, která bije ... mnohdy ji to ani nezajímá ... prostě stojí, prodává ... a je ráda, že má vůbec nějakou práci (čest vyjímkám) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 22:33 Muž 150koni [653] Re: Horác
no jo no ... botanik nejsem ;-) a co nás zabije ? ... bezmezná důvěra odborníkům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2012 22:26 Muž Horác [3942] Re: ivaha
... "Já stejně nechápu, kde berou pěstírny tu drzost prodávat jako akvarijní rostliny ty, který prostě submerzně trvale existovat nemůžou" ...

To není drzost ... některé rostliny se prostě dávají do akvária, aby tam dělaly parádu jen na chvíli ... než zajdou ... některým lidem ty peníze za to stojí ... je chybou kupujícího, že kupuje, co nezná a očekává, že mu rostlina bude v nádrži prosperovat donekonečna ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 22:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Přesně :-D Já s tím puškvorcem vydržela asi 8 měsíců, než jsem ho vyhodila úplně. Ale štvalo mě to, ne že ne. Nojo, akvaristika to objedná, zákazník to koupí, pak mu to chcípne a přijde koupit něco jinýho. Co na to říct? Radši nic ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:48 R Muž romant [27983] Re: 150koni
Tak to jim dej ještě šanci se aklimatizovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:47 Muž 150koni [653] Re: romant
ty Vallisnerie mají kořínky bílé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:42 R Muž romant [27983] Re: ivaha
Bonus je bonus. :) Napere se to do akvárka a za několik týdnů zase postupně odlovuje v podobě hnijících zbytků. :-O Číst, číst a zase číst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 21:41 Muž 150koni [653] Re: romant
hmm teď čtu cituji: "Po zasazení pod vodu se tyto emerzní rostliny téměř celé rozpadnou a těsně u substátu začnou rašit nové, již submerzní lístky a lodyhy. Mnoho takových rostlin se neujme." a já vůl už ty spodky vysál a vyhodil hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Drahoš .
Však je to taky bahenní rostlina... Já stejně nechápu, kde berou pěstírny tu drzost prodávat jako akvarijní rostliny ty, který prostě submerzně trvale existovat nemůžou (viz. tolik profláknutej puškvorec aj.) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.06.2012 21:37 Muž 150koni [653]
Jinak ty Vallisnerie jsem povytáhl ale některé vyplavali, tak jsem je rozesadil každou samostaně, tak uvidím co to udělá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:36 R Muž romant [27983] Re: 150koni
Tak ono to nechce hned nechat zavládnout trudomyslnost. Už jsem ti to dneska psal, ten komu roste vždycky všechno co do akvárka napoprvé zasadí, toho neznám. když se mrkneš po nárocích těch třeba zmiňovanejch rostlin, tak se z toho lecos dá vyčíst. Ono je do začátku akvária jako velmi osvědčené nacpat stonkovek co se tam vejde a akvárko nechat těma stabilizovat a za nějakej měsíc se poohlížet po náročnějších a tzv. konečnejch rostlinách, který jsou třeba i náročnější, ale už jdou do stabilnějšího a zaběhnutýho akvárka a to, že budou prosperovat, je pravděpodobnější, tedy samozřejmě za předpokladu, když budou mít k dispozici vše co mají mít. :-)
Edit: Jakou barvu měly kořínky těch valisnerek, spíš světlejší, nebo tmavší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:31 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
ta mi chcípla taky vydržela necelý měsíc. s toho si nic nedělej některým se daří a některým ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 21:19 Muž 150koni [653] Re: romant
jj budu si to pamatovat palec
jinak jsem se radoval předčasně z dobrého růstu. Jak se říká ... "Není všechno zlato co se třpytí" a "neříkej hop, dokud nepřeskočíš). I když některé rostlinky vypadali zdravě, ve skutečnosti když jsem se jich při dnešní údržbě dotkl, tak jich pár vyplavalo na povrch. Resp. kořeny zůstali v substrátu a těsně nad substrátem byly uhnilé. Bohužel nepřežil bonus od Rataje "Justicia schimperi" ( rybicky.net/atlasrostlin/justicia_schimperi ) podle zdejšího webu maximálně do 25°C, takže jí asi zabila příliš teplá voda. A potom nevím proč ale totálně se rozpadla "Pogostemon helferi" ( rybicky.net/atlasrostlin/pogostemon_helferi ), tu jsem vybíral já a měla by vydržet 30°C a i tvrdost vody odpovídala hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:48 R Muž romant [27983] Re: 150koni
Až je za ten rok, nebo dřív budeš měnit, tak je neměň všechny najednou, ale postupně, aby nedošlo ke skokový změně světelnejch podmínek, nech na ty nový zářivky akvárko postupně zvykat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 20:36 Muž 150koni [653] Re: romant
díky, celkem zajímavé počtení tak za rok obyčejné levnější ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.06.2012 15:13 R Muž romant [27983] Re: 150koni
Stojí za přečtení. rybicky.net/forum/14869
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 15:01 yenya Re: 150koni
No, já se až teď kouknul, že je nám stejně. Teď taky přihnojuji, ale dávám spíše míň, už to neměřím, jen to dávám podle toho jak to roste. Teď se mi "nové" akvárko krásně chytlo, CO2 z bomby, stálý přísun dle Ph a bez problémů. Dříve ze sifonu, ale není to ono, tak teď mám v každém akva jen z bomby. Tak to během pár měsíců vychytáš, ty jsi měl jenom "výpadek" ano a budou ti bujet tak, že tě to bude mrzet trhat. Mě se zarostlé líbí, ale už to musím každý týden protrhávat. Tak ať se daří, kolego palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:48 Muž 150koni [653] Re: yenya
díky :-) ... je to už mé třetí akvárko, tak už trochu vím ale měl jsem teď pauzu cca.7 let, tak se do toho musím zase dostat :-) ale před tím jsem nikdy nehnojil. Sice mi rostlinky nezkomírali ale ani nijak nebujeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:44 Muž 150koni [653] Re: romant
Nevím jestli je to správně ale celkové osvětlení ve výbavě mého akvária s čistým objemem vody cca.270 litrů je 2x30W SunGLO 4200K, 2x30W AquaGLO 18000K ... což vychází cca.0,44 W/l. Čistý vodní sloupec mám v rozmezí 55-45 cm podle polohy dna. Svícení chci naplánovat následovně ...
09:00-12:00 1x30W SunGLO, 1x30W AquaGLO ... 0,22W/l
12:00-16:00 2x30W SunGLO, 2x30W AquaGLO ... 0,44 W/l
16:00-22:00 1x30W SunGLO, 1x30W AquaGLO ... 0,22 W/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:42 yenya Re: 150koni
Přistupuješ k tomu zodpovědně palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2012 14:19 R Muž romant [27983] Re: 150koni
To přísloví lze aplikovat i na osvětlení, zvláštěpak v počátcích akvária, aby člověk věděl čemu vlastně svítí. Prostě se to chce dobrat k toliko vzývané rovnováze. www.horacovoakvarium.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=2151