Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:25 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku A tady kytky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 15:21 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Kytka
Fotka k příspěvku Ahoj..prosím o radu..na tady už zmiňovaném filtru se mi začala tvořit jakoby rez a během 2 dnů se to objevilo na kytkách. Můžu vložit foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 20:25 R Muž romant [27987] Re: simule
Když počkáš několik dní, tak zmizí, uvidíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 20:25 B
Dej tam raději větší biomolitan s čerpadlem,bude to 100-krát lepší!!At se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:24 Žena simule [58] - Miniakvária
Moc děkuji, ale co když zákal neklesne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 20:22 R Muž romant [27987] Re: simule
Dej tam tu rampu, na mléčnej zákal(zřejmě nálevníka) po založení je to jedno, to se týký spíš nádrží již běžících s rybí osádkou, kde se ten nálevník, ve valné většině přispěním majitele nádrže vyskytne, aby rybí osádka nedošla újmy udušením, neb nálevník je značnej spotřebitel kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 20:13 Žena Kytka [2146] Re: simule
Dala bych jí tam hned, voda (zákal) si sedne maximálně do dvou dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:01 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: Kytka
Moc děkuji..měla jsem tam rampičku, ale dočetla jsem se tady, že na ten mléčný zákal je lepší vzduchovat, takže jsem to vyměnila..ale až tam dám za měsíc rybičky tak se vrátím asi k rampičce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 19:44 Žena Kytka [2146] Re: simule
Aquaballů i Biopowerů (taky stejná konstrukce Eheim) mám několik. Používám ve všech akvárkách rozstřikovací rampičky bez vzduchování.
Mělo by to být vidět na obrázku na krabici: hlavice filtru - trubice s dírkama - špunt.
Případně pokud máš doma někoho zručného, vyrobit si vlastní rozstřikovací rampu přes celou délku akvária, je tu tomu věnované samostatné vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 19:36 Žena simule [58] - Miniakvária – Mléčný zákal a filtr
Ahoj..mám včera založené akvárko a to set o velikosti 63l. Voda zatím mléčná, ale to by mělo během pár dnů ustoupit, ale chci se zeptat jestli někdo máte filtr Eheim aqvaball 60 typ2401. A nějaké zkušenosti?Má to nějaké 2 násady(trysky) a nevím kterou použít..která je lepší? Díky za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2013 23:15 Muž Ciffik [761] - Rostliny
stejně je to zajímavý...ale že se ty rybky mají. Jiní projezdí km a peněz při honbě za živím a vy máte spižírnu přímo v akva smich

grunda: dobrej nápad s tím papírem, o utopení jsem taky psal, ale takto by mě to samotného nenapadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Domi
není zač, prostě je utop :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:49 Domi Re: grunda
Tak to hned zítra vyzkoušíme, to zní jako dobrý nápad :) díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2013 22:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Domi
vypnout filtr a na hladinu položit papír, stačí hodina a je klid, v případě potřeby opakovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:37 Domi Re: matlala
Z filtru máme docela silný proud, navíc máme i vzduchování, takže je hladina v pohybu neustále (kdyby jsme proud ještě zvýšili tak nám to asi připlácne skaláry na protější stěnu :-)), před výměnou filtru jsme měli čerpadlo ještě silnější a problém s komáry byl stejný :( já nevím co se to u nás uchytilo za nezničitelný potvory.
Ale i tak díky moc všem za rady :-) kdyby někoho ještě něco jiného napadlo, tak budeme vděční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 22:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Ciffik
jak psal kolega, zkusil bych zvýšit čeření hladiny, pak se snad nebudou moct líhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:39 Domi Re: Ciffik
Fotka k příspěvku Larvy se mi teď vyfotit nepodařilo, ale přikládám fotku krytu akvaria, na který jsme ze spodu přilepili mucholapku. Při bližším pohledu je na ní vidět, že je tam opravdu velká spousta komárů :-( no přece by jsme si takovou blbost nevymysleli :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:12 Muž acik [416] Re: Ciffik
komáří larva,taková dobrota :)
Ciffik napsal: dejte nám sem foto, nechce se mi věřit, že by to byly larvy komárů a rybky si jich nevšímali, nemluvě o tom, že líhnutí komárů v akváriu je v podstatě nesmysl - larva komára potřebuje dýchat - ,,drží" se díky povrchovému napětí vody a tak zůstává v kontaktu se vzduchem. Stačí mírný proud, pohyb hladiny a larva je ,,nahraná" - utopí se...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2013 20:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Domi
dejte nám sem foto, nechce se mi věřit, že by to byly larvy komárů a rybky si jich nevšímali, nemluvě o tom, že líhnutí komárů v akváriu je v podstatě nesmysl - larva komára potřebuje dýchat - ,,drží" se hladiny díky povrchovému napětí vody a tak zůstává v kontaktu se vzduchem. Stačí mírný proud, pohyb hladiny a larva je ,,nahraná" - utopí se...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:10 amrtin Re: Domi
Tak si ho jen na chvíli půjčit,ale to bude asi dost těžké... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 20:08 Domi Re: amrtin
No ty paví očka jsme tam pořídili speciálně kvůli komárům a nic. Další rybičky už by jsme radši nepořizovali, přece jen máme akvarko jen 160l a už teď je tam rybiček až dost :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:59 amrtin Re: Domi
Tak to čumim,zrovna paví oka bych tipoval jako zdatné lovce k.larev. :-| Tak si pořiď motýlkovce,ten nic jiného nežere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:42 Domi Re: Burik
Jsou tam dvě skaláry, dva papušci a pár pavích oček...ale nikdo si jich ani nevšimne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:38 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Domi
co máš za rybky,že je nežerou? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:33 Domi
Dobrý den, akvarium máme několik měsíců a po jeho předělání a odstranění několika největších chyb už začalo docela pěkně fungovat. Jediná věc, která nás stále trápí jsou komáři. Pořád se nám v akvariu rodí velké množství komárů a nemůžeme se jich za nic na světě zbavit. Neví někdo jak se nejlépe tohoto nepříjemného problému zbavit (rybky jejich larvy nežerou). Na internetu jsme zkoušeli něco najít, ale připadne mi, že nikdo jiný problémy s komáry nemá...nebo prostě nemá tak líný ryby :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 18:52 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Davik59
Parmičky černopruhé bych pryž rozhodně nedával, dokud jsou malé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 17:38 amrtin Re: Davik59
Ty ryby opravdu zredukuj dle níže uvedených rad.A nitrivec mohu vřele doporučit,stejně jako bordel ze zaběhlého akva a v neposlední řadě ty výměny vody taky.A tohle všechno co nejrychleji udělej!Nějaké ryby můžeš vždycky dokoupit,ale nepřehánět to a něco si o tom přečíst a dodržovat to!A z rostlin egeria densa,růžkatec a nějaké plovoucí - toho všeho co nejvíc,po čase může přijít jejich redukce a obměna za jiné,náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 17:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Davik59
Za chyby se plati, a Ty za svou zaplatis bud zivotem ryb, nebo kazdodenim litanim s kyblem.

Kazdy den by podle mne mohly stacit i 3 kbeliky (pocitam 10l vody na kybl). Po tydnu ale neusinej na vavrinech, nitrifikace takhle nabehne tak za 3 tydny, takze ta uleva za tyden ob den (jak pise Jaja) neni uplne to co by sis mel doprat. Vim ze litat mesic kazdy den s kyblem neni zadna extra radost, ale kdyz to vydrzis, muzes to udrzet i s rybami co tam mas, vyhnout se problemum, a promyslet v klidu co dal.

Bude-li se Ti to co pisu zdat az nesmyslne paranoidni, podivej se sem:
www.akvarijni.cz/…
a k tomu si uvedom, ze budes menit treba tretinu vody (nebo jak bylo doporuceno klidne i polovinu) a koncentrace organickeho odpadu bude postupne narustat (i s temi vymenami vody). Pak se dostane na hranici, kde ji temi vymenani uz drzis nejak konstantni. A pokud jeste nitrifikace dobre nenabehne, v akvarku je dost ryb... Specialne po tydnu nebude v akvariu vsechno 3x OK, proto bych tu ulevu zrovna po tydnu nedoporucoval.

Jiste ze se nam muzes nakonec vysmat, ze Tve ryby vydrzely i pri dvou vymenach tretiny vody v tydnu, stat se muze. Ale ty ryby fakt za Tvou chybu nemuzou, aby se to zkouselo.

A ohledne ryb, cti a promysli si, co od toho vlastne chces. Ty Skalary tam nepatri...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 17:12 R Muž romant [27987] Re: Davik59
Jak zde již zaznělo měnit denně vodu, popř. přidat ten nitrivec, není podmínkou. Nikoho ničím několik dní nekrmit a rozmyslet osádku, určitě bych se rozloučil se skalárama, nevhodná litráž, ty parmičky černopruhý, taky nic moc, bude to na ně malý až vyrostou, parmičky duhový buď pryč a nebo v hejnu 8-10 kousků, 10 mollyn to je palba na těch 100 litříků a k neonkám tedy nic moc, když nechat tak jednoho kluka a dvě holky, takže nám zbyly neonky, těch je akorát hejno. Až to při denních výměnách vody promyslíš, mrkni do příslušných vláken, nebo klidně podiskutujeme zde co s tou osádkou, aby to fungovalo. Když píšu o loučení se s rybou, mám na mysli darování, nebo výměnu v akvaristice apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Davik59
Bylo by dobré, abys udělal prezentaci nádrže. Podle popisu AQ a fotek se radí lépe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.10.2013 16:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Davik59
Nějak nerozumím tomu chechtajícímu se smajlíkovi. Neonky máš na odchodu, to k smíchu vůbec není, ty zřejmě nevydrží. Těch sto litrů máš na mysli jako celkový objem nebo čistou litráž? V tom je podstatný rozdíl. Ryby jste koupili podle toho, co vás zrovna bouchlo do oka, o stáří a velikosti akvária ani nemluvě. Takže polovinu mollyn někomu dej, budou se rychle množit, takže jich máš momentálně víc než dost. Navíc musíš u nich počítat s vyšší litráží, jsou to živorodky a jsou poměrně velké, navíc produkují hodně odpadu. Skaláry a parmičky černopruhé daruj všechny, jsou moc velké na takové AQ.
Jak už bylo napsáno týden měň 1/2 vody za odstátou, další dva týdny ob den, a další dva týdny 2x týdně. Pak už by mělo stačit výměna 1/3 vody 1x týdně. Z toho malého AQ nalij bordel do nového AQ, urychlíš nastartování AQ. Dno neodkaluj minimálně měsíc (jen měň vodu) a filtr čisti, až hodně sníží průtok - a pozor - jen v odebrané akvarijní vodě.
Nakup hromadu rostlin a osaď většinu dna. V začátku jsou ideální rychlerostoucí rostliny, tzv. stonkovky, také i plavoucí rostliny. Jsou důležité k odbourávání dusíkatých látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:33 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
živorodky bych dal do malého. a naočkovat filtr buď ze zaběhnutého akva nebo z flašky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:18 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Davik59
Jestli je to menší akvárium (těch 40 l) zaběhnuté, pomohlo by, kdyby se tohle dobře odkalilo a to, co bylo usazeno na dně, by se pěkne vylilo na dno nově založeného akvária, případně by se to přelilo cez filtrační médium v novém akváriu. Taky by mohlo pomoct trochu vyždímat filtrační médium ze zaběhnutého filtru v akvarijní vodě nově založeného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.10.2013 16:14 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Davik59
Jestli tam rybičky zůstanou, měnil bych denně půlku objemu vody a použil Sera Nitrivec, aby se rychleji nastartovala nitrifikace. Filtr bych nečistil a nepral, dokud se pořádně nezaběhne. Krmení bych omezil na minimum, pár dní asi nekrmil vůbec. Pak bych už jen doufal v nejlepší. Ale možná někdo zkušenější poradí vhodnější postup.

Jestli tyto všechny rybičky přelovit do 40 litrového akvária, nevím. Asi spíš ne. Je to menší akvárium zaběhnuté? Jestli ano, možná tam přelovit alespoň ty druhy, které jsou choulostivější na dusíkaté látky ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:06 Muž Davik59 [0] Re: Aforte
Tak zijou, ale neonky jsou desne bledy. snad je to prejde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:03 Muž Aforte [533] - Rostliny
Já bych je tam asi už nechal. Pokud to zatím přežívají. V tom malém by se ani nehnuly. Jinak proč by jsi znovu měnil vodu? Důvod proč nedávat ryby do čerstvě založeného akva jsou ryby. Rybky akorát rostlinkám na začátku pomůžou hnojením zvláště black molly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 16:00 Muž Davik59 [0]
Zdravím lidičky. Tak jako vwtsina zacinajicich akvaristu jsme i my s pritelkyni udelali chybu. Koupili jsme si 100l akva, kaminky, plno rostlinek.. ale na prvni burze, na ktere jsme byli jsme to nevydrzeli a koupili rybicky. Akva jelo bohuzel jen pul dne a dali jsme do nej rybicky. Ted, nejspis pozde si procitam tohle forum a zjistuju, jaky chyby delame. Je ted uz asi po 5 dnech pozde na prestehovani rybicek do mensiho akva asi 40l, ktere mi jede jen se snekama? Nebo to stoji za to? Mel bych pak v tom 100l vymenit vsechnu vodu a zacit znova? Mám vlastni vyrabeny venkovni filtr asi o objemu 10-15litru s molitanem. I tam mam veskerou hmotu uvnitr dukladne vyprat atd? Nebo nejake jine rady? Byli by jsme velice vdecni, kdyby si nekdo nasel cas a napsal par radku, co by bylo nejlepsi.

Jen upresnim.. Mame 30 neonek, 10 black molly , 5 snecku, 4 skalarky, 2 parmicky cernopruhe, 2 parmicky duhove.

Takeze celkem dost rybicek asi na 40l ze? :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 21:29 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Designer
No vždyt říkám, že už jsem se poučil a kupuju nové, ono když jsem začínal a měl v akvarku 20 piskořek a 25 krevetek, tak to bylo něco jineho než když tam toho mám tedka desetinásobek :)Pořídil jsem akvacit 10x10x20 :-D tak uvidíme kdy na to budu muset sahnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 21:25 JoKa Re: Ganjamir
Proto jsem taky psal, že to je silně individuální a nutno vypozorovat si sám na svém vlastím akva... Tři majitelé aut = tři názory na četnost mytí auta... Jeden je v myčce co týden, druhý tvrdí, že jednou měsíčně, protože to ničí lak a třetí prohlásí, že špína do 1 cm chrání, nad 1 cm odpadává, takže proč řešit myčku, když je vlastně pohoda mít kouli bláta... :-) A v případě porodničky, jsem měl na mysli spíš výměnu vody, než praní filtru... Tam vodu neměnit (pokud v ní aktuálně něco odchováváš a krmíš), tak odchováš maximálně nálevníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 16:47 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Urtman
U těch intervalů čištění souhlasím s designerem, čistit filtr každý měsíc se mi zdá jako blbost, možná tak u nějakého mechanického filtru bych to pochopil ... a zrovna v 25l odchovničce mám čerpadlo s molitanem, který sem nepral už půl roku, a světe div se žádnej humus nevidím ... biologická filtrace funguje perfektně, žádnej bordel ve vodě neplave a ani známka po řasách, stačí pravidelně měnit vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 16:44 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Urtman
Já čistím první komoru jednou za 1-2 měsíce až se průtok filtrem zmenší, trochu odkaluji každý týden ale poměrně málo, takže odpadní voda 80 - 100 litrů je dostatečně čistá na to abych v ní vyčistil jednu nebo i obě komory filtru.(s tou špinavou zalévám pokojové rostliny a je jich opravdu hodně) Nemyslím si že se nějak výrazně zbavuji užitečných bakterií právě naopak. Dělám to tak hodně dlouho a nemám žádný problém. Něco jiného je čistit náplň pod vodovodem to se díky chlóru opravdu zbavím těch užitečných bakterií a doba čištění náplně klesne až na třetinu. Proto si myslím že je to nesmysl který se jen stále dokola omílá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2013 15:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: predator3313
Co mam zalozena posledni dve akvaria, na filtry jsem nesahl. Rekneme 8 mesicu u jednoho akvaria a u druheho tri mesice. A proc? Protoze jsou spravne velke (me "spravne" nekdo muze klidne povazovat za zbytecne velke), ryb mam minimum a po akvariu se mi vsude netoula volne se vznasejici svincik ;-) . Kdybych ted filtry vypral, jiste ze z nich neco vytece, ale ono je to zive a funkcni, prutok to ma stale slusny, tak proc to delat.

Nerikam ze nemate prat filtry podle potreby (kdyz to neni az podezrele casto), rikam jen, ze mohou fungovat i pekne dlouho bez udrzby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 13:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: michalt
Menší filtry se ucpávají rychle poměrně, proto jsem si tedka pořídil čerpadlo misto přepadoveho filtru ktery mam zatim v 1. akva, jelikož me to nebaví co 10 dni čistit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 13:49 JoKa Re: michalt
Špatně si mě pochopil. Peru jednou za měsíc a odkaluji taky tak. Akorát jsou rozestupy mezi úkony 14 dní... Uvedená doba není dogma, v každém akva je to různé a musíš to vypozorovat. Těchto 14 dní aplikuji na svou 650l. Nedovedu si představit ten humus, nečistit měsíc ve 20 l odchovničce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 13:15 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: vaaclav
Jde o to, aby se nesnížila účinnost nitrifikace dnem a filtrem ve stejnou dobu. Po zásahu do jedného a nebo druhého to trvá nějaký čas, než se nitrifikační procesy zase stabilně obnoví.

Mně zase není jasné, proč někteří akvaristé čistí filtr tak často. Někomu se třeba zanáší velice jemným pískem a rychle se snižuje průtok, ale takových asi hodně nebude. Proč prát každých 14 dní? Reaguji na vaaclava, ale tohle je spíš otázka pro Urtmana :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 12:58 JoKa Re: vaaclav
Je rozdíl mezi odkalováním a výměnou vody... Filtr je dobré prát právě při té výměně. Já osobně odkalím a za 14 dní měním vodu, bez odkalování a v té vodě peru filtr. Za dalších 14 dní odkalit a tyto cykly točím pořád dokola, pokud je vše ok a není třeba častější údržba... V tom případě pouze zkrátím intervaly, cyklus ale zůstává... Důvod je jednoduchý, jak výměnou vody, tak praním filtru, si likviduješ "pozitivní bakterie" v akva. Když to děláš najednou efekt se násobí. Cílem je likvidovat co nejméně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 11:57 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Trochu by mě zajímalo proč nečistit filtr při odkalování. Jenou za čas k tomuhle souběhu musí dojít, jak jinak bych dostal správnou vodu na jeho čištění. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 10:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant, sasula
Ok, tak jsem to doposud dělal. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.09.2013 07:52 R Muž romant [27987] Re: michalt
To, že se 20 litrů udržuje v kondici o kapánek hůř, než třeba 200 litrů(ovšem i to se dá zprasit) to je stará vesta. :-) Jak se někdy píše, do akvária co nejméně zásahů a u Tvého objemu to bude platit dvojnásob a když tak citovku. Odkalovat zlehka, bordýlek tam bude vždycky, takže ne zcela dočista dočista, při odkalování současně nečistit filtr, to činit třeba po týdnu po sobě. Osobně bych to udělal tak, že teď na akvárium měsíc nijak jinak než výměnama vody nešáhnu, ono si to sedne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 07:44 Muž sasula [274] Re: michalt
Idealne nikam nezajizdej jeste nejakou dobu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1751