Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čerstvě založené akvárium - problém

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Záběh 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Čerstvě založené akvárium - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 09:05 Bára.bj Re: Anthrax
Vodu jsem skoro půlku vyměnila, škrabky jsou ty ancistrusy nebo jak se to jmenuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 09:04 R Muž Anthrax [4786] Re: Bára.bj
Udělej spíš tu prezentaci. Viz. rybicky.net/nadrze/ z té se dá vyčíst daleko více než z fotky. A taky se dá cíleněji poradit.

Bára.bj napsal: on má akvarko fungující... To neznamená, že umí založit akvárko. A otázkou je co si kdo představí pod slovem fungující. Každopádně o rybách evidentně nic neví. Takže to bude nejspíše na tobě si to vše nastudovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2017 09:03 Žena JanaS [138] Re: Bára.bj
Nic ve zlym Baru, nejsi první ani poslední...Jestli se budeš o akvárko starat ty, budeš asi muset něco nastudovat. Ale akvaristika se dá dělat jedině srdcem, vášní, nebo pro peníze, ale nikdy ne jako nenáročný bytový doplněk. Jestli vás to někoho chytí, vítejte mezi námi. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 08:59 Bára.bj Re: ctibum
Dobře, vložím fota. Akvaristika byla místní, ve městě, u kterého bydlíme. Rybky vybíral táta, on má akvarko fungující...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 08:56 pH5 Re: Bára.bj
pH test je ti zrovna celkem k ničemu :) ale oni ty testy, které jsou při zakládání užitečné, často ani nevedou - prostě akvaristická prodejna (až na pár čestných vyjímek) je to poslední místo, kde se ptát na rady - jde jim jen o prachy, a nejvíc jich získají, pokud ti prodají kravinu, chcípnou ti ryby, a ty si pak koupíš další

pro příště:

1) ryby až po měsící, nejdříve třech týdnech, nebo si koupit testy na amoniak a dusitany a dát tam ryby, až když budou testy nejdřiv špatně a pak zase v pořádku (možná ušetříš pár dnů, ale utratíš za testy)

2) to akvárium je pro dané ryby strašně malé - škrabky, mečovky, rájovci tam nemají co dělat - buď méně a menších ryb, nebo mnohem větší akvárium

3) skutečně si něco přečist, bez toho to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 08:53 Bára.bj Re: JanaS
Nic sem si nekoupila, jak píšu takhle to dostal syn k narozeninám. V akvaristice mi řekli, že si mám koupit pH test za 60korun nic jiného mi nedoporučovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 08:52 R Muž ctibum [6923] Re: Bára.bj
Zaregistruj se a založ prezentaci toho akvárka. Nebo sem dej alespoň fotku.
Asi by se s tím dalo bojovat, kdyby se daly pryč ryby (především ty "škrabky" (ancistrus?) a rájovec tam asi taky nemá co dělat, přestože druh neznáme) a denně se měnila voda, otázka ale je, jak to akvárko vypadá a jaký je v něm filtr, k tomu ten zelný zákal a tedy jestli to má vůbec cenu a nebylo by lepší začít znovu a lépe. To bych za sebe doporučil.
Ryby tam šly moc brzy, ancistrusi i živorodky jsou čuňata, takže navíc velká zátěž hned od začátku, filtr bude kdoví co, nezaběhnutý, takže nestíhá odbourávat škodlivé látky, rostlin tam asi moc nebude atd. atd.
Jak píšou kolegové, začít číst uvedené odkazy a zkusit to znovu pořádně nebo se na to raději vykašlat, akvárko vypustit a pořídit křečka...
A předpokládám, že akvaristika byla Pet Center nebo Super Zoo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 08:52 Žena JanaS [138] Re: Antrax
Škrabky jsou ancistrusi, počítám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.11.2017 08:50 Žena JanaS [138] Re: Bára.bj
No tak tam ještě zajdi a zeptej se, co si máš ještě koupit, aby to fungovalo. ;) Když nechceš číst a šetřit svý peníze ;)

Ty sis koupila v obchodě živý, nahatý mimino, hodila ho do holý postýlky, polila ho sirupem na imunitu, zaklepala s ním a divíš se, že není zdravý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 08:42 pH5 Re: Bára.bj
Naprosto základní pravidlo akvaristiky zní, že ryby se dávají do akvária až měsíc po jeho založení. Proč? protože jinak se stane, to co se stalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2017 08:38 R Muž Anthrax [4786] Re: Bára.bj
Ještě než začneš studovat uvedené odkazy, tak vyměň část vody (1/2). A vodu měň teď často. Obden. Jinak by bylo dobré dát fotku akvária nebo ještě lepší se tu zaregistrovat a založit prezentaci nádrže. Těch problémů tam bude asi víc. Ten hlavní ale bude, že tam ryby zatím neměly vůbec být.

Edit: V akvaristice se na nic neptej. Jsou to v první řadě obchodníci a jejich zájmem je hlavně prodat. Což je logické.

Co jsou to škrabky? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 08:35 Bára.bj Re: Yirka
Upřímně, je tady toho tolik, že se tom vůbec nevyznám. V akvaristice mi toho tolik nevytkli když jsem se ptala, tak fakt nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 08:16 Muž Yirka [9126] Re: Bára.bj
Přece když si přečtete pár stránek tohoto fóra, musí vám být jasné, že skoro vše bylo špatně. Než se ptát a dostat jednotlivé rady, doporučuji prostudovat odkazy v modrém rámečku následujícího fóra. tam je vše: rybicky.net/forum/15-zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2017 08:16 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Bára.bj
Myslím, že tam je tolik toho na vysvětlování, že vůbec nejlepší bude si sednout a pořádně nastudovat všechno, co témata pro začátečníky nabízejí:

rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 07:59 Bára.bj – Umírání rybek a špinavá voda
Ahoj, před cca třemi týdny jsme dostali pro syna akvarko (4 paví očka,2 rajovce,4 mecovky,2 velké škrabky a 2 malé). Akvarko je 50l, pripravene bylo ráno, propláchneme kameny, voda, filtr, teplota na 23, ryby se do něj dali odpoledne. Po 14 dnech začali ryby postupně umírat, už tam jsou jen škrabky, jeden rajovec a jedna mecovka. PH jsme měřila, je v pořádku, nalil jsem nějakou chemii pro start akvária, vodu osolilala a přidala teplotu na 27. Voda je ale pořád špinavá, má zelenou barvu, není čirá. Čím může být uhyn rybiček a jak vyčistit vodu, mám ji vyměnit? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.11.2017 18:55 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Michaela99
Ono v akvaristice je kolikrát lepší ta varianta " nechat být". Prostě nehrabat na nic a počkat, je velice často to nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 15:21 Michaela99 Re: JirkaŠčobák
Jo občas věci moc hrotím smich, Ale přece jen si říkám, že je lepší hrotit a neudělat nějakou "vážnou" blbost, než nechat být a... :) Jinak díky, dnes jsem si koupila beťáka a bakumu karolínskou, mohlo by to "urychlit" děj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2017 09:58 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Michaela99
Nepřezdívají tě lidé "uzlíček nervů"? :) Že tě vyklepe mj. samička buchanky s vajíčky?

Opakuj se mnou: "Nic se neděje." Takovéto mikrosvěty na úvod jsou normální a náhodou docela zajímavé.

Buchanky a nálevníci poslouží jako vítané, hodnotné krmivo pro první ryby. Hlavně, až je tam dáš, hned nekrm a počkej, až to sežerou. Já měl takto buchankárium v mobilní kouli, dal tam potěr a skoro všechno je to už pryč, přestože byl potěr hodně malý. Naopak bylo super, že dostal 100% BIO stravu.

Hlístice časem vymizí, když budeš dodržovat hygienu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 23:24 Muž LeRi [315] Re: Michaela99
Já už mám doma pro jistotu tohle www.sklorex-akvarium.cz/… akorát musíš vynadat šneky pokud tam máš nějaké o které nechceš přijít, přijde mi že jsou to ploštěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 22:24 Michaela99 Re: lenkalor
Právě ne :/.. Měla jsem je dlouho a všechny až na jednu nakonec umřely, takže jsem tu jednu dala do nového domova na dožití, aby nebyla sama :), bylo na ní vidět, že se sama necítí dobře a já věděla, že ve větším akva chci jinou osádku..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2017 22:08 Žena lenkalor [580] Re: Michaela99
A ty gupky ještě máš ? Jestli ano, tak tam na pár dní několik dej a ony si na většině těch breberek pochutnají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 22:04 Michaela99 Re: Xlienka
Díky, jen je to hrozně demotivující, koukat na ten "bordel" tam stydim. S předešlým akva jsem neměla sebemenší problém, bylo 30l s gupkami, takže s ničím nebyl problém, tak jsem si řekla, že si udělám radost a koupím si větší :-D... No snad ho dostanu do stejně dobré kondice, jako bylo předešlé :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:59 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Michaela99
Nic si z toho nedělej a raduj se z poporůstajících kytek a otíků. Nic není věčně, jak to přišlo tak to taky zmizne. Dle kytek na fotkách bych další rybky zatím asi nepřidávala a čekala než se to trochu víc rozroste. I když pokud máš pocit, že se kytičkám daří, klidně nasaď další kousky rybí osádky. Samozřejmě postupně je to malý objem. Před a po nasazení vyměň vodu. A pak trpělivost, vše se zajede a bude fungovat, chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:58 Žena kleopatracz [59] Re: Michaela99
To spíš tu Bettu, ta ti to tam uklidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:51 Michaela99 Re: vaaclav
Doporučuješ třeba přikoupit otíky? Původně jsem tam moc ryb nechtěla, jen Betku a 4-5 otíků..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2017 21:48 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Michaela99
Dej tam nějakou rybku dva otíci tě toho nezbaví. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2017 21:44 Michaela99 Re: Michaela99
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Michaela99 napsala: Dobrý den,
objevili se mi v akváriu "nitky". Lezou mi po skle a nikde nemůžu najít co by to mohlo být, nebo jak se toho zbavit. Nevíte někdo co by to mohlo být? Díky. :-(


Zdravím,
stále mám problém s akváriem, jsem z toho vážně zoufalá. Hlístice ne a ne zmizet, nálevník také ne a teď se mi k tomu přidaly buchanky a kdo ví co ještě? Přitom nekrmím, snažím se svítit méně, aby mi nechcíply kytky..Mohla bych Vás požádat o radu co by to mohlo být za potvory na fotkách a co bych mohla dělat špatně, jak bych to mohla dělat líp? Říkala jsem si že bych koupila nový filtr, protože bublifuk na mechanické nečistoty moc nefunguje.
Děkuji moc za případné rady.
Budu ráda i za kritiku, chci aby mi akva prosperovalo a rybky se v něm měly dobře.. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:29 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: rukacz
Jak? Nevrtat už do toho a nic už neměnit. Akorát měnit vodu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 16:53 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: rukacz
Napravováním můžeš nadělat víc škod než užitku. Někdy je lepší nedělat nic. Vodu měn 1x týdně, to stačí. Trpělivost ;-)
Edit: 2 rybky v 80 l vody nic nezkazí, akorát budou trochu ve stresu, že jsou sami. I tak s další osádkou ještě počkej. Držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 16:42 Muž rukacz [0] Re: LeRi
OK, chyby jsem udělal, to je s mými zkušenostmi jasné. Otázkou je, jak je napravit? Ryby jsem dal dvě "záběhové" po týdnu. Doporučuje to kdekdo zde na foru i jinde.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:12 Muž Iceman [96] Re: Michaela99
Taky jsem je měl, rybky se už o ně postaraly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:12 Michaela99 Re: LeRi
Díky moc, už jsem se bála že je to vážnější :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 10:07 Muž LeRi [315] Re: Michaela99
Ryby je sežerou ;-) pár dní nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:04 Michaela99 Re: LeRi
Díky, jen nemůže to ublížit rybám? Mám 2 otíky a nějaká rada jak se jich zbavit? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:02 Muž LeRi [315] Re: Michaela99
Hlístice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 10:00 Muž LeRi [315] Re: rukacz
Většina rostlin nemá moc v oblibě velké světelné výkyvy , začít svítit do čerstvě založeného akvária 10hod denně byla první chyba, rostliny ještě ani nezakořenili a světlo už je nutilo k růstu , bohužel jim to nešlo tak toho využila řasa , následně jsi jim světlo ubral a ony už ho zase naopak potřebovali tak začali chřadnout a zase toho využila řasa , další chyba brzo jsi tam dal ryby , filtr ještě není schopen pomoci s odbouráváním odpadních látek a zase poroste řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 09:51 Michaela99 – Nitky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
objevili se mi v akváriu "nitky". Lezou mi po skle a nikde nemůžu najít co by to mohlo být, nebo jak se toho zbavit. Nevíte někdo co by to mohlo být? Díky. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.10.2017 21:58 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rukacz
Počítej s tím že ti nemusí všechny rostliny růst co si koupíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 20:21 Muž rukacz [0]
Šneka jsem tam jednoho měl ze začátku asi s rostlinkou, ale pár dnů ho tam už nevidím ;o( Zkusím někde poptat. Zkusím i ty plovoučky. Jinak díky za povzbuzení ;o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 19:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Trpělivost růže přináší. Nejsem sice žádnej zkušenej akvarista, ale postup asi není špatně, akorát ty ryby tam mohly být pozdějc. To svícení bych nechal, výměny vody taky a za čtrnáct dní bych teprve řešil nějakou změnu.

Jinak na začátečníka jsi dal rostlin poměrně dost, jsou tady tací, co začínají s plastovými, ale klidně můžeš ještě nějaké přidat. :-) Dej jim čas, potřebují zakořenit, třeba i přelistí na submerzní. A zkus i plovoučky, dost pomáhají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 19:37 R Muž ctibum [6923] Re: rukacz
Ještě tak měsíc dva bych neplašil, je to mládě ve vývinu :) Svetlo bych přidal na intenzitě a postupně na čase, ale tu si počkej na většího odborníka. A přihodil bych šneky, okružáky, levatky, kružníky, jestli tam nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 19:08 Muž rukacz [0] – chřadnutí rostlinek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, založil jsem před týdnem a půl akvárium. Na bazaru na Pankráci jsem si nechal poradit rostlinky a nakoupil. Začala se tam dělat řasa, tak jsem stáhnul intenzitu osvětlení na 80% a dobu osvitu na 10 hodin a druhý den bylo řasy méně a potom zmizla úplně. Teď o víkendu jsem byl v Šumperku, tak jsem se stavil u Rataje a dokoupil další rostlinky (přišlo mi, že jich mám málo) opět na doporučení. V neděli jsem pak koupil páreček gupek. Včera mi přišlo, že se objevuje řasa, tak jsem snížil intezitu na 70% a dobu na 9 hodin. Dnes mi ale přijde, že rostlinkám se to moc nelíbí. Jsou takové průsvitné a tmavnou. Vodu měním obden 20 l. Dělám něco špatně, nebo jen zbytečně plaším? Jsem akvaristikou nepolíbený. Ale fórum pročítám poctivě.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2017 23:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Když jsem byl mladej a blbej, dělal jsem podobné věci. Dnes bych to udělal jen, když bych měl točit akvaristickou Who Survives.

008pol: Pokud to nechceš nechat vymírání druhů, něco daruj nebo vrať. Zamysli se nad ctibumovou radou darovat/vrátit vše a začít znova po samostudiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 23:29 R Muž ctibum [6923] Re: JirkaŠčobák
60l... Viz jeho původní dotaz v 18:43  
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 23:18 Lapierre Re: JirkaŠčobák
Já se,ale obávám,že ty rybky dostavájí už takovou sodu,že se to na nich podepíše. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 23:13 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: 008pol
JirkaŠčobák napsal: Poslouchej: Co víš o rostlinách? Protože pokud buduješ rostlinné akvárium, ROSTLINY JSOU TO PODSTATNÉ! Rostliny ti budou bujet i bez filtru (jako mě), ale krásné rostlinné akvárium s filtrem, ale špatně zvolenými rostlinami nezískáš. To samé v příadě jiné další techniky. Technika, za kterou človék dá značné peníze, má v případě rostlinného akvária hlavní cíl: Podporovat život v nádrži. Když nebudou prosperovat rostliny, nebudou pravděpodobně zdravé ani ryby.
Takže se, prosím, vykašli na veškeré technické věci a odpověz:
Máš za úkol udělat prosperující 30l akva s jednou žárovkou a jedním druhem rostliny. Co uděláš?
Pokud odpověď neznáš, na čem stojí představa, že dokážeš něco složitějšího?

008pol: Toto je podstatné. Pokud nechceš své ryby "vyhodit", jako to pohřebnictví v mém předchozím příspěvku nebo darovat/vrátit, v odpovědi na tuto otázku je klíč, co je třeba udělat.
P.S. Netuším, jak to máš velký. Možná budeš muset část ryb darovat/vrátit i když správné řešení najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 23:06 R Muž ctibum [6923] Re: JirkaŠčobák
Raději nechtěj vědět... :)
2xAncistrus
5xTetra neonová
1xPřísavka thajská
2xpancéřníček panda
2xPancéřníček Sterbův
1xBojovnice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 23:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Skoro se mi chce s tebou souhlasit, že by nejlépe udělal, kdyby vše zrušil.

Má někdo tušení, jaké ryby v tom vlastně má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2017 22:53 R Muž ctibum [6923] Re: JirkaŠčobák
No tím jsem odpovídal na tvůj dotaz, co ví o rostlinách. Jakože asi nic... :) Čímž se vracím ke své původní myšlence vykašlat se teď na to a začít znova, od nuly, až něco načte a udělá si představu, do čeho se pouští. Teď tu už hodinu řeší filtr, ale nemá ani tucha proč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 22:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ctibum
Ale taky napsal, že předělá plasty za živé kytky ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 50

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 68242x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12818-cerstve-zalozene-akvarium-problem?od=1001