Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:55 Muž patamatix [408]
Ne já se nestresuji,jen mě zajímá odkud a jak :-) Jsem jen zvědaví,je my jasný jak tam bude ryba tak to sežerou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: patamatix
patamatix napsal: Akorát jak by se tam dostali? :) Akva jsem komplet dezinfikoval,rostliny mám z druhého akva,kde nic není jsem z toho jelen :-D Jóó, jsou to věci mezi nebem a zemí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:53 Muž patamatix [408]
Akorát jak by se tam dostali? :) Akva jsem komplet dezinfikoval,rostliny mám z druhého akva,kde nic není jsem z toho jelen :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:53 Muž acik [416] Re: romant
to mu proboha neříkej,nic mi nepošle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:52 Muž acik [416] Re: patamatix
buchanku mi pošli,děkujííí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:52 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Takže žádnej stres, až příjdou ryby, bude hostina. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:50 Muž patamatix [408] Re: romant
Dobrý článek ;-) vypadá to na ty hlístice a buchanka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:49 Muž patamatix [408] Re: amrtin
A ty rychlé bílé tečky? jsou jak blechy :-( . Je pravda,že my ještě nefungují nitrifikační bakterie,jestli to má nějakou spojitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:38 amrtin Re: patamatix
Ty bílý červíci jsou zřejmě hlístice,já je mám v některých akva taky a je zajímavý,že u mě pocházej z dubovýho listí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2014 18:38 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Čti, porovnej, vyvoď závěry, konej. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Zakládám tu menší tu větší akvo co týden, někdy i více a bude to znít divně, ale skoro pokaždý mě něco překvapí, tedy někdy jenom trošku, ale překvapení a nečekané věci se prostě dějí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:33 Muž patamatix [408] Re: romant
Důvod? je to problém?
EDIT zakládám třetí akva a ještě jsem to neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:27 R Muž romant [27987] Re: patamatix
Hlístice, ploštěnky, tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 18:24 Muž patamatix [408]
Nevím zda je to problém,ale mám založené akva 54 l,dva týdny bez ryb jen piskořky a okružáci (pěkně se přemnožily) a samozřejmě rostliny,dávkuji CO2. Teď koukám,že na skle jsou malinké bílé tečky co lítají jako ďas,no je to prostě živé a nevím co to je :) A ještě k tomu se my po skle plazí jakýsi bílí červíci asi 3 mm dlouzí,co to je? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2014 05:00 R Muž romant [27987] Re: xjav
Chce to trpělivost v začátku akvária se objeví ledacos a právě ty zavlečení šneci budou možná nápomocni s pacifikováním onoho popisovaného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 02:07 xjav – Bílá "řasa"
Mám nově založené akvárium, tedy dvojakvárium, do kterého po zajetí plánuju krevetky. Dnes jsem na písku objevil něco, co se podobá řase, je to bílé (vypadá to jako chlupaté dno) a má to vláknitý charakter. Když projedu písek tyčinkou, je jakoby slepený vlákny. Co to může být a jak velký je to problém?

Písek byl řádně propraný, v akváriu mám kombinaci černého jemného štěrku a černého písku (od Dennerleho pro nanoakvária), kořen a kámen a vysázené rostlinky. Ta řasa se udělala pouze na jemném písku, nikde jinde. Kořen byl vyvařený, ale vodu přesto ještě trochu barví. Přidával jsem FB7 BactoClean od Dennerleho pro nastartování denitrifikačního procesu. Rybky samozřejmě zatím žádné, jediné živočišstvo je pár šneků zavlečených s rostlinkama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 12:01 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: pokojové
Odpovídáš na dotaz z roku 2009 - chybička se vloudila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 11:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Jurdas
Proplachovat nemusíš. Paví očka mi je žerou, ale jsou na ně dost velké a padají ke dnu. Velké samice nemají problém, mláďata problém mají. Leda bys to ještě zmrzlé nasekal (na to jsem líná). Lépe se jim jí koretra (plave). A pak si myslím, že cyclop bys jim mohl dát, ale ještě jsem toto krmení nezkoušela, tak nevím, jak je to velké. Údajně je cyclop pro malé rybky, takže by to mělo být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 07:21 pokojové Re: klubicko
ahoj.Doporucil bych na chvili vysadit cchemi .Ryby to prezijou pokud se voda zacne kazit prilej odstatou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 23:44 amrtin Re: grunda
To je samozřejmě svatá pravda,ale proto,že přes 80cm to TT ex 600 nerozhýbá.S tím by si neporadila ani 700,možná tak v prázdém akva(pouze s vodou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2014 23:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: amrtin
proč ne, je úplně jedno, jestli je rampa z boku, zezadu, nebo je jen bodové vyústění filtru, vše je na layoutu, na rozmístění vývodů a nasávání. Voda se musí v akva lehce točit, tak ať se lehce pohupují kytky, to je podmínka při EI
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 22:08 amrtin Re: Zdenok
Vyzkoušej,co jsem psal s těma ucpanejma dírkama a uvidíš.Pak se můžeš rozhodovat a zkoušet dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:50 Zdenok Re: amrtin
Len teraz mám pocit, že je tam slabý prúd. Od zajtra idem na estimative index. A zas keď rampu skrátim na pôvodné 2 rampy tak ľavá strana bude bez prúdu. Jedine že by som dal nasávanie zadná stena na ľavo a výtok zadná stena pravá strana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:44 amrtin Re: cezarmilan
Já se obávám,že to neni dobrej nápad dávat rampu na kratší stranu akva.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:31 Zdenok Re: cezarmilan
No ta bočná strana, nad tým som aj ja rozmýšľal, ale ako to myslíš s tým ponorným?
Zhrniem: nasávanie tak ako je na fotke (pravá strana v zadnom rohu). Rampa na pravú bočnú (aby striekalo po dĺžke akvária). A ponorný kde umiestniť a natočiť výpust)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Zdenok
Časom prídeš na to, že si si zbytočne lámal hlavu. Ja mám nasávací kôš a výpust teda rampu na rovnakej strane. Ak ju máš oproti, tak ti vlastne rampa vracia prefiltrovanú vodu naspäť ku nasávaciemu košu, teda aspoň na tú stranu, kde ja kôš. Ostane ti potom v akva tkzv. hluché miesto a to bude práve pod rampou. To je len na vysvetlenie. Ty máš rampu na zadnej stene, viem. Daj rampu tak, aby voda cirkulovala z boka ku boku. Jednako ju skrátiš a nebudeš "týrať" filter :) a jednako ti ten ponorný bude priplávanú vodu znova točiť. Takto sa ti CO2 dostane všade. Netvrdím ,že to musí byť univerzálny spôsob. Ja som to menil podľa umiestňovania CO2 testéru (DC). Dokúpil som ešte jeden a umiestňoval ich raz tu, raz tu a takto mi to vyšlo najoptimálnejšie.
Nemáš až tak veľké akvárium žeby to CO2 neroznieslo po celom akváriu a filter vhodný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:41 Muž Jurdas [37] – Dotaz
Dnes jsem dostal jako potravu pro rybičky mraženou artemii.Mám dotaz zda mi to budou žrát paví očka a jestli je to třeba propláchnout přes sítko,než to půjde do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:07 amrtin Re: Zdenok
Tak v tom případě mám jednodušší radu.Abys zachoval celou stávající rampu bez ztráty proudu přes celé akva,každou druhou díru zalep tavnou pistolí.Je to práce na pár minut a nemá to žádnej háček(já to u vyrobený rampy taky udělal).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:39 Zdenok Re: amrtin
Fotka k příspěvku No ja mám nasávanie na zadnej stene vpravo. Výtok ide z prava do ľava, ale použil som 4 rampy čo o polovicu zoslabol výtok. Na zadnej stene vľavo mám aj ponorný filter ktorý mám nasmerovaný na difúzor - ten trošku rozháňa bublinky. Ale nastala dilema. Ak teda na zadnej stene vľavo zostane ponorný filter či nebude lepšie vrátiť rampu na pôvodné 2 diely a tie by zas vírili vodu v pravej časti akva.
Radšej pridám foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:11 amrtin Re: Zdenok
Tak já bych doporučil nechat vodu z filtru vytékat volně a použít hlavu z toho druhého filtru jenom jako čerpadlo(ale asi bude slabá,lepší by bylo silnější čerpadlo a to kdyžtak přiškrtit) a k té připojit všechny díly rampy,dát jí kousek pod hladinu,aby voda cirkulovala směrem k čelnímu sklu.
Sací koš do jednoho rohu a výtok z filtru do druhého.
Difusor na co2 někam do toho proudu z filtru a dropchecker na boční stěnu zhruba do třetiny od zhora(ale o tom se dá dále spekulovat).
Topítko někam dozadu,je jedno jestli naležato nebo nastojato,jeho čidlo je nahoře(u regulace).
Mě by teda 600 nestačila,mám ale hodně zarostlé a zarybněné akva,i ta 700 co mám je jen tak tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:58 Zdenok – Rozmiestnenie techniky problem
Mám akvárium D-80, Š-30, V-40. Neviem ako rozložiť filter, kam z difúzorom na CO2 a kde dropchecker. Najde sa tu niekto kto by my rozvrhol techniku aby bolo aj správne prúdenie vody ako i CO2 v akváriu.
Rozpis techniky: Filter TetraTec Ex600 (boli tam 2 rampy, ale mám aj dve dokúpene, ale sila výtoku sa o polovicu zmenši)
Záložný filter: Ponorný z bývalého akvária výkon cca na 60litrove akvárium (môže aj nemusí tam byť).
Ohrievač vody, difúzor, dropchecker

Prosím pomôžte už som to mal hádam všade.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:39 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: patamatix
neříkám, že je problém ve filtru, co má dělat mu napsal romant, jen radím, co do budoucna, aby zbytečně nevyhazoval peníze za houby :-),
od vánoc má s bídou filtr zaběhlý a záleží na tom, kolik tam má ryb, jak krmí, odkaluje, mění vodu atd, což nevíme, tak že měnit vodu ... ale to už psal romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 10:13 Muž patamatix [408] Re: Motýl
No nemyslím,že by byl problém v filtru. Akva založené kolem vánoc,nemůže mýt tak špinavý filtr,aby se měnily náplně. Na ten filtr bych moc nešahal,ten není ještě ani pořádně zaběhlí,zaměřil bych se na pravidelnou výměnu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 08:10 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: kulíšek
www.juwelakvarium.cz/…

Měly by tam být jen dvě houby, stačí vyprat a vrátit zpět, nové kup, až se staré začnou trhat. Klidně pak kup jen modré. Zelená se liší jen barvou a z boku je nařízlá a je do ní vložená tabletka s bakteriemi. Baktérie si můžeš koupit zvlášť, vyjde to levněji a na delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 08:07 R Muž romant [27987] Re: kulíšek
Nic neměnit, ale co měnit to je voda, zřídit prezentaci předmětnýho akvária, aby se odladily případný chyby. Dej alespoň fotku, jak akvo vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 07:51 kulíšek – filtr juwel-náplně
Koupil jsem dětem na vánoce akvárium 60l tak něco pro začátek.Mám tam filtr Bioflow super a mám problém koupit náhradní náplně,začíná se to trochu zakalovat.Tak chci provést výměnu,bohužel nemůžu nikde najít všechny typy,jde to nějak nahradit?Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: patamatix
ne jen výšku, akva je pro ně celé malé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:55 Muž patamatix [408] Re: MichalK
Trochu mimo téma (romant snad odpustí stydim ) Ty živorodky jsou jako krmivo ;-) Pro ty skaláry máš malou výšku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 11:48 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Nekrmit, nedělat nic, několik dní.
Edit: Na té hlavní fotce z 29.1.14 ta houba stále svítí novotou, rovnováha je stále křehká, takže to rozhodí i menší pochybení, podpořit nitrifikaci to je dobrý směr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:44 Muž MichalK [16]
Dobrý den, mám teď měsíc založené akvárium, před týdnem jsem do něj vypustil rybky (4 skaláry + 9 živorodek endlerovych). Předevčírem jsem krmil mraženýma patentkama a dost jsem to přehnal (mražená kostka zhruba 2x2x1 cm, propláchnutá přes sýtko). Rybky se najedly ale hodně krmiva spadlo na zem, na ten den stejně připadala pravidelná údržba, tak jsem odsál 28 litrů vody a s tím i většinu patentek, které už se v tu chvíli půl hodiny válely po dně, ale i tak tam něco zůstalo, rybky si toho už vůbec nevšímaly. Druhý den ráno byly patentky pryč (mám tam i 20 piskořek, tak to asi zblajzly) a vše se zdálo v pořádku, ale pak večer jsem si všiml takových koleček o průměru 2 - 5 mm řas na předním skle, voda je tak mírně do bíla. Ten den už jsem teda nekrmil rybky vůbec a vyměnil 14 litrů vody. Dnes je voda pořád lehce zakalená, jak mám dále postupovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:40 JardaS
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 16:32 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: JardaS
Rampa pod hladinou, ale vývody z té rampy nasměrovat šikmo vzhůru. Bude ti to tak čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:50 R Muž romant [27987] Re: JardaS
Při tom míchání zafunguje fyzika a dříve či později se to smíchá natolik, že nebude znát co bylo přidaný a splyne to s celkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:47 JardaS
Maš to pěkne ja si řikal že musi bejt nad hladinou a taky ji dam pod hladinu jako to maš ty

rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 15:44 JardaS Re: Jjapan
Jjapan napsal: Jardo, koukni se tady na různé návody na výrobu rozstřikovací rampy. Na tenhle filtr ti stačí koupit elektrikářská chránička. Zkrátit na potřebnou délku, na jedne straně ucpat, vyvrtat dírky a napasovat na vývod z filtru. Tim docílíš lepšího proudění vody v akva. I tak, ale budeš muset výkon filtru hodně omezit. Bude to v pohodě, uvidíš.
Pak ještě vyzkoušej octový test na ten štěrk. Vytáhni pár kamínku, dej je do skleničky a nalej trochu octu. Pokud ti začnou dělat bublinky, tak to není ideální dno. Rostlinky ti v tom hodně špatně porostou. A to nemluvím o tom, že se ryby na světlém dně necítí moc dobře. Mají radši dno tmavší.
A často měň vodu. Klidně denně 1/3 než to zajedeš a nasaď ještě nějaké rostlinky.
Co jsem koukal tak je to nějakej bílej jemnej křemik tak mě napadlo dat nahoru tmavši dno nasipat černe kaminky.Dneska jsem přikoupil do aquarka dalši 4 rostlinky.Počet rybek 13 necham jak je nechci tam vice davat at se neutlučou a je tam dobra rovnováha a jak jsi psal rozstřikovací rampu udělam postupně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 10:09 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: JardaS
Jardo, koukni se tady na různé návody na výrobu rozstřikovací rampy. Na tenhle filtr ti stačí koupit elektrikářská chránička. Zkrátit na potřebnou délku, na jedne straně ucpat, vyvrtat dírky a napasovat na vývod z filtru. Tim docílíš lepšího proudění vody v akva. I tak, ale budeš muset výkon filtru hodně omezit. Bude to v pohodě, uvidíš.
Pak ještě vyzkoušej octový test na ten štěrk. Vytáhni pár kamínku, dej je do skleničky a nalej trochu octu. Pokud ti začnou dělat bublinky, tak to není ideální dno. Rostlinky ti v tom hodně špatně porostou. A to nemluvím o tom, že se ryby na světlém dně necítí moc dobře. Mají radši dno tmavší.
A často měň vodu. Klidně denně 1/3 než to zajedeš a nasaď ještě nějaké rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 00:21 JardaS
Fotka k příspěvku Fotka z notasu až budu mit spravenej telefon dám lepši
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:53 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: JardaS
Uber, samozřejmě tak ať to nemlátí rybky o sklo.

Jardo, vyfoť akva. Klidně na mobil. Věř, že i špatná fotka je lepší než žádná fotka. Dodělej prezentačku a zítra máš tolik rad jak co zlepšit, že nebudeš vědět co dřív ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:46 JardaS
Kluci ješte další otázka mam Altman puštenej naplno a docela ma velkej proud nemam ho ubrat na pul nepujde mi vykonost filtru pak o dost min.Zdá se mi žemaj rybky docela velkej proud a nechci je uhnat.Teda proud jsem nasměroval na zadni sklo z boku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 23:26 JardaS
Stači mi tam ta 15 Watova zařivka + ta ma nova 8 Watovka + nahoru jsem dal zrcadlovou folii (kolik přida zrcadlovka četl jsem jednou tolik co mam za osvětleni ? )a co koukam po te mé předělávce rostliny vic rostou stači tak ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 22:14 Muž patamatix [408] Re: Jarda Slavik
Jardo,nejsi první ani poslední i do mě už tu šily a vím,že tě to pěkně irituje,měl jsem stejné pocity,ale nakonec jsem přišel na to co kravin jsem nadělal a to co ti tu někteří poradí,dokáže ušetřit hodně času i peněz. ;-)
2x studuj-jednou kupuj smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1601