Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 16:31 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Ano, právě ten graf znám. Podle něj bych teď měl být někde mezi "trochu" a "méně, než stojí za řeč" (podle relativních jednotek grafu). Jenomže se zdá, že jsem úspěšně dosáhl maximum křivky pro NO2 po 21 dnech, tak mi napadlo, jestli jsem náhodou nezanedbal něco vážné ohledně nitrifikace. Ale asi máte s romanemt pravdu, nebudu nic hrotit. Tyto grafy asi hodně závisí na teplotě, kolik tam toho hnije, co dělají šneci a jestli právě zasedá parlament. Je jen štěstí, že ty výsledky testů nevidí ti šneci v akváriu, mohlo by se jim z toho udělat špatně :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 16:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Tohle by mel byt Tvuj filtr:
forum.splendenspower.cz/…
Je tam fotka biomolitanu v ruce, coz dava urcite meritko.
Ja vim, ze jde jen o 25l akvarium, ale i tak, prijde mi to proste male...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 16:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Tak mám pocit, že problém s tím NO2 bude někde uprostřed mezi testem a problémem v akváriu. Po odstranění všech starých a zahnívajících částí rohatce (včetně kořenů) a po výměně víc než poloviny objemu vody (zase se mi ze dna uvolnil nějaký jíl z kouličky) je koncentrace NO2 pořád vysoká (klesla jen mírně pod 0,25 mg/l). Proč se v návodu k testům od Rataje píše, že se při tak vysokých koncentracích má filtr vyprat v akvarijní vodě? Očekával bych, že to účinnost nitrifikace jen sníží. Mám teď měnit 1/3 vody denně, dokud se ta koncentrace trochu nesníží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 10:53 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ano, to byla chyba, kterou jsem udělal na začátku, pak ty kořeny začaly zahnívat. Teď si na to dám pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2013 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Vydrzet, ono to seda. NH3 se nejprve prevadi na NO2, a to na NO3. A o tyhle dva "prevody" se staraji dvoje ruzne bakterie. Nejprve se zacnou mnozit ty prvni, v akvariu zacne klesat NH3 a roste NO2, az pote zacne klesat i NO2 a roste NO3.

Mrkni sem a zjistis, ze se nejspis nic zvlastniho nedeje ;-) .
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 10:51 R Muž romant [27987] Re: michalt
Ten Rohatec neměj moc utopenej v substrátu, tak aby to místo odkud roste, bylo nad substrátem, klidně ho povytáhni za pačesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 10:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Díky. Udělal jsem ještě test na kohoutkovou vodu se Sera Aquatanem, ale taky to neukázalo žádnou měřitelnou koncentraci. Tak nechám nějaký čas větší průtok filtrem a uvidíme. Z toho ceratopteris jsem odstranil staré zahnívající části kořenů a nechal jen nové rostlinky, které jsou už velké a silné. Tak snad tam toho už hodně neuhnije. Asi půlku písku při zakládání jsem použil ze starého akvária, které nedopadlo slavně a ten písek jsem neprovařil, jen propral. Tak snad nebude problém v něm. Jestli ano, to by byl průšvih opravdu až na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 10:35 R Muž romant [27987] Re: michalt
Tou neprůkazností jsem myslel, že je ne zcela funkční, ale to jsi ověřil, že nemám pravdu, tak potom je problém uvnitř akvária. Třeba ty levatky, nevím kolik jich tam je, ale ten prostor není opravdu velkej, ta odehnívající rostlina a stále ještě nedostatečně osídlený filtr nitrifikačníma bakteriema. Dal bych tomu ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2013 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Domi
1cm ryby na litr sice dobre funguje pro ryby velikosti a tvaru treba Platy skvrnite, ale nemuzes to tak pocitat pro Neonku, a zrovna tak ne pro velke Cichlidy. Neonka je k delce tela dost droboucka ryba, ale treba takovy Kancik perletovy je poradne velka potvora. Predstav si, kolik objemu zaberou tyhle dve ryby na 1cm delky a bude ti jasne, ze nemuzes brat stejne pravidlo pro neco velikosti pecky od melounu stejne jako pro hokejovy puk ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 10:29 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Ahoj a děkuji za odpověď. V čem může spočívat ta neprůkaznost? Nějaký dobře známý mechanismus?

Udělal jsem si test s čistou kohoutkovou vodou a tam vyšla zanedbatelná koncentrace (podle očekávání). K testu s kapalinou s opravdu bohatou na NO2 se pořád ještě nemůžu odhodlat :-).

Tak nevím, co s tím. Je nějaká možnost, jak udělat ten test spolehlivějším? Třeba nechat vzorek odstát mimo akvária a nebo ze vzorku předem chemicky nějak vyloučit něco, co může testy zkreslovat? Taky vím, že NO2 není zrovna stabilní (myslím chemicky, bez bakteriální nitrifikace), což všechno ještě trochu víc komplikuje.Nemůže být problém ta Sera Aquatan, kterou tam přidávám? Zkusím to ještě otestovat.

Tak nevím, jestli je ten test nespolehlivý jako takový (podle reakcí tady na fóru se mi to tak nejeví) a nebo jestli mám ve vodě neco, co jej zkresluje a prostě jej nemůžu použít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 10:05 R Muž romant [27987] Re: michalt
Tak ono to bude ještě trošku jinak. Podle mě máš vodu v pohodě, protože byla-li by v nepořádku, tím myslím moc NO2, tak by to jako první odnesla populace levatek a ty jak píšeš jsou v pohodě a pokud nemají snahu zdrhat z akvária, tak bych to viděl na neprůkazné měření tím testem.
Edit: Jako další možnost bych viděl, že za tím vyšším NO2, je-li test v pohodě jsou právě ty levatky. V menším prostoru by to možné bylo, jsou to zdatní producenti odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 09:32 Muž michalt [737] - Miniakvária – NO2
Ahoj, zdá se, že mám ve svém akváriu seriozní problém s NO2. Testy od Rataje ukazují hodnotu víc než 0,25 mg/l, co mě velice překvapuje. Akvárium má přesně tři týdny od založení, nejsou v něm ryby a já nevím, co to může způsobovat.

Rostliny si vedou dobře. Rostou, není na nich řasa. Jen rohatec jemnolistý si tak pozvolna uhnívá, ale nové listy a stonky, které na něm vyrostli, se zakořenili. Staré uhnívající listy pravidelně stříhám. Myslíte, že by mu mohly uhnívat staré kořeny (jsou dost hnědé) a že tam někde by mohlo být "semeniště hříchů"?

Další důvod, který mi napadl, by mohla být nedostatečná nitrifikace. Filtr jsem měl stáhnutý na malý průtok, tak jsem si myslel, že se voda nedostatečně filtruje. Filtr je Atman HF-0100, jeho pouzdro jsem kromě původního biomolitanu doplnil o keramické filtrační kroužky od Atmana a na nasávací trubičku s košem jsem nasadil další váleček z biomolitanu. Akvárium má 25 litrů a mám pocit, že objem filtrační hmoty je dostačující. Keramické kroužky jsem přidal asi týden po spuštění akvária, biomolitanový váleček asi dva týdny po spuštění. Po včerejším testu na NO2 jsem, samozřejmě, hned vyměnil 1/3 vody a zvýšil průtok filtru. Dneska ráno však byla hodnota NO2 zase víc než 0,25 mg/l.

Překvapivě, levatkám to vůbec nevadí a rozmnožují se jako o život. Budu Vám vděčný za každou radu. Přeji hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:39 Muž snehulda007 [850] Re: Domi
Ale umělý... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:22 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Já jsem je právě nedávno v jednom zanedbaným akváriu při předělávce našel. Gibouši, papouchové, lorikárie a ancáků jak, však víme čeho. Pravda, akvo bylo asi půlkubík, ale myslím, že když se to vhodně poskládá a bude tam místo pro rozumnou schovku, tak to může fungovat a všichni budou tzv. spokojený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:19 Muž snehulda007 [850] Re: LiborSprysl
Myslíte,že by po nich šli? Co jsem měl možnost vidět tak mi ty mutanti nepřišli jako extraplavci nebo dokonce lovci... To ty loriny budou asi rychlejší,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No nevím...já ty obludky doma nikdy neměl...ale těch křehkých lorek by mně asi bylo líto...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:11 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Ano i k nim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Třeba klasiku rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata . Ideál je pár, nebo kluka a více holek.

K těm papouchům? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 09:02 Domi
Super, moc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:57 R Muž romant [27987] Re: Domi
Třeba klasiku rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata . Ideál je pár, nebo kluka a více holek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:50 Muž snehulda007 [850] Re: Domi
Ten písek koupíš někde kde prodávaj vážený písky na stavbu. Tuna stojí asi 400:)
Ono v těch lorikáliích v běžných akvaristikách asi nebude až tak velký výběr,takže velikostně budou tak +- 15cm v dospělosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:47 Domi
A tak to se kouknem po těch lokáriích, a do jaké velikosti? :-) A můžou být 2? Ten písek jsme chtěli, projeli jsme tu Baumax a OBI a nikde nebyl, tak jsme sáhli po té drti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:43 R Muž romant [27987] Re: Domi
Jinak stran toho dna, bych volil nestárnoucí klasiku v podobě písku betoňáku, nestojí skoro nic, koupíš ve stavebninách a bude se hodit k té či oné zamýšlené osádce(papouchové nebo kanci) a kytky v něm taky půjdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:40 Domi Re: LiborSprysl
jj, ještě to nějak pořešíme a hlavně zarostlinkujeme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:40 R Muž romant [27987] Re: snehulda007
Tak oni to nemusí bejt mermo mocí ancácy, ale mrknout třeba na lorikárie, to by mohlo i fungovat se současnou květenou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:37 Muž snehulda007 [850] Re: Domi
Což o to,oni by se ancíci vlezli,ale pak by asi došlo na obměnu kytek..Myslim,že ty echinodory by rychle spucovali..Aspoň ty mí maj echináče jako pochoutku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Domi
Domi napsala: Nj, tak já už nevim, ale není zas málo dva dejme tomu 30cm papoušky na celé akvárko? Ono zase tak malé není :-/. Navíc jsem teď zjistila, že máme špatné podloží, takže se bude zase předělávat celé akvárko tone

Není, trochu si pohrajte s dekoracemi a bude z toho akvárka hezký bytový doplněk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Domi
Domi napsala: U papoušků jsme počítali spíše s 20 cm, tak je to většinou uváděno. A co se kačíků týče, tak jsme scháněli právě ty zelenooké a jediné, co jsme sehnali, tak byli tito a měli je popsané, jako hrbohlavé. Jenže když jsme koukli na fotky, tak vypadají snad naprosto stejně. Jen teda ten nigrofasciát určitě není ani jedna z našich rybiček, to je trošku jiná rybka a má jiný pruhy. Skaláry jsou na té poslední fotce, ale jak jsou černí, tak nejsou moc dobře vidět, spíš jen dva stíny :-D.
Každopádně 300l už je moc, budeme to muset zredukovat :-(


Jo pravda, ta pruhovaná by mohla být samice hrbouše, ono je to u těch skalár fakt vidět lépe. Já koukal jen na tu fotku s papouchy. Jen ten samec moc jako hrbouš nevypadá, spíš opravdu jako saica...
Papouši mají za dospěla dvacet v těle celkem běžně, pokud k tomu vezmete ty vlající ploutve, do třiceti moc nechybí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:25 Domi
Ještě se přeptám, pokud nechám papoušky, můžu k nim pořídit jednoho či dva ancitrusky nebo už by to zase bylo moc? Nebo pokud zůstanou kančíci, přidáme další páreček, tak zse ancitrusek ano či ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 08:20 Domi Re: snehulda007
No tak dno, no :-D tak se ještě předělá tohle, rybky se (snad) přeléčí a osádka se zredukuje. Je pravda, že větší radost budeme mít ze dvou zdravých rybiček než 6ti špatných. Pokud zůstanou kančíci, tak ještě připořídíme jeden páreček, jak radil Ičin a bude radosti zase víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 07:55 Muž snehulda007 [850] Re: Domi
Musíš brát taky v potaz prostorový nároky ryb...Jakej je to plavec,jak velký teritorium si obhajujea atd.
No podloží měli řešit projektanti než Vám začli stavět barák,ale jestli myslíš tu mramorovou drť tak ta je opravdu na pytel... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 07:19 Domi Re: romant
Nj, tak já už nevim, ale není zas málo dva dejme tomu 30cm papoušky na celé akvárko? Ono zase tak malé není :-/. Navíc jsem teď zjistila, že máme špatné podloží, takže se bude zase předělávat celé akvárko tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2013 07:06 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Ovšem 50 dvoucentimetrovejch, to by šlo. :) Tak takhle nějak se na to chce podívat. ;-) Reaguji sice na Tebe, ale je to určeno tazatelce, ona se zorientuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2013 07:03 Muž Yirka [9126] Re: Domi
Rozumem. Do 100 l akvária určitě nedáš sice jen jednu, ale 100cm rybu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 06:39 Domi
A ještě, teď jsem se tu na stránkách dočetla, že na 1cm ryby má být 1l vody. V tom řípadě bychom se do toho měli vcházet hodně dobře :-O tak jak se to určuje? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 06:21 Domi Re: ludvik
Já nevim, teď mají snad všechny naše rybky kolem 10cm a víc, ale přijde mi, že tam mají místa a všeho dostatek. Ale já jsem člověk normálně akvaristikou nepolíben, tak opravdu nevim, tohle vůbec neměla být moje starost. :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 06:17 Domi Re: LiborSprysl
U papoušků jsme počítali spíše s 20 cm, tak je to většinou uváděno. A co se kačíků týče, tak jsme scháněli právě ty zelenooké a jediné, co jsme sehnali, tak byli tito a měli je popsané, jako hrbohlavé. Jenže když jsme koukli na fotky, tak vypadají snad naprosto stejně. Jen teda ten nigrofasciát určitě není ani jedna z našich rybiček, to je trošku jiná rybka a má jiný pruhy. Skaláry jsou na té poslední fotce, ale jak jsou černí, tak nejsou moc dobře vidět, spíš jen dva stíny :-D.
Každopádně 300l už je moc, budeme to muset zredukovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 23:48 Muž ludvik [1082] Re: LiborSprysl
Všem začátečníkům (sám jsem greenhorn odjakživa, dvacet let, možná víc) říkám - selský rozum zabírá nejlépe. Vezmi rybu, zjisti kolik může měřit v dospělosti. Potom vem krejčovský metr a zkus si to před akváriem. Pak zjistíš, že i když bys mohl mít čtyři deseticentimetrové ryby, tak je to blbost.

A teprve potom se lze zabývat tím, že ti sice rozměrově sedí, ale povahově ne. Zrovna teď "testuji" čichavce. Kdysi jsem je měl, je to už dlouho, ale jejich život se mi líbí (tvarem a barevností zase tolik ne). Teď jsem asi měsíc přemýšlel, jestli rozbít "biotop amerika". Nakonec jo ... A hned druhý den od koupě se mi začali čichavci (zakrslý) třít. A ač mi to do akva tolik nesedělo (nejlepší ryby jsou Akary hnědé), teď nelituji. Je na co koukat ... ještě, že nejsem ryba (jak se to vezme - škoda, že nejsem čichavec a netřu se osmkrát za hodinu).

P.S.: asi neodpovídám Liborovi, ale spíš Domi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 21:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Domi
Domi napsala: A o kolik větší akvárko by to měl být aby tam mohly zústat všechny rybky, jestli by teda dohromady nakonec zůstat mohly


2x Cichlida papouščí (Cichlasoma sp. red parrot) ....roste pomalu ale stále, problém 30 cm vč. ploutví
2x kančík hrbohlavý (Cryptoheros spilurus) ...ten tam není ani jeden...jedno je saika, druhé nigrofasciát...první 20cm, není problém, druhý 15
2x Skalára Amazonská (Pterophyllum scalare) Black ...ty jsem neviděl

Takže suma sumárum 300 litrů...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:58 Domi Re: Ičin
A o kolik větší akvárko by to měl být aby tam mohly zústat všechny rybky, jestli by teda dohromady nakonec zůstat mohly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:48 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Větší akvárko by to samozřejmě řešilo a řešení je to ideální :) než se to všechno přeléčí a vyladí, tak druhé akvárko je zaběhnuté :) kančíci nejsou velcí, to je v pohodě, ti jediní v tom objemu nemají žádný problém. jen jsou to celkem vzorní rodiče (tihle konkrétně zas ne tolik jako ostatní kančíci) a dokáží prohnat i poměrně větší ryby, případně kousnout i majitele, když jim tam bude strkat ruce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:41 Domi Re: Ičin
Když oni jsou tak roztomilí :-D. Ti kančíci mě zas moc neberou, ale ještě to prokoumem. Ještě jsme přemýšleli, že bychom vyměnili akvárko za vyšší a nechali papoušky a skaláry :-D. Pokusíme se to akvárko ještě dodělat, že se tedy rozčlení a přidají se rostlinky. Ještě se potřebujeme zbavit toho nálevníka. Teď pokaždé povraždim komáry a larvičky, ale je to nezmar. Kéž už by to akvárko bylo v pořádku.
Ale kančíci mi zase tak velcí nepřijdou, tak jsme právě mysleli, že se tam ty rybičky poskládají v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:17 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Domi
Já to celkem chápu, ale prostě s rybou v malém akvárku je víc starostí než radostí. Zvlášť teda papoušci jsou mutanti u kterých může docházet prakticky k jakýmkoli problémům
jinak podle fotek jsou mladé jen skaláry. kančíci jsou už dávno dospělí a papoušci už taky nejsou žádnej potěr, ale u těch je to jedno, ti se nemnoží. já osobně bych po vyřešení problémů byl pro odsunutí papoušků a skalár a pořízení ještě třeba jednoho páru kančíků (klidně jiný druh). ono by tam pak bylo zábavy podstatně víc, protože oba páry by se pravidelně třely, při vhodném uspořádání nádrže by se ani nervali a jen si obhajovali teritoria a hlavně by jeden druhému požírali potěr a tím se starali o nepřerybnění nádrže a minimalizovali starosti "Co s potěrem" :) V takové nádrži se je na co dívat. Prakticky pořád by někdo vodil mladé nebo se naparoval. I "hloupý" kančík příčnopruhý, který by se třel i ve flašce od okurek, se vzorně stará o potomky a je to pěkný pohled vidět rodiče, jak stěhují potěr a brání ho
Samozřejmě nemůžu nikomu nic nutit, je to jen a jen můj názor
EDIT : jojo akvárko není až tak hrozné, jen doladit údržbu, případně teda víc rozčlenit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:16 Domi – Re: romant
Juch, mě se ulevilo, jsme se teď škrtili, jak nám to bude kritizováno :-D. Od té sery jsem to chtěla koupit, ale nesehnala, tak jsem šáhla po tom mineraolu, ale ještě tu seru pohledám nebo objednám. :-) Když se nedá nic jiného dělat, tak zbudou jen papoušci, jen nevim, kam s ostatními, těch mi bude tak líto :-(. Můžu k nim aspoň ancitrusky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:12 R Muž romant [27987] Re: Domi
Tak nevypadá to až zas tak špatně, to jsou tady větší zoufalci. ;-) Týden měň tu vodu klidně denně, nebo aspoň obden a potom najedeš na normální týdenní režim alspoň 1/3. Pomaličku začít krmit, velmi dobrou zkušenost mám s vitamínama od sery, fishtamin, neb Tě, jak jsem pochopil trápila tak trochu děrovka, přidávat přímo na krmení před podáváním rybám a krmit klidně vícekrát denně, ale pidi dávky. No a finále by mohlo bejt, že tam zůstanou ty Tvoji papoušci samy, co říkáš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:04 Domi Re: Ičin
Nejhorsí je, že já jak si na něco živého zvyknu, tak už to nechci dát pryč :-(. A zrovna papoušky mám z těch rybiček nejradši, oni jsou "nejmazlivější" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 20:03 Domi
Ahoj, tak hlásím, že prezentace je založena :-). Dle instrukcí měníme vodu, nekrmíme, dáváme nitrivec a mineraol od Eshy. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda máme svítit a jak dlouho vodu denně vyměňovat.
Moc děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 12:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: souky
Jo jo, rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora ma to zavirani vrcholu velice zretelne a je to otazka par minut od rozevreneho vrcholu k jeho zavreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.08.2013 12:06 Muž souky [592] - RostlinyRe: michalt
hezká vidlácká metoda na svícení je: Koukat na stonkovky typu rotala limnophyla a podobně, když večer svírají listy k sobě (jakoby se celé patro sbalilo do sebe), tak už svítíš dost a je zbytečné přidávat. Samozřejmě musíš brát ohled na řasy a podobně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2013 09:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Kdyz nemas zadny problem, rostlinky zacinaji rust, klidne uz zacni sviceni prodluzovat a trosku to sleduj, jestli nevznika nejaky problem s rasou.

Pistia nejake zabehnuti v akvariu nepotrebuje. Pokud byla rostlina prenesena do akvaria neposkozena, zacina rust a mnozit se prakticky ihned. No a prestava rust, kdyz ma malo dusiku. To ze roste, muze znamenat stejne dobre ze je dusiku akorat, nebo moc, to z toho nepoznas. Poznas jen ze je malo, zacne ji zloutnout listi, ohnivat od kraju listu na styku s vodou (listy polehavaji) a nechce se mnozit. Hlavne si ji nenech zastinit cele akvarium, je potreba ji obcas vyhazet, at nemas v akvarku tmu.

Optimalni prutok filtrem pro nitrifikaci je 5 az 10cm za minutu. Kdyz to vezmes na biomolitan, nejdulezitejsi jsou prvni 3cm. Takze si spocitej povrch kterym filtr nasava, pak povrch o 3cm hloubeji dovnitr, a posad pokud mozno prutok filtrem tak, at to v tech 3cm sedne. Ne vzdy to jde, u mensich filtru se dostanes do stavu, kdy na povrchu mas prilis pomale proudeni a v hloubce 3cm uz moc rychle, ze vlastne "spravna" hodnota neexistuje. Pak proste zvol neco mezi, ona nitrifikace bude probihat i mimo ty meze. Nemel bys prekrocit rychlost proudeni 15cm/min v tom povrchu tlustem 3cm, a pokud bys prekrocil 30cm/min, nitrifikace probihat nebude (nebo lepe, uz nestoji za rec) a byl by z toho jen mechanicky filtr.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1851